PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راههای جلوگیری از افت کیفیت فایلهای تصویری

Saeed System
13-02-2010, 12:09
سلام دوستان...راستش من این سوالمو یه جای دیگم پرسیدم ولی به جوابم نرسیدم.

سوالم اینه که...من وقتی یه فیلمی رو از کامپیوتر نگاه میکنم خیلی کیفیتش پایینه ولی وقتی همین فیلم رو از

تلویزیون نگاه میکنم با کیفیت بالا نشون میده...یعنی اشکال از خود فیلم نیست...میخواستم بپرسم باید چیکار کنم تا

این افت کیفیت رو تو کامپیوتر نداشته باشم...ممنون :11:

Ship Storm
13-02-2010, 22:52
فرمت فیلم چیه و با چه کیفیتی اجرا میشه؟ کارت گرافیک دقیق رو سیستم نصب شده؟ مانیتور رزولیشنش رو چنده و چند اینچه؟قدرت رفرش کارت گرافیک رو چنده؟
همه و همه اینها میتونه تاثیر گذار باشه

Saeed System
14-02-2010, 08:56
فرمت فیلم اغلب avi هستش ولی من با همه فرمتها مثل mpeg و ... هم همین مشکل رو دارم

کارت گرافیک دقیق رو سیستم نصب شده

رزولوشن مانیتور 768*1024 هستش و مانیتور 17 اینچیه

قدرت رفرش کارت گرافیک رو نمیدونم چی هست...باید از کجا تنظیمش کنم؟

ولی با همه این احوال من فکر نمیکنم علت، قدرت کم سخت افزاری باشه...چون کامپیوتری با همین سخت افزار رو

دیدم که فیلمها رو مثل آینه نشون میده.

Saeed System
15-02-2010, 10:33
دوستان...2 روز گذشت

لطفا سریعتر...جناب ship storm من که سوالاتون رو جواب دادم...حالا میشه بگید چاره چیه؟

Saeed System
17-02-2010, 08:21
خیلی ممنون دوستان که جواب دادید واقعا زحمت کشیدید.:13:

لااقل از بچه های p30world انتظار نداشتم......

mdmehry
17-02-2010, 11:28
علت اصلیش اینه که تلویزیون رزولیشینی که داره پایینه یعنی چیزی در حدود 320*240 پیکسل ولی تو کامپیوتر حداقل رزولیشن 1024*768 هست حالا اگرمانیتورت LCD باشه که رزولیشن بالاتر هم میره پس در واقع تو کامپیوتر داری یه جورایی فیلم رو بزرگنمایی یا زوم میکنی که مسلما با زوم کردنش کیفیت پایین میاد.البته اگه فیلمت HD باشه تو کامپیوتر و تلویزیون کیفیت فوق العاده بالاست.حتما با یه فیلم HD امتحان کن میبینی که چقدر تو کامپیوتر کیفیت بالاست. در کل در مورد VCD و حتی بعضی از DVD ها نباید انتظار داشته باشی که کیفیت تو تلویزیون و کامپوتر یکی باشه.به کارت گرافیک و ... این چیزا ربطی نداره.