PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+=[پشتیبانی]=+* Unity/آموزشها در اینجا

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

parvizamd
31-07-2010, 05:34
دوستان کسی radcial blur برای unity3d سراغ نداره؟:19: ببخشید یکم صدام بلند شد:31:

saeed_cpu_full
31-07-2010, 13:24
دوستان کسی radcial blur برای unity3d سراغ نداره؟:19: ببخشید یکم صدام بلند شد:31:

منظورت از Radical Blur اينه كه بازيت مثل عكس زير بشه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه منظورت همينه ، بله ..
آبجكت Main Camera رو انتخاب كن و از منوي Component به بخش Image Effect برو و Blur رو انتخاب كن

يه خورده آموزش در مورد Blur :

Blur image effect

Blur image effect blurs the rendered image in real-time.

As with the other image effects, Blur is only available in Unity Pro. Make sure to have the Pro Standard Assets installed.

Blur effect applied to the scene

Properties

IterationsThe amount of blurriness desired. Higher iteration count makes the image more blurry, but each additional iteration has some performance cost. Blur SpreadHigher values will spread out the blur more at the same iteration count, but at some expense in quality. Usually values from 0.6 to 0.7 are a good compromise between quality and speed.

Hardware support

Blur effect works only on graphics cards with support for pixel shaders (2.0). Eg. GeForce FX 5200 or Radeon 9500 and up. All image effects automatically disable themselves when they can not run on an end-users graphics card.

Motion Blur image effect

Motion Blur image effect enhances fast-moving scenes by leaving "motion trails" of previously rendered frames.
As with the other image effects, Blur is only available in Unity Pro. Make sure to have the Pro Standard Assets installed.

Motion Blur effect applied to the rotating scene

Blur AmountHow much of the previous frames to leave in the image. Higher values make longer motion trails. Extra BlurIf checked, this makes motion trails more blurry, by applying some extra blur to previous frames. Tips:

Motion Blur only works while in play mode because it's time based.

Hardware support

Motion Blur effect works all graphics cards that support rendering to a texture. E.g. GeForce2, Radeon 7000 and up. All image effects automatically disable themselves when they can not run on an end-users graphics card.

Omid_Sadeghvand
31-07-2010, 20:43
آپدیت جدید یونیتی Unity Update 3.0.0b4

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed_cpu_full
31-07-2010, 20:45
آپدیت جدید یونیتی Unity Update 3.0.0b4

كد ريجستر ميخواد ؟

Omid_Sadeghvand
31-07-2010, 22:10
كد ريجستر ميخواد ؟
فکر کنم مثل اون نسخه قبلی باشه
باید کرک بشه

miladigs
01-08-2010, 11:43
رجیستر می خواد.دانلود نکنید!

parvizamd
02-08-2010, 17:26
آقا من وقتی میخواهم یک شی بسازم یک clone از همون شی

میاد از همون شی این اسکرپیت ساخته شده یک کپی می سازه ولی من می خوام از prefab به نام myObject بسازم
ولی وقتی

از شی که می خواهم می سازم ولی یک عیب وجود داره که شی حتما در زمان اجرای دستور در قسمت herewincty وجود داشته باشه.
دوستان لطفا کمک کنید:11:

Prince_ of _Persia
02-08-2010, 21:34
چرا برای تعریف دوم از تابع Find استفاده کرده مثل روش اول استفاده کن. و در قسمت آبجکت بهش prefab رو از assest explorer درگ کن . البته باید قبلش prefab رو ساخته باشه و توی assest هات موجود باشه.
این تعریفت هم برای این ایراد داره که ممکن که موقعی که تعریف متغیر myobject رخ می ده قبل از ایجاد شی cooper باشه بنابراین چیزی پیدا نمی کنه و خطا می ده.

parvizamd
03-08-2010, 05:56
پرنس جان تو تعریف دوم cooper قبلا ساخته شده و تو بازی وجود داره این کد کار می کنه مشکلی نداره فقط شی حتما وجود داشته باشه می خوام شی از prefab خودم بسازم میاد از شی که اسکرپیت توش اجرا شده یک کپی می زنه برای مثال وقتی این کد رو Main Camera اجرا می کنم یکی کپی Main Camera تحویلم می ده

Omid_Sadeghvand
03-08-2010, 10:05
آقا من وقتی میخواهم یک شی بسازم یک clone از همون شی

میاد از همون شی این اسکرپیت ساخته شده یک کپی می سازه ولی من می خوام از prefab به نام myObject بسازم
ولی وقتی

از شی که می خواهم می سازم ولی یک عیب وجود داره که شی حتما در زمان اجرای دستور در قسمت herewincty وجود داشته باشه.
دوستان لطفا کمک کنید:11:

این کدی که شما نوشتید به طور کلی اشتباه است!
کد کامل :

یا

Prince_ of _Persia
03-08-2010, 20:24
پرنس جان تو تعریف دوم cooper قبلا ساخته شده و تو بازی وجود داره این کد کار می کنه مشکلی نداره فقط شی حتما وجود داشته باشه می خوام شی از prefab خودم بسازم میاد از شی که اسکرپیت توش اجرا شده یک کپی می زنه برای مثال وقتی این کد رو Main Camera اجرا می کنم یکی کپی Main Camera تحویلم می ده

آهان تازه گرفتم چی می خواستی چون سوالت یکم گنگ بود . در واقع یک ارجاع به مدلی که ساخته بودی می خواستی

parvizamd
04-08-2010, 14:18
دوستان مشکلم حل کردم البته به روشی غیر منطقی من شی بدون اسکرپیت تو بازی قرار دادم سپس از اون شی یکی clone زده ام بعد به اون اشاره کردم و بعد با دستور newObject.gameObject.addcompenet("نام اسکرپیت")اسکرپیتی که خواستم بهش اضافه کردم بازم تشکر

Prince_ of _Persia
04-08-2010, 19:57
دوستان مشکلم حل کردم البته به روشی غیر منطقی من شی بدون اسکرپیت تو بازی قرار دادم سپس از اون شی یکی clone زده ام بعد به اون اشاره کردم و بعد با دستور newObject.gameObject.addcompenet("نام اسکرپیت")اسکرپیتی که خواستم بهش اضافه کردم بازم تشکر

من که آخر نفهمیدم می خواستی چی کار کنی . فکر کنم جواب درست رو امید جان بهت داده. به هر حال خوبه که تونستی از پسش بر بیای . موفق باشی دوست عزیز

Arrowtic
04-08-2010, 19:59
سرانجام پس از مدتي خاموشي سخن ميگوييم:
هم اكنون بازگشتم را اعلام ميكنم!و اين بار با تلاش دو برابر به بازي سازي به خصوص با يونيتي مي پردازم.
و اينچنين بود كه امير بازگشت!:31:
Gaming is my destiny

Omid_Sadeghvand
04-08-2010, 22:18
این چه کاریه! ابجکتی رو که Script معرفی کردی رو توی یک Prefabs ذخیره کن بعد Clone بساز!
این نمونه رو دانلود کن

pezhmax
04-08-2010, 23:04
کسی میدونه برای تخریب پذیری تو یونیتی امکاناتی هست یا نه؟

saeed_cpu_full
04-08-2010, 23:15
کسی میدونه برای تخریب پذیری تو یونیتی امکاناتی هست یا نه؟

یعنی یه چیزی مثل مش تخریب پذیر آنریل ؟ آره هست ولی مثل آنریل آماده نیست ... از فروم یونیتی قسمت Showcase میتونی این یونیتی پکیج رو دانلود کنی
یه دموی آنلاین برای طرز کارش هم داره که میتونی از لینک زیر بگیری:
forum.p30world.com/showpost.php?p=5218426&postcount=233

iload
05-08-2010, 00:26
سلام

خوب ما هم میخواهیم یک نمونه بازی که بسی خفن باشد شروع کنیم و از آن جا که ... ( آدم بخواد با ادب متن بنویسه سخته ها :31: )

خوب به نظر دوستان من که تا به حال بازی نساختم چه جور بازی بسازم ؟ یحتملا با یونیتی !
راستی saeed_cpu_full جان ببخشید تو تاپید مقایسه یهویی بیخیال بحث شدم ، دیدم بحث به جایی نمیرسه گفتم بیخیال با ؟! :41:

parvizamd
05-08-2010, 06:09
آقا امید دست دردنکنه یک مشکل ساده بود ما یکم بی دقتی کردیم

ehsan_wwe
05-08-2010, 16:06
يه سوال چطوري ميشه تو unity3d از دو سه تا uv استفاده كرد ؟‌ unity اصلا ميتونه ساپرت كنه ؟‌ يا فقط يه دونه uv ميخوره

ehsan_wwe
05-08-2010, 16:12
ميگم انجين در پيتيه بگين نه

الان يكي بخاد يه لايت مپ بده يه ديفيوس يه بامپ مجبوره همشونو رو هم بندازه (‌اينطوري حجم بازي شديد در حد تيم ملي ميره بالا
اما اگه اين انجين خنگ ساپورت ميكردش يه لايت مپ فقط بزرگ بود بقه تكس چر ها تايل بودن :31:

saeed_cpu_full
05-08-2010, 16:16
يه سوال چطوري ميشه تو unity3d از دو سه تا uv استفاده كرد ؟‌ unity اصلا ميتونه ساپرت كنه ؟‌ يا فقط يه دونه uv ميخوره

توی Help یونیتی بخش ایمپورت مدل از مایا این رو نوشته :

You can import meshes with vertex colors, normals and up to 2 UV sets.
پس ساپورت میکنه

یه یونیتی پکیج هم دیده بودم واسه خون بود که میپاچید روی دیوار و ... از چند UV استفاده کرده بود ولی همرو رو هم میندازه

ویرایش :

الان يكي بخاد يه لايت مپ بده يه ديفيوس يه بامپ مجبوره همشونو رو هم بندازه (‌اينطوري حجم بازي شديد در حد تيم ملي ميره بالا
اما اگه اين انجين خنگ ساپورت ميكردش يه لايت مپ فقط بزرگ بود بقه تكس چر ها تايل بودن
حجم بازی اونجور که میگی بالا نمیره ! ... خودت یه تست فریم بگیر ببین اوج اوجش ( یعنی یه بازی پر از مدل داشته باشی همرو هم لایت مپ و بامپ و دیفیوس بدی ) 5 فریم فرق میکنه !
ولی فکر کنم توی یونیتی 3 مثل یونیتی 2.6 این وضع نباشه

Omid_Sadeghvand
05-08-2010, 18:03
نمونه زیر رو دانلود کن
Decal Texture & Multi Material

Prince_ of _Persia
05-08-2010, 18:23
اما اگه اين انجين خنگ ساپورت ميكردش يه لايت مپ فقط بزرگ بود بقه تكس چر ها تايل بودن

چرا دوتا . تو یونیتی هر چند تا دلت می خواد می تونی بیاری . کافیه تو مایا یا مکس چند تا uvset بسازی برای یک آبجکت.
در ضمن تو udk هم برای lightmap اش باید دو تا uvset بسازیم و گرنه افتضاح در می یاد این چیزی بود که تو شرکت بعد کلی آزمایش خطا فهمیدیم. پس می بینی که زیاد فرقی با هم تو این زمینه ندارند.
موفق باشی رفیق

pezhmax
05-08-2010, 21:43

یه آموزش تو سایت یونیتی هست برای lightmapping تو مایا که این تکنیک استفاده از چند UV هم توش توضیح داده شده:

pezhmax
05-08-2010, 21:55
ميگم انجين در پيتيه بگين نه

اما اگه اين انجين خنگ ساپورت ميكردش يه لايت مپ فقط بزرگ بود بقه تكس چر ها تايل بودن :31:

با این قضیه که یونیتی تو شیدر ضعیف عملکرده موافقم. بیشترش هم به خاطر عدم وجود یک built-in shader editor هستش که توسعه دهنده رو مجبور میکنه برای ساخت شیدرهای سفارشی بره سراغ نرم افزارهای ساخت شیدر.
البته من تو فروم یونیتی چند تا shader editor دیدم ولی یا پولی بودن یا اصلا کار نمیکردن. به هر حال امیدوارم تو نسخه های بعدی این مشکل برطرف بشه.

ولی یونیتی نرم افزار درپیتی نیست. تو بعضی چیزا کارها رو خیلی ساده تر از نرم افزارهای دیگه پیاده سازی کرده مثل انعطاف پذیری دوربین، کدنویسی و ... ، تو بعضی چیزا هم ضعیفتره مثل همین ساخت شیدر یا تخریب پذیری اشیا و ...

Omid_Sadeghvand
05-08-2010, 22:42
تبدیل چوب به آهن کار خودم در قالب Web :

3Dmajid
06-08-2010, 01:36
سلام به دوستان یونیتی باز :20:

منم چند هفته پیش کار با این انجین رو شروع کردم و داشتم یه بازی نسبتا ساده میساختم ولی خب یه سری کارا واسم پیش اومد که چند هفته ای نتونستم با این انجین کار کنم.
ولی از امروز دوباره شروع به کار کردن میکنم :10:
امیدوارم با همدیگه و در کنار هم لحظات خوشی با این انجین داشته باشیم :11:

Mostafa 3D
06-08-2010, 11:02
سلام
من دارم یونیتی کار میکنم ولی یه مشکلی برخوردم
ببینید وقتی که من تازه ویندوز عوض کرده بودم یونیتی رو نصب کردم با کرک خیلی خوب اجرا میشد بعد از یه مدت یه دفعه میخواستم برم باهاش کار کنم دیدم وقتی میزنم اجرا تا یه حدی لود میشه ( عکس زیر )

و بعد میره دیگه چیزی هم باز نمیشه و تازه بعد از اینکه چند بار بزنم و به زور یونیتی رو باز میکنه و وقتی New Project رو میزنم دوباره تا همینجا میرسه و بسته میشه
فکر کنم بعد از اینکه Kaspersky رو روی سیستمم نصب کردم اینطوری شد
راه حلش چیه تورخدا کمکم کنید :41:

keb
06-08-2010, 11:08
سلام
ببینید وقتی که من تازه ویندوز عوض کرده بودم یونیتی رو نصب کردم با کرک خیلی خوب اجرا میشد بعد از یه مدت یه دفعه میخواستم برم باهاش کار کنم دیدم وقتی میزنم اجرا تا یه حدی لود میشه ( عکس زیر )

و بعد میره دیگه چیزی هم باز نمیشه و تازه بعد از اینکه چند بار بزنم و به زور یونیتی رو باز میکنه و وقتی New Project رو میزنم دوباره تا همینجا میرسه و بسته میشه

اگه از آنتی ویروس باشه خب باید Disable کرد که اگه نسخه ی بدون نیاز به کرکش (نسخه ی Free) باشه نمیشه آنتی ویروس Kaspersky رو غیرفعال کرد.

saeed_cpu_full
06-08-2010, 11:21
سلام

اگه آنتی ویروس رو Disable کردی و بازم مشکل داشت دوباره یونیتی رو نصب کن ... شاید یه قسمتش نصفه نصب شده باشه

Mostafa 3D
06-08-2010, 11:21
اگه از آنتی ویروس باشه خب باید Disable کرد که اگه نسخه ی بدون نیاز به کرکش (نسخه ی Free) باشه نمیشه آنتی ویروس Kaspersky رو غیرفعال کرد.
خب آنتی ویروسم رو حتی میبندمش فایده نداره :41:
من نسخه Pro استفاده میکنم ( کرک شده )

Mostafa 3D
06-08-2010, 11:31
اگه آنتی ویروس رو Disable کردی و بازم مشکل داشت دوباره یونیتی رو نصب کن ... شاید یه قسمتش نصفه نصب شده باشه
همین الان پاکش کردم و دوباره نصبش کردم اولش یه لحظه فکر کردم درست شده ولی نه درست نشد :41:

Omid_Sadeghvand
06-08-2010, 11:41
خب آنتی ویروسم رو حتی میبندمش فایده نداره :41:
من نسخه Pro استفاده میکنم ( کرک شده )
چند صفحه قبل یه کرک بدون مشکل گذاشتم( خودم از این کرک استفاده میکنم ) اونو دانلود کن.

saeed_cpu_full
06-08-2010, 11:41
همین الان پاکش کردم و دوباره نصبش کردم اولش یه لحظه فکر کردم درست شده ولی نه درست نشد :41:

یونیتی کلا باز نمیشه ؟ یا باز میشه و نمیتونی از New Project استفاده کنی ؟
اگه باز میشه از منوی Edit > Preference رو انتخاب کن و و تیک Show Project Wizard رو بزن

اگه باز نمیشه سرچ کن ببین فولدر Island Demo کجا هست ... محتویات داخلش رو Cut کن و یه جای دیگه Paste کن
به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

اگه بازم دیدی کار نکرد از یه کرک دیگه استفاده کن

Mostafa 3D
06-08-2010, 11:47
چند صفحه قبل یه کرک بدون مشکل گذاشتم( خودم از این کرک استفاده میکنم ) اونو دانلود کن.

منظورتون اینه :

الان یه نیم ساعت دارم روش کلیک میکنم ولی لینک دانلود نمیده فکر کنم سایت xlpar داغون شده اگه جای دیگه ای آپلود کنی خیلی خیلی خیلی ممنونت میشم

یونیتی کلا باز نمیشه ؟ یا باز میشه و نمیتونی از New Project استفاده کنی ؟
اگه باز میشه از منوی Edit > Preference رو انتخاب کن و و تیک Show Project Wizard رو بزن

اگه باز نمیشه سرچ کن ببین فولدر Island Demo کجا هست ... محتویات داخلش رو Cut کن و یه جای دیگه Paste کن
به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

اگه بازم دیدی کار نکرد از یه کرک دیگه استفاده کن

نه مشکلم از New Project نیست وقتی میزنم که کلا یه پروژه جدید بساز وقت کپی کردن ماژول ها یه دفعه بسته میشه مثل همون عکسی که گذاشتم :

Mostafa 3D
06-08-2010, 11:53
تازه یه مشکل جدید
وقتی که میزنم پروژه Island Demo رو بازش کنه این ارور رو میده :

ارور ران تایم از چیه ؟

saeed_cpu_full
06-08-2010, 12:04
ببین اگه یونیتی باز میشه نمیتونی New Project بزنی یعنی میپره بیرون
Edit > Preference برو و همه ی تیک ها رو بزن
یونیتی رو ببند
موقع باز کردن هم میتونی New Project بزنی و هم Open Project

Mostafa 3D
06-08-2010, 12:07
ببین اگه یونیتی باز میشه نمیتونی New Project بزنی یعنی میپره بیرون
Edit > Preference برو و همه ی تیک ها رو بزن
یونیتی رو ببند
موقع باز کردن هم میتونی New Project بزنی و هم Open Project

نه نه اصلا مشکل از اون پنجره ای که میگی نیست اون میاد وقت کپی کردن فایل ها کلا یونیتی بسته میشه و فایلها ناقص کپی میشه

saeed_cpu_full
06-08-2010, 12:38
نه نه اصلا مشکل از اون پنجره ای که میگی نیست اون میاد وقت کپی کردن فایل ها کلا یونیتی بسته میشه و فایلها ناقص کپی میشه

آخه یه مشکل کرک یونیتی این هست که موقع New Project و Open Project میپره بیرون ( موقع کپی کردن Assets )
اگه اون تیک رو که گفتم بزنی موقع باز شدن یونیتی یه پنجره میاد که میتونی از اونجا پروژه رو درست کنی و موقع کپی کردن Assets نمیپره بیرون

pezhmax
06-08-2010, 17:21
یه مشکل مسخره برای من پیش اومده نمیدونم بقیه هم بهش برخوردن یا نه. اگه این مشکل رو دیدین و یا تونستین حلش کنین، برا بقیه هم عنوان کنین.

من در حال خوندن کتاب Unity Game Development Essentials هستم. تو فصل 4 که داره collision detection و ray casting رو درس میده، میخواد یه دری رو با توجه به موقعیت player باز کنه و بعد از چند ثانیه هم ببنده. این کار با وارد کردن مدل یه کلبه که درش متحرک سازی شده و با استفاده از گزینه split animation تو تنظیمات fbx importer انجام میده.
باز کردن در رو با استفاده از تشخیص برخورد در رویداد OnControllerColliderHit انجام میده و انیمیشن مربوطه راحت اجرا میشه.
بعد یه delay درست میکنه تو رویداد Update و بعد 3 ثانیه درو میبنده. مشکل اینجاست که انیمیشن مربوط به بسته شدن درب تا انتها اجرا نمیشه. و جالب اینکه میزان اجرای این انیمیشن هم به صورت تصادفی اتفاق میفته. یعنی گاهی تا 60%، گاهی تا 80%، گاهی ... و گاهی هم همه انیمیشن اجرا میشه.

من شک کردم شاید به خاطر موتور فیزیک و یا اشتباه من تو کدنویسی اینجوری میشه. همه کدهای مربوط به باز وبسته شدن رو برداشتم و یه رویداد ساده OnMouseDown براش نوشتم و باز هم مشکل حل نشد.
بعد مدل رو که fbx بود تو مایا Import کردم.انیمیشنش درست بود ظاهرا. انیمیشن تو فریم 20 تموم میشد(در بسته میشد) و split animation تو unity فریم 24 رو set کرده بود!

آخرش رفتم یه چهارچوب ساده درست کردم و همون حالت باز و بسته شدن رو تو مایا ساختم.بعد به صورت fbx وارد unity کردم و همه کارای قبلی رو براش تکرار کردم.باز درست نشد. ولی وقتی برای مدل خودم یه چند فریم تو split animation برای بخش "بسته شدن در" اضافه کردم(6 فریم) مشکل حل شد.
همین کارو برای مدل کلبه تکرار کردم ولی همونجوری مشکل داره. حتی تعداد فریمهای انتها رو برای کلبه بالاتر بردم (حدود 15 فریم) ولی هیچ تغییری نکرد.
تنها تفاوت انیمیشن من با مدل کتاب اینه که من از یه گراف خطی استفاده کردم ولی کتاب یه انیمیشن با گراف spline (منحنی نرم) درست کرده بود.

اگه کسی راجع به این مساله میدونه لطفا بگه.

ehsan_wwe
06-08-2010, 17:31
هيچ كدوم از اينا جواب نشد دوستاي من
unity يو وي رو كامل ساپرت نمي كنه فقط دوتا ساپرت ميكنه اونم per vertex كه مفت نمي ارزه
براي نونه شما يا uv set bump maping يه uv set difuse map يه uv set lighte map كه خيلي كمه خونو اينارو هم حساب كنيد
بعد رو دوتا uv per vertex چي كار ميخواين بكنين ؟

saeed_cpu_full
06-08-2010, 22:38
یه مشکل مسخره برای من پیش اومده نمیدونم بقیه هم بهش برخوردن یا نه. اگه این مشکل رو دیدین و یا تونستین حلش کنین، برا بقیه هم عنوان کنین.

من در حال خوندن کتاب Unity Game Development Essentials هستم. تو فصل 4 که داره collision detection و ray casting رو درس میده، میخواد یه دری رو با توجه به موقعیت player باز کنه و بعد از چند ثانیه هم ببنده. این کار با وارد کردن مدل یه کلبه که درش متحرک سازی شده و با استفاده از گزینه split animation تو تنظیمات fbx importer انجام میده.
باز کردن در رو با استفاده از تشخیص برخورد در رویداد OnControllerColliderHit انجام میده و انیمیشن مربوطه راحت اجرا میشه.
بعد یه delay درست میکنه تو رویداد Update و بعد 3 ثانیه درو میبنده. مشکل اینجاست که انیمیشن مربوط به بسته شدن درب تا انتها اجرا نمیشه. و جالب اینکه میزان اجرای این انیمیشن هم به صورت تصادفی اتفاق میفته. یعنی گاهی تا 60%، گاهی تا 80%، گاهی ... و گاهی هم همه انیمیشن اجرا میشه.

من شک کردم شاید به خاطر موتور فیزیک و یا اشتباه من تو کدنویسی اینجوری میشه. همه کدهای مربوط به باز وبسته شدن رو برداشتم و یه رویداد ساده OnMouseDown براش نوشتم و باز هم مشکل حل نشد.
بعد مدل رو که fbx بود تو مایا Import کردم.انیمیشنش درست بود ظاهرا. انیمیشن تو فریم 20 تموم میشد(در بسته میشد) و split animation تو unity فریم 24 رو set کرده بود!

آخرش رفتم یه چهارچوب ساده درست کردم و همون حالت باز و بسته شدن رو تو مایا ساختم.بعد به صورت fbx وارد unity کردم و همه کارای قبلی رو براش تکرار کردم.باز درست نشد. ولی وقتی برای مدل خودم یه چند فریم تو split animation برای بخش "بسته شدن در" اضافه کردم(6 فریم) مشکل حل شد.
همین کارو برای مدل کلبه تکرار کردم ولی همونجوری مشکل داره. حتی تعداد فریمهای انتها رو برای کلبه بالاتر بردم (حدود 15 فریم) ولی هیچ تغییری نکرد.
تنها تفاوت انیمیشن من با مدل کتاب اینه که من از یه گراف خطی استفاده کردم ولی کتاب یه انیمیشن با گراف spline (منحنی نرم) درست کرده بود.

انیمیشن رو توی مایا درست میکنی ؟ یه بار انیمیشن رو توی Animation Editor خود یونیتی بساز چک کن ببین هنوز مشکل داری یا نه ...

unity يو وي رو كامل ساپرت نمي كنه فقط دوتا ساپرت ميكنه اونم per vertex كه مفت نمي ارزه
براي نونه شما يا uv set bump maping يه uv set difuse map يه uv set lighte map كه خيلي كمه خونو اينارو هم حساب كنيد
بیشتر هم ساپورت میکنه ... توی Help خود یونیتی نوشته که میتونه مدل با بیشتر از 2 UV از مایا ایمپورت میکنه

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 09:12
شما اگه زیاد با Unity3D کار کردید و به مشکلاتی برخوردید که قابل حل شدن نیستن میتونید تو سایت یونیتی مطرح کنید تا این مشکلات رو رفع کنند مطمعنا در نسخه های بعدی رفع میشن...حالا شما بیاد بگید این و اون مسخرند ما که دردی برات دوا نمیکنیم!:13:
مطمعا باش آنریل هم بی مشکلات نیست!

pezhmax
07-08-2010, 09:15
انیمیشن رو توی مایا درست میکنی ؟ یه بار انیمیشن رو توی Animation Editor خود یونیتی بساز چک کن ببین هنوز مشکل داری یا نه ...

تو خود یونیتی هم بسازی همین مشکلو داره. ولی راه حلش همونیه که تو پست قبل هم اشاره کردم. بعد از ایجاد حالت ایستای نهایی ، انیمیشن حتما باید حداقل یک فریم دیگه با همون حالت و با linear tangent ادامه پیدا کنه. به نظرم نکته مهمیه. ممکنه خیلیها بهش بر بخورن. در ضمن زمان ساخت حالتهای میانی (موقعی که چند انیمیشن در یک سیکل تو مایا یا مکس ساخته میشه و تو یونیتی split میشه) دقت کنین که هر حالت با حالت قبلی حداقل یک فریم استراحت با شرایطی که گفتم ایجاد کنید.

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 09:17

من هم یه بار همچنین مشکلی داشتم!
( من هم مدل را مایا 2011 لود کردم مثل اینکه با مایا کمی مشکل داره یا طریقه اکسپورت را بلد نیستیم )
شما یه کار بکنید اون مدل رو توی یک صفحه و آدرس جدید تست کنید بعد توی Animation Editor چک کنید.

موفق باشید

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 09:56
بهترین کار برای ایمپورت انیمیشن جدا آوردن آنها در یونیتی یعنی باز شدن در یک مدل و بستن در هم یک مدل مثل تمام نمونه های یونیتی

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 10:05
تو خود یونیتی هم بسازی همین مشکلو داره. ولی راه حلش همونیه که تو پست قبل هم اشاره کردم. بعد از ایجاد حالت ایستای نهایی ، انیمیشن حتما باید حداقل یک فریم دیگه با همون حالت و با linear tangent ادامه پیدا کنه. به نظرم نکته مهمیه. ممکنه خیلیها بهش بر بخورن. در ضمن زمان ساخت حالتهای میانی (موقعی که چند انیمیشن در یک سیکل تو مایا یا مکس ساخته میشه و تو یونیتی split میشه) دقت کنین که هر حالت با حالت قبلی حداقل یک فریم استراحت با شرایطی که گفتم ایجاد کنید.
اره درست میگی وقتی انیمیشن رو کات میکنی به صورت اتوماتیک اولین فرم به آخرین فرم وصل( fade ) میشه!
اگه میشه ادیتش کرد عالی میشد.

pezhmax
07-08-2010, 10:34
اره درست میگی وقتی انیمیشن رو کات میکنی به صورت اتوماتیک اولین فرم به آخرین فرم وصل( fade ) میشه!
اگه میشه ادیتش کرد عالی میشد.

من فکر میکنم شما موقع split کردن تو تنظیمات اون تیک loop رو زدی اینجوری شده که درست هم هست کار اون گزینه همینه که یه فریم اضافه مثل فریم اول درست کنه(اسمش یه خورده نا مانوسه). اگه میخوای انیمیشن loop بشه باید تو wrap mode تنظیمش کنی.

مشکلی هم که من گفتم ربطی به مایا نداره چون تو خود یونیتی هم که animate میکنی همین مشکل هست. من با همون یه فریم اضافه استراحت، حلش کردم(هم تو مایا هم تو خود یونیتی).

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 11:01
من راهشو پیدا کردم اصلا این یه باگ نیست.
اون انیمیشن هایی رو که Split کردی یک تیک در سمت راستشون وجود داره ( بخش Loop ) اونا رو بردار و بعد Apply کن...به همین سادگی

pezhmax
07-08-2010, 11:32
من راهشو پیدا کردم اصلا این یه باگ نیست.
اون انیمیشن هایی رو که Split کردی یک تیک در سمت راستشون وجود داره ( بخش Loop ) اونا رو بردار و بعد Apply کن...به همین سادگی

مشکلی که من گفتم اصلا ربطی به این قضیه نداره.بحث من این بود که تو یونیتی اگه فریم استراحت(Idle) برای انیمیشن درست نکنی ، انیمیشن تا آخر اجرا نمیشه.راهی هم که برای من جواب داد رو گذاشتم.
راجع به این تیک هم تو پست قبلی گفتم.

اگه زحمتت نیست یه دور دیگه این چند تا پست آخری رو دوباره بخون. فکر کنم سوء تفاهم شد کلا.:31:

pezhmax
07-08-2010, 12:27

چند تا نکته راجع به این قضیه به نظرم میرسه که میگم:

1- یونیتی shader editor داخلی نداره(البته تو فروم یونیتی چند نمونه وجود داره ولی هم ناقصن و هم پول جدا باید بابتشون بدی). به نظر من این براش تو رقابت با موتورهای مطرح دیگه یه ضعف محسوب میشه. من شخصا با material editor تو UDK کلی زندگی میکنم. چون ساختارش هم شبیه مایا است و من خیلی باهاش آشنا و راحت هستم. انعطاف فوق العاده زیادی هم داره. امیدوارم توسعه دهندگان یونیتی این ابزار و تو نسخه های بعدی بهش اضافه کنن.

2- UV ها معمولا به صورت per vertex هستن(به خاطر ملاحظات performance). اون UV هایی هم که به صورت per vertex عمل میکنن و به صورت یه texture وارد material میشن، برای سایه زنیهای مجازی جهت شبیه سازیی برجستگیهای یک نقش استفاده میشن. ما معمولا اونا رو به عنوان Normal Mapping میشناسیم. این شیدرها معمولا ماهیت per pixel دارن. شیدرهای Parallax تو یونیتی هم از این دسته هستن. به طور کلی shader ها به دو صورت per vertex و per pixel وجود دارن. یونیتی هم هر دو رو پشتیبانی میکنه.ولی مشکل اینجاست که shader های داخلی یونیتی مرتفع کننده همه نیازهای توسعه دهندگان نیست. مثلا تو یونیتی یه shader که هم lightmap داشته باشه و هم Normal Map نداریم. من شخصا برای این کار map رو با خود مایا composite میکنم. تازه Ambient Occlusion هم بهش میدم با منتال ری که خیلی محیط رو طبیعی تر جلوه میده و یه texture نهایی براش میسازم تا بتونم از shader ها Parallax هم تو یونیتی استفاده کنم.

3- چون یونیتی shader editor نداره وابسته به shader هایی است که تو خودش داره یا براش نوشته میشه. تعداد UV ها هم بستگه به این shader هایی ست که شما استفاده میکنید. برای ساخت shader هم باید از ابزارهای خارجی موجود استفاده کرد. مانند FXComposer و RenderMonkey که هردوشون هم رایگان هستند. به طور کلی من به همه دوستانی که با یونیتی کار میکنن توصیه میکنم کار با این ابزارها رو هم تمرین کنن. اگرچه آشنایی با این ابزارها برای همه توسعه دهندگان بازی مفیده. البته من شخصا ترجیح میدم از UV های کمتر استفاده کنم تا موقع اجرا منابع کمتری از سیستم استفاده بشه.

به نظر من موتور Unity رو نحوه کار با شیدرها باید پیشرفت بیشتری داشته باشه تا از رقبباش عقب نمونه. به نظر میرسه تو نسخه 3 از تکنولوژی Beast پشتیبانی میکنه. امیدوارم یه فکری هم به حال shader editor بکنه.

سخن آخر: هر نرم افزاری Road Map خودش رو برای کار داره و هیچ نرم افزاری بی عیب نیست. مهم اینه که بتونیم خودمونو با روشهای اون نرم افزار وفق بدیم و ازش بهترین استفاده رو بکنیم.

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 12:36
یه نگاه دیگه انداختم:31:
حالا اینو ببین فکر کنم کارتو راه بندازه:46:

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 12:45
مثلا تو یونیتی یه shader که هم lightmap داشته باشه و هم Normal Map نداریم

چرا نداره پس این چیه!

pezhmax
07-08-2010, 13:57
یه نگاه دیگه انداختم:31:
حالا اینو ببین فکر کنم کارتو راه بندازه:46:

مرسی، مشکل من حل شده. شیوه شما هم همون بود که عرض کردم.

---------- Post added at 02:57 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

چرا نداره پس این چیه!

منظورم از نوع Parallax بود. ببخشید باید واضحتر مینوشیم. چون bump معمولی با Parallax فرق دارن. تو Parallax از کانال آلفای Normal Map برای تصحیح سایه زنیها و ارتفاع برجستگیها استفاده میشه.

tovamohammad
07-08-2010, 14:30

...

سلام

دوستان ببخشید، من که یونیتی کار نکردم، ولی راستش با این مسائل آخری که پیش اومد کنجکاو شدم بدونم.

دوستان یعنی تو یونیتی برا باز و بسته کردن یه در یا مثلا بالا و پایین بردن یه گیت عمودی باید مدل از نوع اسکلتال بیارید اونم تازه با انیمیشن، بعدم این همه اذیت کنه؟ همه این کارا فقط برا یه در؟؟؟

اینکه می پرسم چون تو UDK یه ابزاری هست به نام Matinee که 20 تا ترک مختلف داره، کار یکی از این ترک ها تنظیم هر نوع حرکتی برای یه استاتیک مشه. اینو برا مقایسه نگفتم، مورد بعدی که می خواستم بپرسم اینه که تو یونیتی همچین ابزاری هست؟ چون اگه نباشه فیلم بین مراحل که دیگه پدر دربیار میشه.:13:

اگه هم نیست، تو ورژن 3 قراره اضافه بشه؟ آخه الان دیگه چند سالیه که همه موتورای تجاری دارنش، Sandbox هم اگه نصب کنین، که مال 3 سال پیشه، همچین ابزاری داره.

دوستان لطفا داغ نکنن:31:، به دید یه سوال نگاه کنن.

فعلا.:8:

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 15:49
مرسی، مشکل من حل شده. شیوه شما هم همون بود که عرض کردم.

---------- Post added at 02:57 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

منظورم از نوع Parallax بود. ببخشید باید واضحتر مینوشیم. چون bump معمولی با Parallax فرق دارن. تو Parallax از کانال آلفای Normal Map برای تصحیح سایه زنیها و ارتفاع برجستگیها استفاده میشه.
میدونم چی میگید برای همین هم براتون ادیت کردم.:31:
این هم Lightmap-ParallaxSpecular
فقط کافیه تو پوشه Assets کپی کنی

Omid_Sadeghvand
07-08-2010, 16:10
سلام

دوستان ببخشید، من که یونیتی کار نکردم، ولی راستش با این مسائل آخری که پیش اومد کنجکاو شدم بدونم.

دوستان یعنی تو یونیتی برا باز و بسته کردن یه در یا مثلا بالا و پایین بردن یه گیت عمودی باید مدل از نوع اسکلتال بیارید اونم تازه با انیمیشن، بعدم این همه اذیت کنه؟ همه این کارا فقط برا یه در؟؟؟

اینکه می پرسم چون تو UDK یه ابزاری هست به نام Matinee که 20 تا ترک مختلف داره، کار یکی از این ترک ها تنظیم هر نوع حرکتی برای یه استاتیک مشه. اینو برا مقایسه نگفتم، مورد بعدی که می خواستم بپرسم اینه که تو یونیتی همچین ابزاری هست؟ چون اگه نباشه فیلم بین مراحل که دیگه پدر دربیار میشه.:13:

اگه هم نیست، تو ورژن 3 قراره اضافه بشه؟ آخه الان دیگه چند سالیه که همه موتورای تجاری دارنش، Sandbox هم اگه نصب کنین، که مال 3 سال پیشه، همچین ابزاری داره.

برای باز و بسه شدن در فکر نکنم کسی مشکلی داشته باشه
با Animation Editor و Animation Event میشه هر نوع حرکتی را برای استاتیک ساخت.
یه Tutorial دیدم که به وسیله Animation Event برای دیالوگ و پخش صدا استفاده شده بود.

pezhmax
07-08-2010, 16:20
سلام

سلام محمد جان. نه اینجوری نیست. یونیتی یه محیط خوب برای درست کردن انیمیشن داره که اتفاقا ابزار کاملی هم هست و همه خصوصیات اشیا رو میتونی توش متحرک سازی کنی. مشکل من با یه مش بود که از قبل fbx شده بود و انیمیشنش درست اجرا نشده بود(مال همون کاتبی که میخونم). آخر هم مشکل با یه فریم اضافه درست کردن حل شد رفت.

من قبلا با یونیتی یه کم کار کرده بودم ولی نه خیلی عمیق. همیشه فکر میکرم باید ضعیف باشه. چون اینترفیش ساه ای داره. به خاطر همین هم وقتمو گذاشتم رو UDK. چند وقت پیش یه پروژه Virtual Browsing پیش اومد که به خاطر آشنایی قبلی که از خروجیهای یونیتی(رو میندوز خروجی standalone میده) داشتم و تجربه بدی که از Quest3D داشتم با راهنمایی چند تا از دوستان همین انجمن رو یونیتی یکم دقیقتر کار کردم. کلا نرم افزار خوبیه و به سادگی میشه باهاش کنار اومد. قدرت خوبی هم داره. محدودیتهای خودش رو هم داره. ولی من به همه کسانی که با UDK کار میکنن توصیه میکنم حتما کار با این ابزار رو هم یاد بگیرن.
انعطاف پذیری خوبی داره. تو بعضی کارا از UDK بهتر و ساده تره تو بعضی چیزا هم UDK بهتر و قویتره. در کل پیچیدگیهای UDK رو نداره. lمن تو دو سه هفته تونستم تا حدی بهش مسلط بشم. حالا هم دارم بیشتر روش کار میکنم(البته هیچوقت UDK رو نمیشه ول کارد من هروقت تونستم MAYA رو بذارم کنار، UDK رو هم میتونم:31:).

pezhmax
07-08-2010, 16:41
میدونم چی میگید برای همین هم براتون ادیت کردم.:31:
این هم Lightmap-ParallaxSpecular
فقط کافیه تو پوشه Assets کپی کنی

ای خدا خیرت بده. :10:
منم تو پست #302 خودمو خفه کردم بگم حالا که یونیتی shader editor نداره، نباید به شیدرهای داخلی یونیتی بسنده کرد و میشه با ابزارهای موجود این نقیصه رو جبران کرد. تو FX Composer 2.0 یه ابزار هست به نام mental mill که مال شرکت mental images هستش(همون شرکتی که mental ray رو توسعه میده). یه shader editor مبتنی بر Node هست که بسیار کامله. شما هر شیدری که بخوای میتونی توش بسازی . خروجی GLSL و CG FX هم میده که یونیتی پشتیبانی میکنه. نمیدونم چرا تو FX Composer 2.5 حذف شده.

saeed_cpu_full
07-08-2010, 22:27
بهترین ادیتور برای ساخت شیدر ShaderFusion - node based shader editor

این ادیتور دقیقا قبل از عرضه ی Unity 3 منتشر میشه و البته پولی هست ... به احتمال زیاد میخرمش چون متریال و شیدری که بخواید رو میتونید با بهترین کیفیت باهاش بسازید
الان هم سازنده ی این ادیتور داره روی سیستم Deferred Rendering و تأثیر اون روی شیدر ها کار میکنه

Shader Fusion is a node based shader editor. It allows the user to create extremely complex shaders and effects in a flowchart-like environment. Anyone who has used the Unreal Engine 3 material editor or Mayas HyperShade should be very comfortable with it.

I have finally got a beta package to distribute to beta testers. I already have a few testers but could use a few more. For anyone beta testing, it would be great if the testers could send me (or post here) shots of some of the stuff they make with it to help promote the software [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

some example shaders:

A planet shader. The clouds are part of the main planet shader and they have parallax and cast shadows on the surface. The atmosphere is slightly bigger sphere around the planet.

This example is procedural placement of snow or ice. You can adjust a single value to have the snow build up or melt. It places the snow mostly on the upwards facing surfaces of an object.

Here is the current list of nodes:
Texture - A texture.
TODO: CubemapTex
MainTex - A special texture with a perperty name of "_MainTex".
Lightmap - A special texture used for lightmapping.
Number - A constant single Number or float value.
Color - A constant color value.
Vector2 - A constant Vector2.
Vector3 - A constant Vector3.
Vector4 - A constant Vector4.
Add
Subtract
Multiply
Divide
Fresnel - The "facing ratio" of the surface.
Highest - The highest of 2 Number values.
Lowest - The lowest of 2 Number values.
Lerp - Blend between 2 values based on a 0-1 range bias.
UV1 - Main uv channel.
UV2 - Secondary uv channel.
VertexColor - Vertex Color channel(Vector4).
SurfaceNormal - The normal of the surface in object space.
ViewDir - The unnormalized view direction.
LightDir - The light direction.
Time - Time in seconds(I think) that the game has been running.
DisplaceOffset - Calculate the parallax offset for uvs based on height data. add this to your UVs before plugging it into a Texture node.
Vector.X - The X component of a vector.
Vector.Y - The Y component of a vector.
Vector.Z - The z component of a vector.
Vector.W - The W component of a vector.
Vector.XY - The X,Y component of a vector.
Vector.XYZ - The X,Y,Z component of a vector.
NumberToVector - Creates a vector with a length matching the number of connected inputs.
ElementOf - The element of a vector matching Index (Vector[index]).
Abs - The absolute value of a number.
Distance - The distance between 2 points.
Normalize - Normalize a vector.
Power
Floor - Round DOWN to the nearest whole number.
Ceil - Round Up to the nearest whole number.
Cosine
Sine
CrossProduct
DotProduct
SquareRoot
Fmod - I have no idea what this does [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Frac - I have no idea what this does [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ParamNumber - A Number value that you can change per material(or through code).
DOTO: ParamColor - A Color value that you can change per material(or through code).
DOTO: ParamVector2 - A Vector2 value that you can change per material(or through code).
DOTO: ParamVector3 - A Vector3 value that you can change per material(or through code).
DOTO: ParamVector4 - A Vector4 value that you can change per material(or through code).
Transform - Transform a vector based on a matrix.
ObjToWorld - ObjectToWorld transform matrix (as Vector4x4)
ObjToWorldV3 - ObjectToWorld transform matrix (as Vector3x3)
WorldToObj - WorldToObj transform matrix (as Vector4x4)
WorldToObjV3 - WorldToObj transform matrix (as Vector3x3)

iload
08-08-2010, 12:34
ای خدا خیرت بده. :10:
منم تو پست #302 خودمو خفه کردم بگم حالا که یونیتی shader editor نداره، نباید به شیدرهای داخلی یونیتی بسنده کرد و میشه با ابزارهای موجود این نقیصه رو جبران کرد. تو FX Composer 2.0 یه ابزار هست به نام mental mill که مال شرکت mental images هستش(همون شرکتی که mental ray رو توسعه میده). یه shader editor مبتنی بر Node هست که بسیار کامله. شما هر شیدری که بخوای میتونی توش بسازی . خروجی GLSL و CG FX هم میده که یونیتی پشتیبانی میکنه. نمیدونم چرا تو FX Composer 2.5 حذف شده.

سلام

اگه FX Composer 2.0 برای دانلود قرار بدی خیلی ممنون میشم .

Mostafa 3D
08-08-2010, 12:36
سلام

این مشکل من هنوز حل نشده :41:
کسی چیزی نمیدونه چی کارش کنم ؟؟؟؟ :37:

saeed_cpu_full
08-08-2010, 12:41
این مشکل من هنوز حل نشده :41:
کسی چیزی نمیدونه چی کارش کنم ؟؟؟؟ :37:

سلام
یعنی یونیتی باز میشه و اگر بخواین Open Project یا New Project رو بزنید موقع کپی کردن Assets ها میپره بیرون ؟

اگه اینطوریه خوب مشکل اکثر کرک های یونیتی همینه ... باید از منوی Edit > Preference تیک Show Project Wizard رو بزنید تا موقع باز کردن یونیتی همون اول بتونید Open Project و New Project بدون اینکه بپره بیرون انجام بدید

Mostafa 3D
08-08-2010, 12:52
سلام

اگه FX Composer 2.0 برای دانلود قرار بدی خیلی ممنون میشم .

بفرما :

سلام
یعنی یونیتی باز میشه و اگر بخواین Open Project یا New Project رو بزنید موقع کپی کردن Assets ها میپره بیرون ؟

اگه اینطوریه خوب مشکل اکثر کرک های یونیتی همینه ... باید از منوی Edit > Preference تیک Show Project Wizard رو بزنید تا موقع باز کردن یونیتی همون اول بتونید Open Project و New Project بدون اینکه بپره بیرون انجام بدید

به جون خودم اون تیک رو زدم :31: ولی وقتی که اون پنجره ای که میگی میاد و من New Project رو میزنم بازم میپره بیرون دقیقا همون قسمتی که عکسشو گزاشتم

saeed_cpu_full
08-08-2010, 13:01
بفرما :

به جون خودم اون تیک رو زدم :31: ولی وقتی که اون پنجره ای که میگی میاد و من New Project رو میزنم بازم میپره بیرون دقیقا همون قسمتی که عکسشو گزاشتم

خوب میپره بیرون ولی اگه دقت کنی دفعه ی بعد که میخوای یونیتی رو باز کنی پروژه ای که خواسته بودی ساخته شده
با این روشی که گفتم Open Project رو هم که میزنی میپره بیرون ؟
کرک های دیگه رو تست کردی ؟

Mostafa 3D
08-08-2010, 13:09
خوب میپره بیرون ولی اگه دقت کنی دفعه ی بعد که میخوای یونیتی رو باز کنی پروژه ای که خواسته بودی ساخته شده
با این روشی که گفتم Open Project رو هم که میزنی میپره بیرون ؟
کرک های دیگه رو تست کردی ؟

آره وسط کپی فایلها میپره بیرون و چون نصفه کپی کرده وقتی که دفعه بعد میزنم که همنو بازش کنه این رور میاد :

اگه هم به زور یه جوری بالاخره بازش کنم پوشه استاندارد نیست معلومه که ناقصه
از کرک هم نمیتونه باشه چون یه بار به صورت فری لایسنسش کردم ولی حل نشد

Mostafa 3D
08-08-2010, 13:44
بالا خره به زور تونستم پروژه جزیره دمو که مال خود یونیتی رو باز کنم ولی وقتی Play رو میزنم کلا یونیتی بسته میشه چرا ؟

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

کسی اینجا هست که هم کاپسر رو سیستمش نصب باشه و هم یونیتی ؟؟؟

parvizamd
08-08-2010, 13:48
چرا بی خیال کاسپر نمی شی و nod3d رو نصب نمی کنی ؟

saeed_cpu_full
08-08-2010, 14:01
بالا خره به زور تونستم پروژه جزیره دمو که مال خود یونیتی رو باز کنم ولی وقتی Play رو میزنم کلا یونیتی بسته میشه چرا ؟

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:43 PM ----------

کسی اینجا هست که هم کاپسر رو سیستمش نصب باشه و هم یونیتی ؟؟؟

من قبلا Kaspersky روی سیستمم داشتم و با خیال راحت با Unity هم کار میکردم ... لیست نرم افزار های بلوک شده توسط کسپر رو چک کن شاید یونیتی رو بلوک کرده

Mostafa 3D
08-08-2010, 14:06
چرا بی خیال کاسپر نمی شی و nod3d رو نصب نمی کنی ؟

آخه نود 32 اصلا به درد نمیخوره
تازه این کاسپرم رو آپدیتش کردم حیفم میاد پاکش کنم
میترسم پاکش کنم ولی فایده ای نداشته باشه

من قبلا Kaspersky روی سیستمم داشتم و با خیال راحت با Unity هم کار میکردم ... لیست نرم افزار های بلوک شده توسط کسپر رو چک کن شاید یونیتی رو بلوک کرده

چه طوری میتونم چک کنم ببینم چه نرم افزار هایی رو بلوک کردن
کاسپر اسکی من ورژن 2010 هستش

Omid_Sadeghvand
08-08-2010, 14:18
آره وسط کپی فایلها میپره بیرون و چون نصفه کپی کرده وقتی که دفعه بعد میزنم که همنو بازش کنه این رور میاد :

اگه هم به زور یه جوری بالاخره بازش کنم پوشه استاندارد نیست معلومه که ناقصه
از کرک هم نمیتونه باشه چون یه بار به صورت فری لایسنسش کردم ولی حل نشد
یه آدرس جدید معرفی کن شاید فایلهای اون پروژه ای رو که باز میکنی خراب شدن!
از منوی
Edit > Preference
تیک Compress textures when importing رو بردار تا سریع لود بشه

Mostafa 3D
08-08-2010, 14:30
یه آدرس جدید معرفی کن شاید فایلهای اون پروژه ای رو که باز میکنی خراب شدن!
از منوی
Edit > Preference
تیک Compress textures when importing رو بردار تا سریع لود بشه

آخه مشکل فقط از Open کردن نیست کلا توی یونیتی وقتی پلی رو هم میزنم بسته میشه ایرادش خیلی اساسیه :41:

saeed_cpu_full
08-08-2010, 14:52
آخه نود 32 اصلا به درد نمیخوره
تازه این کاسپرم رو آپدیتش کردم حیفم میاد پاکش کنم
میترسم پاکش کنم ولی فایده ای نداشته باشه

چه طوری میتونم چک کنم ببینم چه نرم افزار هایی رو بلوک کردن
کاسپر اسکی من ورژن 2010 هستش

توی قسمت Reports یه Tab داره که لیست ویروس هایی که رفتن قرنطینه رو نشون میده
ببین توش Unity.exe وجود داره یا نه

saeed_cpu_full
08-08-2010, 15:20
توی پست 311 یه ادیتور برای ساخت شیدر معرفی کرده بودم
نسخه ی بتای این ادیتور فوق العاده عرضه شد
توی فروم یونیتی همه از این ادیتور تعریف میکنن

Download ShaderFusion Public Beta 01

iload
08-08-2010, 15:26
سلام

این ادیتور قیمتش چنده ؟

---------- Post added at 04:26 PM ---------- Previous post was at 04:24 PM ----------

راستی ShaderFX_v1.56 رو هم برای یونیتی میشه استفاده کرد ؟ میدونم برای q3d استفاده میشه .

saeed_cpu_full
08-08-2010, 15:29
سلام

این ادیتور قیمتش چنده ؟

سلام ... هنوز قیمتی براش مشخص نشده .
فعلا که مجانی هست :31:

راستی ShaderFX_v1.56 رو هم برای یونیتی میشه استفاده کرد ؟ میدونم برای q3d استفاده میشه .
نمیدونم !

pezhmax
08-08-2010, 16:28
ShaderFX_v1.56 خروجی cg fx و HLSL میده. و یونیتی اینا رو ساپورت میکنه. ولی نه بصورت مستقیم!
یعنی فایل .fx رو نمیشه مستقیما تو یونیتی اسنفاده کرد. باید از تو شیدری که خودت باید بنویسیش، شیدرهای آماده رو فراخونی کنی. نوشتن شیدر تو یونیتی هم زیاد سخت نیست. تو refrence خود نرم افزار راهنمای استفاده اش هست تو بخش Manual هم یه tutorial برای کار با شیدرها هست. در ضمن چگونگی وارد کردن شیدرهای cg تو شیدرهای یونیتی هم آمورده شده.

Omid_Sadeghvand
09-08-2010, 12:30
یه دموی خفن Web

Web

Destructive environment تخریب

ویدئو

Web

iload
09-08-2010, 17:29
توی پست 311 یه ادیتور برای ساخت شیدر معرفی کرده بودم
نسخه ی بتای این ادیتور فوق العاده عرضه شد
توی فروم یونیتی همه از این ادیتور تعریف میکنن

Download ShaderFusion Public Beta 01

سلام

من این فایل رو دانلود کردم ولی تو یونیتی که باز میشه هیچ اتفاقی رخ نمیده . باید چیکار کنم .

ممنون :11:

saeed_cpu_full
09-08-2010, 18:06
سلام

من این فایل رو دانلود کردم ولی تو یونیتی که باز میشه هیچ اتفاقی رخ نمیده . باید چیکار کنم .

ممنون :11:

این ادیتور برای یونیتی 3 هست ...

Mostafa 3D
10-08-2010, 06:05
سلام
یه سوالی
الان Unity 3 فول ورژنش با کرک توی نت نیومده ؟؟

miladigs
10-08-2010, 09:14
نسخه بتا ی 5 یونیتی 3 ریلیز شد!!!

saeed_cpu_full
10-08-2010, 13:28
سلام
یه سوالی
الان Unity 3 فول ورژنش با کرک توی نت نیومده ؟؟

نه ... هنوز فاینال ورژن نیومده

Mostafa 3D
10-08-2010, 14:06
نه ... هنوز فاینال ورژن نیومده

این نسخه بتا رو از کجا میشه دانلودش کرد ؟

miladigs
10-08-2010, 14:17
لینک دانلود رو افرادی که یونیتی 3 رو خریدن دارن.در ضمن اگر هم شما موفق بشید دانلود کنید کد فعال سازی می خواد!

موفق باشی.

Omid_Sadeghvand
10-08-2010, 15:16
سلام
این لینک دانلود Unity 3 beta 5
ولی کد فعال سازی میخواد
میتونی با فعال سازی رایگان باهاش کار کنی اما سایه ها و افکتها را نمیخونه

Mostafa 3D
10-08-2010, 15:44
سلام
این لینک دانلود Unity 3 beta 5
ولی کد فعال سازی میخواد
میتونی با فعال سازی رایگان باهاش کار کنی اما سایه ها و افکتها را نمیخونه

ممنون امید جان
لطف کردی

راستی کسی تا حالا این یونیتی رو خریده ؟؟
قیمتش به تومن چنده ؟؟
مایی که تو ایرانیم چه طوری باید تهیه کنیم ؟؟

Omid_Sadeghvand
10-08-2010, 16:03
ممنون امید جان
لطف کردی

راستی کسی تا حالا این یونیتی رو خریده ؟؟
قیمتش به تومن چنده ؟؟
مایی که تو ایرانیم چه طوری باید تهیه کنیم ؟؟
یکی از بچه ها تو فرم خریده بود

Mostafa 3D
11-08-2010, 09:09
سلام
دو تا خبر دارم

اول اینکه مشکل یونیتی من حل شد با پاک کردن کاسپر اسکی
دوم یونتی 3 اصلا فری یا تریال نداره

saeed_cpu_full
11-08-2010, 09:41
سلام
دو تا خبر دارم

اول اینکه مشکل یونیتی من حل شد با پاک کردن کاسپر اسکی
دوم یونتی 3 اصلا فری یا تریال نداره

یونیتی 3 نسخه ی بتا هست و فقط در اختیار کسانی قرار گرفته که یونیتی رو پیش خرید کردن
فکر نکنم نسخه ی بتا رو بشه Register کرد ( حتی به صورت Trial )

Mostafa 3D
11-08-2010, 10:39
یونیتی 3 نسخه ی بتا هست و فقط در اختیار کسانی قرار گرفته که یونیتی رو پیش خرید کردن
فکر نکنم نسخه ی بتا رو بشه Register کرد ( حتی به صورت Trial )

کاشکی زود تر نسخه فول ورژنش بیاد و کرکش کنن
چون اونطوری که من دیدم قیمتش 1200 دلار بود یعنی یه چیزی در حدود یک میلیون و دویست هزار تومن خودمون :18:
این یونیتی 3 خیلی چیزا بهش اضافه شده یه سری ویدئو از یوتو دربارش دیدم خداییش کفم برید خیلی خیلی باحال شده

saeed_cpu_full
11-08-2010, 10:52
کاشکی زود تر نسخه فول ورژنش بیاد و کرکش کنن
چون اونطوری که من دیدم قیمتش 1200 دلار بود یعنی یه چیزی در حدود یک میلیون و دویست هزار تومن خودمون :18:
این یونیتی 3 خیلی چیزا بهش اضافه شده یه سری ویدئو از یوتو دربارش دیدم خداییش کفم برید خیلی خیلی باحال شده

قیمتش نسبت به انجین های دیگه که خیلی خوبه ! شما برو انجین unigine رو هم ببین ... قیمت نسخه ی standard دو برابر یونیتی هست در حالی که نصف امکانات یونیتی رو هم نداره !

Omid_Sadeghvand
11-08-2010, 11:17
آموزش ثبت نام رایگان یونیتی 3

1. ابتدا یونیتی را لود کنید سپس روی Enter new serial کلیک کنید

سپس پنجره جدید که باز میشود internet activation را انتخاب کنید سپس Next بزنید

منتظر بمانید تا کانکت شود، یک صفحه وب باز میشود

وارد صفحه وبی که باز شده شوید

در بخش 1. Register with Unity از شما ایمیل و کمپانی را میخواهد شما فقط ایمیل خود را وارد کنید
سپس روی Free کلیک کنید( این کارها را سریع انجام دهید در ضمن پنجره internet activation نباید بسته باشد )

وقتی روی Free کلیک کردید صفحه جدیدی باز میشود که گفته باید 5 ثانیه صبر کنید

Product Authorized
Your copy of Unity is now being authorized. You should be ready to go within 5 seconds.
Check out the forums at Unity home page for contact with the Unity team and other Unity users

بعد از این که 5 ثانیه تمام شد یونیتی برگردید و روی Finish کلیک کنید
ولی یونیتی باز نمیشه و همان صفحه اولی لود میشود!

برای لود شدن یونیتی باید تاریخ ویندوز خود را تغییر دهید، تاریخ وبندوز خود را مثل به سال 2008 تغییر دهید سپس یونیتی را لود کنید...یک پیغام ظاهر میشود روی OK کلیک کنید برید حالشو ببرید:11:

موفق باشید

iload
11-08-2010, 12:30

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدوارد صفحه وبی که باز شده شوید

در بخش 1. Register with Unity از شما ایمیل و کمپانی را میخواهد شما فقط ایمیل خود را وارد کنید
سپس روی Free کلیک کنید( این کارها را سریع انجام دهید در ضمن پنجره internet activation نباید بسته باشد )

برای لود شدن یونیتی باید تاریخ ویندوز خود را تغییر دهید، تاریخ وبندوز خود را مثل به سال 2008 تغییر دهید سپس یونیتی را لود کنید...یک پیغام ظاهر میشود روی OK کلیک کنید برید حالشو ببرید:11:

موفق باشید

سلام

این کارار کامل فعالش میکنه ؟ فکر کنم یا زمانی و یا یه چیزایی کم داره ؟

Mostafa 3D
11-08-2010, 14:10

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدوارد صفحه وبی که باز شده شوید

موفق باشید

ایول :31:
خوشم اومد دمت گرم :27:

وقتی یونیتی از همین حالا که هنوز نسخه فولش رو نداده دور بخوره میشه روی کرک ورژن 3 حساب کرد

miladigs
11-08-2010, 17:43
قیمتش نسبت به انجین های دیگه که خیلی خوبه ! شما برو انجین unigine رو هم ببین ... قیمت نسخه ی standard دو برابر یونیتی هست در حالی که نصف امکانات یونیتی رو هم نداره !

سعید جان این طور هم نیست.Unigine قابل مقایسه با بونبتی نیست.اون یک انجین خیلی عالیه و امکانات خوبی داره.اتفاقا یونیتی امکانات زیادی نداره!فقط فرآیند ساخت در یونیتی سریع هست و کار کردن باهاش ساده هست و بیشتر محبوبیتش بخاطر نسخه آیفون و تحت وبشه.اگه بخوای حساب کنی یونیتی انجین زیاد ارزونی هم نیست چون برای هر خروجی باید لیسانسش رو جدا بخری در حالی که مثلا انجین شیوا همه رو با هم داره با قیمت فکر کنم 1500 دلار.اگه اشتباه نکنم.
هر چند من خودم از یونیتی استفاده میکنم چون فعلا به درد کارم میخوره ولی بعد شاید دیگه جواب گو نباشه!

موفق باشید.

Mostafa 3D
11-08-2010, 17:49
چون برای هر خروجی باید لیسانسش رو جدا بخری

یعنی چی ؟؟؟؟ :18:

miladigs
11-08-2010, 17:51
من یک پیشنهاد برای همه دارم این که زیاد هم به دنبال نسخه 3 یونیتی نباشید چون با همون نسخه قبلی خیلی کارها میشه کرد.منظورم اینه که ما هنوز از تمام قدرت نسخه قبلی هنوز استفاده ای نکردیم و هنوز خروجی حرفه ای ازش توی ایران نداریم.مثلا من هنوز ندیدم کسی با کلاس های ادیتور یونیتی کار کرده باشه.این یعنی این که کار حرفه ای انجام نشده!!!
پس اگه نسخه 4 یونیتی هم داشته باشیم زیاد واسه ما فرقی نمیکنه و در ضمن از امکاناتی مثل خروجی برای وی و ایکس باکس و ... که هیچ وقت نمیتونیم استفاده کنیم.
به نظر من به لیست بازیهایی که با یونیتی 2.6 ساخته شده و محبوب هم هستن یه نگاهی بکنین و ببینین که چه کارهایی میشه باهاش کرد!!
موفق باشید.

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

یعنی چی ؟؟؟؟ :18:

یعنی به غیر از pc , Mac , web باید برای بقیه خروجی ها لیسانس تهیه کنی!

Mostafa 3D
11-08-2010, 18:02
یعنی به غیر از pc , Mac , web باید برای بقیه خروجی ها لیسانس تهیه کنی!

یعنی منظورت ایکس باکس یا پلی استیشن 3 ؟

miladigs
11-08-2010, 18:54
یعنی منظورت ایکس باکس یا پلی استیشن 3 ؟

بله دوست عزیز!!!

Omid_Sadeghvand
11-08-2010, 18:59
این کارار کامل فعالش میکنه ؟ فکر کنم یا زمانی و یا یه چیزایی کم داره ؟

نسخه Free میتونی برای همیشه کار کنی ولی بعضی امکانات را نداره ( سایه ها و بعضی از شدرها )
نسخه Trial برای 30 روز میتونید از همه امکانات استفاده کنی
در هر دو حالت اسم یونیتی پایین صفحه ثبت میشه! راهی جر کرک شدن نگذاشته!

------------------------------------------------------------------------------------

به گفته خودشون یونیتی تا به امروز بیش از 170.000 کاربر ثبت شده در سراسر جهان دارد که Ubisoft هم جزشونه.

About Unity Technologies
Unity Technologies is revolutionizing the game industry and was named one of the top five game companies of 2009 by Gamasutra after just four years on the market. Today Unity Technologies has more than 170,000 registered users worldwide -- including Bigpoint, Cartoon Network, Coca-Cola, Disney, Electronic Arts, LEGO, Microsoft, NASA, Panasonic, Ubisoft, Warner Bros., large and small studios, independent professionals, students and hobbyists -- using the Unity platform to develop high-quality interactive 3D content for the web, mobile and console. Unity Technologies is one of the fastest growing software companies and is aggressively innovating to expand usability, power and platform reach so that it can deliver on its vision of democratizing interactive 3D technology. Unity Technologies is headquartered in San Francisco and has development offices worldwide. For more information, visit [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Omid_Sadeghvand
11-08-2010, 21:50
Shell Grass - Web

400kb

keb
13-08-2010, 10:17
عجب ورقی برگردوندید شما. ما هم رفتیم سراغ یونیتی.

راستی تلفظ صحیحش یونایتی هست یا یونیتی؟

Mostafa 3D
13-08-2010, 12:17
سلام خدمت بر و بچه های گل یونیتی کار
یه سوال داشتم
توی خروجی نهایی که فایل exe باشه چهطور میشه نشانه گر موس رو توی بازی حذف کرد ؟

Omid_Sadeghvand
13-08-2010, 13:38
سلام خدمت بر و بچه های گل یونیتی کار
یه سوال داشتم
توی خروجی نهایی که فایل exe باشه چهطور میشه نشانه گر موس رو توی بازی حذف کرد ؟
سلام
این هم کد های مخصوص موس

Screen.lockCursor = true; قفل و مخفی شدن و به مرکز آمد موس
Screen.lockCursor = false; نمایش موس
Screen.showCursor = false; مخفی شدن موس
Screen.showCursor = true; نمایش موس

Mostafa 3D
13-08-2010, 14:35
سلام
این هم کد های مخصوص موس

دمت گرم
مرسی

miladigs
13-08-2010, 16:08
درود.
کسی نمونه کد برای حرکت تانک داره؟
ممنون.

Omid_Sadeghvand
13-08-2010, 21:50
تو فرم یونیتی سرچ کن پیدا میکنی

ho0rezam
13-08-2010, 23:22
تو فرم یونیتی سرچ کن پیدا میکنی
link رو لطف میکنی عزیز؟؟؟
---
یه سوال من اگه بخوام دکمه های keyborad کارکتر رو حرکن بدن باید چی کار کنم؟ و میخوام دوربین همیشه از side باشه و کارکتر رو دنبال کنه..چجوری این کار رو بکنم؟؟؟

منظورم از side هم اینه که کارکتر رو از نیمرخ نشون بدم (مثه بازی هایه عهد دقیانوس)

Omid_Sadeghvand
14-08-2010, 12:11
یه سوال من اگه بخوام دکمه های keyborad کارکتر رو حرکن بدن باید چی کار کنم؟ و میخوام دوربین همیشه از side باشه و کارکتر رو دنبال کنه..چجوری این کار رو بکنم؟؟؟

منظورم از side هم اینه که کارکتر رو از نیمرخ نشون بدم (مثه بازی هایه عهد دقیانوس)
اینجا کلی Tutorial و Example Projects پیدا میکنی

link رو لطف میکنی عزیز؟؟؟

saeed_cpu_full
14-08-2010, 14:17
سعید جان این طور هم نیست.Unigine قابل مقایسه با بونبتی نیست.اون یک انجین خیلی عالیه و امکانات خوبی داره.اتفاقا یونیتی امکانات زیادی نداره!فقط فرآیند ساخت در یونیتی سریع هست و کار کردن باهاش ساده هست و بیشتر محبوبیتش بخاطر نسخه آیفون و تحت وبشه.اگه بخوای حساب کنی یونیتی انجین زیاد ارزونی هم نیست چون برای هر خروجی باید لیسانسش رو جدا بخری در حالی که مثلا انجین شیوا همه رو با هم داره با قیمت فکر کنم 1500 دلار.اگه اشتباه نکنم.
هر چند من خودم از یونیتی استفاده میکنم چون فعلا به درد کارم میخوره ولی بعد شاید دیگه جواب گو نباشه!

موفق باشید.

من نسخه ی استاندارد رو گفتم ... نسخه ی Unigine Pro که خیلی بهتر از یونیتی هست ولی قیمتش هم .... :31:

من یک پیشنهاد برای همه دارم این که زیاد هم به دنبال نسخه 3 یونیتی نباشید چون با همون نسخه قبلی خیلی کارها میشه کرد.منظورم اینه که ما هنوز از تمام قدرت نسخه قبلی هنوز استفاده ای نکردیم و هنوز خروجی حرفه ای ازش توی ایران نداریم.مثلا من هنوز ندیدم کسی با کلاس های ادیتور یونیتی کار کرده باشه.این یعنی این که کار حرفه ای انجام نشده!!!
پس اگه نسخه 4 یونیتی هم داشته باشیم زیاد واسه ما فرقی نمیکنه و در ضمن از امکاناتی مثل خروجی برای وی و ایکس باکس و ... که هیچ وقت نمیتونیم استفاده کنیم.
به نظر من به لیست بازیهایی که با یونیتی 2.6 ساخته شده و محبوب هم هستن یه نگاهی بکنین و ببینین که چه کارهایی میشه باهاش کرد!!
موفق باشید.

در مورد اینکه ما هنوز از تمام قدرت یونیتی استفاده نکردیم باید بگم انجین اگه انعطاف پذیر باشه انتهای قدرت نداره ! الان با یونیتی برنامه ی وبکم و ساخت بازی اکشن بدون نیاز به کد نویسی و چند تا ادیتور و ... ساختن و مطمئنا شاهد پروژه های عجیب تر خواهیم بود چون یونیتی انعطاف پذیر هست و هر کاری میشه باهاش کرد
ولی در مورد اینکه کار حرفه ای ایرانی باهاش نیومده موافقم ! چون اکثرا رفتن سمت UDK
راستی اگه با مایکروسافت مکاتبه کنید فکر کنم بتونید بازی های آرکید رو توی Xbox Live بزارید ... خودشونم براتون خروجی میگیرن قرارداد هم میبندن که به ازای هر دانلود n یورو میریزیم حسابت

از منوی Help بخش Scripting رو انتخاب کنید
توی کادر تایپ کنید " Input " و Search رو بزنید ( این برای دریافت یه دکمه هست )
از تابع transform.Translate هم برای حرکت کاراکتر استفاده میکنند

برای ساخت دوربین دو بعدی لینک زیر رو ببینید:
forum.p30world.com/showpost.php?p=5088953&postcount=73

البته میتونی Main Camera رو انتخاب کنی و تیک اتوگرافی رو بزنی ولی راه بالا به نظرم بهتره چون یه موقعی شاید بخوای بین نمای Z سوئیچ کنی

Omid_Sadeghvand
14-08-2010, 17:05
سه تا شات از شدر ادیتور یونیتی

saeed_cpu_full
14-08-2010, 17:45
سلام امید جان
این همون شیدر ادیتوری هست که معرفی کرده بودم ؟

Omid_Sadeghvand
14-08-2010, 18:31
آموزش یونیتی

Omid_Sadeghvand
14-08-2010, 18:56
پشتیبانی dirextx 10&11 در یونیتی

keb
15-08-2010, 05:10
کرک یونیتی 2.6.1 رو اگه کسی داره لطفا بزاره. اینا که تو صفحه ی اولن خرابن.

saeed_cpu_full
15-08-2010, 08:47
کرک یونیتی 2.6.1 رو اگه کسی داره لطفا بزاره. اینا که تو صفحه ی اولن خرابن.

forum.p30world.com/showpost.php?p=5184978&postcount=96

pezhmax
15-08-2010, 09:55
سه تا شات از شدر ادیتور یونیتی

اینجا ظاهرا دو تا شیدر ادیتور هستش. دومی که ظاهرا همونیه که تو showcase فروم یونیتی هم هست و چند تا پست قبل تر هم لینک دانلودش معرفی شد. ولی شات اول مثل اینکه چیز دیگه ایه . اگه منبعی راجع به این ادیتورها داری لطفا معرفی کن.
چون راستش این شیدرهای یونیتی بعضی وقتها خیلی محدودیت ایجاد میکنن. به خصوص تو انیمیت کردن.

Omid_Sadeghvand
15-08-2010, 11:13
اینجا کلی آموزش مبتدی هست

اینجا ظاهرا دو تا شیدر ادیتور هستش. دومی که ظاهرا همونیه که تو showcase فروم یونیتی هم هست و چند تا پست قبل تر هم لینک دانلودش معرفی شد. ولی شات اول مثل اینکه چیز دیگه ایه . اگه منبعی راجع به این ادیتورها داری لطفا معرفی کن.
چون راستش این شیدرهای یونیتی بعضی وقتها خیلی محدودیت ایجاد میکنن. به خصوص تو انیمیت کردن.

شما این ویدئو رو ببین

keb
15-08-2010, 11:49
forum.p30world.com/showpost.php?p=5184978&postcount=96

کرک خرابه. وقتی برنامه رو اجرا میکنی این ارور رو میده:

اما فایل exe اصلی برنامه مشکلی نداره.

AMIR REZAs
15-08-2010, 12:00
از کرک صفحه ی 1 یا 2 استفاده کن منم با اون کار میکنم...

Omid_Sadeghvand
15-08-2010, 12:52
لینک کرک بدون مشکل

pezhmax
15-08-2010, 13:13
کسی لینک دانلود NaturalMotion endorphin رو داره؟
فقط تورنت نباشه لطفا.
مرسی.

Omid_Sadeghvand
15-08-2010, 14:03
Natural Motion Endorphin 2.5.2

آشنایی با نرم افزار Endorphin

حجم 66 mb

Mostafa 3D
15-08-2010, 18:28
سلام
یه سوال داشتم
من یه تکسچر با ابعاد 8000*8000 رو وقتی میبرم توی یونیتی خیلی بد کیفیت میشه ببینید :

چی کار کنم ؟؟؟

saeed_cpu_full
15-08-2010, 18:35
تعداد تکرار رو ببر بالا ... اگه باز ایراد داشت بگو

Mostafa 3D
15-08-2010, 18:47
تعداد تکرار رو ببر بالا ... اگه باز ایراد داشت بگو

آخه آبجکت UV شده اگه تکرار رو ببرم بالا به هم میریزه

Omid_Sadeghvand
15-08-2010, 19:26
سلام
یه سوال داشتم
من یه تکسچر با ابعاد 8000*8000 رو وقتی میبرم توی یونیتی خیلی بد کیفیت میشه ببینید :

چی کار کنم ؟؟؟
در یونیتی روی تکسچر مورد نظر کلیک کن، سمت راست در Inspector تنظیمات تکسچر رو میبینی در بخش Max Texture Size
میتونی تکسچر رو تا 4096x4096 بزرگ کنی،این بخش پیش فرض ابعاد 1024 انتخاب شده
ولی یه چیزی بگم که هیچ کسی نمیاد تو بازی یه تکسچر با ابعاد 8000 استفاده کنه!

Omid_Sadeghvand
15-08-2010, 20:14
Parent کردن چندین Object

Mostafa 3D
15-08-2010, 20:50
در یونیتی روی تکسچر مورد نظر کلیک کن، سمت راست در Inspector تنظیمات تکسچر رو میبینی در بخش Max Texture Size
میتونی تکسچر رو تا 4096x4096 بزرگ کنی،این بخش پیش فرض ابعاد 1024 انتخاب شده
ولی یه چیزی بگم که هیچ کسی نمیاد تو بازی یه تکسچر با ابعاد 8000 استفاده کنه!

ایول
دمت گرم
درست شد
راستش عمدا ابعادش رو 8000 کرم چون فکر کردم شاید ایراد از کوچیک بودن باشه :10:

سونامی
16-08-2010, 15:22
دوستان من یونیتی رو دانلود کردم ولی یه linces یه ریجستی میخواد برای اجرا شدن یادم نمیاد از کجا دانلود کردم ولی به احتمال زیاد از همین جا دانلود کردم

Omid_Sadeghvand
16-08-2010, 15:35
چند صفحه قبل رو بگرد کرکش رو پیدا میکنی، کرک رو تو پوشه Editor کپی کن

سونامی
16-08-2010, 16:09
کرک مشکل داره لطفا یک لینک بدون مشکل بزارید

Omid_Sadeghvand
16-08-2010, 16:20
کرک مشکل داره لطفا یک لینک بدون مشکل بزارید

کرک مشکل داره یا لینک؟!
لینک رو چک کردم سالمه

سونامی
16-08-2010, 17:16
مشکل ب طرف شد

iload
16-08-2010, 22:26
سلام

دوستان یکی در مورد Unity Asset Server برای من یه توضیح میده ؟ چی هست و چیکار میکنه ؟

pezhmax
17-08-2010, 08:08
سلام

دوستان یکی در مورد Unity Asset Server برای من یه توضیح میده ؟ چی هست و چیکار میکنه ؟

برای Version control تو پروژه های Unity استفاده میشه. برنامه نویسیا باید با این مفهوم آشنا باشن. کارش اینه که تغییرات انجام شده در فایلهای یک پروژه رو به صورت یه Version جدید از اون فایل نگهداری میکنه و شما هر وقت خواستی میتونی نسخه های قبلی رو جایگزین نسخه جاری بکنی. یه جور سیستم پشتیبان گیری خودکار با امکانات بهتر. تو برنامه نویسی Visual Studio Foundation Server و SVN همین کارو میکنن.

AMIR REZAs
17-08-2010, 14:18
خوب اولین دموی ساخته شده ی من با یونیتی با آموزش آقا حمزه ( البته این ساده ترین دمویی هست که میشه ساخت:31:):

Prince_ of _Persia
17-08-2010, 16:48
امید جان این شیدر ssao که تو بازیت استفاده کردی رو از کجا آوردی . شیدر Glow ات همین پیش فرض یونیتی یا از یک شیدر دیگه استفاده کردی؟

Omid_Sadeghvand
17-08-2010, 18:21
امید جان این شیدر ssao که تو بازیت استفاده کردی رو از کجا آوردی . شیدر Glow ات همین پیش فرض یونیتی یا از یک شیدر دیگه استفاده کردی؟
هر دو رو توی پکیج یونیتی هستن

Mostafa 3D
17-08-2010, 22:56
سلام
کسی آموزش حرفه ای یونیتی سراغ داره ؟
البته به جز آموزش های VTC و 3D Buzz

iload
18-08-2010, 04:27
سلام

سلام

خدمت شما :

saeed_cpu_full
18-08-2010, 11:41
سلام

بهترین ها :

که البته دو سایت بالا آموزش هاش پولی هست ... چند روز دیگه آموزش های Design3 رو میخرم .

Mostafa 3D
18-08-2010, 23:01
ممنون از همگی
خیلی لطف کردید

]
که البته دو سایت بالا آموزش هاش پولی هست ... چند روز دیگه آموزش های Design3 رو میخرم .

یعنی میخوای یه اکانت ازش بگیری ؟
اکانتهاش چنده ؟
محدودیت هم داره ؟

saeed_cpu_full
18-08-2010, 23:12
ممنون از همگی
خیلی لطف کردید

یعنی میخوای یه اکانت ازش بگیری ؟
اکانتهاش چنده ؟
محدودیت هم داره ؟

آره یه اکانت با ویزا کارت میخرم
یک ماهه 19 $ هست تقریبا ... محدودیت فقط از نظر زمانی هست . از نظر دانلود هیچ محدودیتی نداری

iload
19-08-2010, 11:54
آره یه اکانت با ویزا کارت میخرم
یک ماهه 19 $ هست تقریبا ... محدودیت فقط از نظر زمانی هست . از نظر دانلود هیچ محدودیتی نداری

سلام

حالا چه آموزش هایی داره ؟ من رفتم سایتش گفت ip هما بلوکه شده ؟!

saeed_cpu_full
19-08-2010, 17:02
سلام

حالا چه آموزش هایی داره ؟
آموزش مقدماتی یونیتی
اسکریپت نویسی مقدماتی
آشنایی با GUI
طرز ساخت دشمنانی که در شرایط مختلف بهترین تصمیم رو میگیرن ( AI هوشمند )
آموزش ساخت سیستم UDK Crowds برای یونیتی ( ساخت AI برای یک ارتش بزرگ )
انیمیشن در یونیتی
چند تا آموزش هم برای ساخت بازی از ابتدا تا انتها هست + سورس پروژه ها

کلا از همه بیشتر آموزش های AI به درد بخور هستن

من رفتم سایتش گفت ip هما بلوکه شده ؟!
یعنی چی ؟

iload
20-08-2010, 15:18
میرم سایتش این پیغام رو میده :

Dear Sir / Madam,

Your IP is temporarily Blocked by our Security System. If you believe this is a false alert, please don't hesitate to contact support@design3.net. We will deal with this issue as soon as possible.

Best regards,

miladigs
20-08-2010, 17:23
از --- استفاده کنید!احتمالا آپی های ایران بلوکه شده!!!

Mostafa 3D
22-08-2010, 01:32
آموزش مقدماتی یونیتی
اسکریپت نویسی مقدماتی
آشنایی با GUI
طرز ساخت دشمنانی که در شرایط مختلف بهترین تصمیم رو میگیرن ( AI هوشمند )
آموزش ساخت سیستم UDK Crowds برای یونیتی ( ساخت AI برای یک ارتش بزرگ )
انیمیشن در یونیتی
چند تا آموزش هم برای ساخت بازی از ابتدا تا انتها هست + سورس پروژه ها

کلا از همه بیشتر آموزش های AI به درد بخور هستن

یعنی چی ؟

آقا اگه شما اکانتشو خریدی و آموزشهاشو دان کردی بعد آپشون کن بقیه بچه ها هم فیض ببرن :31: ( چه قدر من پرروم :31::31::31: )

Prince_ of _Persia
23-08-2010, 07:24
کسی سورس کد هوش مصنوعی پیشرفته سراغ داره ؟

saeed_cpu_full
23-08-2010, 15:12
آقا اگه شما اکانتشو خریدی و آموزشهاشو دان کردی بعد آپشون کن بقیه بچه ها هم فیض ببرن :31: ( چه قدر من پرروم :31::31::31: )

چشم ... اگه تونستم آپ میکنم اگه خیلی زیاد بود میدم P30world برای یونیتی پکیج آموزشی بزنه :46:

Arrowtic
23-08-2010, 15:24
بابا ایول مرام!!

Prince_ of _Persia
23-08-2010, 17:15
نبود !!
کسی از بچه ها راهی داره که اگه دشمن تو ارتفاع بود هوش مصنوعی اش کار کنه یعنی تفنگش رو به سمت پایین بگیره و شلیک کنه.؟ این raycast فقط خطی و مستقیم عمل می کنه.

یک چیز دیگه ای کسی برای ساخت لایت مپ ( ادیتوری ، پلاگینی ، چیزی) داخل خود یونیت سراغ داره. البته train خودش داره برای بقیه آّبجکت ها می خوام.

Mostafa 3D
23-08-2010, 18:04
چشم ... اگه تونستم آپ میکنم اگه خیلی زیاد بود میدم P30world برای یونیتی پکیج آموزشی بزنه :46:

بابا دمت گرم :20:
آقا پی سی ورلد رو بیخیال اگه حجمش 100 گیگ هم بود بده خودم دانش میکنم و رایگان به همه بچه ها میدم :31:

.:PAR3A:.
23-08-2010, 18:49
سلام.
ببخشید دوستان من میخوام بزنم تو کار یونیتی.
هیچی هم ازش نمی دونم.
هنوز یه بار هم محیطشو ندیدم.
فقط اینو میدونم که موتور بازی سازی 3 بعدیه!!
ممنون میشم راهنمایی کنین از کجا شروع کنم.

Omid_Sadeghvand
23-08-2010, 18:49
یک چیز دیگه ای کسی برای ساخت لایت مپ ( ادیتوری ، پلاگینی ، چیزی) داخل خود یونیت سراغ داره. البته train خودش داره برای بقیه آّبجکت ها می خوام.

شما اینو دانلود کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ort%2Fresources%2Funity-extensions%2Fexternal-lightmapping-tool)

کسی از بچه ها راهی داره که اگه دشمن تو ارتفاع بود هوش مصنوعی اش کار کنه یعنی تفنگش رو به سمت پایین بگیره و شلیک کنه.؟ این raycast فقط خطی و مستقیم عمل می کنه.

شما باید از Head Look Controller برای ارتفاع استفاده کنید، برای بازیم هم از همین روش استفاده کردم

این هم لینک Head Look Controller
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ort%2Fresources%2Funity-extensions%2Fhead-look-controller)

saeed_cpu_full
24-08-2010, 03:57
یه سری آموزش ویدئویی برای افراد مبتدی :

Prince_ of _Persia
24-08-2010, 07:04
شما باید از Head Look Controller برای ارتفاع استفاده کنید، برای بازیم هم از همین روش استفاده کردم

ممنون امید جان . یکی بالاخره به داد ما رسید. این فروم یونیتی هم خیلی بد قواره است آدم نمی تونه جواب چیزی رو که می خواد توش پیدا کنه. کاش یکم تغییرش می دادن.

saeed_cpu_full
24-08-2010, 11:39
ممنون امید جان . یکی بالاخره به داد ما رسید. این فروم یونیتی هم خیلی بد قواره است آدم نمی تونه جواب چیزی رو که می خواد توش پیدا کنه. کاش یکم تغییرش می دادن.

سؤال ها رو توی Unity Answers بپرس ... زودتر جواب میگیری

Mostafa 3D
26-08-2010, 23:51
سلام
یه سوالی داشتم
من وقتی میرم به یوتوب و آموزشهای یونیتی رو سرچ میکنم یه تعداد خیلی زیادی پیدا میکنه اما خیلی بهم ریخته چه طوری میشه اینا رو بصورت دسته بندی شده پیداشون کرد ؟

Omid_Sadeghvand
28-08-2010, 19:59
نمونه تانک ساخت خودم ( سورس ):11:

miladigs
29-08-2010, 13:46
میتونی فیزیک واقعی تانک رو پیاده کنی؟

Omid_Sadeghvand
29-08-2010, 15:29
میتونی فیزیک واقعی تانک رو پیاده کنی؟
من نمیتونم ولی میشه باید طرز استفاده از فیزیک race رو بلد باشی

saeed_cpu_full
30-08-2010, 11:51
سلام
امروز متوجه ساخت یک میان افزار جالب برای یونیتی شدم ... اسم این میان افزار Fractscape شاید خیلی ها میخوان که توی بازیشون یک جنگل پر جزئیات یا کوه و بیابون داشته باشن ...
یونیتی برای این کار از ابزار Terrain استفاده میکنه که انصافا ابزار بسیار عالی به خصوص در بخش دادن تکسچر به Terrain هست ، اما طراحی یک جنگل پر جزئیات با Terrain کار آسان ولی زمان بر هست
به همین خاطر میان افزار Fractscape طراحی شده تا در مدت خیلی کوتاه Terrain با جزئیات خیلی بالا بسازید

قابلیت های اصلی این میان افزار :

این میان افزار رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

البته مثل اینکه نسخه ای که دانلود میکنیم شامل محدودیت هایی هست و برای نسخه ی اصلی باید 20 $ به سازنده بدیم !

Omid_Sadeghvand
30-08-2010, 14:23
Terrain Tutorial

Mostafa 3D
01-09-2010, 15:46
سلام
یه مشگلی برای من پیش اومده
ببینید وقتی من یه صحنه بازی رو توی تری دی مکس میسازم و بعد میارمش توی یونیتی اگه برای نور از لایت مپ استفاده کنم که خوبه ولی وقتی از نور های خود یونیتی استفاده میکنم سرعت خیلی خیلی خیلی میاد پایین یعنی به طور کل فریم ریت از بین میره اگه سایه ها رو هم روشن کنم که دیگه هیچی سیستم سکته میکنه
مشخصات سیستم من اینه :

cpu intel 5200e
ram 2gb
vga gforce fx5500 256mb

البته گرافیکم ارجینال نیست ولی به هر حال من با همین گرافیک دارم بازی میکنم
چرا توی یونیتی اینطوری میشه ؟

saeed_cpu_full
01-09-2010, 16:07
سلام
ببینید وقتی من یه صحنه بازی رو توی تری دی مکس میسازم و بعد میارمش توی یونیتی اگه برای نور از لایت مپ استفاده کنم که خوبه ولی وقتی از نور های خود یونیتی استفاده میکنم سرعت خیلی خیلی خیلی میاد پایین یعنی به طور کل فریم ریت از بین میره اگه سایه ها رو هم روشن کنم که دیگه هیچی سیستم سکته میکنه
مشخصات سیستم من اینه :

cpu intel 5200e
ram 2gb
vga gforce fx5500 256mb

برای متریال از Specular Map استفاده میکنی ؟

pezhmax
01-09-2010, 16:34
چند تا نور تو صحنه ات استفاده میکنی؟

miladigs
01-09-2010, 16:38
چند نا Triangle داری؟

Mostafa 3D
01-09-2010, 17:23
برای متریال از Specular Map استفاده میکنی ؟

نه هیچ متریالی استفاده نمیکنم

چند تا نور تو صحنه ات استفاده میکنی؟
به چند تا نمیرسه همون اولی رو که میزارم داغون میشه

چند نا Triangle داری؟

هـــا ؟؟ :31:
این Triangle چی هست خوردنیه ؟؟ :31::31::31:

saeed_cpu_full
01-09-2010, 17:28
نه هیچ متریالی استفاده نمیکنم

به چند تا نمیرسه همون اولی رو که میزارم داغون میشه

هـــا ؟؟ :31:
این Triangle چی هست خوردنیه ؟؟ :31::31::31:

Tri همون مثلثه ... اگه Tri زیاد باشه قاعدتا باید موقعی که از لایت مپ استفاده میکنی هم فریم ریت بیاد پایین
یه عکس وایر فریم از اون صحنه میزاری ؟

Mostafa 3D
01-09-2010, 17:32
Tri همون مثلثه ... اگه Tri زیاد باشه قاعدتا باید موقعی که از لایت مپ استفاده میکنی هم فریم ریت بیاد پایین
یه عکس وایر فریم از اون صحنه میزاری ؟

آها منظورتون سگمنتاش هست
آره پایینه
ببین من اگه یه باکس هم توی صفحه بزارم و یه نور با سایه بدم سرعتم خیلی پایین میاد

Omid_Sadeghvand
01-09-2010, 17:57
سلام
مشخصات سیستم من اینه :

cpu intel 5200e
ram 2gb
vga gforce fx5500 256mb

من قبلا با همچنین سیستمی کار میکردم اصلا نمیشه بازی کرد نمیدونم شما چطور یونیتی رو لود کردید!:31:دیگه اگه UDK رو اجرا کنید فکر کنم یه انفجار بزرگ صورت میگیره:31:
با سیستم 6200 خوب جواب میده:46:

Mostafa 3D
01-09-2010, 18:11
من قبلا با همچنین سیستمی کار میکردم اصلا نمیشه بازی کرد نمیدونم شما چطور یونیتی رو لود کردید!:31:دیگه اگه UDK رو اجرا کنید فکر کنم یه انفجار بزرگ صورت میگیره:31:
با سیستم 6200 خوب جواب میده:46:

پس مشکل از سیستمه ؟
راستش دارم میرم تو نخ i7
ممنون

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:09 PM ----------

راستی امید جان میشه شما یه قطعات توپ معرفی کنید که به درد بازی کردن و بازی سازی با یونیتی بخوره و کم نیاره
قیمتش مهم نیست فقط قطعات توپ باشه و با هم مچ باشن
ممنون

Omid_Sadeghvand
01-09-2010, 18:17
به آدرس Edit->Project Settings->Quality برو و Editor Quality را روی Sample بزار اگه باز هم آهسته بود بزار Fast حتما سرعت بالا میاد
اگر باز هم سرعت پایین بود به آدرس Edit->Graphics Emulation برو و SM 1.4 به پایین رو انتخاب کن با این کار سرعتت خیلی خیلی بالا میاد!

موفق باشی

Omid_Sadeghvand
01-09-2010, 18:28
پس مشکل از سیستمه ؟
راستش دارم میرم تو نخ i7
ممنون

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:09 PM ----------

راستی امید جان میشه شما یه قطعات توپ معرفی کنید که به درد بازی کردن و بازی سازی با یونیتی بخوره و کم نیاره
قیمتش مهم نیست فقط قطعات توپ باشه و با هم مچ باشن
ممنون
سیستم من

AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs)
RAM 2GB
GeForce 9600 GT

من مترو 2033 رو با آخرین تنظیمات اجرا کردم ولی کمی کند بود!

Omid_Sadeghvand
02-09-2010, 00:14
شدر اقیانوس ( Ocean Shader )

Ocean shader 3.4 Unity Free & Pro 2.6.1

arshiyan
02-09-2010, 08:12
به نام آفریننده هنر و زیبایی

با سلام و درود
با یاری خداوند متعال و همت و تلاش تیم مدیریت، سایت Unity3d.ir با امکانات جدید راه اندازی شد.
امکانات سایت جدید:

1- ایجاد وبلاگ با نام انتخابی شما yourdomain.unity3d.ir
2- 10 مگابایت فضای رایگان
3- ایجاد گروه
4- ایجاد دوستی
5- ....

تلاش بسیاری شده است تا بتوان تمامی مطالب فارسی آموزش موتور بازی ساز یونیتی و ساخت بازی رایانه ای را یکپارچه و در یک مکان جمع آوری کرد، امید است به این مهم دست پیدا کنیم.

saeed_cpu_full
02-09-2010, 14:11
آموزش ساخت جدول High Scores

pezhmax
02-09-2010, 17:15
آموزش ساخت جدول High Scores

این چرا قضیه رو اینجوری پیچونده؟ با سی شارپ مینوشت مستقیم وصل میشد به دیتابیس دیگه:18:

saeed_cpu_full
02-09-2010, 17:20
این چرا قضیه رو اینجوری پیچونده؟ با سی شارپ مینوشت مستقیم وصل میشد به دیتابیس دیگه:18:

والا من که هیچی ازش نفهمیدم گفتم شاید یه نفر بفهمه به ما هم توضیح بده :31:

saeed_cpu_full
02-09-2010, 19:48
شاید یه جاهایی احتیاج باشه از Image Effect ها استفاده کنید ... مثلا وقتی کاراکتر تیر میخوره یا میدوئه میخواین Motion Blur بزارین
یا مثلا دوربین دیر در شب بسازید . زیر آب میرین Blur بشه و ...

برای اینکار :

اول باید Main Camera رو انتخاب کنید و از Component > Image Effect افکت مورد نظرتون رو انتخاب کنید
الان با کلیک کردن بر روی Play باید به دوربین اون افکتی که انتخاب کردید اضافه بشه
اما برای اینکه در مواقع خاص از این افکت استفاده کنید باید از دستور GetComponent استفاده کنید ... این دستور رو در Scripting Manual سرچ کنید

برای سی شارپ :

با دستور بالا از یک اسکریپت به یک اسکریپت دیگه دسترسی پیدا میکنید ... نام اسکریپت BlurEffect هست که درون <> نوشته میشه
به طور کلی دستور بالا Blur Effect رو غیر فعال میکنه . برای فعال کردن کافیه به جای false کلمه ی true رو قرار بدید

Arrowtic
02-09-2010, 19:55
ايول!خيلي ممنون!مدتي بود دنبال اين اسكريپت براي وقتي كه دشمن نارنجك گيج كننده ميندازه تو بازيم نياز داشتم!ايول!:46:

Arrowtic
02-09-2010, 20:03
آقا ميخوام تو بازيم به مدت 10 ثانيه كيبرد و موس قفل كنن.يعني اصلا كار نكنن.چي كار بايد كنم؟به C# بديد ممنون ميشم.
برا بازيم شديدا نيازه!

saeed_cpu_full
02-09-2010, 20:12
آقا ميخوام تو بازيم به مدت 10 ثانيه كيبرد و موس قفل كنن.يعني اصلا كار نكنن.چي كار بايد كنم؟به C# بديد ممنون ميشم.
برا بازيم شديدا نيازه!

من برای بازیم برای قفل شدن تمام Component هارو غیر فعال کردم ... از همین دستور GetComponent هم استفاده کردم
برات توی Unity Answers میپرسم اگه جواب دادن بهت میگم ...

Omid_Sadeghvand
02-09-2010, 22:44
کد قفل شدن تمام کلیدهای کیبورد برای 10 ثانیه

using UnityEngine;
using System.Collections;

public class NewBehaviourScript : MonoBehaviour {
private float maxTime;

void Update() {
PauseJeyboardV1(10);
}

void PauseJeyboardV1( float minTime ){
maxTime += (10* Time.deltaTime);
if ( maxTime <= 100 )
Input.ResetInputAxes();
}
}

pezhmax
02-09-2010, 22:49
برا بازيم شديدا نيازه!

fبه نظر من باید یه متغیر flag که بصورت عمومی و استاتیک تعریف میشه تو یه کلاس درست کنی. هر وقت داری یکی از رویدادهای مبوط به کیبورد یا ماوس رو اجرا میکنی درستی این متغیر رو چک کنی. حلا هرقت خواستی ماوس و کیبوردت قفل شه. کافیه این flag رو false کنی.

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

راه پیشنهادی Omid_Sadeghvand خیلی احت تره.

saeed_cpu_full
03-09-2010, 00:26
برای قفل شدن و موس و کیبورد

This will stop something happening if for instance you changed levels and wanted the player to stop shooting even if he had the fire button held down during the change.

Alternatively you can just put a boolean flag to stop inputs when you want

e.g

Arrowtic
03-09-2010, 11:37
از همتون تشكر ميكنم!خوبه حالا هم C# شو بلدم هم جاوا!:11:

Omid_Sadeghvand
07-09-2010, 16:13
ورژن جدید UnityScriptEditor - UniSciTE v2.21 2010

Release 2.21
Released 1 September 2010

•Asian Double Byte Character Set (DBCS) support improved. Case insensitive search works and other operations are much faster. Bug #2999125, Bug #2774616, Bug #2991942, Bug #3005688.
•Scintilla on GTK+ uses only non-deprecated APIs (for GTK+ 2.20) except for GdkFont and GdkFont use can be disabled with the preprocessor symbol DISABLE_GDK_FONT.
•IDocument interface used by lexers adds BufferPointer and GetLineIndentation methods.
•On Windows, clicking sets focus before processing the click or sending notifications.
•Bug on OS X (macosx platform) fixed where drag/drop overwrote clipboard. Bug #3039732.
•GTK+ drawing bug when the view was horizontally scrolled more than 32000 pixels fixed.
•SciTE bug fixed with invoking Complete Symbol from output pane. Bug #3050957.
•Bug fixed where it was not possible to disable folding. Bug #3040649.
•Bug fixed with pressing Enter on a folded fold header line not opening the fold. Bug #3043419.
•SciTE 'Match case' option in find and replace user interfaces changed to 'Case sensitive' to allow use of 'v' rather than 'c' as the mnemonic.
•SciTE displays stack trace for Lua when error occurs.. Bug #3051397.
•SciTE on Windows fixes bug where double clicking on error message left focus in output pane. Bug #1264835.
•SciTE on Windows uses SetDllDirectory to avoid a security problem.
•C++ lexer crash fixed with preprocessor expression that looked like division by 0. Bug #3056825.
•Haskell lexer improved. Feature #3039490.
•HTML lexing fixed around Django {% %} tags. Bug #3034853.
•HTML JavaScript lexing fixed when line end escaped. Bug #3038381.
•HTML lexer stores line state produced by a line on that line rather than on the next line.
•Markdown lexer fixes infinite loop. Bug #3045386.
•MySQL folding bugs with END statements fixed. Bug #3031742.
•PowerShell lexer allows '_' as a word character. Feature #3042228.
•SciTE on GTK+ abandons processing of subsequent commands if a command.go.needs command fails.
•When SciTE is closed, all buffers now receive an OnClose call. Bug #3033857.

Version 2.21 performs much faster for Asian Double Byte Character Sets.

نسخه کامل تمام زبانهای برنامه نویسی ولی کدهای یونیتی رو نمیخونه با حجم 964 kb

نسخه کامل برای یونیتی ( در پیوست ) فقط کافیه نصب بشه با حجم 600 kb

imansham
08-09-2010, 23:47
سلام . من یک اکسپلوژن درست کردم .
میخوام وقتی انیمیشنم اجرا میشه . توی یک زمان مشخص . مثلا لحظه برخورد مدلم به زمین . از مدلم انفجار یا دود بلند بشه.
یعنی همون اکسپلوژن توی همون لحظه ایجاد بشه .

اگه ممکنه راهنمایی کنید چیکار کنم . کدش جیه ؟ کامل

pezhmax
09-09-2010, 09:10
اگه میخوای لحظه برخورد با زمین رو تشخیص بدی باید تو مدلهایی که قراره برخوردشون تشخیص داده بشه یکی از انواع کامپوننتهای collider وجود داشته باشه. بعد میتونی با رویداد OnCollisionEnter لحظه برخورد رو چک کنی و انفجار اجرا بشه.
راهنما در script manual (فقط باید آدرس محل نصب خودتو جایگزین کنی):

اگه میخوای تو انیمیشن این اتفاق بیفته باید از animation event ها استفاده کنی. هر animation event میتونه یه تابع رو از اسکریپتها اجرا کنه که میتونه تابع مربوط به انفجارت باشه.
راهنما در manual (فقط باید آدرس محل نصب خودتو جایگزین کنی):

Omid_Sadeghvand
09-09-2010, 12:03
من برای شما 2 نوع انفجار در برخوردهای مختلف و یک event درست کردم!
Animation Event , Animation Collider , Object Collider

keb
10-09-2010, 10:52
من برای شما 2 نوع انفجار در برخوردهای مختلف و یک event درست کردم!
Animation Event , Animation Collider , Object Collider

برام دان نمیشه:41:

Mostafa 3D
10-09-2010, 18:44
سلام
بچه ها من چند وقته که دارم یونیتی کار میکنم
ولی از زبان های برنامه نویسی چیزی سر در نمیارم
حالا به نظر شما بهتره که برای یونیتی جاوا کار کنم یا سی شارپ ؟
یه منبع فارسی برای ان زبانها پیدا میشه ؟

Omid_Sadeghvand
10-09-2010, 20:22
آموزشهای فارسی یونیتی
اینجا میتونی آموزشهای مبتدی برای JS و C# رو پیدا کنی!

Omid_Sadeghvand
10-09-2010, 21:33
یه بازی کوچیک(وب):31:

Omid_Sadeghvand
12-09-2010, 18:28
ویدئو جدید از امکانات جدید یونیتی، 14 مگابایت با لینک مستقیم

Unity 3 Feature Preview - Deferred Rendering

این هم ویدئو بازی Unity Bootcamp برای کسایی که نتونستند دانلود کنند، 73 مگابایت با لینک مستقیم

Unity Bootcamp

Omid_Sadeghvand
12-09-2010, 18:53
برام دان نمیشه:41:
میتونی از تو وبلاگم دانلود کنی.

moz
12-09-2010, 21:32
سلام دوستان
من خيلي علاقه به ساخت بازي هاي open world دارم
به نظرتون با unity امكان ساخت همچين چيزي هست؟

چيزي كه منو خيلي متعجب كرد اين بود كه مدل هاي 3dmax مستقيم تو برنامه import ميشه :-o

اگه ممكنه يه كتاب يا سايت آموزش فارسي و يا يك ويدئو آموزشي بهم معرفي كنيد كه كامل ياد بده
ممنون

saeed_cpu_full
12-09-2010, 21:49
سلام دوستان
من خيلي علاقه به ساخت بازي هاي open world دارم
به نظرتون با unity امكان ساخت همچين چيزي هست؟

چيزي كه منو خيلي متعجب كرد اين بود كه مدل هاي 3dmax مستقيم تو برنامه import ميشه :-o

اگه ممكنه يه كتاب يا سايت آموزش فارسي و يا يك ويدئو آموزشي بهم معرفي كنيد كه كامل ياد بده
ممنون

بله ... ساخت بازی Open World با سیستم UniLoad امکان پذیر هست و خوشبختانه یونیتی از یه تکنیک به طور پیشفرض استفاده میکنه و اون هم این هست که اجسامی که دوربین نشونشون نمیده یا قسمت هایی از جسم که نمایش داده نمیشه رو رندر نمیکنه و ساخت بازی با جزئیات بالا رو برای ما فراهم کرده
و همینطور علاوه بر 3d max مدل های مایا رو هم مستقیم ایمپورت میکنه و از لحاظ ساپورت فرمت حرف اول رو در بین انجین های دیگه میزنه

سایت یا ویدئوی آموزشی زیاد هست ... میتونید توی سایت persian-designers مقاله های مبتدی اون رو دانلود کنید و یه خورده که راه افتادید از سایت هایی مثل سایت زیر برای آموزش استفاده کنید

با سرچ عبارت Unity Tutorials میتونید آموزش های بیشتری رو پیدا کنید و البته این رو هم بگم هیچ آموزشی به اندازه ی Help خود یونیتی جامع نیست ... پس خواندن Help فراموش نشه

Arrowtic
12-09-2010, 22:32
آقا blender هم ساپورت ميكنه ديگه؟
اگه آرهيه عالمه از مشكلام تو بازيم برطرف شد!Blender رو بلدم باهاش كار كنم!!!

saeed_cpu_full
12-09-2010, 23:35
آقا blender هم ساپورت ميكنه ديگه؟
اگه آرهيه عالمه از مشكلام تو بازيم برطرف شد!Blender رو بلدم باهاش كار كنم!!!

بله خروجی های Blender رو ساپورت میکنه ... برای اطلاعات بیشتر به Help یونیتی مراجعه کنید

Omid_Sadeghvand
12-09-2010, 23:51
پروژه Health Control

پروژه Health Control را برای یونیتی کاران آماده کردم
مسافت بین یک نارنجک ها و Player رو هم در این پروژه درست کردم یعنی اگر نارنجک در نزدیک شما منفجر شود جان بیشتری از دست می دهید!

این مطالب رو در وبلاگم هم گذاشته ام

moz
13-09-2010, 00:09
سلام
من يه مشكلي دارم
يونيتي رو نصب كردم
تو دمو Island همه چيز خوبه
اما وقتي خودم new project ميسازم و پلير رو ميذارم ، همه چيز تار هست
بلور هم رو كاراكتر نيست!
كسي ميدونه مشكل چيه؟

moz
13-09-2010, 00:09
سلام
من يه مشكلي دارم
يونيتي رو نصب كردم
بلور هم رو كاراكتر نيست!
كسي ميدونه مشكل چيه؟

saeed_cpu_full
13-09-2010, 10:19
سلام
من يه مشكلي دارم
يونيتي رو نصب كردم
بلور هم رو كاراكتر نيست!
كسي ميدونه مشكل چيه؟

یه شات بزار

Prince_ of _Persia
14-09-2010, 16:36
امید جان عجب حالی به بروبچ یونینتی کار می دی دمت گرم.

من با یک مشکل جدی برخورد کردم حجم پلی گانها بازی که دارم می سازم توی یک لول 1.5 میلیون شده ولی این قابلیت یونیتی که اجسامی که تو دید نیستند رو رندر نمی کنه ظاهرا درست عمل نمی کنه . این نرخ فریم هم که معلوم نیست از کجاش وارد رقم اعشار می شه و مثلا 14567 یعنی همین عدد یا 14.567 فریم بر ثانیه .
قابلیت level of detail هم که یونیتی نداره . موندم چی کار کنم با این بازی.

saeed_cpu_full
14-09-2010, 16:42
امید جان عجب حالی به بروبچ یونینتی کار می دی دمت گرم.

من با یک مشکل جدی برخورد کردم حجم پلی گانها بازی که دارم می سازم توی یک لول 1.5 میلیون شده ولی این قابلیت یونیتی که اجسامی که تو دید نیستند رو رندر نمی کنه ظاهرا درست عمل نمی کنه . این نرخ فریم هم که معلوم نیست از کجاش وارد رقم اعشار می شه و مثلا 14567 یعنی همین عدد یا 14.567 فریم بر ثانیه .
قابلیت level of detail هم که یونیتی نداره . موندم چی کار کنم با این بازی.

سلام ... کدش رو راحت میتونید بنویسید ولی پیشنهاد من استفاده از Level of Detail هست

حتما لینک بالا رو ببینید ... خیلی عالیه

Omid_Sadeghvand
20-09-2010, 22:41
Unity 3.0 RC1 ورژن جدید یونیتی به همراه یک پروژه ( Unity Bootcamp Demo )

لینک دانلود بدون پروژه با حجم 212 مگابایت

لینک دانلود به همراه پروژه با حجم 416 مگابایت

اگر روش رایگان استفاده کردن رو بلد هستید دانلود کنید!

Prince_ of _Persia
21-09-2010, 07:21
سلام ... کدش رو راحت میتونید بنویسید ولی پیشنهاد من استفاده از Level of Detail هست

ممنون سعید جان . من مشکلم با نوشتن کد حل کردم . مشهای که تو فاصله دور هستند ناپدید می شوند و رندر نمی شند.
این lod ظاهرا بتا هست تست می کنم ببینم چطوریه.

Mostafa 3D
21-09-2010, 09:36
این یونیتی 3 فول ورژن بالاخره کی میاد ؟ :37::45:

Omid_Sadeghvand
21-09-2010, 11:57
تفاوت Terrain در Unity 2.6.1 و Unity 3.0

Unity 2.6.1 Island

Unity 3 Bootcamp

Prince_ of _Persia
21-09-2010, 18:36
خیلی عالی شده . من رو یاد alan wake می اندازه. این سیستم ترین تو 2.6 مشکل عجیبی تو سایه ها داشت همونطور که تو تصویر اولی هم معلوم سایه درختان و سنگ ها روی ترین نیافتاده. سیستم نور پردازیش خیلی عاله شده. حیف که پرسرعت فعلا ندارم نمی تونم این نسخه جدید رو دانلود کنم.

این یونیتی 3 فول ورژن بالاخره کی میاد ؟
فکر نکنم این نسخه ای که امید جان گذاشتن خیلی با فول ورژن تفاوت کنه . البته امید جان باید توضیح بدن چه تفاوتهایی داره.

Omid_Sadeghvand
21-09-2010, 19:21
من این نسخه رو دانلود کردم و از free استفاده میکنم!
تمام مشکلاتی که یونیتی داشته، اینجا مطرح شده

من فکر کنم که این نسخه هم بتا است!
فقط بگم که من با پروژه Bootcamp کلی حال کردم:31: با این که من بدون سایه ها و image effect اجرا کردم ولی خیلی خفن ساختن!

این آخر گرافیک بود که من اجرا کردم، اگر pro باشه گرافیک ده برابر این میشه

افکتهایی استفاده شده در این پروژه که فقط روی pro اجرا میشن
Color Correction (Curves)
Bloom and Flares
Sun Shafts
Depth of Field
Screen Space Ambient Occlusion (SSAO)

در این ورژن یونیتی، 22 افکت تصویری هست!
سیستم Decal هم به این ورژن اضافه شده( اون کاغذهای روی زمین در عکس سوم از Decal استفاده شده! )

Mostafa 3D
21-09-2010, 20:10
امید جان ترو خدا بیخیال شو دلم آب شد رفت :31: :19:

Prince_ of _Persia
22-09-2010, 08:15
جالبه . مگه اون قابلیت pro که 30 روز فعال می شه تو این نسخه وجود نداره؟!
خیلی خوبه یعنی در حالت free اینقدر بهمون حال می ده. راحت می تونید بازی در حد روز بسازید و منتشر کنید خیلی عالی می شه.:21:
نداشتن سایه تو نسخه مجانی هم که با lighmap حل می شه.

راستی این بازی ساده رو هم با یونیتی 2.6 نسخه رایگان ساختن و برای فروش گذاشتن . سعی کنید از این بازیها ساده بسازید زیاد سخت نگیرید . بازی سازی مستقل یعنی همین :

شما هم اگه بازی هایی از این دست می شناسید معرفی کنید تا یک تحقیقی درباره فروش بازیهای مستقل داشته باشیم.

Omid_Sadeghvand
22-09-2010, 11:18
جالبه . مگه اون قابلیت pro که 30 روز فعال می شه تو این نسخه وجود نداره؟!
خیلی خوبه یعنی در حالت free اینقدر بهمون حال می ده. راحت می تونید بازی در حد روز بسازید و منتشر کنید خیلی عالی می شه.:21:
نداشتن سایه تو نسخه مجانی هم که با lighmap حل می شه.

راستی این بازی ساده رو هم با یونیتی 2.6 نسخه رایگان ساختن و برای فروش گذاشتن . سعی کنید از این بازیها ساده بسازید زیاد سخت نگیرید . بازی سازی مستقل یعنی همین :

شما هم اگه بازی هایی از این دست می شناسید معرفی کنید تا یک تحقیقی درباره فروش بازیهای مستقل داشته باشیم.
تا زمانی که نسخه رایگانه و سایه ها حذف شدن نمیشه Lightmap ساخت! چون بر اساس سایه هایی که داده میشه Lightmap میسازه!:41:
باید در مایا یا مکس lightmap ساخت!

Omid_Sadeghvand
22-09-2010, 14:02
Bootcamp رو آنلاین بازی کنید( فکر کنم با تمام شدرها باشه ):18:

Omid_Sadeghvand
22-09-2010, 14:56
بچه ها همین الان Bootcamp رو انلاین اجرا کردم کفم برید!:18: خیلی کیفیتش بالاست! بالاتر از اینیه که تو عکس بالا میبینید!!!
رودخانه ای که ساختند خیلی خفنه!
حتما ببینید

Prince_ of _Persia
27-09-2010, 21:50
خوب بلاخره یونیتی 3 هم منتشر شد . منکه سرم سوت کشید از همه تغییراتی که توش دادن.
یه نگاهی بندازید.

خداییش پول که از بنیاد بگیرم اول می رم این انجین می خرم عجب چیزیه. مخصوصا با این موردش حال کردم امکان ساخت بازی برای xbox و
playstation3

Mostafa 3D
27-09-2010, 22:33
ایول یونیتی 3 منتشر شده :31::31::31:

هر کی کرکشو پیدا کرد همینجا بزاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Prince_ of _Persia
27-09-2010, 23:00
فعلا برو از تریال 30 روزش استفاده کن . تا اونموقع کرکش اومده

3Dmajid
28-09-2010, 17:15
بعد از این همه وقت بلاخره منم پیدام شد :41:
یونیتی 3 منتشر شده ؟ کوش ؟ کجاس ؟ :20:
لینک دانلود بدین :10:

Mostafa 3D
28-09-2010, 20:25
بعد از این همه وقت بلاخره منم پیدام شد :41:
یونیتی 3 منتشر شده ؟ کوش ؟ کجاس ؟ :20:
لینک دانلود بدین :10:

برو فعلا بصورت 30 روزه ثبت نام کن تا کرکش بیاد

iload
28-09-2010, 23:49
سلام

کسی لینک دانلود mental mill که برای شیدر سازی داره ؟

pezhmax
29-09-2010, 07:43
سلام

کسی لینک دانلود mental mill که برای شیدر سازی داره ؟

تو 2.0 FXComposer به صورت یه نرم افزار الحاقی mental mill هم وجود داشت. لینک دانلودش هم تو همین انجمن یکی از دوستان گذاشته بود. صفحات قبل رو یه مرور کنی پیدا میکنی.

Prince_ of _Persia
29-09-2010, 10:42
این نسخه با حجم 400 مگ . پروژه bootcamp هم روش هست دانلود کردم.
چرا کسی چیزی نمی گه اینهمه منتظر نسخه 3 بودیم . فوق العاده است.

pezhmax
29-09-2010, 14:27
من دیروز Unity 3 رو نصب کردم. دوست دارم چیزای خوب وبدی که ازش تو همین مدت کم دیدم رو بنویسم:

1- بخش شیدرها ظاهرا گسترده تر شده. یعنی شیدرهای جدید بهش اضافه شده. با شیدر جدید آب من خیلی حال کردم. بخصوص که تنظیمات "کف دم خشکی" رو هم به راحتی میشه توش انجام داد. هرچند هنوز هم به نظر من جای یه shader editor داخلی تو یونیتی کمه و فعلا باید به همون ادیتورهای خارجی بسنده کرد، ولی کتابخانه غنی شیدرهای یونیتی شما را در 80 درصد موارد از ساخت شیدر جدید بی نیاز میکنه . در ضمن هنوز رندر و تنظیمات Bump maping (Normal Mapping) تو یونیتی انتظارات من رو برآورده نکرد. یعنی من در واقع هیچ امکان یا شیدر جدیدی تو این بخش ندیدم. همون شیدرهای Parallex که به اندازه کافی پیشرفته نیستن. من انتظار یه پیشرفتی در حد شیدر جدید آب برای این بخش رو هم داشتم که میسر نشد. به نظر من این بخش تا زمانی که یه shader editor خوب وجود نداشته باشه هیچوقت انتظارات رو بر آورده نمیکنه.

2- بخش فیزیک پیشرفت خوبی داشت. فیزیک پارچه تو یونیتی واقعا کم بود که اضافه شد. به ویژه وجود بخش Skinned Cloth که حرکات رو برای کارکترها Cache میکنه خیلی خوب ایجاد شده.

3- Occlusion Culling هم که دیگه اینقدر راجع بهش صحبت شده که دیگه همه میشناسنش.

4- به نظر من تکنولوژی Beast Lightmapping بهترین قسمت اضافه شده به یونیتی هست. تنظیمات کاملی هم داره. هم FinalGather رو پشتیبانی میکنه و هم Ambient Occlusion رو. اضافه کردن این تکنولوژی باعث بهبود عملکرد بخشهای دیگه هم شده. این تکنولوژی رو با Lightmapping سنتی اصلا مقایسه نکنید.

5- Terrain هم خیلی بهتر شده. به نظر من تو نسخه های قبلی Terrain خیلی جالب نبود. به خصوص اینکه از لحاظ نورپردازی فقط Lightmap خودش رو داشت و هیچ سایه ای رو نمیشد براش ایجاد کرد. حالا اگه شما یه شی متحرک رو Terrain داشتی سایه های واقعی دیگه روش ایجاد نمیشد. مثلا اگه برای درخت ها جلوه باد (که خودش به اندازه کافی مصنوعی بود) میدادی. دیگه نمیشد سایه ها رو ایجاد کرد. حالا به لطف همین Beast Lightmapping همه اینا امکان پذیر شده. Wind Zone هم به واقعی تر شدن بادهای ایجاد شده کمک کرده.

6- یکی از بخشهای جالبی که من خیلی ازش خوشم اومد، Tree Generator بود. اگرچه امکاناتش نصف Speed Tree هست ولی در عوض کار باهاش ساده تره و نتیجه نهایی هم خیلی خوبه. در کل من خیلی باهاش راحت بودم (شایدم به خاطر پیشینه کار با Speed Tree باشه. ولی به نظر من واسط کاربری ساده و خوبی داره) . بخش Free Hand Drawing هم به خوبی Speed Tree پیاده سازی شده. راستشو بخواید این بخش رو کلا از روی Speed Tree کپی کردن. البته به نظر من این اصلا بد نیست که یه روش مناسبو جای دیگه هم استفاده کنن.

7- Mono Develop IDE هم اضافه شده که مطمئنا کار Debug کردن رو خیلی ساده تر میکنه و راحتی کار با Visual Studio رو هم با خودش داره.

8- بخش Build کردن خیلی مفصل شده و همینجور که میدونین حالا میشه برای همه کنسولها بازیتونو Publish کنین. البته وقتی من هر کدوم از کنسولها رو انتخاب کردم، پیام خطای عدم دسترسی در لایسنس جاری رو داد. حالا نمیدونم به خاطر Trial بودن این نسخه است و یا باید مثل iPhone جداکانه براش پول بپردازید. البته تو فروشگاهش چیزی برای کنسولها نذاشته. بخش Publish برای iOS و Android هم به همین شکل بود. بدترین قسمتش مال iOS بود که نوشته بود که این بخش برای Windows قابل دسترس نیست.

9- تو بخش Image Effect هم گزینه های بیشتری اضافه شده و مطمئنا کار کردن باههاشون لذت بخش خواهد بود.

10- متاسفانه هنوز تخریب پذیری بهش اضافه نشده.

11- هیچ خبری از تسهیل کار و بهبود عملکرد هوش مصنوعی نیست.

در کل به نظر میرسه بیشتر تلاش Unity Technologies در جهت بهبود کارایی و عملکرد گرافیکی Unity 3 بوده. در هر صورت خودتونو آماده کنید برای استفاده از یه موتور انعطاف پذیر که حالا بسیاری از امکانات موتورهای روز رو داره (مطمئنا همه امکانات رو نداره و هنوز جای ارتقا توش هست) . به نظر میرسه موتورها همینجوری دارن خودشون رو به سرعت بروز میکنن. چند وقت پیش Epic Games تو کنفرانس کره اعلام کرد به زودی پشتیبانی از iOS رو به UDK اضافه میکنه.

Prince_ of _Persia
29-09-2010, 15:33
1- بخش شیدرها ظاهرا گسترده تر شده. یعنی شیدرهای جدید بهش اضافه شده. با شیدر جدید آب من خیلی حال کردم. بخصوص که تنظیمات "کف دم خشکی" رو هم به راحتی میشه توش انجام داد. هرچند هنوز هم به نظر من جای یه shader editor داخلی تو یونیتی کمه و فعلا باید به همون ادیتورهای خارجی بسنده کرد، ولی کتابخانه غنی شیدرهای یونیتی شما را در 80 درصد موارد از ساخت شیدر جدید بی نیاز میکنه . در ضمن هنوز رندر و تنظیمات Bump maping (Normal Mapping) تو یونیتی انتظارات من رو برآورده نکرد. یعنی من در واقع هیچ امکان یا شیدر جدیدی تو این بخش ندیدم. همون شیدرهای Parallex که به اندازه کافی پیشرفته نیستن. من انتظار یه پیشرفتی در حد شیدر جدید آب برای این بخش رو هم داشتم که میسر نشد. به نظر من این بخش تا زمانی که یه shader editor خوب وجود نداشته باشه هیچوقت انتظارات رو بر آورده نمیکنه.

جلوه آب واقعا عالی شده اصلا دل خوشی از جلوه نسخه قبلیش نداشتم. bump هم منو نا امید کرد انتظار داشتم کیفیتش بهتر شده باشه ولی فرقی نکرده.

4- به نظر من تکنولوژی Beast Lightmapping بهترین قسمت اضافه شده به یونیتی هست. تنظیمات کاملی هم داره. هم FinalGather رو پشتیبانی میکنه و هم Ambient Occlusion رو. اضافه کردن این تکنولوژی باعث بهبود عملکرد بخشهای دیگه هم شده. این تکنولوژی رو با Lightmapping سنتی اصلا مقایسه نکنید.

واقعا تکنیک فوق العاده ای داره از GI هم پشتیبانی می کنه . فقط زمان ساختش ممکنه در بعضی موارد خیلی طولانی بشه.

8- بخش Build کردن خیلی مفصل شده و همینجور که میدونین حالا میشه برای همه کنسولها بازیتونو Publish کنین. البته وقتی من هر کدوم از کنسولها رو انتخاب کردم، پیام خطای عدم دسترسی در لایسنس جاری رو داد. حالا نمیدونم به خاطر Trial بودن این نسخه است و یا باید مثل iPhone جداکانه براش پول بپردازید. البته تو فروشگاهش چیزی برای کنسولها نذاشته. بخش Publish برای iOS و Android هم به همین شکل بود. بدترین قسمتش مال iOS بود که نوشته بود که این بخش برای Windows قابل دسترس نیست.
برای ساخت بازی برای آیفون باید علاو بر لاینس پرو لایسنس مخصوص اونا رو هم داشت که یک plugin هست. برای کنسول فکر کنم باید development kit رو داشته باشیم که احتمالا قابلیت تطبیق با اونها مد نظر بوده و حز ویژگی های یونیتی حساب شه.

نظر بقیه دوستان در مورد نسخه جدید چیه. ؟
من یکی از پروژه هام رو تو نسخه جدید اوردم از نظر گرافیکی فرقی نکرد فقط سایه ها کمی نرم تر شد. البته بازی من ترین نداشته چون بیشترین تاثیر خودش رو روی ترین نشون می ده . البته از نظر فریم هم به خاطر occulsion culling هم بهتر شده بود.
تعداد فریم و تعداد پلی گانها هم معلوم بود و مثل قبل تو دردسر نمی افتادی که حدس بزنی این عدد از کجا به بعد اعشار می شه.

3Dmajid
29-09-2010, 15:49
منم دانلود کردم ...
واسه رجیستر کردنش Internet Activation رو میزنم بعد یه چیزایی مینویسه روی Waiting for response from server گیر میمونه و دیگه هیچ چی نمیشه ... :41:

3Dmajid
29-09-2010, 16:22
چرا اینجوریه یکی کمک کنه :((

3Dmajid
29-09-2010, 18:09
چرا دیگه تو این فروم کسی پر نمیزنه :31: سعید کجایی :41:
یکی به دادم برسه ... حداقل بگید واسه شما راحت رجیستر شد ؟
مثل یونیتی 2.6.1 ؟
چرا اینجوری شد :41:

saeed_cpu_full
29-09-2010, 18:25
سلام ... ریجستر یه خورده بیشتر طول میکشه. مجید تو با اون سرعت ذغالیت فکر کنم باید چند ساعتی صبر کنی واسه ریجستر :31:

Prince_ of _Persia
29-09-2010, 18:40
چرا دیگه تو این فروم کسی پر نمیزنه سعید کجایی
یکی به دادم برسه ... حداقل بگید واسه شما راحت رجیستر شد ؟
مثل یونیتی 2.6.1 ؟
چرا اینجوری شد
واقعا خیلی بد شده چرا اینجوری شده فروم . باز پاییز شد فروم خوابید.
برای من که سه سوت بود خیلی راحت. کار خاصی نمی کنه یک صفحه اینترنتی برات باز می کنه اطلاعات توش می دی بعد ردیف می شه.

3Dmajid
29-09-2010, 19:14
سلام ... ریجستر یه خورده بیشتر طول میکشه. مجید تو با اون سرعت ذغالیت فکر کنم باید چند ساعتی صبر کنی واسه ریجستر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

سلام سعید جون :20: تو آسمونا دنبالت میگردم :31: من اگه هنوزم سرعتم ذغالی بود که 400 مگ دانلود نمیکردم :20:
یه کم بیشتر میزارم باشه شاید یه چی شد

pezhmax
29-09-2010, 19:16
واقعا تکنیک فوق العاده ای داره از GI هم پشتیبانی می کنه . فقط زمان ساختش ممکنه در بعضی موارد خیلی طولانی بشه.

اشکال نداره. به کیفیتش می ارزه. همه موتورهایی که از این تکنولوژی استفاده میکنن زمان build شون بالاست.
البته تو UDK (که اون هم همین تکنولوژی رو داره) یه میان افزار هست که کار رندر رو روی شبکه های Cluster شده انجام میده و میشه زمان build رو تا حد زیادی کاهش داد (البته بیشتر به درد شرکتها میخوره تا بازی سازهای مستقل). نمیدونم تو Unity هم یه همچین چیزی در نظر گرفتن یا نه.

3Dmajid
29-09-2010, 20:46
خیلی وقته رو حالت Waiting for response from server اصلا هیچ چی دیگه نمیاد :41:
یعنی چی آخه ... یعنی 400 مگابایتم محدودیتم به فنا رفت :31:
هیچ کی این مشکل رو نداشته ؟
فردا هم باید امتحان کنم شاید امروز سرورش قاطی کرده !

pezhmax
29-09-2010, 21:50
خیلی وقته رو حالت Waiting for response from server اصلا هیچ چی دیگه نمیاد :41:
یعنی چی آخه ... یعنی 400 مگابایتم محدودیتم به فنا رفت :31:
هیچ کی این مشکل رو نداشته ؟
فردا هم باید امتحان کنم شاید امروز سرورش قاطی کرده !

اصلا مروگر صفحه register کردن رو باز میکنه یا قبلش گیر میکنه؟ شاید فایروالی چیزی داری که نمیذاره کانکت کنه.

3Dmajid
29-09-2010, 22:10
مشکلم حل شد ...
قبلا رو سیستمم Opera داشتم که یه دفعه پاک شده بود !!
الان دوباره نصبش کردم با Opera صفحه رو واسم باز کرد ولی نمیدونم چرا با IE باز نمیکرد :31:

3Dmajid
29-09-2010, 22:20
چه سمپلی داره :18:

pezhmax
01-10-2010, 21:28
چرا از هیچکی خبری نیست. آخه شما قبل اینکه بیاد این همه داد وبیداد این موتورو میکردین. کلی به موتورهای دیگه بد وبیراه میگفتین. پس چرا حداقل امتحانش نمیکنین. چرا هیچکی نظر نمیده را جع به امکانات جدیدش.

Mostafa 3D
01-10-2010, 21:42
چرا از هیچکی خبری نیست. آخه شما قبل اینکه بیاد این همه داد وبیداد این موتورو میکردین. کلی به موتورهای دیگه بد وبیراه میگفتین. پس چرا حداقل امتحانش نمیکنین. چرا هیچکی نظر نمیده را جع به امکانات جدیدش.

به خدا ما خیلی خوشحالیم
باور نداری بیا :

:31::31::31:

saeed_cpu_full
01-10-2010, 21:44
اون چیزی که انتظار داشتم نبود ... در کل یونیتی هنوز هم داره از یه مشکل به اسم کم بودن ادیتور ها رنج میبره

Mostafa 3D
01-10-2010, 22:58
اون چیزی که انتظار داشتم نبود ... در کل یونیتی هنوز هم داره از یه مشکل به اسم کم بودن ادیتور ها رنج میبره

چه ادیتوری ؟

tovamohammad
01-10-2010, 23:05
چه ادیتوری ؟

این پست رو بخونید متوجه تعدادی از اون ادیتور ها یی که سعید جان منظورش بوده، می شین:

فقط به عنوان مثال UDKبیش از 40 ادیتور ریز و درشت داره. بقیه ی انجین های تجاری هم چندان کمتر نیست.:20:

pezhmax
02-10-2010, 12:00

کاملا موافقم. ظاهرا اصلا نمیخوان Unity رو به عنوان یه موتور کامل که رقیب نرم افزارهایی مثل Unigine یا UDK بشه عرضه کنن. به نظرم بیشتر هدف اراده Unity برای کار روی پروژه های کوچیک و یا متوسط باشه. مثلا ساخت بازی برای وب یا موبایل.

bastakboys
02-10-2010, 18:35
دوستان اگه توی پروژه bootcamp ر نگاه کنید کارکتر ما یا soldier یک فایل fbx است که اگه اون رو به 3dmax وارد کنید متوجه می شید که هیچ انیمیشنی همراه فایل نیست.
وانیمیشن ها بصورت جدا جدا در یک فایل fbx دیگر است مثلا : Soldier@Walk
1 چطوری میشه این چنین کارکتر ها با انیمیشن های جدا ساخت ؟
2 چگونه از اون در یونیتی استفاده کنیم؟