PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با رم Corsair

xqg50
12-02-2010, 15:35
سلام
من چند روز پیش یه سیستم بستم با CPU i7 860 مادر برد p7 p55 d و دوتا رم CORSAIR 2G وقتی هر دوتا رم رو باهم نصب میکنم تو Properties مینویسه رم نصب شده 4G رم قابل استفاده 1.9G . ولی وقتی رم ها رو تک تک نصب میکنم با یکی از رم ها سیستم بالا میاد ولی با اون یکی اصلا بالا نمیاد حالا باید چیکار کنم رم مشکل داره یا اشکلا از جای دیگش اگه مشکل از رمه گارانتی آسمان رایانه داره. باید به همون فروشنده ببرم ؟

MAGIDIYUM
12-02-2010, 16:05
اینجوری که شما میگی یکی از رم ها مشکل داره.

نشانی آسمان رایانه: تهران،خیابان فاطمی، روبروی سازمان آب، پلاک 183، طبقه پنجم.
تلفن گارانتی: 88961989

فقط دو تا سوال :
1-دوست عزیز شما رم ها رو به صورت dual channel بستی؟

2-مدل رم هاتون چیه؟

xqg50
12-02-2010, 18:11
سلام
ممنون از راهنماییتون
بله رم ها رو dual chanel بستم مدل هم اینه:CM3X2G1333C9

---------- Post added at 06:11 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

برای گارانتی باید به اون آدرسی که گفتین ببرم یا به فروشنده؟ اگه فقط همون رم مشکل دار رو ببرم کافیه یا باید هر دو رم رو ببرم ؟ پک رم که لازم نیست چون انداختمش دور! و یه سوال اگه رم مشکل داشته باشه راحت تعویض میکنن یا نه؟
با تشکر.

EXTREME
12-02-2010, 18:13
وقتی با اون یکی دیگه اصلا بالا نیاد یعنی مشکل داره
حالا اسلات های حافظه رو هم چک کنید ببینید مشکل نداشته باشه

MAGIDIYUM
12-02-2010, 18:34
سلام
ممنون از راهنماییتون
بله رم ها رو dual chanel بستم مدل هم اینه:CM3X2G1333C9

---------- Post added at 06:11 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

برای گارانتی باید به اون آدرسی که گفتین ببرم یا به فروشنده؟ اگه فقط همون رم مشکل دار رو ببرم کافیه یا باید هر دو رم رو ببرم ؟ پک رم که لازم نیست چون انداختمش دور! و یه سوال اگه رم مشکل داشته باشه راحت تعویض میکنن یا نه؟
با تشکر.

شما زنگ بزنین به تلفن گارانتیش ببینین چه آدرسی برای گارانتی به شما میده.در ضمن به فروشنده ربطی نداره و مسئولش نیست مگر اینکه از خود فروشنده مهلت برای سلامت قطعه گرفته باشید در این صورت میشه به فروشنده مراجعه کرد.

شما دو تا رم رو ببرید.

شما اگه برگه ی گارانتی یا کارت گارانتی داری که مسئله ای نیست ولی اگه کارت گارانتی نداشته برچسب لیزری یا واکیوم و لیبل لیزری که روی جعبه بوده گارانتیش محصوب میشده.

(((هیچ وقت جعبه ی قطعات رو دور نریز . ممکنه یه قطعه گارانتیش همون لیبل یا هلوگرام لیزری ای باشه که روی جعبش چسبیده))) :10:

در هر صورت رم جزء تعویضی ها است. اگه مشکل خاصی نداشته باشه معمولا تعمیر هم میکنند.

MAGIDIYUM
12-02-2010, 18:48
ممکن است هلوگرام لیزری روی هیت سینک رم چسبیده باشه.دقت کنید.اگه بود گارانتیش هم هست.

اون یکی رم هم که گفتم ببرید به خاطر اطمینان است.بدید اونم یه تست سلامت بگیرند و با اون یکی رمی که برای تعویض یا تعمیر بردید بعد از درست شدن همون جا تو گارانتی دوآل چنل ببنده که مطمئن شوید جفتشون با هم درست کار میکنند.

xqg50
13-02-2010, 00:07
ممکنه یه توضیح در مورد دوآل چنل نصب کردن رم بدید. رو مادر بورد 4 تا اسلات رم داره که دوتا دوتا باهمن. اگه هر دو تا رم رو روی دوتا اسلات کنار هم نصب کنم تک کاناله میشه و اگه جدا نصب کنم دو کاناله درسته؟ خود رم هم دو کاناله و تک کاناله داره اگر این طوره رم من دو کاناله هست یا تک کاناله؟
با تشکر از راهنمایی های دوستان.

MAGIDIYUM
13-02-2010, 00:22
ببین دوست عزیز روی مین برد اسلات های رم رو که دقت کردی.رنگ هاشون دو به دو با هم فرق دارن.مثلا دو تا سفید و دو تا آبی به صورت یکی در میان یا کنار هم موجود است.برای دوآل چنل باید دو تا رم رو روی اسلات های هم رنگشون قرار بدی .مثلا یه رم در یه اسلات آبی و اون یکی هم در اسلات آبیه دیگه.در غیر این صورت مثلا یه رم در اسلات آبی و اون یکی در اسلات سفید باشه.دوآل چنل نیست و تک کاناله محصوب میشه.

xqg50
01-03-2010, 00:23
با تشکر از راهنمایی دوستان بردم گارانتی هر دوش رو برام عوض کرد.

Eureka204
01-03-2010, 14:26
من این مشکل رو با رم Dual 2x2gb ddr3 1600 این کمپانی دارم ...
M.B P7P55D Pro
CPU i7 860
Ram Corsair Dominator 2x2gb dual 1600 DDR3

توی صفحه ستاپ اولا نوشته که 1066 هست و 2 گیگ usable هست ...
چه کنم ؟
رم ها هم سالم هست چون تو ویندوز 4 گیگ نوشته ولی 1.99 قابل استفاده است . ویندوز هم 7 هست 64 بیت !!!!

Eureka204
01-03-2010, 15:56
من الان با تغییراتی در بایس تونستم FSB رو به 1600 برسونم
ولی هنوز دو گیگ رم قابل استفاده تو بایس نوشته ): کلی پول دادم پاش ...

MAGIDIYUM
02-03-2010, 13:26
M.B P7P55D Pro
CPU i7 860

چه کنم ؟
رم ها هم سالم هست چون تو ویندوز 4 گیگ نوشته ولی 1.99 قابل استفاده است . ویندوز هم 7 هست 64 بیت !!!!

شما بهتره بری یه ویندوز دیگه اونم 32 بیتی تست کنی ببینی چطوره.اگه درست نشد برو گارانتی تا اونجا تست بزنن و از سلامت 100% رم مطمئن شی.مثل همین دوستمون که مشکلش حل شد.

منظورت از اینکه تو بایوس FSB رو به 1600 افزایش دادم یعنی چی.چون خود این مین به راحتی خودش 1600 ساچورت میکنه و رم هم که 1600 هست.شما چه چیزی رو تغییر دادی؟

Eureka204
02-03-2010, 23:04
توی review های خارجی از این رم ، اکثرا ولتاژ رو 1.65 اشاره کرده بود ولی یه جا خوندم با این سی پی یو و مادربرد میتونی رو 1.8 هم بذاریم ...
چون رو حالت معمولی باید روی تامینگ 24-9-9-9 و ولتاژ 1.65 این رم با سی پی یو 2.8 به بالا ، 1600 باشه ... ولی رو 1067 بود ... مجبور شدم ببرم رو 1.8 که البته زیاد پیشنهاد نمی شد و اشاره می کردند که بقول معروف Stable نخواهد بود ولی مشکلی نبود ...
حالا این که شما می فرمایید معمولا باید 1600 باشه الان قبول دارمش ... چون فعلا 4گیگ Cruise گذاشتم روش و داره مثل ساعت کار می کنه ... ولی با همون تایمینگ و ولتاژ ...
بعد هم اون رم ها رو بردم گارانتی گفت کانفلیکت داره .. خدا رو شکر ... و تا یکی دو روز دیگه تعویض میشه ...
بعد هم جالبه تو لیست رم ساپورت ان مادربرد اصلا به کمپانی Cruise اشاره ای نشده ولی تو بازار تا دلت بخواد از این رم ها پره ...

xqg50
04-03-2010, 21:43
M.B P7P55D Pro
CPU i7 860

چه کنم ؟
دوست عزیز فکر میکنم یکی از رم های شما مشکل داره چون مال من هم دقیقا همین طوری بود وقتی تو my computer properties میرفتم می نوشت 4 گیگ ولی 1.99 قابل استفاده. ولی شما یه چک تو task manager بکنین ببینین چقدر حافظه دارین. برای اطمینان و پیدا کردن رمی که مشکل داره رم ها رو یکی یکی نصب کنین ببینین سیستم با هردوش بدون مشکل بالا میاد یا نه.
اگه رم مشکلی داشت گارانتیش راحت عوض میکنه.

Eureka204
05-03-2010, 23:20
دوست عزیز فکر میکنم یکی از رم های شما مشکل داره چون مال من هم دقیقا همین طوری بود وقتی تو my computer properties میرفتم می نوشت 4 گیگ ولی 1.99 قابل استفاده. ولی شما یه چک تو task manager بکنین ببینین چقدر حافظه دارین. برای اطمینان و پیدا کردن رمی که مشکل داره رم ها رو یکی یکی نصب کنین ببینین سیستم با هردوش بدون مشکل بالا میاد یا نه.
اگه رم مشکلی داشت گارانتیش راحت عوض میکنه.

رم ها بشدت با هم کانفلیکت داشتند ... بردم گارانتی طرف خودش هم مونده بود ... در کش و قوس تعویض هستم ... چون گارانتی از این رم ها نداره و پیشنهاد مدل بدون فن دادند ... مال من C9D بود ... ولی گارانتی C9 داره ...
اما یه چیز جالب .... دوستانی که از بازار خبر دارند حتما رم های کروز رو دیده اند ... دقت کنین می بینین که تو هیج لیست ساپورت گیگا و ایسوز این برند از رم ذکر نشده . در حالیکه 80-90 درصد بازار پره از اینا ...
از یه فروشنده پرسیدم رم کورسیر داری ... یه جور طلبکارانه گفت کروز منظورته دیگه ... منم که نشنیده بودم همچین برندی رو یه کم شل بازی در آوردم ... برگشت گفت کروز بهترین برند رم هست !!!
الان فعلا به جای اون رم های کورسیری که تو نمایندگی هست نمونه مشابه کروز رو گذاشتم رو سیستم و داره جواب میده ... چیزی که جالبه اینه که روش Made in U.K زده ... و بدون هیچ تغییراتی در تایمینگ و ولتاژ 1600 هستند ... که قابل ارتقا تا 1866 هم هست ...
ممنون از راهنماییتون ...