PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت افت کیفیت فیلم در مانیتور

Saeed System
12-02-2010, 10:52
سلام دوستان...ببخشید اگه سوالم مربوط به اینجا نیست...چون خودم هم نمیدونستم کجا این سوالو بپرسم.

میخواستم بپرسم که چرا وقتی من یه فیلم رو از یه مانیتور 17 اینچی نگاه میکنم خیلی تار دیده میشه در حالیکه

وقتی همین فیلم رو از یه تلوزیون 21 اینچی نگاه میکنم با وضوح بالا نشون میده؟

آیا تنظیمات نرم افزاری خاصی لازم داره یا از سخت افزار و چیزای دیگست؟

ممنون :11:

piremard
12-02-2010, 12:47
این حالت بدلیل بزرگی پیکسلهای تلویزیونهای سی.ار.تی بهمراه کانتراست بالا پدید می آد . در کامپیوتر هم با اکولایزر نرمافزار می تونید این مقیاسها رو تغییر بدید تا تصویر واضحتر بنظر بیاد
کامپیوتر ها عموما 16 میلیون ترکیب رنگی دارند و کیفیت تصویر خروجی اونها بسیار بیشتر از تلویزیونهای سی.ار.تی - لامپ کاتودی - در ابعاد نزدیکشون هست

Saeed System
12-02-2010, 12:53
خیلی ممنون دوست عزیز ولی من راستش چیزی نفهمیدم. :31:

لطفا یه راهنمایی سرراست بکنید که من چیکار کنم...برم فلان جا و فلان چیز رو تغییر بدم.

ممنون میشم زودتر جواب بدید. :11:

matin_vv
12-02-2010, 14:04
ساده زيرديپلميش ميشه اينكه چون كيفيت نمايش تصوير تو مانيتورت خيلي بالاتر از تلويزيونته.:31:

Saeed System
12-02-2010, 14:58
ساده زيرديپلميش ميشه اينكه چون كيفيت نمايش تصوير تو مانيتورت خيلي بالاتر از تلويزيونته.:31:

واقعا ممنونم خیلی زحمت کشیدید...مشکلم کاملا حل شد :31:

آقا لطفا یکی یه راه حلی چیزی بگه که این وضوح تصویر تو مانیتور بره بالاتر...واقعا ممنون میشم.

piremard
12-02-2010, 16:20
خیلی ممنون دوست عزیز ولی من راستش چیزی نفهمیدم. :31:

لطفا یه راهنمایی سرراست بکنید که من چیکار کنم...برم فلان جا و فلان چیز رو تغییر بدم.

ممنون میشم زودتر جواب بدید. :11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تلویزیون ما تنها چند رنگ اصلی و فرعی داریم - مدلهای قدیمی - که با ترکیب از طیف نور اشعه کاتدی به چشم می رسند . درنتیجه تفاوت بین رنگ ها و شدت رنگها - همون کانتراست تصویر - زیاد تره . یعنی سبز و سبز مرنگ تفاوت زیادتری در این صفحه نمایش دارند تا کامپیوتر که هزارن نوع ترکیب سبز رنگ رو می تونه بسازه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از طرف دیگه ، مانیتور کامپیوتر برای رزولوشن بالا - تعداد پیکسل نمایش در طول و عرض - و تماشای اون از فاصله ی کم طراحی شده . شما مانیتور رو از فاصله ی 50 سانتیمتری می تونید تماشا کنید . اما تلویزیون رو اگر از همین زاویه نگاه کنید ، جز یک تصویر درهم و بد ریخت چیزی نمی بینید . چون برای فاصله ی 5 متری ساخته شده .

رزولوشن یک تلویزیون در ابعاد مثلا 20 اینچ دارای کیفیت صفحه نمایش یک mp4 پلیر دستیست

piremard
12-02-2010, 16:22
واقعا ممنونم خیلی زحمت کشیدید...مشکلم کاملا حل شد :31:

آقا لطفا یکی یه راه حلی چیزی بگه که این وضوح تصویر تو مانیتور بره بالاتر...واقعا ممنون میشم.
برای وضوح نمایش از تاپیک های مربوط به پلیر ها مثل kmplayer و classic player استفاده نید . من اینجا تصورم این بود که شما دنبال علت علمیه این موضوع هستید