PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش کار با Repeater در After Effects CS4

reza2kn
11-02-2010, 14:03
سلام به همه دوستان عزیز:8:
امروز با اولین آموزش After Effects ام اومدم خدمتتون...:40:
آموزش امروز در رابطه با Repeater هست ، یکی از قابلیت های جدیدی که در After Effects CS4 هست.با این قابلیت می تونید Shape Layer ها رودر حالی که فقط یک لایه هستند به چند یا چندین کپی از اون لایه تبدیل کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- برای به وجود آوردن این تکنیک در مورد ویدئو هایی که پشت پرده سبز گرفته میشن هم یه راهی هست که ایشالا چند روز دیگه تو ادامه همین تاپیک به اونم میپردازیم...:10:
- تو یکی از جاها برای به هم نخوردن فرم کلمات کنارشون یه m گذاشتم و رنگشون رو هم قرمز کردم مثل Group (empty)m حواستون باشه که این m جز برنامه نیست.

خوب برای شروع یک پروژه جدید ایجاد میکنیم (Crtl+N) سایز و Frame Rate و زمان پروژه به نیاز خودتون بستگی داره ولی من از تنظیمات زیر استفاده کردم :

حالا از مسیر Layer>New>Shape Layer یک Shape Layer جدید میسازیم ، از راه های دیگه هم میشه ولی این راه کنترل بیشتری روش داریم. با استفاده از فلش کوچکی که سمت چپ Shape Layer1 هست مشخصات شو باز میکنم ، و به گروه Contents میریم ( بایدخالی باشه) و با استفاده از دکمه Add در سمت چپ یک Group (empty)m اضافه می کنیم:

دوباره با استفاده از دکمه Add یک Polystar اضافه می کنیم ، سک ستاره اضافه میشه ولی رنگ نداره ، دوباره از Add یک Gradiant Fill رو اضافه می کنیم و با استفاده از Gradiant Editor در بالای صفحه و کلیک روی جعبه رنگ کمار Fill می تونیم رنگی رو که دلمون میخواد به ستاره بدیم :

همچنین اگه از Gradiant راضی نیستین می تونین با انتخاب ابزار Selection Tool (کلید میانبر V ) و انتخاب Gradiant Fill دو نقطه اون رو بگیرید و به هر جایی که میخواین انقال بدید :

دوباره با استفاده از دکمه Add یک Stroke اضافه کنید ، مشخصات Stroke 1 رو باز کنید ، رنگ رو مشکی ، Stroke Width رو 6 و Line Join رو به Round Join تغییر بدید . الان ما شکل دلخواهمون رو داریم :

حالا برای زیاد کردن تعداد ، Group1 رو انتخاب می کنیم و از مسیر Add > Repeater یک Repeater اضافه می کنیم. ستاره تبدیل به 3 ستاره میشه :

مشخصات Repeater1 رو باز می کنیم و Copies رو به 5 و Offset رو به -2 تغییر میدیم ، حالا مشخصات Transform رو باز می کنیم و Position رو از 100,0 به 200,0 تغییر میدیم:

دوباره از مسیر Add > Repeater یک Repeater اضافه می کنیم و با باز کردن مشخصاتش Copies رو 20 و Offset رو 0 می ذاریم ، به مشخصات Transform میریم و Position رو به 0,0 و Scale رو به 90% تغییر میدیم...

خوب این شما و ارتش ستاره هاتون

امیدوارم که بدردتون خورده باشه ، منتظر نظراتون هستم...:46:
موفق باشید:11:

علي طهماسبي
11-02-2010, 18:50
رضا جان دستت درد نكنه مرام انجمن ميكس و مونتاژ اينه كه نگاه كنند و برن و مرام يه تشكر خشك و خالي رو ندارند

pouyan_pro2008
12-02-2010, 03:02
داش رضا دمت گرم.

M Like Mother
12-02-2010, 11:09
عالی بود

اگه بتونی کارهات رو بصورت آموزش ویدیویی در بیاری خیلی خوبه

هر چند باید وقت بیشتری بذاری ... اما مثلا همین کار اگه ویدیویی باشه ( مثلا با فرمت فلش ) خیلی راحت میشه یاد گرفت

ya abbas
13-02-2010, 00:06
سلام

ببخشید این کار فقط توی cs4 میشه؟

اگه در cs3 نیست لطفا راه حلش رو بگو

با تشکر فراوان

reza2kn
13-02-2010, 10:59
سلام و تشکر از همه دوستان:40:
دوست عزیز ya abbas بله ، این امکان فقط در CS4 وجود داره...
برای درست کردن همچین کاری تو نسخه های قبلی باید از لایه مورد نظرتون Duplicate بگیرید (Ctrl+D) و هرکدوم و تو محور Z اندازه 5 یا 10 واحد به عقب ببرید... که البته چون شاید 50 تا لایه بشه ، سرعت کار کردن و رندر رو پایین میاره...

lolipop
13-02-2010, 13:38
خیلی مرسی استفاده کردیم:11:

reza2kn
14-02-2010, 23:11
سلام به همه دوستان عزیز...:20:
باز هم تشکر میکنم برای پشتیبانی تون...:10:
خوب رسیدیم به این قسمت که میخوایم اون ارتش رو با استفاده از فردی که میخوایم و با پرده سبز فیلم برداری شده درست کنیم...

- یه نکته این که چون متاسفانه نتونستم اون پروژه رو ذخیره کنم ، الان از عکسهای منبع آموزشی استفاده می کنیم.ولی اگه کسی جایی مشکلی داشت بگه...:46:

خوب شما اول باید اون کلیپ مورد نظرتون رو تو افترافکتز وارد کنید و شروع کنید که حذف پرده سبز ، ما اینجا به حذف کردن پرده سبز نمی پردازیم چون کلا یه مبحث جداست ولی آموززش های خیلی خوبی تو اینترنت مخصوصا تو VideoCopilot.net هست ، فقط یه نکته برای آسون تر شدن و بهتر شدن کار ، قبل از اینکه افکت Keylight یا افکت حذف کننده پرده سبز مورد علاقتون رو به کلیپ اعمال کنید ، با ابزار Pen دور شخصیتتون رو ماسک کنید و بررسی کنید که تو زمان شخصیتتون از ماسک بیرون نزنه... با این کار هم حذف کردن پرده سبز راحت تر و سریع تر انجام میشه هم برای Auto Trace خیلمون راحت تره...به این ماسک Garbage Mask میگن:46:
وقتی که کاربا حذف کردن پرده سبز تموم شد ، باید از اون یه Composition بسازیم ، پس از مسیر Layer > Precompose و گزینه Move All Atributes و زدن دکمه OK این کار رو انجام میدیم.
بعد Composition ای رو که ساخته شده رو انتخاب می کنیم و به Layer > Auto Trace میریم و در تنظیمات Time Span گزینه Work Area رو انتخاب می کنیم و Channel رو روی Alpha می ذاریم و تیک گزینه Apply To New Layer رو هم میزنیم و Ok :

وقتی که عملیات محاسبه انجام شد ، می بینیم که یک Solid یه پروژه اضافه شده که اگه تو زمان حرکت کنیم میبینیم که یک ماسک متحرک دور شخصیتمون درست شده ، دکمه M رو می زنیم تا همه مشخصات ماسک ها ظاهر بشن ، روی Mask Path مربوط به Mask1 کلیک کنید تا انتخاب بشه ، بعد با Edit > Copy یا Crtl+C این ماسک رو کپی می کنیم و خوب حالا به همون Composition قبلی خودمون (ارتش ستاره ها:31: ) بر میگردیم ، اون Polystar1 رو پاک می کنیم و از Add > Path یک مسیر ایجاد می کنیم و Path1 رو باز می کنیم و Path رو انتخاب می کنیم و از Edit > Paste یا Crtl+V مسیر اون ماسکی که Auto Trace کردیم رو تو این Shape Layer قرارا میدیم و 100 تا شخصیت KeydOut (انگلیسیش با کلاس تره :27:) داریم که در اختیارمون هست...:40:
بازم اگه خواستین میتونین با تغییر دادن تنظیمات Repeater و Anchor Point و Position و Scale و... شکل دلخواهتون رو بدست بیارید:40:
امیدوارم که خوشتون اومده باشه:11:
( راستی یه چیزی رو هم اضافه کنم که من نه در این حد هستم و نه امتیاز آموزش های افترافکتز پی 30 ورلد رو خریدم ، در نتیجه اگه دوستان دیگه ای لطف کنن و آموزش بذارن خیلی خوشحال میشم و استفاده می کنم:دی)

علي طهماسبي
15-02-2010, 18:24
رضاجان دستت درد نكنه اگه مي توني يه لطفي بكني و آموزش دوربين افتر رو بگي ممنون ميشم

Mr Andersson
15-02-2010, 22:51
درود;

آقا رضای گل دستت درد نکنه. من قبلا یه تاپیکی زده بودم که اون تو جوابمو نگرفتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد فهمیدم که بعضی از دوستان از طریقی به همین شکل (تکرار سوژه) در فواصل نزدیک بهشون بعد میدن. آیا راه دیگری وجود نداره؟

متشکر...

reza2kn
15-02-2010, 23:25
سلام دوست عزیز ممنون وظیفه بود :40:
از اونجایی که نمیشد اونجا جواب داد :
والا با پلاگین 3D Invigorator فکر کنم بشه ، البته من باهاش زیاد کار نکردم...:13:
برای بعد دادن ، یه آموزش Ahoran Rabinowitz هست که تقریبا این کار رو میکنه البته به این صورت که لوگو یا متن رو Pre Compose میکنه و Dupilcate میگیره و دستی همه رو چند واحد تو محور Z به عقب می بره...
من خودم برای این جور کارها لوگو رو اگه بشه ، با فتوشاپ یا Illustrator به صورت Path در میارم ، بعد می برم تو Cinema 4D اونجا 3 بعدی میکنم و میارم تو افتر...:46:
البته یه سری پلاگین ها هست که ساخته Maltanon هست و نصب شدنش یکم دردسر داره و یکی از اون سری پلاگین ها Shape Extruder هست که تقریبا همین Cinema4D رو انجام میده ولی کاملا تو افتر افکتز...:8:
یه ویدئو آموزش راجع به کار کردن باهاش هم هست ، ایشالا فردا خود پلاگین + آموزش نصب + ویدئو آموزش کار با پلاگین رو میذارم...:40:
موفق باشی:11:

Mr Andersson
16-02-2010, 00:10
درود;

برای بعد دادن ، یه آموزش Ahoran Rabinowitz هست که تقریبا این کار رو میکنه البته به این صورت که لوگو یا متن رو Pre Compose میکنه و Dupilcate میگیره و دستی همه رو چند واحد تو محور Z به عقب می بره...

آره دیدمش.

بعد می برم تو Cinema 4D اونجا 3 بعدی میکنم و میارم تو افتر...

بعد تو افتر تمام ابعاد رو داری؟ یعنی رو بعد سوم کنترل کامل داری؟ پس با فوتوشاپ میشه مستقیم واردش کرد.

قربونت داداش. ممنون...

reza2kn
16-02-2010, 00:17
بعد تو افتر تمام ابعاد رو داری؟ یعنی رو بعد سوم کنترل کامل داری؟ پس با فوتوشاپ میشه مستقیم واردش کرد.

سلام داداش..
نه دیگه تو افتر کنترلی نیست فقط میشه وارد کرد ، مثلا برای این زمینه تو خود سینما4دی می چرخونم بعد با آلفا میارم تو افتر ، تو افتر هم راحت میشه رنگ و اینا رو تغییر داد...:46:

رضاجان دستت درد نكنه اگه مي توني يه لطفي بكني و آموزش دوربين افتر رو بگي ممنون ميشم

علی جان منظورت رو نفهمیدم میشه واضح تر بگی؟:10:

علي طهماسبي
16-02-2010, 18:24
رضا جان بعضي مواقع هست كه در تلويزيون مي بينم كه تصوي به حالت سه بعدي از بين چندين عكس حركت مي كنه مثل همونايي كه براي غزه درست كرده بودند آيا با موشن كردن ميشه يا چيز ديگه ايي هست در يه پروژه افتر كه دارم يه لايه وجود داره كه عكس يه دوربينه اون دوربين چكار مي كنه

reza2kn
16-02-2010, 22:41
رضا جان بعضي مواقع هست كه در تلويزيون مي بينم كه تصوي به حالت سه بعدي از بين چندين عكس حركت مي كنه مثل همونايي كه براي غزه درست كرده بودند آيا با موشن كردن ميشه يا چيز ديگه ايي هست در يه پروژه افتر كه دارم يه لايه وجود داره كه عكس يه دوربينه اون دوربين چكار مي كنه
سلام علی جان:40:
والا اونی که گفتی عکس ها به صورت سه بعدی حرکت میکنن و نگرفتم چون من اصلا تلویزون نمی بینم شبانه روز پای این PC ام الانم چشام داره در میاد :18:
ولی اون Camera یا همون دوربین ، بهتره بگیم که در واقع یه دوربین مجازی هست که کنترلش دست شماست... میتونی زوم کنی ، تصویر رو بیاری عقب ، تصویر ور بلرزونی ، مثل دوربین های واقعی Depth Of Filed یا عمق میدان بدی که آبجکت هایی که تو فوکوس هستند واضح و بقیه Blur باشن ، میتونی از یه سری کارکتر ها یا عکس ها به صورت عمودی یا افقی یا عمقی عبور کنی و .... البته دوربین افترافکت چون سه بعدی هست فقط با لایه های 3بعدی هم کار میکنه ، شما باید گزینه 3 بعدی کنار هر لایه که یه مکعب هست رو بزنی تا 3 بعدی بشن ، بعد با دوربینت کنترلشون کنی... همچنین برای راحتی کار تو بعضی از پروژه ها میان یه Null Object میسازن و دوربین و با Parent به Null وصل میکنن و Null هرجا بره دوربین هم میره و یه جورایی کنترل حرکات دوربین ساده تر میشه:46:
آموزش زیاد هست برای کارکردن با دوربین تو اترافکت و اگه اینجا بخوام کامل توضیح بدم هم توضیحش برای یکی مثل من سخته :45: هم درکش برای کسایی که بلد نباشن ، شما تو آموزش های Basic سایت VideoCopilot.net برو اونجا هست ، البته تو چند تا آموزش دیگه هم توضیحات زیادی راجع بهش داده شده...
امیدوارم که بدردت خورده باشه :7:
موفق باشی:11:

reza2kn
17-02-2010, 01:12
قابل توجه دوستان :

Mr Andersson
17-02-2010, 02:00
درود;

نه دیگه تو افتر کنترلی نیست فقط میشه وارد کرد ، مثلا برای این زمینه تو خود سینما4دی می چرخونم بعد با آلفا میارم تو افتر ، تو افتر هم راحت میشه رنگ و اینا رو تغییر داد...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس همونه داداش.. مشکل پا برجاست! راستی یه مدت شایعه شده بود افتر میخواد بره تو کار سه بعدی! شنیده بودی؟
اگه این ادوب یه همچین چیزی درست کنه (نرم افزار سه بعدی) که این مشکل رو هم حل کنه بعد اینا به هم دینامیک لینک داشته باشن دیگه عالی میشه. تا اون موقع باید 3dmax رو دریابیم!

متشکر.

lion_sun
17-02-2010, 16:02
سلام فکر کنم این اموزش یکی از اموزش های شرکت lynda بودش!
به هر حال مرسی از ترجمه.

علي طهماسبي
18-02-2010, 10:16
سلام فکر کنم این اموزش یکی از اموزش های شرکت lynda بودش!
به هر حال مرسی از ترجمه.
دوست عزيز شما رو به خدا به جاي مچ گيري و ... از زحمت دوستان تشكر كنيد چه فرقي ميكنه مال ليندا باشه يا .... اصل اينه كه دوستان زحمت ترجمه و غيره رو كشيدند شما هم اگه مي تونيد از آموزشها بذاريد ممنون ميشيم :11:
با تشكر

pclord
18-02-2010, 13:27
رضا جان حرف نداشت،دستت در نکنه.

موفق تر باشی دوست عزیز :46:

reza2kn
18-02-2010, 15:56
سلام به همه دوستان و عزیزان ممنون بابت نظراتتون:40:
lion_sun عزیزم نه مال لیندا نیست. مال اینجاست :