PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای زیاد cpu

sinapishro
10-02-2010, 20:36
سلام cpu من intel celeron d347 3.06Mhz است.
فن cpu رو عوض کردم ولی هنوز دمای سی پی یو در حالت عادی کمتر از 75 نمیشه و در صورتی که با پی سی کار کنم از 85 به بالاست که با رسیدن به حدود 103 درجه پی سی خاموش میشه
دمای سی پی یو رو با برنامه Fanspeed کنترل کردم
عما با پی سی نمیتونم کار کنم چون وقتی برنامه ای رو اجرا میکنم cpu 100% میشه و بعضی وقتا هنگ می کنه.
باید چکار کنم ؟
مرسی اگه راهنمایی کنید.

trane2sfc
11-02-2010, 17:04
مشکل شما خیلی راحت حل میشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فن رو باز کنید و خوب تمیز کنید و خمیر رو عوض کنید،سپس برچسب روی فن رو بکنید و مقداری روغن داخل سرنگ بریزید و هوای اون رو بگیرید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]،به فن بگویید شل کن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و روغن را به ایشان تزریق کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هم همین مشکل را داشتم و دمای سی پی یو پس از 30ثانیه به 70 درجه می رسید،دلیل خمیر سیلیکون و دور پایین فن در اثر فرسودگیست(بیشتر به خاطر خمیر است.اما ممکن است فن هم جام کرده باشد)
اگه مطلب مفید بود تشکر یادت نره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsen.unique
12-02-2010, 09:57
این مشکل زمانی پیش میاد که فن رو درست جا نزده باشی چک کن ببین همه ی پایه های فن درست جا رفته باشن اگه درست هستن یه فن قوی تر بگیر من هم یه همچین مشکلی با یکی از سیستم ها داشتم CPU اون 3 سلرون بود دماش خیلی می رفت بالا فن خودم رو که روش گذاشتم درست شد CPU من 3 دو هسته ای بود

hamed-akbarie
18-02-2010, 17:01
سلام به همه . به نظر من که هر چی هست زیر سر فن نامرده سی پی یو من AMD2 4600+2.41ghz است بعضی مو قه ها لین درصد با دمای ای cpu نامرد من میرفت بالا بعضی موقع هام درست مشد لابته اگه ما رو چش نزنید خدا رو شکر الان درسته سی پی یو رو باز کردم یه خورده یا بهتر بگم خیلی زیاد خمیر بهش زدم بدتر شد فک کنم اگه یه دونه از ای فن 5 6 تایی ها باسه سی پی یو بگیرم درس شه البته با برنامم درس میشه .