PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه آموزش فوق حرفه ايي از اديوس

علي طهماسبي
10-02-2010, 17:55
با سلام خدمت دوستان عزيز
شايد براي شما پيش اومده باشه كه از يه موضوع با 2 يا 3 يا 4 و... تا 8 دوربين از يه سوژه در يك زمان در نماهاي مختلف فيلمبرداري كرده باشيد حالا تبديل 8 نما به يه نما و تغيير زاويه و همخواني تصاوير با صداي اصلي مشكل مي باشد شما بايد براي تنظيم همه تصاوير راچه از لحاظ تصوير چه صدا كاملا باهم هم خواني داشته باشند
در مرحله اول تمامي فيلمهاي گرفته شده را با فرمت avi به حافظه كامپيوتر انتقال مي دهيم وبعد نرم فزار اديوس را باز مي كنيم فيلمها را درون bin برنامه مي آوريم حالا قبل از هر اقدامي f8 كي برد رو مي زنيم يا از منوي mode>multi cam رامي زنيم در شماره 1 ودر قسمت mode>monitors تعداد فيلمهاي گرفته شده رو انتخاب مي كنيم اگه با 3 دوربين كار كرديم 3 مانيتور اگه 5 تا باشه 5 مانيتور و ....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در قسمت بعد mode>sync point>time code رو مي زنيم

در قسمت بعد به پنجره bin رفته و فايلهاي تصويري كه فيلمبرداري كرده ايم همه رو انتخاب كرده و با راست كليك كردن و انتخاب add to time line يا زدن دكمه هاي شيفت و اينتر كي برد فايلهارو به تايم لاين انتقال مي دهيم

خوب اگه خوب توجه كنيد برنامه به صورت اتو ماتيك فيلمهاي ما رو با توجه به موج صدا در لايه هايي روي هم چيده يعني تصاوير با هم مچ مي باشند از لحاظ تصوير و صدا حالا صداي همه بجز فايل اصلي رو غير فعال مي كنيم
در قسمت بعد در پنجره مانيتور اگه توجه كنيم با چند تصوير مواجه خواهيم شد كه بزرگترين آنها پنجره اصلي (خروجي اصلي) و بقيه فيلمهاي گرفته شده ما مي باشند با پلي كردن و بردن موس روي مانيتور برنامه و كلك كردن بر روي پنجره مورد نظر اونو رو به عنوان فيلم خروجي انتخاب مي كنيم حالا شما مي خواهيد در چه زماني از چه پنجره ايي استفاده كنيد خودتون مي دونيد اينكا رو مي تونيد با استفاده از دكمه اعداد كي برد هم استفاده كنيد شماره 1 ويدئو 1 شماره 2 ويدئو 2 و.... يعني در زمان پخش روي هر عددي بزنيد اون براي خروجي مي ره

با تشكر از همتون خدا وكيلي نظر يادتون نره و...
يا حق :11::11::11:

Mr Andersson
10-02-2010, 23:15
درود;

عالی بود.. پریمیر هم یه مولتی کم داره ولی فکر نکنم این کار تشخیص صدا رو هم انجام بده. حالا داداش اگه یه دوربین کات بشه اونوقت چیکارش میکنه؟ اون صحنه رو کات میکنه میبره تا صداشو پیدا کنه؟

متشکر.

علي طهماسبي
11-02-2010, 18:42
امتحان نكردم شايد اولشو تنظيم و كاري به بقيه نداشته باشه نمي دونم امتحان نكردم

Novan
12-02-2010, 00:12
سلام
عالي بود، دستت درد نكنه
اگه اون چيزي كه مهيار جان گفت بشه خيلي عالي ميشه، كلي كارم سبك ميشه وگرنه كه دردسرش بيشتر ميشه

hamed_aa
12-02-2010, 01:01
علی جان ممنون.
امتحان کردم فقط یه موضوعی...
اینکه از چند زاویه تصویر با صدا دارم.اما وسطشون کات خوردن.این طوری نمیشه کاری کرد؟امتحان کردم سینک نشد

علي طهماسبي
12-02-2010, 11:35
علی جان ممنون.
امتحان کردم فقط یه موضوعی...
اینکه از چند زاویه تصویر با صدا دارم.اما وسطشون کات خوردن.این طوری نمیشه کاری کرد؟امتحان کردم سینک نشد
چرا كات ؟ متاسفانه كات كردن باعث مشكل ميشه از اين به بعدشو كات نكنين ديگه :31:
موفق باشيد

علي طهماسبي
12-02-2010, 11:51
دوستان يه چيزي به ذهنم رسيد مي تونيد فيلمتون رو از جاهايي كه كات كرديد قطعه قطعه كنيد و با ضبط هر دوربين يه بار از پروژه فوق استفاده كنيدو بعد همون طور رندر تا جاهاي خالي مشكي بشه تا موقعي كه تمام دوربينها رو ميزون كردي بعد به پرو ژه اصلي برسيد

hamed_aa
13-02-2010, 15:23
مرسی علی جان.بازم نشد.به هر حال ممنون از راهنماییت

علي طهماسبي
14-02-2010, 11:19
حامد عزيز شما فايلها تيكه شده رو بايد با يه فايل اصلي كامل انتخاب كني

nimatavassoli
14-02-2010, 21:44
اقای طهماسبی این گفته شما یه مشکل داره . اگر کپچر کرده شما بصورت متوالی باشد یعنی سکانسها جدا نشود امکان مچ غیر ممکن است . اگر سکانس کپچر شود تعداد سکانسها انقر زیاد است که امکان تشخیس ان برای ادیتو ممکن نیست.

علي طهماسبي
15-02-2010, 14:59
اقای طهماسبی این گفته شما یه مشکل داره . اگر کپچر کرده شما بصورت متوالی باشد یعنی سکانسها جدا نشود امکان مچ غیر ممکن است . اگر سکانس کپچر شود تعداد سکانسها انقر زیاد است که امکان تشخیس ان برای ادیتو ممکن نیست.
يعني چي زياد مي شود شما وقتي مي خوايد از يه سوژه مثلا يه خواننده كه يه آهنگ به طول 3 الي 5 دقيقه داره در 5 ، 6 جاي مختلف فيلمبرداري مي كنيد حالا مي خوايد با ضرب آهنگ اونارو به يه تصوير تبديل كنيد بايد بياايد و تمام تصاوير رو با صداي اصلي هماهنگ كني و .... حالا چي زياد ميشه من نمي دونم

saeed pm
21-02-2010, 01:47
واقعا دستت درد نكنه....زحمت كشيدي

behrang_shadow
21-02-2010, 20:16
با سلام و تشکر از دوست عزیز آقای طهماسبی.
به دوستان یه نکته رو یادآوری کنم:
وقتی شما از multicam استفاده میکنید باید به نکات زیر توجه کنید:
1. حتما باید با کابل رابط DV کپچر کنید تا اصلاعات Time code با فیلم به PC منتقل بشه.
2. همونطور که دیدید با انتخاب گزینه Time code ادیوس از روی Time code ثبت شده توسط دوربین بر روی نوار، سکونس ها رو پیدا و مچ میکنه (گزینه های دیگه هم حالت های دیگه مچ کردن تصویر هستند) و ارتباطی به صدا نداره.