PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکال در بوت شدن ویتدوز

Ni_nigc
10-02-2010, 14:31
سلام دوستان
سیستم من مدتی هست که بوت نمی شه . و باید حداقل Cmos Clear کنیم تا بعضی مواقع بوت بشه .
من حدسم روی بایوسش هست که نیاز به Update داشته باشه . شما نظرتون چیه ؟

مادر برد Elite 9 Pro

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
10-02-2010, 14:51
باتری مین رو دربیارید و مجددا جا بزنید و برید تو setup گزینه ی load optimize default و load fail default رو بزنید بوت رو رو هارد
بزارید
اگه بوت نشد کابل ها و اتصالات هارد رو هم چک کنید ممکنه شل شده باشه
میتونه مشکل از ویندوز باشه با سی دی بوت کنید و ویندوز رو عوض کنید

Mohammad King
10-02-2010, 14:58
سلام پست شماره 2 درست میگه.

اشکال از باطری هست باطری را در بیارید و دوباره جا بزنید

Ni_nigc
10-02-2010, 17:10
سیستم من مدتی هست که بوت نمی شه . و باید حداقل Cmos Clear کنیم تا بعضی مواقع بوت بشه .

عرض کردم که اکثر مواقع Cmos Clear میکنم . بعضی مواقع سیستم بعدش بالا می اد و اکثر مواقع هم بالا نمی اد .
Load Default هم کردم . اما باز هم مشکل هست .
ویندوز هم عوض کردم ولی باز هم مشکل هست . پس مشکل از ویندوز نیست .
گاها سیستم بالا می اد . پس احتمالش کمه که از کابل های هارد باشه . چون اگه اینطور بود شاید اصلا بالا نمی اومد . البته روی این احتمال هم میشه کار کرد . شل نیست ولی شاید اتصالی ، قطعی چیزی داشته باشه .

ممنون میشم اگه ممکنه و کسی اطلاع بیشتری داره راهنمایی کنه .

Ni_nigc
10-02-2010, 17:38
لطفا اگه دوستان اطلاعی دارند راهنمایی فرمایند

Ni_nigc
16-02-2010, 15:33
سلام دوستان
من حدسم روی بایوسش هست که نیاز به Update داشته باشه . شما نظرتون چیه ؟

مادر برد Elite 9 Pro

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهنمایی لطفاً

saeed774
17-02-2010, 14:27
من اين مشکل رو تو يکي از بردهاي دوستم ، ديدم که مادربردش Abit بود و فقط با Cmos Clear بالا ميومد و در ريست بعدي دوباره همون مشکل پابرجا بود .

بايوس مادربرد رو آپديت کردم که مشکل حل نشد ولي چون مادربردش دو بايوس داشت تنظيمات بوت رو گذاشتم روي بايوس پشتيبان . که در کمال صحت ويندوز بالا اومد . مشکلش اين بود که بايوس اول خراب شده بود و بايوس پشتيبان به دادمون رسيد .

شما هم اگر مادربردتون Dual Bios هست تنظيمات بايوس رو روي بايوس دوم يا Backup قرار بدين .