PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکستن پین cpu

Colored pencil
10-02-2010, 00:56
سلام رفقا من یه مشکل واسم پیش اومده نمیدونم چه کنم
بعد از 1 ماه از بستن سیستم جدیدم تصمیم گرفنم مین برد رو عوض کنم متاسفانه وقتی خواستم فن سی پی یو رو در بیارم در حالتی که ضامن قفل سی پی یو بسته بود سی پی یو و فن با هم در اومد !:41: که چنتا از پایه های سی پی یو کج شده بود با هزار بدبختی صاف کردم گذاشتم رو مینبورد جدیدم که دیدم کار نمیکنه وقتی بازش کردم دیدم 2 تا از پین های سی پی یو شکسته :( ( لعنت به این سیلیکون نامرغوب فن سی پی یو که این بلا رو سرم اورد)
حالا چه کار میتونم بکنم ؟ پین هاشو هم دارم میشه لحیمشون کرد ؟ جا دست داره وسط سی پی یو هست اطراف اون قسمت های خالیه :41:
cpu هم ایکس 4 amd 940 هست یه ماه خریدم:42:

alpacino_2010
10-02-2010, 01:18
سلام رفقا من یه مشکل واسم پیش اومده نمیدونم چه کنم
بعد از 1 ماه از بستن سیستم جدیدم تصمیم گرفنم مین برد رو عوض کنم متاسفانه وقتی خواستم فن سی پی یو رو در بیارم در حالتی که ضامن قفل سی پی یو بسته بود سی پی یو و فن با هم در اومد !:41: که چنتا از پایه های سی پی یو کج شده بود با هزار بدبختی صاف کردم گذاشتم رو مینبورد جدیدم که دیدم کار نمیکنه وقتی بازش کردم دیدم 2 تا از پین های سی پی یو شکسته :( ( لعنت به این سیلیکون نامرغوب فن سی پی یو که این بلا رو سرم اورد)
حالا چه کار میتونم بکنم ؟ پین هاشو هم دارم میشه لحیمشون کرد ؟ جا دست داره وسط سی پی یو هست اطراف اون قسمت های خالیه :41:
cpu هم ایکس 4 amd 940 هست یه ماه خریدم:42:
آره امکان لحیم کردنش هست فقط باید دقت کنید چون حرارت زیاد باعث می شه که پایه های دیگه هم جدا بشه . اگه خودتون آشنایی با این کار نداذید بدین یک کس متخصص این کار انجام بده بابد اول روی پایه ای که از رئی سی پی یو شکسته کمی غلع بریزید و بعد پایه شکسته با پنس بگیرید و سر جاش بزارید .
امیدوارم مشکلتون حل بشه .:11:

ardalan_zapata
10-02-2010, 01:34
ببر تعمیرکار حرفه ای واسط جوششون میده :دی

Colored pencil
10-02-2010, 09:44
تا حالا این کا رو کردین شما ؟
الان تماس گرفتم یه جا گفت نمیشه کاریش کرد :41:

Colored pencil
10-02-2010, 09:46
ببر تعمیرکار حرفه ای واسط جوششون میده :دی

شما تا حالا این کار رو کردین ؟
الان تماس گرفتم یه جا گفت کاریش نمیشه کرد :41:

ess_1362
10-02-2010, 14:22
میشه لحیمش کرد ولی خیلی حساس هست

اگر نوک هوویه بیش از حد روی سی پی یو بمونه کل سی پی یو آسیب می بینه

Colored pencil
10-02-2010, 15:24
میشه لحیمش کرد ولی خیلی حساس هست

اگر نوک هوویه بیش از حد روی سی پی یو بمونه کل سی پی یو آسیب می بینه

جایی میشناسد توی شیراز که اینکارو کرده باشه بردم یه جایی 2 تارو واسم کرد 3 تا بهم پس داد ....یکی که اینکاره باشه

ardalan_zapata
10-02-2010, 15:53
شما تا حالا این کار رو کردین ؟
الان تماس گرفتم یه جا گفت کاریش نمیشه کرد :41:

اره
اگر شیراز هستی ببر پاساژ ملاصدرا واست ردیف میکنن

trane2sfc
11-02-2010, 17:09
بعید می دونم کسی زیر بار همچین کاری بره،آخه خیلی سخته.

Cleeev
11-02-2010, 17:15
بعید می دونم کسی زیر بار همچین کاری بره،آخه خیلی سخته.

خوب پولشو میگیرن مفتی که انجام نمیدن... طرف 5 دقیقه زحمت میکشه با ظرافت لحیم میکنه 10-15 تومن میگیره حالشو میبره... تعمیرکارای کامپیوتر کارشون همینه و توی لحیم کاری ظریف استادن (معمولاً)...

ghahremanimehdi
11-02-2010, 17:27
خودت به هیچ وجه اقدام نکن.
بده تعمیرات تخصصی.

Colored pencil
15-02-2010, 15:12
اره
اگر شیراز هستی ببر پاساژ ملاصدرا واست ردیف میکنن
همون پاساژ ملاصدرا رفتم..... اینطوری شد ..جایی نیست که ادرس بدید بهم ببرم ؟
3 تا پین سالم هم دارم که بذارم روش ...فقط خدا کنه که کار بده :13:

Colored pencil
15-02-2010, 22:14
اینم عکسش جایی که کنده شده

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Peter-959
17-02-2010, 01:59
پایه هارو جدا بزار رو سوکتت بعد cpuرو بزار روش اینجوری شاید به هم بخورن و اتصالی پیدا کنه و کار کنه.

Colored pencil
17-02-2010, 17:27
پایه هارو جدا بزار رو سوکتت بعد cpuرو بزار روش اینجوری شاید به هم بخورن و اتصالی پیدا کنه و کار کنه.

نکنید اینکارو .... که مثل من بیچاره میشین
یه پین رفت تو مینبرد گیر کرد هرکاری کردم در نیومد ..مادربردی که یه بار هم بالا نیومده نابود و از گارانتی ساقط شد :41:
فعلا کلکسیون بد شانسی رو دارم میارم ...با هزار بدبختی و خراب کردن سوکت مادربرد تونستم درش بیارم ظلم نیست مادربرد نو اینطوری خراب بشه ؟
و اما همچنان با cpu مشکل دارم :(
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
پ.ن
لطفا نظرات و راه حل های عملی و کارشناسی شده بدید ....من که نابود شدم لااقل یکی دیگه این بلا سرش نیاد

Peter-959
18-02-2010, 02:58
نکنید اینکارو .... که مثل من بیچاره میشین
یه پین رفت تو مینبرد گیر کرد هرکاری کردم در نیومد ..مادربردی که یه بار هم بالا نیومده نابود و از گارانتی ساقط شد :41:
فعلا کلکسیون بد شانسی رو دارم میارم ...با هزار بدبختی و خراب کردن سوکت مادربرد تونستم درش بیارم ظلم نیست مادربرد نو اینطوری خراب بشه ؟
و اما همچنان با cpu مشکل دارم :(
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
پ.ن
لطفا نظرات و راه حل های عملی و کارشناسی شده بدید ....من که نابود شدم لااقل یکی دیگه این بلا سرش نیاد

اینم حرفییه، شرمنده این دیگه به عقل من نرسیده بود.
شما باید CPU اینتل می گرفتید که پایه هم نداره ، اما خوب تجربه شد که دفعهی بعدی خواستید CPU سیستمتونو باز کنید اول کامپیوترو روشن کنید تا CPU گرم بشه و خمیر هم نرم بشه و CPU رو از جا در نیاره.
اما در هر صورت تنها راهی که به نظر من میرسه همینه .
میتونید یک مادر بورد دسته دوم و ارزون بگیرید که حداقل بتونید از CPU استفاده کنید و مادر بورد خودتونم براش یه CPU جدید بخرید که خراب نشه. یا اینکه به جای پایه های خود CPU مفتولهای بلندتر بزارید رو سوکت CPU اینجوری اونا رو هر وقت بخواید می تونید با پنس دربیارین.
امیوارم جواب بده.

Colored pencil
18-02-2010, 16:37
اینم حرفییه، شرمنده این دیگه به عقل من نرسیده بود.
شما باید CPU اینتل می گرفتید که پایه هم نداره ، اما خوب تجربه شد که دفعهی بعدی خواستید CPU سیستمتونو باز کنید اول کامپیوترو روشن کنید تا CPU گرم بشه و خمیر هم نرم بشه و CPU رو از جا در نیاره.
اما در هر صورت تنها راهی که به نظر من میرسه همینه .
میتونید یک مادر بورد دسته دوم و ارزون بگیرید که حداقل بتونید از CPU استفاده کنید و مادر بورد خودتونم براش یه CPU جدید بخرید که خراب نشه. یا اینکه به جای پایه های خود CPU مفتولهای بلندتر بزارید رو سوکت CPU اینجوری اونا رو هر وقت بخواید می تونید با پنس دربیارین.
امیوارم جواب بده.

سی پی یو رو با ظرافت تمام درست کردم یعنی از یه سی پی یو معیوب پین برداشتم با هات جت جاشون گذاشتم اما کار نکرد :41: به نظر راه دیگه ای هم نیست ..گارانتی هم که بعید میدونم تعویض کنه :37:

Colored pencil
19-02-2010, 10:57
سلام دوستان
cpu رو دادم به دوستم که مادربرد قبلیم رو بهش داده بودم تست کنه و راحت اومده بود بالا سیستم :18:
در صورتی که cpu دوستم به راحتی روی مادر برد من کار میکنه x2 240 هستش !!!!یکی کمک کنه ببینم داستان چیه !!

Peter-959
20-02-2010, 02:31
سلام دوستان
cpu رو دادم به دوستم که مادربرد قبلیم رو بهش داده بودم تست کنه و راحت اومده بود بالا سیستم :18:
در صورتی که cpu دوستم به راحتی روی مادر برد من کار میکنه x2 240 هستش !!!!یکی کمک کنه ببینم داستان چیه !!
بابا این که خوبه
خوب cpuتو با cpu دوست عوض کن اینجوری هم مادر بورد قابل استفاده میشه هم cpuت بازم برو خدارو شکر کن که هردوشون صحیح و سالمن ولی نتونستن باهم بسازن یا باهم دواشون شده قهر کردنو میخوان از هم جدا زندگی کنن . جوونای این دوره زمونه اینجورین دیگه!....
البطه شاید یک هفته از هم دورشون کنی پشیمون بشنو قدر هم بدوننو با هم کار کن . به امتحانش می ارزه.