PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرابی dvd-rom

xen
09-02-2010, 22:00
سلام آقا کمک کنید من dvd-rom لپ تاپم خراب شده cd یا dvd که میزارم دوبار چراغش روشن میشه ولی نمیخونه چی کار کنم گارانتی هم ندارم من ساکن رشتم اگه کسی جایی رو میشناسه یا این مشکلو داشته درس شده کمکم کنه خیلی نیاز دارم:41:

H@mid-Vista
09-02-2010, 22:29
به طور كلی درایوهای نوری نوت بوك ضعیفترن
با یك دی وی دی مرغوب چك كن ببین مشكل داره یا نه
برخی دی وی دی ها به طور طبیعی خونده نمی شن روی نوت بوك چون درایو نوری اپتیك ضعیفتری داره

r_22009
09-02-2010, 22:33
شما ویندوزو عوض کنید ( یا توی لینوکس امتحان کنید) اگه مشکل ادامه داشت احتمال زیاد عمر اپتیکش تموم شده و DVD ROM باید عوض بشه

saman3230
09-02-2010, 22:37
شما ویندوزو عوض کنید ( یا توی لینوکس امتحان کنید) اگه مشکل ادامه داشت احتمال زیاد عمر اپتیکش تموم شده و DVD ROM باید عوض بشه

من دنبال این بودم که حمید بگه ویندوز عوض کن این آقا این سری گفت ( این بنده خدا می گه دی وی دی کار نمیکنه ایشون میگه لینوکس بریز) با فلاپی بریزه ؟

آقا چه ربطی داره لنز وقتی نمی خونه ویندوز 98 لینوکس نمیشناسه دیگه

ببین بهتر کار اینکه با LENS CLEANER تمیز کنی اگر دیدی درست نشد

باید عوض کنی 60 تومان هم هزینه اش میشه

xen
10-02-2010, 23:20
از شانس بد که خوردیم به تعطیلی امید وارم درس شه بدون هزینه 60 تومن از کجا بیارم حالا

فک کنم خودم داغون کردمش یه بار داشت رایت میزد بعد هنگ کرد هی صدا های نا هنجار در آورد هر چی دکمه زدم باز نشد سوزن کردم باز شد بعد دیگه قاطی کرد فک کنم موتور سوزونده

یکشنبه ببرم تعمیر ببینم چی میشه

مرسی از کمک

r_22009
11-02-2010, 13:07
من دنبال این بودم که حمید بگه ویندوز عوض کن این آقا این سری گفت ( این بنده خدا می گه دی وی دی کار نمیکنه ایشون میگه لینوکس بریز) با فلاپی بریزه ؟

آقا چه ربطی داره لنز وقتی نمی خونه ویندوز 98 لینوکس نمیشناسه دیگه

ببین بهتر کار اینکه با LENS CLEANER تمیز کنی اگر دیدی درست نشد

باید عوض کنی 60 تومان هم هزینه اش میشه
ربطش اینه که ممکنه مشکل از ویندوز باشه (که بار ها اتفاق افتاده که اینطوری باشه) و با تعویض ویندوز درست بشه.
لینوکس هم برا اینکه بدون نصب می شه ازش استفاده کرد گفتم

xen
12-02-2010, 16:19
نه دادش مشکل از ویندوز نیست چون cd رو میزارم بوت نمیکنه این که ربطی به ویندوز نداره

SamGun
12-02-2010, 18:43
به طور كلی درایوهای نوری نوت بوك ضعیفترن
با یك دی وی دی مرغوب چك كن ببین مشكل داره یا نه
برخی دی وی دی ها به طور طبیعی خونده نمی شن روی نوت بوك چون درایو نوری اپتیك ضعیفتری داره
نه کی گفته این حرف رو !!

بنده خودم به شخصه با لپتاپی کار کردم که ماله ساله 80 هست و هنوز optic اش آخ نگفته !
و دیگه اینکه بنده یک عدد DVD سرعت بالا رایت شده داشتم که نه تو سینما خانواده و نه DVD-Rom و نه DVD-Writer قادر به پخش نبود ولی تو یک لپ تاپ جواب داد.

ربطش اینه که ممکنه مشکل از ویندوز باشه (که بار ها اتفاق افتاده که اینطوری باشه) و با تعویض ویندوز درست بشه.
لینوکس هم برا اینکه بدون نصب می شه ازش استفاده کرد گفتم
آره درسته , یک موقع هایی Windows نمیتونه دستور عمل های صحیح به درایو رو بفرسته و دریافت کنه.

نه دادش مشکل از ویندوز نیست چون cd رو میزارم بوت نمیکنه این که ربطی به ویندوز نداره

جواب نقلوقل قبل