PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال در مورد خرید سيستم

SE7ENART
09-02-2010, 16:24
سلام به اساتيد عزيز
ببخشيد سايت معتبر براي خريد سخت افزار ميتونيد معرفي کنيد ؟ اگه قيمتهاش هم به روز باشه بهتره .
راستي مثلا چجوري قطعاتو که از سايت ميخري از تهران مثلا برات ميفرستن اصفهان ؟ هزينش تقريبا چقدر ميشه ؟
چند تا سوال ديگه هم داشتم :
چجوري بفهميم براي يه سيستم چه پاوري مناسبه ؟
ايا مثلا ممکنه مادربورد با يک نوع رم يا گرفيک يا پاور يا ... سازگاري نداشته باشه و مشکل به وجود بياره ؟
سي پس يو AMD بهتره يا Intel ?
ميخوام خودم براي خودم يه سيستم ببندم !
بينهايت ممنون ميشم جواب بديد

تا وقتي جواب بديد توي اينترنت منتظر ميمونم !

SE7ENART
10-02-2010, 19:15
بینهایت ممنون از رهانماییت دوست عزیز .
کلا میخوام بدنم سی پی یو از چه نوعی بهرته ؟

در ضمن سیستم فقط برای اینترنت رفتن میخوام که یهم انیتور LCD داشته باشه . احتیاجی نیست حتی هاردش بیشتر از 40 گیگ باشه ! حتی برای 5 تومن ارزون گرونتر ! گرافیک هم که نمیخواد . فقط میخوام حده اعقل بشه با گرافیک انبرد رزولیشن 1024*768 رو داشته باشم .

sadegh571
10-02-2010, 20:36
فکر کنم این سیستم برای شما مناسب باشد.

CPU : AMD - Athlon II X2 240 - 2.8GHz = 56
M.B : ASUS - M2N68-AM PLUS = 65
VGA : OnBoard Max. shared memory: 256 MB
RAM : Kingmax- 1GB 800 = 20
HDD : Hitachi - 80 GB = 25
Power : Green GP330 = 24
Case : PERFECT = 20
Mouse & KeyBoard FARASSOO = 20 انتخابي
MONITOR : SAMSUNG - 16" - NW1633 = 120
Total : 350

SE7ENART
10-02-2010, 22:19
CPU : AMD - Athlon II X2 240 - 2.8GHz = 56
دوست عزیز این سی پی یو دو هسته ایه ؟ تک هسته ای 2-8 کافیه !

M.B : ASUS - M2N68-AM PLUS = 65
VGA : OnBoard Max. shared memory: 256 MB
مگه گرافیک انبرد روی مادربورد نیست ؟ یا جدا با مادربورد میدند باید روش مثل کارت معمولی نصب کنی ؟

RAM : Kingmax- 1GB 800 = 20
رم patriot ارزونتر نیست ؟ چرا patriot نخرم ؟

Case : PERFECT = 20
مگه کیس هم تا کیس فرقی داره ؟ مگه کیس فقط جنبه زیبایی نداره ؟

ببخشید سوالام زیاده . اولین بارمه دیگه ! میخوام به مشکلی بر نخورم .

در ضمن اگه بدم مغازه خودش قطعاتو بیارهو ببنده چند قیمت میشه ؟

SE7ENART
10-02-2010, 22:21
چرا پست قبلیتون پاک شده ؟ هنوز باهاش کار داشتم ! اگه پست خلاف قوانین بود میتونین برام پی ام بدید ؟ ممنون

SE7ENART
11-02-2010, 11:14
چرا جواب نمیدید دوست عزیز ؟ چرا به من در به در جواب نمیدید ؟ به خدا کارم لنگه

SE7ENART
11-02-2010, 18:44
ادم به کمک کردن به دیگران زندست .

sadegh571
11-02-2010, 19:38
از این که دیر جواب دادم عذر می خوام.

دوست عزیز این سی پی یو دو هسته ایه ؟ تک هسته ای 2-8 کافیه !
CPU تک هسته ای فکر نکنم تو بازار باشه ، اگر هم باشه ارزش نداره به خاطر 10 ، 20 تومان تک هسته ای بخری.
پیشنهاد مکنم همین رو بگیر.

مگه گرافیک انبرد روی مادربورد نیست ؟ یا جدا با مادربورد میدند باید روش مثل کارت معمولی نصب کنی ؟
بله گرافیگ آنبرد به صورت یک چیپ روی مادربرد تعبیه شده و نیازی به نصب اون نیست و در پنل پشت مادربرد یک خروجی VGA وجود داره که باید توسط اون خروجی به مانیتور وصل بشه.

رم patriot ارزونتر نیست ؟ چرا patriot نخرم ؟
چون رم های Pariot تقلبی در بازار وجود داره توصیه می کنم Kingmax یا A-DATA یا GEIL تهیه کنی.

مگه کیس هم تا کیس فرقی داره ؟ مگه کیس فقط جنبه زیبایی نداره ؟
کیس ها از نظر خنک کنندگی ( Cooling ) با هم تفاوت دارند.
ولی چون سیستمی که شما می خواهید تهیه کنید نیازی به cooling قوی نداره من یک کیس ارزون پیشنهاد دادم ولی شما هر کیسی که پسندیدید همون رو تهیه کنید. این فقط یک پیشنهاد بود.

در ضمن اگه بدم مغازه خودش قطعاتو بیارهو ببنده چند قیمت میشه ؟
در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم ولی فکر کنم حدود 10 تومن بابت اسمبل بگیرن.

SE7ENART
11-02-2010, 20:39
خیلی ممنون دوست عزیز یک سوال دیگه هم بود :
توي يک مقاله سخت افزار خوندم که روي مادربورد جامپرهايي وجود داره که بايد با نوع سي پي يو تنظيم بشه . تويم ادربوردهاي جديد هم هست ؟ چجوري بايد تنظيمشون کرد ؟

در ضمن اگه دوست اصفهانی هست یه جایی برای خرید سخت افزار که قیمت روز باشه مثل سایتها معرفی کنه توی پیغام خصوصی

واقعا ممنون میشم ایندو تا سوال رو هم جواب بدید

sadegh571
11-02-2010, 21:47
توي يک مقاله سخت افزار خوندم که روي مادربورد جامپرهايي وجود داره که بايد با نوع سي پي يو تنظيم بشه . تويم ادربوردهاي جديد هم هست ؟ چجوري بايد تنظيمشون کرد ؟فکر نکنم در مادربورد های جدید جامپر وجود داشته باشه.
چون من تا حالا خودم چندین سیستم مختلف اسمبل کردم ، بدون تنظیم جامپر و سیستم بدون هیچ مشکلی کار می کنه.
باز هم امری بود در خدمتم.
موفق باشید.

Ultra_Black
11-02-2010, 21:59
فکر نکنم در مادربورد های جدید جامپر وجود داشته باشه.
جامپر که هست!
فقط نیازی به تنظیم نداره

SE7ENART
12-02-2010, 20:28
دم همه بچه های با مرام پی سی گرم :20:
امیدوارم بتونم زحمتاتونو جبران کنم :10:

SE7ENART
12-02-2010, 23:05
دوستان ببخشید یک چند تا سوال دیگه هم هست که خیلی برام مهمه :

ایا احتیاجی هست که فن سی پی یو رو جدا بخرم یا روی خود سی پی یو هست و براش مناسبه ؟
دو تا محل پشت کیس وجود داره که کابل مانیتور بهش میخوره و بستگی به کابل مانیتور داره یکی به کارت گرافیکه یکی هم این دو تاییه که توی شکل زیره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه تفاوتی با هم دارن ؟ اخه من یه کامپیوتر دیدم توی اون قسمت کابل مانیتور میخورد . اون کارت انبرده ؟ اگه انبرده فیش مخصوص اون هم روی مانیتور هست یا جدا باید تهیه کرد ؟

این پنتیوم 4 قضیش چیه کلا ؟ یادمه قدیما از روی این قدرت یه کامپیوترو میسنجیدند مردم ! تا چه پنتیومی وجود داره ؟

تفاوت رم یا گرافیک DDR2 با DDR3 چیه ؟ مثلا یه رم یک گیگ DDR2 قویتره یا یک گیگ DDR3 ?

قربون همه

KING_DESIGNER
13-02-2010, 00:02
دوستان ببخشید یک چند تا سوال دیگه هم هست که خیلی برام مهمه :

ایا احتیاجی هست که فن سی پی یو رو جدا بخرم یا روی خود سی پی یو هست و براش مناسبه ؟
دو تا محل پشت کیس وجود داره که کابل مانیتور بهش میخوره و بستگی به کابل مانیتور داره یکی به کارت گرافیکه یکی هم این دو تاییه که توی شکل زیره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه تفاوتی با هم دارن ؟ اخه من یه کامپیوتر دیدم توی اون قسمت کابل مانیتور میخورد . اون کارت انبرده ؟ اگه انبرده فیش مخصوص اون هم روی مانیتور هست یا جدا باید تهیه کرد ؟

این پنتیوم 4 قضیش چیه کلا ؟ یادمه قدیما از روی این قدرت یه کامپیوترو میسنجیدند مردم ! تا چه پنتیومی وجود داره ؟

تفاوت رم یا گرافیک DDR2 با DDR3 چیه ؟ مثلا یه رم یک گیگ DDR2 قویتره یا یک گیگ DDR3 ?

قربون همه

برای فن تاوقتی که اورکلاک نکنی نخیر نیازی نیست و فن توی جعبه براتون کافیه حتی اگه اورکلاک هم بکنی و قدرت سیستم رو بالا ببری تا یه حد معقولی همون فن توی کارتن جواب میده ..
===============================================
اون عکسی که گذاشتید اصلا گرافیک نیست:31: منظور شما RGB هست که برای ستفاده بصورت انالوگ استفاده میشد و در مانیتورهای CRT و یا همون لامپی گنده ها که حجم زیادی میگرفتند استفاده میشد . این نوع مانیتورها چون درحال انقراض هستند و LCD , LED جایگزین اونها میشوند دیگه کارایی ندارند پس نیازی هم نیست در این مورد دقت کنید ضمن این که با ورود پورتهای جدید DVI و HDMI کسی سراغ این RGB نمیره کیفیتش روی LCD واقعا افتضاحه
در ضمن روی مانیتورهای LCD سامسونگ دوتا ورودی برای گرافیک تعبیه شده یکیش RGB هست , و یکی DVI
یه سری دیگه که پیشرفته تر هستند و گرونتر از بقیه هستند و همچنین بزرگتر هستند که به full HD معروفن پورتHDMI دارند که اون هم مثل بقیه است
اگر از مانیتور لامپی استفاده میکنید باید حتما گرافیکی بگیرید که RGB داشته باشه , و اگر LCD میگیرید باید دقت کنید که خروجی DVI روی گرافیک و یا مادربوردتون باشه که کیفیتش به مراتب خیلی بهتره
در مورد فیش : دوتا کابل دو سرفیش روی ماینتور LCD بهتون میدند یک کابل RGB هست و کابل دیگری ، کابل dVI
==============================================
پنتیوم4 هم خدا رحمتش کنه به افسانه ها پیوست..... .یک مدل پردارنده بود که زودی اومد و دیر رفت و یه ملت رو بیچاره کرد ...بگذریم چون ارزش توضیح دادن نداره.
تفاوت رم یا گرافیک نداریم ما فقط رم گرافیک داریم !
DDR3 بهتره جدیدتره.
سئوالی بود در خدمتم/.

SE7ENART
13-02-2010, 14:24
ببخشید میشه بگید این مدل از سی پی یو AMD رو که معرفی کردید این مثلا II یا X2 به چه معناست ؟

CPU : AMD - Athlon II X2 240 - 2.8GHz

در ضمن چجوریبفهمیم مثلا سی پی یو 5200 جدیدتر و قویتر از 6500 هست ؟ سایتی چیزی در این رابته هست ؟

و مثلا چیپست توی مادربوردها به چه معناست ؟ یعنی توی مشخصات چیپست یک مادربورد نوشته بود :
North Bridge: Intel® G31 Express Chipset
South Bridge: Intel® ICH7

و توی مشخصات Storage Interface مادربورد نوشته بود :
South Bridge:
1 x IDE connector supporting ATA-100/66/33 and up to 2 IDE devices
4 x SATA 3Gb/s connectors supporting up to 4 SATA 3Gb/s devices

iTE IT8718 chip:
1 x floppy disk drive connector supporting up to 1 floppy disk drive

این دو تا یعنی Storage Interface و Chipset چی هستن ؟

KING_DESIGNER
13-02-2010, 16:51
ببین دوست عزیز
منم مثل شما مسخوایتم با 300 تومن صاحب سفینهبشم
حتی تاپیک معروفی هم دارم که 100 تا پست در این موارد توش نوشته شده
توصیه میکنم اول این تاپیک رو بخونید
ماجرای خرید کیس 300 تومنی
ولی به این نتیجه رسیدم هرچقدر پول بدی بیشتر اش میخوری
بهترین سیستم با پردازنده زیر 200 تومن فقط و فقط روی AMD فکر کن که از اینتل جلوتره
اون X2 به معنای دو هسته ای هستش و سیستم آقای صادق با وجود قطعات با مارکهای خوبی که داره سیستم به روزی نیست به علت وجود رمDDR2 و پردازنده 2 هسته ای ولی متناسب با بودجه شماست که انصافا هم خوب چیده:31:
در ثانی نرم افزارهای اینده مبتنی بر 4 هسته ای هستش که شما اگر 50 تومن روی پولت بزاری میتونی یک چهارهسته ای معقول بخری که کاتون رو راه بندازه مثل 630 amd
و تا چند وقت از خرید پردازنده بی نیاز بشی
ولی همه اینها مستلزم اینه که حداقل روی 400 تا 500 فکر کنی ولی در عوض چی داری ؟
یه سیستم به روز مضاف بر انکه میتونی چندوقت دیگه با اپدیت بایاس مادروبرد سی پی یوهای 6 هسته ای رو که قیمتشون هم کمتر از اینتل هست و ساخت AMD هست و تا شهریور سال دیگه به یه قیمت خوب میرسن ( البته اردیبهشت وارد میشن ..) رو تهیه کنی و روی سیستمت نصب کنی
فقط همه اینها مستلزم اینه که بودجه نهایی رو بگی . چون هرچی هم دوستان توضیح بدهند بی فایده است دلیلش هم اینه که آخرش شما بودجه نهایی رو نمیگید. وگرنه که چه بسا همه مدل سیستمی دوستان میتونند بچینند فقط اینجا چندتا چیز ملاک هست
1- میزان بودجه
2-نوع کاربری
3-تا حد امکان جدیدترین قطعات و به روز بودن قطعات
هر وقت جواب این سئوالات رو دیدم میتونم همه چی رو توضیح بدم.
سئوالی بود در خدمتم.

SE7ENART
14-02-2010, 00:54
با تشکر از پاسختون دوست عزیز
کلا میخاستم یکم اطلاعاتم در مورد سخت افزار بالا بره .
نمیشه یه سیستم برای اینترنت با بودجه 300 تومن بست ؟ مانیتور ال سی دی ؟ اخه احساس میکنم این سیستم برای اینترنت یکم زیاده ! ولی رم پایینتر از 1 گیگ نباشه . ممنون

KING_DESIGNER
14-02-2010, 01:57
:31: برای اینترنت فقط ؟؟
خوب دوست عزیز اولا که از اول میگفتی ! دوما ! مانیتور ال سی دی خودش 200 تومن در میاد ! با صد تومن چی ببندم برات ؟:31: اون هم با این گرونی قطعه :31: که واقعا هیچ سالی مثل امسال نبوده.
ولی برای کاربرد اینترنت : سیستم اقای صادق کاملا متناسبه من متاسفانه با عجله خوندم و پست دوم که اینو اشاره کردید رو از دصت دادم .
سیستم ایشون خوبه فقط منتهای مراتب سیستمی هست که فقط به درد اینترنت میخوره یعنی برای بازی و فتشاپ و خیلی چیزای دیگه زیاد روش حساب نکن. قطعات خوبی هم برداشته.همونطوری که گفتم.:31:
در مورد اطلاعات سیستم هم عرض شود که خودش یه کتابه !!!! سیستمها از اون سالهای قبل خیلی عوض شدند خیلی !
و ارزش اینو که بهتون بگم نداره اخه یکی دو صفحه که نیست کلی داستانش عوض شده تا یه زمانی همه با پنتیوم سیستم رو میشناختن مثل خودم ! ولی الان با هسته !
فقط یه راه حل داری که بگی چی میخوای و به چه منظوری و به چه قیمتی که اصل کاری همینه !
و دوستان میتوننند در صورت نیاز سیستم قوی و کاربردی تری رو بچینند
سئوالی بود در خدمتم فقط در مورد شرح قطعات و اطلاعات عممی نباشه که خیلی طولانیه.:31::31:
یه خورده تفاوتها رو نشون میدم که بدونی داستان چی شده
تا یه زمانی cpu ها رو به سرعتشون میشناختن ولی الان هسته اضافه شده پردازنده های قدیمی تک هسته ای محصوب میشن وقتی میگن یک پردازنده دو هسته ای یعنی به اندازه دو تا از همون سی پی یو تک هسته ای ( قدیمی ) کشش داره
وقتی میگن چهارهسته یعنی چهاربرابر قدرت داره یعنی یک پردازنده 2.8 گیگاهرتزی تک هسته ای یک چهارم یک پردازنده 2.8 گیگاهرتزی 4 هسته ای هست ...ساده تر از این ؟ دوستان راهنمایی کنند شاید من اشتباه بگم.:31:

کارتهای گرافیک : یه زمانی هر کارتی مقدار رمش بیشتر بود و مثلا 32 بود و 64 میگفتن 64 قویتره
خود منم برای یه کارت 32 مگ !!!! 50 تومن پیاده شدم ( خدا ازشون نگذره )
ولی الان کارتهای با طرفیت 512 مگابایت هست که از یک کارت 1 گیگ قویتر هستند و دوره مگابایت کلا جمع شده
داستان هم در پهنای باند و نوع مموری اون کارت خلاصه میشه و کلا اومدن چیکار کردند قدیم که بار پردازش تصویر روی پردازنده اصلی CPU رو تقسیم کردند و الان روی کارتهای گرافیک یک پردازنده مستقل هست به نام GPU که خودش کار پردازش تصویر رو انجام میده و به پردازنده اصلی ( فرقی نداره تک هسته ای و دو هسته ای ) فشاری وارد نمیشه
ضمن این که معماری این کارتها به کل عوض شده و در حال حاضر به جای AGP از PCI express استفاده میشه که با سرعتهخای مختلفی روی مادربورد نصب شده که اون دیگه داستانش فرق میکنه و بالاترینش هم 16X هست که مادربوردهای قدیم به زور تا 8X رو میبردن ضمن این که در مورد خرید کارت باید به مقدار کلاک و پهنای باند اون کارت دقت بشه و مموری اون DDR4 , ِDDR5 اینها مموریهای جدید هستند
ضمن این که باید به نگارش DIRECTX اون توجه بشه که جدیدها 11 هستند
در ضمن یه زمانی بود که کارتهای گرافیکی همه بندها در بازار بود ولی الان بازار دست دوتا برنده
جیفروس و ATI که این دوتا کمپانی رو یکیشو AMD خریده جیفوس هم چون کار نکردم اطلاعی ندارم کی خریده ولی میدونم
بردهای این دوتا کمپانی رو شرکتهای معتبر میزنن و از این چیپستها استنفاد ه میکنند
فرض مثال الان شما گرافیک 4670 ATI میخوای بگیری
با برد ایسوز در بزاار به یه قیمت هست
با برد گیگابایت به یه قیمت با برد سافایر به یه قیمت
بستگی به بودجه داره که ولی تفاوتی در مقدار سرعت ندارند همشون مثل همند چرا ؟ چون چیپست روی همشون ATI 4670 هست !
فقط برها فرق میکنه که دیگه کیفیت سازنده باید مد نظر باشه بهترین برد هم ایسوز هست و کمترین مرجوعی رو داشته طبق چندتا لینک و سایت معتبر که دیدم و بیشترین هم مربوط به گیگا بوده ولی ارزونترین هم در بازار تا جایی که میدونم متعلق به گیگا بوده ضمن اینکه خنکتر هم هست و برای اورکلاک مناسبه

اینم از این
در مورد رم که دیگه میدونید فرکانس رم ها در قدیم باس 400 بود و الان برای شما آقای صداق 800 گذاشتند و نوعش هم DDR2 هست که دوره الان میگه دوره DDR2 تموم شده و نسل 3 اومده که سرعتش از 1066 شروع میشه تا 2000 که تایمینگهایش هم فرق میکنه حالا تایمینگ چیه ؟ سرعتی که یک رم باید داشته باشه و میزان تاخیر رو نشون میده وهرچقدر میزان تاخیر کمتر باشه بهتره مثلا
رم 1333 با تایمینگ 7 بهتر از تایمینگ 9 هست

اینم از این
مادروبرد مادبوردهای جدیدی رو با نوع سکوتشون میشناسنم که قدیم هم هیمن بود ولی چون همه چیشون به همه چیشون میخورد:31: کسی نیاز ندشات سیستمشو عوض کنه یه پردازنده میگرفت و خلا و لی الان باید در هنگام خرید پردازنده و مادربورد به همخونی اونها نگاه کرد
فرض مثال مادربورد شما AM2 هست که پردازنده های رده فنوم رو با یه آپدیت بایاس ساپورت میکنه ولی برای این ساخته نشده !
ولی میتونید رده اتلون 2 رو بگیرید و استفاده کنید که چهار هسته ای هم هست مثل AMD 620
دوستان اگه اشتباه میکنم بهم بگید.

دی وی دی رایتر :
نسل جدید دیگه خبری از اون کابل گنده IDE نداره یه کابل داره که بهش میگن ساتا و ورژنهای مختلفی داره
ساتا1
ساتا2
ساتا3
شما فقط کافیه بدونی بر اساس رده در حال حاضر ساتا 3 بهترینه که هنز نیومده ( یا من اشتباه میکنم ) ولی ساتا2 جدیدتره ضمن این که سرعت انتاقل اطلاعات بالاتر رفته

در مورد هارد دوره هاردهای IDE جمع شده و
در حال حاضر هادرهای ساتا هستند که سرعتشون خیلی زیاده
SSID هم از قبل بوده ولی سرعتشون خیلی بیشتره و به درد کسانی میخوره که کارای خاص میکنند

در مورد کیس هم که کیس اومده از 10 تومن تا 1 میلیون تومن که بحث کولینگ مطرحه هر کیسی که خنک تر باشه اون میتونه بیشتر سیستم رو سرحال نگه داره
خوراک اورکلاک کارها هم هستند
اورکلاک : یه شیوه است که در اون قدرت پردازنده رو صد برابر میکنن
فرض مثال همین پردازنده دست شما رو دوستان حرفه ای میتوننن تا دو برابر قدرتشو جابجا کنند
ولی گرمای زیادی تولید میکنه که فنهای مخصوصی برای پردازنده هست که باید خریداری بشه و روی این پردازنده تعبیه بشه و با استفاده از نیتروزن مایع گرمای اونو کم میکنن
این ها تقریبا یه بخش کوچکی از اقیانوس اتفاقات اخیر هست
گفتم پرونده قطعات بیشتر از اینهاست
البته از اساتید عزیز عذر خواهی میکنم چون که قطعا در این فروم افراد بیشتری هستند که مطلع باشند و دوستان خود منم هستند ولی برای اینکه بدونید و کمی از کار قطعات جدید دستتون بیاد اطلاعات مخحتصری رو داشتم
که خوشحال میشم دوستان اگر اشتباهی میبینند بگویند چون دوست دارم اطلاعاتم رو اضافه کنم امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گرفته بشه.
سئوالی بود در خدمتم.

Reza Azimy_RW
14-02-2010, 10:37
دوست عزیز اطلاعاتت خیلی عالی بود
من هم علاقه زیادی به سخت افزار دارم که از پستهای شما نهایت استفاده رو بردم
موفق باشی

KING_DESIGNER
14-02-2010, 19:10
خواهش میکنم هول هولکی نوشتم :31: ممکنه یه چیزایی اشتباه باشه که دوستان اگه ببیند خوشحال میشم تدکر بدهند چون منم مثل بقیه از روی تحقیق و خوندن ریویو ها و بنچمارکها و سیستمهایی که دوستان سفارش میدادند و صحبتها و بحثها !!! پی به این قضیه بردم
ولی یه چیزی رو به یقیین رسیدم که برند ایسوز در هر زمینه ای موفق بوده . هر محصولی از ایسوز دیدید واثعا بی تردید میگم شک نکنید چون واقعا عالیه توی این مدت من به این نتیجه رسیدم که برندهایی هستند که نون اسمشونو میخورن و فقط اسم در کردند ! به اصطلاح عموم میشگم ! ولی ایسوز واقعا کیفیت + کیفیت + کیفیته .چه در گرافیک چه در درایو چه در مادربورد چه در مودم .و...در همه چی ولی یه سری قطعات خراب هم داشته که به نسبت کل حساب کنیم قطره ای در دریاست. که نیازی هم به توضیح نداره من جمله مادربورد M4a78te

Reza Azimy_RW
14-02-2010, 21:28
سلام مجدد و تشکر از همه دوستان
ببخشید کسی توی اصفهان محلی برای خرید قطعات سخت افزاری سراغ نداره ؟ جایی که قیمت به روز باشه مثل تهران !
اگه میبینید خلاف قوانینه ممنون میشم پی ام کنید