PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Omnia 2 یا Omnia HD

DJ Fred
09-02-2010, 12:54
با سلام و دورد

من تا هفته دیگه می خوام گوشیمو که الان N95 هست عوض کنم و نیاز به آپگریدی دارم که حداقل 2 سال بتونم مثل N95 دستم بگیرم و بازم ازش ناراضی نباشم.

راستش بودجم 500 تومان هست و با کلی تحقیق به این دو گوشی رسیدم
Omnia 2 یا Omnia HD

راستش من الان هم آیمت جمین دارم و هم N95 . می خوام بگم می دونم که اومنیا 2 وینمو هست و hd symbian هست

من از همه قسمت های گوشی نهایت استفادرو می کنم ، موزیک، اینترنت، جی پی اس، عکاسی، نصب برنامه های مختلف ...

می خوام کار با گوشی هم راحت باشه مثلا شرتکات به راحتی بشه گذاشت برای برنامه های پرکابرد

راستش صفحه هر دو تا گوشی که مساوی هست هر دو جک 3.5 دارن ، فقط به نظر میاد hd از نظر مولتی مدیا بهتره که من به اونم یکم شک دارم چون 24 فریمی که می تونه فیلم برداری کنه اگر تازه به همین فریم برسه به نظر من تصویرو تیکه تیکه می کنه، صدارو نمی دونم تو کدوم بهتره ولی تو ریویو هایی که خوندم از هر دو بسیار تعریف شده

راستش ظاهر امنیا 2 رو بیشتر می پسندم و وینمو بودن یعنی برنامه های کابردی تر و مطمئنا وینمو 7 که بیاد خیلی بهتر خواهد شد
از طرفی گوشی جدیدتری هستش
چون وینمو هست تو فروشش ضرر بیشتر هست
وزن کمتری داره 123 گرم

اما از طرفی سیمبین 2 سال هست که دارم کار می کنم و عادت دارم با اینکه می دونم اختیارات از وینمو کمتره و باز از طرفی نمی دونم آیا واقعا مولتی مدیای بهتر در حدی هست که اختلاف کیفیت و عکس ، فیلمبرداری و موزیک بین این دو گوشی محسوس باشه
از طرفی گوشی قدیمتره و در حال حاضر رامهای خیلی زیاد که hx 2.0.2 وixxII اومده که می گن خیلی از مشکلات اولیشو حل کرده
وزن بیشتری داره 148 گرم

در ضمن من با گوشیم فیلم نمی بینم

قیمت هر دو هم که تقریبا 500 تومان هست

لطفا دوستان متخصصص راهنمایی کنن چون به اندازه کافی ریویو خوندم و مشخصات پایه دو گوشی رو می دونم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pulp_152
09-02-2010, 14:05
سلام .. اگه موارد با اهمیت رو بیان کنی بهتر میشه کمکت کرد .. هر 2 گوشی عالی هستن فقط بر میگرده به سلیقه و نوع کاربردت ...

شما که اطلاعات کاملی از 2 گوشی داری .. و مشخصاتشون رو هم میدونی ...

فقط میتونم بگم من اگه بودم 8000 رو انتخاب میکردم .. بدلیل ویندوز بودن و امکانات جانبی و اینترفیس زیباتر و خوش دست تر بودنش ...

در کل سلیقه ای هستش

offlineinternet
09-02-2010, 21:22
دوست من من هم n95 8 gb دارم با i8910 هم کار کردم زیاد برام جزاب نبود چون سیستم عاملش همونه {از نظر بازی وبرنامه}
من خودم دنبال i8000 هستم ولی منتظر موندم ببینم چند روز دیگه گوشی جدید چی میاد

فقط
i8000

Armin.ASD97
09-02-2010, 21:46
همون طوری که دوستمون گفت بازم به استفاده و سلیقه خودتون بستگی داره...
من خودم امینا اچ دی دارم و خیلی هم راضی هستم...
فقط ضعفش کم بودن نرم افزار و بازی (نسبت و وینوز موبایل)هستش که اونم احتمالا کمی بهتر بشه تو آینده...
تو دوربین که مشخصه حتی رو کاغذ هم امینا اچ دی خیلی بهتره...
بازم بستگی داره که به سیستم عامل بیشتر اهمیت میدین یا چیز های دیگه...
ولی چون شما قبلش سیمبین داشتین امینا 2 هم می تونه تجربه خوبی باشه...
امینا اچ دی هم از لحاظ موزیک و جی پی اس هم واقعا عالی هستش...

DJ Fred
10-02-2010, 01:18
ای بابا من اینجوری خیلی دودلم یهو ممکنه قاطی کنم برم n900 nokia بخرم

چهجوری بین این دو تا انتخاب کنم؟

راستی من با گوشیم فیلم نمی بینم ، عکس هم خیلی نمی اندازم اما موزیک و اینترنت خیلی زیاد

ظاهر اومنیا 2 بهتره ، وزنشم همینطور، سیستم عاملش کابردی تره
دوربین اومنیا hd بهتره، کیفیت تاچش بهتره، فروشش راحتتره و کیفیت صداشم بهتره گویا

مورد دیگه ای هست که به هم برتری داشته باشن؟

pulp_152
10-02-2010, 15:23
دوست عزیز من بهت پیشنهاد میدم گوشی بعدیتو از همون برند نوکیا انتخاب کنی چون گوشیهایی که بهشون اشاره کردی درسته که در ظاهر امکانات خوبی دارند ولی مشکل هم کم ندارندبه طور مثال در مورد امینا اچ دی:

ضعف باطری/چند تایی شدن تصویر در هنگام فیلمبرداری از حرکات سریع/ضعف صدا در هنگام فیلبرداری ......

و اگر بخوام همه مشکلات را بگم مثنوی هفتاد من کاغذ میشه.

ان 97 هم گوشی خوبیه.

! ضعف باطری! چند تایی شدن تصویر در حرکات سریع ؟ ضعف صدا در فیلمبرداری؟

میشه بگی از کجا به این علم رسیدی؟ :18:

hasanmotori
10-02-2010, 15:30
ای بابا من اینجوری خیلی دودلم یهو ممکنه قاطی کنم برم n900 nokia بخرم

چهجوری بین این دو تا انتخاب کنم؟

راستی من با گوشیم فیلم نمی بینم ، عکس هم خیلی نمی اندازم اما موزیک و اینترنت خیلی زیاد

ظاهر اومنیا 2 بهتره ، وزنشم همینطور، سیستم عاملش کابردی تره
دوربین اومنیا hd بهتره، کیفیت تاچش بهتره، فروشش راحتتره و کیفیت صداشم بهتره گویا

مورد دیگه ای هست که به هم برتری داشته باشن؟

اگه واسه اینترنت میخای امنیا 2 بهتره
کلاً امنیا 2 بهتره دیگه :دی

منم بین این دوتا میخام یکیشو بخرم ... به احتمال زیاد امنیا 2 میخرم

pulp_152
10-02-2010, 15:39
چون خودم این گوشی را داشتم با کلی ضرر فروختمش دوست عزیز.

حیف شد ! چون اگه زودتر میومدی به این فروم زیاد ضرر نمیکردی!

مثلا برای مشکل صدا در هنگام فیلمبرداری کلی فریمور امده که همشون صدای فیلمبرداریش خوبه و هیچ مشکلی نداره ... مشکل بر میگشت به فریمور اولیه ...

یا در مورد قطعه قطعه شدن تصویر شما اگه اگاهی میداشتی میتونستی رزولوشنو بزاری رو 720*480 و با 30 فریم و با کیفیت خیلی بهتر از گوشی های موجود در بازار فیلمبرداری کنی بدون اینکه تصویر قطعه قطعه بشه ...

در مورد ضعف باتری .. :13: یه توهم ذهنی بیشتر نیست که توقعات نسبت به باتریش چون 1500 میلی امپره و صفحه نمایشش amoled زیاده ... وگرنه از لحاظ باتری این گوشی در مقایسه با رقبای خودش از جمله ساتیو n97 و تاچ اچ دی و ...... قوی تره

PC°BASE
10-02-2010, 21:21
البته به قول بچه ها ما که استاد نیستیم ولی خوب برای خالی نبودن عریضه :

من خودم چند ماه هست که منتظر یه گوشی خوب بودم تا جایی که حتی Diamond 2 رو به خاطر 15 فریم بودن فیلم برداریش از خریدش منصرف شدم .
اما میشه گفت این امنیا 2 واقعا یه گوشی ALL IN ONE هست . تنها گوشی ایه که تا العان میبینم اساتید از دوربین و بقیه ی قابلیت های مولتی مدیاش با اینکه یه پاکت پی سی هست ولی خیلی تعریف میکنن

خلاصه بگم که من خودم تا آخر عید ( 100% ) این گوشی رو میخرم دلیل اینکه العان نمیخرم چون العان پول دستم نیست والی

آن لحظه که دهم جان دوان به سوی Omnia II باشم !:31:

Mojtaba N87
12-02-2010, 22:28
من نمی فهمم! قوانین مشاوره رو نمی دونید یعنی؟

وقتی یک تاپیک می گه بین این دو گوشی ! تو عنوان هم مشخصه! پس بین این دو گوشی مشاوره بدید وگرنه پست ها حذف می شن . این دفعه رو اخطار ندادم...

pulp_152
13-02-2010, 13:56
بارها پیش امده که یه گوشی دیگه پیشنهاد شده و کسی که مشاوره میخواسته اتفاقا اون گوشی رو انتخاب کرده .. اما ایشون گفتن که اطلاع دارن و با گوشیهای موجود در بازار اشنا هستن و بین این 2 گوشی موندن که بهتر بود فقط بین این 2 گوشی بهشون مشاوره داده بشه
.. در کل نمیدونم پست من چرا پاک شد :11:

DJ Fred
16-02-2010, 01:08
دو تا از پستای منم پاک شد در حالی که به دو منظور ترغیب کردن دیگر کاربرا برای شرکت در تاپیک، دادن مشاوره و بالا اومدن تاپیک داده شده بود و اتفاقا از پیشنهاد های دیگه هم استقبال میشه

DJ Fred
20-02-2010, 20:44
کسی قیمت کف بازار ( طبقات 4 تا 6 علاالدین ) با گارانتی اصلی و بدون گارانتی اصلی برای این دو گوشی رو داره؟ به روز باشه

DJ Fred
22-02-2010, 21:57
Omnia 2 خریداری شد

گوشی بسیار عالی هست

از همگی ممنونم

golmohammadi
23-02-2010, 20:43
مبارکت باشه
اگه تمایل داشتی بعد از مدتی نظر خودشو راجع به این گوشی بگو

DJ Fred
26-02-2010, 11:33
مبارکت باشه
اگه تمایل داشتی بعد از مدتی نظر خودشو راجع به این گوشی بگو

من تا حالا که با این گوشی کار کردم هیچ ضعفی توش ندیدم
یکی یکی میرم جلو:

قابلیت و کیفیت و کمیت برنامه هاش نسبت به سیمبین برتری داره ( خوشحالم که omnia hd رو به خاطر دوربینش انتخاب نکردم)

صدای اسپیکرش با توجه به مونو بودن بسیار با کیفیت ولی بلدندش در حد معمولیه ولی با هدفون یا با اتصال به سیستم خانگی صدای خیره کننده ای با حالت SRS wow hd داره ، برای یک گوشی صداش فوق العادس

نکته مثبت دیگش در صفحه بزرگ ب3.7 ، رزولیشن بالای wvga و صفحه amoled کیفیتی بی نظیری را بوجود آورده، من قبل جمین داشتم که تاچش مقاومتی بوده اما تاچ این با انیکه خازنی نیست خیلی عالی و رون هست . این مورد برای من خیلی مهم بود چون شما با هر برنامه ای ککار کنین کیفیت صفحه رو خستگی چشم و ... تاثیر میزاره. اما زیر نور خورشید اصلا خوب خونده نمیشه( ایراده بزرگیه )

در مورد کیفیت ساخت بازم بسیار عایله واقعا تو دست گرفتنش احساس خوبی به آدم دست میده، خبری از پلاستیک بی کیفیت یا لقی یا ... نیست ، نکته منفی قابلیت عالی این گوشی برای خط افتادن هست که البته به راحتی با محافظ صفحه که منم نصب کردم قابل جلوگیری هست

دوربین این گوشی به جرات جزو بهترین و با قابلیتترین 5 مگاپیکسلی هاست که بنده دیدم ( خودم قبلا n95 داشتم ) واقععا کیفیت و امکانات راضی کنندهالی بهتون میده، دوال ال ای دی نور بسیار خوبیرو برای عکس و فیلمیرداری تامین میکنه ، نکته منفی نبودن روپوشی برای لنز هست

سیستم عامل گوشی بزای من که شاید روی سیمبین تعصب داشتم و سخت بود برام که دوباره برم سمت وینمو بسیار عالی هست که البته تاچ ویز سامسونگ به جذاب و راحت تر شدن کار با سیستم عامل تاثیر گذار بوده

حتما گوشی رو به ورژن 6.5 وینمو آپدیت کنین تمامیه لگ ها و اذیت های سیستم از بین میره و کلا بسیار روونتر میشه

سوالی بود در خدمتم