PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Apple iPhone 3GS یا htc Touch HD2؟!

Mojtaba-MCI
08-02-2010, 21:50
سلام به همه ی دوستان:20:.همونطور که از تیتر تاپیک معلومه می خواستم بین این دو گوشی یکی رو برای خرید انتخاب کنم.حقیقتش هر دو گوشی گوشی های فوق العاده ای هستن به لحاظ امکانات و کیفیت!اما من واقعا نمی دونم کدومشون رو باید انتخاب کنم:41:!به هرحال هر دو گوشی در کنار امکاناتشون یه سری نقاط ضعف هم دارن قاعدتا!
خواهشم از دوستانی که این گوشی ها رو دارن یا باهاشون کار کردن اینه که با ارائه ی یه دلیل حسابی و منطقی از یکی از اینها صحبت کنه تا ببینم کدومش برای خرید بهتره!
کیفیت صفحه نمایش آیفون قطعا بالاترینه ، از اون طرف مشکل دوربین داره!پردازنده ی HD2 فوق العاده قویه ولی صفحه نمایش ضعیفی داره و...
خلاصه کلی از این جور حرفا هست که باید زده بشه تا یه انتخاب خوب داشته باشم یا داشته باشیم:10:!
ممنون میشم نظر بدید و توو انتخاب یکی از اینها کمکم کنید!
آها راستی ، آخرین قیمت هاشون رو هم مطرح کنید خیلی بهتره!
با تشکر فراوون:11:!

R@R#M@N
08-02-2010, 22:32
من به اچ دی 2 رای دادم
همه چیز اچ دی 2 سرتره بجز ال سی دی !
البته ظاهرش هم یکمکی تعطیله ! ولی آیفونو میذاره تو جیبش
البته نباید از لنعطاف پذیری آیفون هم گذشت
ولی من اچ دی 2 رو بر میدارم

fujin
08-02-2010, 22:43
از نظر من آیفون خیلی سر تره به خاطر سیستم عامل و برنامه های بسیار زیادش ...

ولی اگر نمیدونی که کدوم رو بگیری .. HD2 بگیر ....

R@R#M@N
08-02-2010, 22:51
از نظر من آیفون خیلی سر تره به خاطر سیستم عامل و برنامه های بسیار زیادش ...
خیلی سرتر فقط بخاطر مک ؟؟
فک نمیکنم بشه 512 مگ رم ! 1 گیگ سی پی یو ! ویندوز 7 (در آینده) ! دوربین 5 و ال سی دی بزرگتر رو فدای یه مک بدون مولتی تسکینگ کرد :دی

dr_faust
08-02-2010, 23:01
نیاز های خودت را مطرح کن. بیشتر با چه چیز موبایل می خواهی کار کنی؟ انتظاراتت چیه؟ این جوری بهتر میشه نظر داد. برای مثال اندازه HD2 با توجه به نیازهای شما هم میتونه نکته مثبتی باشه هم منفی.

Mojtaba-MCI
08-02-2010, 23:14
ببینید ، حقیقتش من گوشی زیاد داشتم!
تقریبا همه چیزو رو گوشی داشتم!دوربین خوب ، کیفیت صدای خوب ، ال سی دی خوب ، سیستم عامل های مختلف(سیمبین و یو آی کیو)و هرچی که بتونید فکرشو بکنید...
حالا رسیدم به جایی که دیگه این جور امکانات واسم خیلی مهم نیس!خب همه می دونن آیفون بلوتوث نداره ولی با این حال توو انتخاب های منه!چون خیلی برام مهم نیست.شاید حتی اگه HD2 دوربین بالایی هم نداشت اونو توو این نظر سنجی میاوردم!می خوام گوشی تک باشه یا لااقل خیلی کم باشه!می خوام سیستم عامل جدید تجربه کنم...
حالا یا مک یا ویندوز موبایل.مثلا نمی دونم کدومشون بهترن!رابط کاربری خوب و زیبایی داشته باشن.انعطاف پذیری به لحاظ نرم افزاری بالا باشه.خوش دست باشه و در عین حال کیفیت کلی بالا باشه!
خلاصه یه جور باشه که آدم از کار باهاش خسته نشه و زود تکراری نشه...
بازم ممنون!

R@R#M@N
08-02-2010, 23:20
با این حساب بزن تو گوش همون آیفون
همونطوری که تو پست اول گفتم انعطاف پذیری مک فوق العادست
واقعآ خستت نمیکنه !
حالی داره کار کردن باهاش

dr_faust
08-02-2010, 23:27
...
خلاصه یه جور باشه که آدم از کار باهاش خسته نشه و زود تکراری نشه...
بازم ممنون!
من با ویندوز موبایل کار نکردم ولی با توجه به تجربه کار با بقیه سیستم عاملها و همین خواسته ای که شما دارید آیفون را پیشنهاد می کنم. از کار باهاش خسته نمیشوید. لعنتی این قدر برنامه های گوناگون داره که آدم نمیدونه چه کار کنه.

Prince_Amin
09-02-2010, 00:32
عزیز چرا گوشی با سیستم عامل اندروید نمیخری؟نکسس وان گوگل عالیه!میتونی رو ایکس 10 ایکس پریا هم حساب کنی(البته باید صبر کنی براش)

DavoodITE
09-02-2010, 00:39
با توجه به انتظارات شما من هم iPhone را پیشنهاد میکنم ولی قیمتش خیلی بالاس .حدود 1,000,000 تومان:41:

ninja3000sh
09-02-2010, 00:57
از نظر سخت افزار اگه حساب کنیم hd2 فعلا بی رقیبه و امکانات خوبی هم داره.
براش برنامه و بازی هم هستش ولی در کل وین موبایل اینو در نظر داشته باش که از لحاظ اینترفیس و جذابیت تو کار فعلا نمیتونه به پای مک برسه و مک واقعا جذابیت خاصی داره.
از لحاظ تاچ هم فعلا خود آیفون بهترین تاچ رو داره(البته قبول دارم hd2 هم تاچ خازنیه و هم مولتی تاچه ولی باز هم نمیتونه به پای آیفون برسه)
شما اگه بخوایین با بعضی از دنگ و فنگهای مک کنار بیایین واقعا تو خریدش شک نکن.
(دنگ و فنگ هم مثلا قضیه بلوتوث و دوربین نسبتا ضعیف و آهنگ ریختن و نداشتن مولتی تسکینگ و ...)
البته تو اینترنت راحتی hd2 بهتره و ال سی دی 4.3 اینچش هم با توجه به رزولیشن 480*800 واقعا غوغا میکنه.
من خودم با مک هم کار کردم و الان hd2 هم دارم ولی اینترفیس وین موبایل زیاد جالب نیست.
در یک کلام اگه تنوع و جذابیت میخوایی صد در صد iphone 3gs رو بردار.
خودم هم الان منتظر ریلیز apple tablet ipad هستم.:40::40:

ali racer
09-02-2010, 01:04
چطوری مجتبی ؟

ماشالا تری جی اس های جدید
هر وقت خاموش میشن باید دوباره جیل بریک بشن ...بلوتوثشونم تعطیله
اگه با دنگ و فنگ و مسخره بازی های همیشگی محصولات اپل کنار بیای
واقعا آیفون سرگرم کنننده اس

اگه بلوتوث برات مهم نیست من توصیه میکنم یه بار آیفون رو تجربه کنی

merikh_merikh
09-02-2010, 10:34
منم به اج دی2 رای دادم.
چون اچ دی2 در کنار امکانات خوب(چیزی از ایفن کم نداره تازه بیشتر هم داره) قیمت بسیار مناسبی هم نسبت به ایفن 3 جی اس داره.
در مورد ال سی دی هم که دوستان اشاره کردن باید بگم شاید اگه اچ دی2 در مقابل ایفن 3جی اس قرار بگیره تا حدودی خیلی کم کیفیت پایین تری داشته باشه ولی اچ دی2 خودش به تنهایی و جدا از مقایسه ال سی دیه بسیار خوبی داره.
در کل با تمام بحث های شده من اچ دی2 را انتخاب میکنم.

Mojtaba-MCI
09-02-2010, 11:18
خب ، اگه بخوایم یه جمع بندی کلی داشته باشیم(هرچند خیلی زود)به این نتایج میرسیم :
اول اینکه کیفیت صفحه نمایش آیفون قابل مقایسه با هیچ گوشیه دیگه ای نیست!
====================
دوم اینکه انعطاف نرم افزاری آیفون خیلی بیشتر از HD2 هست(البته HD2 هم کم نرم افزار نداره)!
====================
مورد بعدی اینکه(البته بازم طبق گفته ی دوستان)در حال حاضر سیستم عامل مک آیفون سرگرم کننده ترین سیستم عامل بین همه ی گوشیهاست فقط یه سری معایب داره که بالاخره باید باهاش کنار اومد.مثلا دوربینش در مقابل HD2 خیلی ضعیف تره ، بلوتوثم نداره...
احتمالا هنگ زیاد می کنه(طبق گفته ی علی جان) ، ضمن اینکه قیمت خیلی بالاتری هم داره نسبت به HD2!
به هرحال گوشی های "اچ تی سی" طی گذر زمان همیشه جز گوشی هایی بودن که قیمتشون زود پایین اومده(یه چیز مثل سامسونگ!)که خب از این جهت هم برتری داره نسبت به آیفونی که بعد این همه مدت تازه 100 تا 150 تومن ارزون شده!
====================
در جواب به دوست عزیزم Prince_Amir هم بگم چون این سیستم عامل تازه روونه ی بازار شده و اطلاعات زیادی نسبت به کاربریش در دسترس نیست به خاطر همین نسبت به این گوشی صرف نظر کردم(هرچند نقدی که ازش خونده بودم از خیلی از جهات تونسته بود با آیفون رقابت کنه!).
====================
از طرف دیگه قدرت پردازنده ی HD2 خیلی بالاست و این می تونه توو اجرای همزمان برنامه ها یا خیلی از کارهای دیگه موثر و مفید باشه...

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

کیفیت تاچ این دوتا گوشی رو چطور مقایسه می کنید؟!
کاربری کدوم بهتر و راحت تره؟!

Mojtaba-MCI
09-02-2010, 11:24
اینم دوتا عکس برای بهتر شدن مقایسه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Prince_Amin
09-02-2010, 11:32
در مقایسه ای که در یوتیوب دیدم کیفیت ال سی دی amoled نکسس وان گوگل بسیار بهتر از اپل ایفون بود;)
سرعت مرورگر اینترنت بیشتر از ایفون 3gs بود و البته اینکه سخت افزار hd2 و نکسس وان کاملا یکسان هست ولی نکسس وان سیستم عامل اندروید رو داره و چیپ قویتر wifi با ساپورت 802.11n!!انتخاب با خود شماست!

---------- Post added at 01:32 PM ---------- Previous post was at 01:30 PM ----------

چرا دوستان مخالف نکسس وان هستند؟؟واقعا سوال شده برام!مرسی:46:

Mojtaba-MCI
09-02-2010, 11:35
در مقایسه ای که در یوتیوب دیدم کیفیت ال سی دی amoled نکسس وان گوگل بسیار بهتر از اپل ایفون بود;)
سرعت مرورگر اینترنت بیشتر از ایفون 3gs بود و البته اینکه سخت افزار hd2 و نکسس وان کاملا یکسان هست ولی نکسس وان سیستم عامل اندروید رو داره و چیپ قویتر wifi با ساپورت 802.11n!!انتخاب با خود شماست!
دلایل خوب و قانع کننده ای بود:10:!
ممنون بابت راهنمایی:11:.

---------- Post added at 11:35 AM ---------- Previous post was at 11:33 AM ----------

چرا دوستان مخالف نکسس وان هستند؟؟واقعا سوال شده برام!مرسی:46:
فک کنم دلیلش همون باشه که گفتم ، احتمالا چون یه گوشی تازه وارده و اطلاعات خاصی از کاربریش در دسترس نیست زیاد طرفدار نداره...البته فعلا!

ELVIS PRESLEY
09-02-2010, 12:22
فکر کنم تا حدودی دستت اومد که قضیه چیه....

به نظرم اگه با محدودیتها و به قول دوستان دنگ و فنگها کنار بیای بهترین گزینه ایفونه....

خب یه سری مشکلات بگم...

مشکل بلوتوث : به صورت پیشفرض امکان انتقال اطلاعات از ایفون رو به جسم صلب بلوتوث دار دیگری نداری....:31:
دلیل : این مشکل ناشی از اختلافات فرهنگیه. ۹۰ درصد ایفون برای امکانات امریکا طراحی شده ...
مسلما اونجا اولین کاری که دو نفر بعد از رسیدن به هم میکنن این نیست که بگن بلوتوث جدید چی داری؟؟؟

اما دلیل مهم تر اینه که طبق اخرین امار ۳۷ درصد درامد اپل از ایتونز و فروش موارد مالتی مدیاس....
خب به نظر شما وقتی من اهنگی رو از ایتونز میخرم اگه بشه با یه بلوتوث ساده بدمش شما خب ناک اوت میشه ایتونز استور...

راه حل : استفاده از برنامه ای که طبق گفته ی سازندش یعنی medevil مراحل نهایی تستشو طی کرده و تا ۱۰-۱۵ روز اینده میاد برا دانلود و با 3gs هم سازگاره و به عبارتی اره دیگه....:31:

tethering jailbreak: گوشی هایی که از هفته ی ۴۰ سال میلادی به بعد تولید شدن دارای امنیت بیشتری نسبت به مدلای قبلی خودشونن....
به طوری که برنامه ی جیلبریکی که نوشته شده نمیتونه اونا رو درست و درمون هک کنه.و از اونجاییم که geo hotz سرگرم psp بازی شده و رو این مشکل کار نمیکنه.البته دلایل دیگه ایم داره....

همونطوری که علی گفت ایفونای جدید وقتی خاموش بشن(خودت خاموشش بکنی یا باطری تموم کنه) وقتی که دکمه ی پاورشو بگیری دیگه نمیاد بالا و رو یکی از عکسای زیر که بهش میگن حالت ریکاوری گیر میکنه....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راه حل : اگه میخواین جایی گوشیتونو خاموش کنید لازم نیست که حتما اینکارو بکنید. کافی گوشی رو ببری رو حالت افلاین...
برای بالا اوردنشم کافیه یه بار به کامپیوتر وصلش کنید و یک دکمه رو بزنید بعد ۳۰ ثانیه درست میشه...
در ضمن در این حالت هیچ اطلاعاتی یا برنامه ای از گوشی شما پاک نمیشه...فقط دسترسی بهشون قطع میشه که با کار بالا اوکی میشه...

ELVIS PRESLEY
09-02-2010, 12:45
SYNCING : خب در حالت عادی شما به خوای یه فایلی بریزی رو گوشیت فوری رو حالت مس استوریج فایلتو میدیو ....
اما از روز اول که اپل ایپاد رو داد بیرون تا الان که ایپد داره میاد سیستم انتقال اطلاعاتش به صورت سینکینگ بوده...
این مورد هم مزیت داره هم عیب

مزیتش اینه که شما با هر بار سینک کردن هم از کل گوشیت بک اپ گرفته میشه...
هم اینکه تمام فایلات مرتب و منظم تو گوشی و کامپیوتر در ایتونز دسته بندی شده موجوده...
اینجوری اگه رو کامپیوترت ویروس داشته باشی به گوشی منتقل نمیشه
اینجوری سرعت انتقال اطلاعاتت به ۱۲ مگابایت بر ثانیه میرسه و خیلی چیزای دیگه...

اما معایبش اینه دیگه شما از رو هر کامپیوتر که بیاد دستت نمیتونی اطلاعات بچپونی تو گوشیت....یا برداشت کنی...
برنامه ایتونز که برای ویندوز نوشته شده نسبت به نسخه ی مکش ضعیفتره و از موارد فحش خوره...:31:
البته اگه سیستمت خوب باشه و نسخه ی ۶۴ بیتی رو نصب کنی مشکلی نخواهی داشت...

راه حل :استفاده از برنامه های مختلف انتقال دهنده مثل ایفون باکس یا ایفون پی سی سویت و ...
که اجازه ی دسترسی به تمام حافظه ی گوشی و .... رو میده وبه عبارتی حل میکنه مشکلاتو ....

مولتی تسکینگ : خب خیلیا رو این مورد ایفون ایراد میگیرن که نمیشه همزمان چند برنامه رو اجرا کرد...
اما اگه خوب دقت بکنید میبینید نبودش خیلی خیلی بهتر از بودنشه... در ثانی سیستم عامل ایفون رو جوری طراحی کردن که به مشکل برنخورین....

خوب باید بگیم شما با مولتی تسکینگ چی کار میخواین بکنید؟؟
میخواین همزمان که چت میکنید کار دگه ایم انجام بدید...
همزمان که تو انترنتید بیاد و اهنگیم گوش کنید
یا برید تو ایمیلتو و یه لینک دانلودو در بیارید
یا مثلا وسط یه بازی بیاین یه سریم تو اینترنت بزنید و مثلا پچ یا کد تقلبشو بگیرید
و ....

خب همه ی اینکارا قابل انجامه...
ولی به شکل دیگه...

راه حل :
به صورت پیشفرض برنامه هایی مثل ایپاد سافاری میل و .... در بک گراند هستند...
یعنی به راحتی توشون رفت امد میکنید

سیستم جدید به ایفون اضافه شده به اسم پوش نوتیفیکیشن...
مثلا یه کاربردش رو تو برنامه های چت یا برنامه های اخباری استفاده کردن...
شما وقتی تو برنامه ی مسنجر دکمه ی هومو میزنید برنامه بسته میشه کلا ولی این سیستم شما رو انلاین نگه میداره و اگه کسی بهتون پیغام بده رو صفحه میاد...
انگار برنامه مسنجر تو بکگرانده...

خب سیستم اکثر بازها اینطوریه که وقتی شما تو یه مرحله اید وقتی بیاید بیرون و برید توش از همونجا بازی ادامه پیدا میکنه...

پس مشکل دیگه ای نیست....

اما حالا اگه خیلی اصرار دارید که مثل گوشیای دیگه برنامه ها برن تو بکگراند و یه نشانه ای بیاد کنار ایکونشونو ... خیالی نیست...چند مدل برنامه براش هست...

چیز دیگه ایم یادم اومد اضافه میکنم...

Mojtaba-MCI
09-02-2010, 23:47
سینا اینقدر خوب توضیح دادی که تقریبا فهمیدم می خوام چی بگیرم...
ولی خداییش ترسوندیم.به فرض اگه بخوام آیفون بگیرم خیلی طول میکشه تا با این مشکلاتش کنار بیام!البته مشکلات که نه ، یه سری کمبودهای جزئی که یکم طول میکشه تا دستم بیاد چی به چیه!
همه چیزش تقریبا قابل حل بود به جز اینی که گفتی نباید خاموشش کرد!این دقیقا یعنی چی؟!یعنی هربار که خاموش میشه مشکل پیدا می کنه توو بالا اومدن؟!یعنی هربار که خاموش میشه باید وصلش کرد به پی سی تا بیاد بیاد بالا؟!
اینو یه توضیحی بدی ممنون میشم...

Mojtaba-MCI
11-02-2010, 10:56
اگه یه عزیزی پیدا بشه جواب این 4 تا سوال آخر ما رو بده دیگه مشکلی باقی نمی مونه!با تشکر...

ELVIS PRESLEY
11-02-2010, 14:53
سینا اینقدر خوب توضیح دادی که تقریبا فهمیدم می خوام چی بگیرم...
ولی خداییش ترسوندیم.به فرض اگه بخوام آیفون بگیرم خیلی طول میکشه تا با این مشکلاتش کنار بیام!البته مشکلات که نه ، یه سری کمبودهای جزئی که یکم طول میکشه تا دستم بیاد چی به چیه!
همه چیزش تقریبا قابل حل بود به جز اینی که گفتی نباید خاموشش کرد!این دقیقا یعنی چی؟!یعنی هربار که خاموش میشه مشکل پیدا می کنه توو بالا اومدن؟!یعنی هربار که خاموش میشه باید وصلش کرد به پی سی تا بیاد بیاد بالا؟!
اینو یه توضیحی بدی ممنون میشم...

بسته به خودت داره....
فوق فوقش برای کارایه اولیه یه روز بیشتر طول نمیکشه تا همه چی بیاد دستت...

اگه جیلبریک کنی این مشکلو پیدا میکنه...
یعنی اگه گوشی رو خاموش کنی یا باتریش تموم بشه موقعی که دوباره روشنش میکنی یه بارم باید وصلش کنی به کامپیوتر و برنامه ی -- رو دوباره اجرا کنی...
مثل sec man بود تو ۹۵ که هر بار خاموش روشن میکردی باید دوباره میرفتی دستش میزدی تا به فایلای سیستمی دسترسی داشته باشی...منتها این باید با کامپیوتر بشه...

البته جای نگرانی نیست...
برای خاموش کردن گوشی بعد از ۳ ثانیه گرفتن دکمه پاور تازه slide to power off میاد که تا نکشیشگ وشی خاموش نمیشه...پس احتمال خاموش شدن تصادفیش به صفر میرسه...

مثلا من با اینکه مشکل نداره گوشیم اخرین بار یادم نمیاد کی خاموش کردم ...:31:

البته چند روز پیش ورژن جدید 3.1.3 ارایه شد...و برنامه های مختلفی هم برای جیلبریکش تو مک و ویندوز اومده...دقیقا خبر ندارم هنوز این مشکل باشه یا برطرف شده باشه...

اما یک نکته ی دیگه ایم بگم که بهتره حداقل یک adsl داشته باشی...:31:
چون معمولا برنامه ها و بازیهای ایفون یا اپدیتاش و ... حجمای بالایی دارن و به هیچ عنوان با دیال اپ نمیشه....

اگرم خواستی نهایت استفاده و لذت رو از گوشی ببری و فکر کنی تو امریکایی:31: وایرلس بخری که دیگه نور علی نوره....

اما یه مسله دیگه ....
اگه الان hd2 بخری پس فردا که hd3 یا یه مدل بهتر دیگه اومد این از جلوه ی چشمت میوفته...ماشالله شرکتها هم که ماهی یکی دو تا گوشی شاخ میدن بیرون اصلا فرصت به ادم نمیدن انتخاب کنه....
اما ایفون اینجوری نیست...
سالی یه گوشی میده بیرون و تماما هم پشتیبانیش میکنه...مثلا اپل هنوز فرقی بین 2g که مال سه سال پیشه با ۳جی اس نمیزاره و هنوزم پشتیبانیش میکنه....
و انقدر هم جالب و جذاب هست که هر روز یه چیز جدید براش میاد و نمیذاره ادم به گوشیایه دیگه فکر کنه...

حالا هر سوالی چیزی دیگه ای داری بپرس که فردا پشیمون نشی...:11:

Mojtaba-MCI
11-02-2010, 18:42
بسته به خودت داره....
فوق فوقش برای کارایه اولیه یه روز بیشتر طول نمیکشه تا همه چی بیاد دستت...

اگه جیلبریک کنی این مشکلو پیدا میکنه...
یعنی اگه گوشی رو خاموش کنی یا باتریش تموم بشه موقعی که دوباره روشنش میکنی یه بارم باید وصلش کنی به کامپیوتر و برنامه ی -- رو دوباره اجرا کنی...
مثل sec man بود تو ۹۵ که هر بار خاموش روشن میکردی باید دوباره میرفتی دستش میزدی تا به فایلای سیستمی دسترسی داشته باشی...منتها این باید با کامپیوتر بشه...

البته جای نگرانی نیست...
برای خاموش کردن گوشی بعد از ۳ ثانیه گرفتن دکمه پاور تازه slide to power off میاد که تا نکشیشگ وشی خاموش نمیشه...پس احتمال خاموش شدن تصادفیش به صفر میرسه...
خب ، یه سوال همینجا پیش اومد!
گفتی اگه جیلبریک بشه همچین مشکلی پیش میاد درسته؟!
یعنی اگه ما این کارو انجام ندیم همچین مشکلی نداریم قاعدتا ، همینجوریه نه؟!

اما یک نکته ی دیگه ایم بگم که بهتره حداقل یک adsl داشته باشی...:31:
چون معمولا برنامه ها و بازیهای ایفون یا اپدیتاش و ... حجمای بالایی دارن و به هیچ عنوان با دیال اپ نمیشه....
نه سینا جون ، ADSL ردیفه.از اون لحاظ مشکلی نیس خداروشکر.

اگرم خواستی نهایت استفاده و لذت رو از گوشی ببری و فکر کنی تو امریکایی:31: وایرلس بخری که دیگه نور علی نوره....
توو مراحل بعد ان شاء الله:دی!!!

اما یه مسله دیگه ....
اگه الان hd2 بخری پس فردا که hd3 یا یه مدل بهتر دیگه اومد این از جلوه ی چشمت میوفته...ماشالله شرکتها هم که ماهی یکی دو تا گوشی شاخ میدن بیرون اصلا فرصت به ادم نمیدن انتخاب کنه....
اما ایفون اینجوری نیست...
سالی یه گوشی میده بیرون و تماما هم پشتیبانیش میکنه...مثلا اپل هنوز فرقی بین 2g که مال سه سال پیشه با ۳جی اس نمیزاره و هنوزم پشتیبانیش میکنه....
و انقدر هم جالب و جذاب هست که هر روز یه چیز جدید براش میاد و نمیذاره ادم به گوشیایه دیگه فکر کنه...
آره ، کاملا درسته!یکی از دلایلی که اپل رو انتخاب کردم و توو این مقایسه آوردم همین تکراری نبودنش بوده و امیدوارم همیجوری بمونه تا نظرم عوض نشده.آخه مشکل اینجاست که htc هم کم امکانات نداره!تازه قیمتشم مناسب تره!!!
بگذریم...

حالا هر سوالی چیزی دیگه ای داری بپرس که فردا پشیمون نشی...:11:
یه سوال اساسی دیگه هم دارم!
توو توضیحاتت که صفحه ی قبل داده بودی یه جا اشاره کردی که اگه فرضا داده و اطلاعاتی رو بخوایم از هر سیستمی رو گوشی انتقال بدیم امکانش وجود نداره و نمیشه!خلاصه همچین چیزی بود!
این دقیقا یعنی چی؟!
یعنی فقط روو کامپیوتری که درایوهای خود گوشی نصب هستن می تونیم این کارو انجام بدیم؟!
==========
حقیقتش دیگه سوالی به ذهنم نمیرسه!درواقع از اون توضیحاتی که داده بودی سوالامو پرسیدم:دی!
آها یه مورد دیگه هم هست ، در مورد جی پی اس این گوشی بگو.
مثل جی پی اس گوشی های نوکیا کاربریش راحته؟!مشکلی خاصی توو استفاده نداره؟!
وضع و اوضاع نقشه هاش به چه صورته؟!اصلا واسه ایران نقشه داره؟!
==========
دوستان دیگه هم لطف می کنن در مورد جی پی اس گوشی HD2 یه راهنمایی و توضیح بدن!
با تشکر از همگی:11:!

Mojtaba-MCI
11-02-2010, 18:49
یه مورد دیگه هم یادم اومد...
توو دوتا سایت مختلف اپل رو قیمت زدم ، یکی گوشی شاپ و اون یکی پلازا.
اولی 870 و 970 میده 16 و 32 گیگ رو.
دومی 1 به بالا میگه هردو رو!
میخوام بدونم علت این همه تفاوت قیمت چیه؟!؟!؟!

M@hdi-B
11-02-2010, 21:05
سلام.

مجتبی جان از قابلیت مولتی تسکینگ و شخصی سازی ویندوز موبایل هم به راحتی نمیشه گذشت.

سر ویندوز موبایل و تاچ فلو(Sense ) هر بلایی می تونی بیاری تا ظاهرش واست تکراری نباشه و خستت نکنه.

در ضمن از ال سی دیه 4.3 اینچ و سی پی یوی 1 گیگاهرتز و رم 576 و دوربین 5 مگاپیکسل با dual LED flash به راحتی عبور نکن.

طبق شنیده ها با اومدن وین موی 7 کلا مولتی تاچ میشه و احتمالا قابلیت اینم داره که آندروئید رو روش بالا بیارن.

از گیم های آیفون هم نمیشه گذشت....بازم تصمیم با خودته.

ببین پولی که می خوای بالای آیفون بدی ارزشش رو داره:46:

ELVIS PRESLEY
11-02-2010, 21:12
مجتبی جان از ویروسهای خوشگل و هنگ های جالب ویندوز هم به راحتی نمیشه گذشت...:31:

من اگه جای تو بودم عوض اچ دی نکسوس وان میگرفتم که هم قدرت اچ دی رو داشته باشم هم یه سیستم عامل خوب در حد مک و شاید در اینده ی نزدیک بهتر از مک....

ELVIS PRESLEY
11-02-2010, 21:34
خب ، یه سوال همینجا پیش اومد!
گفتی اگه جیلبریک بشه همچین مشکلی پیش میاد درسته؟!
یعنی اگه ما این کارو انجام ندیم همچین مشکلی نداریم قاعدتا ، همینجوریه نه؟!

نه سینا جون ، ADSL ردیفه.از اون لحاظ مشکلی نیس خداروشکر.

توو مراحل بعد ان شاء الله:دی!!!

آره ، کاملا درسته!یکی از دلایلی که اپل رو انتخاب کردم و توو این مقایسه آوردم همین تکراری نبودنش بوده و امیدوارم همیجوری بمونه تا نظرم عوض نشده.آخه مشکل اینجاست که htc هم کم امکانات نداره!تازه قیمتشم مناسب تره!!!
بگذریم...

یه سوال اساسی دیگه هم دارم!
توو توضیحاتت که صفحه ی قبل داده بودی یه جا اشاره کردی که اگه فرضا داده و اطلاعاتی رو بخوایم از هر سیستمی رو گوشی انتقال بدیم امکانش وجود نداره و نمیشه!خلاصه همچین چیزی بود!
این دقیقا یعنی چی؟!
یعنی فقط روو کامپیوتری که درایوهای خود گوشی نصب هستن می تونیم این کارو انجام بدیم؟!
==========
حقیقتش دیگه سوالی به ذهنم نمیرسه!درواقع از اون توضیحاتی که داده بودی سوالامو پرسیدم:دی!
آها یه مورد دیگه هم هست ، در مورد جی پی اس این گوشی بگو.
مثل جی پی اس گوشی های نوکیا کاربریش راحته؟!مشکلی خاصی توو استفاده نداره؟!
وضع و اوضاع نقشه هاش به چه صورته؟!اصلا واسه ایران نقشه داره؟!
==========
دوستان دیگه هم لطف می کنن در مورد جی پی اس گوشی HD2 یه راهنمایی و توضیح بدن!
با تشکر از همگی:11:!

اره دیگه...وگرنه به صورت پیشفرض مشکلی نداره که بنده خدا....:31:

خب خدا رو شکر ...چون مثلا فریموری که برا ۹۵ میگرفتیم ۷۰ مگ اینجا ۳۲۰ مگه
یا بازیای انگیج که اون ور حد اکثر ۵۰ مگ بود اینجا بازیای معمولی ۵۰ مگن و بازیای خوب معمولا ۲۰۰-۳۰۰ مگ حجمشونه...

یه کارت شبکه بگیر ۲۰ تومن...ارزونترین کیفو بکن:31:

والا من که یک سالو نیم بیشتر ایفون دارم که خسته نشدم...دیگه خودت که یادته چه قدر حساس بودم ....

خب ببین اطلاعات رو به صورت عادی باید با ایتونز بریزی...
اما گفتم که میشه از برنامه های دیگه هم استفاده کرد...
مثلا برنامه ی مورد علاقه ی من ایفون باکسه که اولا به تمامه قسمت های مختلف گوشیت دسترسی داری...
ثانیا بخوای چیزی روش بریزی با سرعت ۸-۱۵ مگابایت بر ثانیه برات فایلا رو جابه جا میکنه..

اما نکته ای که هست....
ایفونو به هر کامپیوتری چه مک چه وینوز وصل کنی چه روش ایتونز باشه چه نباشه یه photo manager باز میشه...که میذاره عکسای تو گالری گوشی رو ببینی و ذخیره کنی...
اینطوری

خب حالا اگه ما اون درایور و برنامه (پرتابله) رو در قالب یک عکس بذاریم تو گوشی چی میشه؟؟؟
اینجوری دیگه حل میشه.
البته بازم برنامه های زیادی هستن که گوشی رو به حالت مس استوریج عین نوکیا در میارن و ....

جی پی اسشم که عالی کار میکنه و میتونی مثل یه مرد سرتو بالا بگیری ...
نوکیا چیه؟؟؟با اون نوکیا مپ ضایعش...
این از گوگل مپ استفاده میکنه...
نقشه های ایرانم داره کامل ...باقلوا ...ستلایتو ...
اگه خواستی بگو برات عکس یا فیلم بذارم...

ELVIS PRESLEY
11-02-2010, 21:42
یه مورد دیگه هم یادم اومد...
توو دوتا سایت مختلف اپل رو قیمت زدم ، یکی گوشی شاپ و اون یکی پلازا.
اولی 870 و 970 میده 16 و 32 گیگ رو.
دومی 1 به بالا میگه هردو رو!
میخوام بدونم علت این همه تفاوت قیمت چیه؟!؟!؟!

هر دو چرته...:2:
قیمت امروز علادین

۱۶ ۸۳۰-۸۵۰
۳۲ گیگ ۹۲۰-۹۴۰

از خودشونم بپرسی علت این اختلاف قیمتو نمیدونن...

dr_faust
12-02-2010, 02:14
اگر خواستی آیفون بخری حواست باشه آنلاک فکتوری بخری. یک وقت آیفونی که لاک بوده و با نرم افزار انلاکش کردند را بهت نیندازند. همون جا یکبار خاموش روشنش کن ببین بالا میاد یا نه؟ اگر نیاز به کامپیوتر داشت یعنی اینکه گوشی lock بوده و اینجا آنلاکش کردند. تحت هیچ عنوان همچین گوشی را نخر.
لازم هم نیست به مغازه دار پول بدی تا جیلبرکش کنه. (اگر گوشی آنلاک فکتوری خریدی) یک مدت باهاش کار کن و همچیزش را یاد بگیر و بعد آنلاکش کن. هم الان و هم بعد از خرید به انجمن تخصصی آیفون سر بزن. محیط تخصصی و اطلاعات کامل و بروزی داره ولیکن مدیرانش کمی زیادی سختگیرند. مثل اینجا محیط دوستانه نیست.
تحت هیچ عنوان به فرمویر 3.1.3 هم اپگرید نکن.
با همه این موارد از داشتن آیفون خسته نمیشی.

Mojtaba-MCI
12-02-2010, 10:13
اگر خواستی آیفون بخری حواست باشه آنلاک فکتوری بخری. یک وقت آیفونی که لاک بوده و با نرم افزار انلاکش کردند را بهت نیندازند. همون جا یکبار خاموش روشنش کن ببین بالا میاد یا نه؟ اگر نیاز به کامپیوتر داشت یعنی اینکه گوشی lock بوده و اینجا آنلاکش کردند. تحت هیچ عنوان همچین گوشی را نخر.
OK ، پس با این شرایط نمی گیرم.البته با این توضیحی که شما دادی دیگه نمیشه به خرید اینترنتی هم اطمینان کرد.
خودم باید باشم تا تستش کنم...

لازم هم نیست به مغازه دار پول بدی تا جیلبرکش کنه. (اگر گوشی آنلاک فکتوری خریدی)
نه ، فک نکنم این کارو انجام بدم.لااقل اوایل خرید...
چون یه سری مشکلاتی که بچه ها گفتن ممکنه واسش پیش بیاد.

یک مدت باهاش کار کن و همچیزش را یاد بگیر و بعد آنلاکش کن.
الان اینجا منظور شما از آنلاک همون جیلبریک بود دیگه نه؟!

تحت هیچ عنوان به فرمویر 3.1.3 هم اپگرید نکن.
آخه چجوری؟!
دوستان میگن الان گوشی هایی که توو بازاره همه آپگرید هستن!
چه مشکلاتی داره این آپگرید جدید؟!

---------- Post added at 10:13 AM ---------- Previous post was at 10:13 AM ----------

راه دیگه ای هم واسه تشخیص لاک یا آنلاک بودن گوشی وجود داره یا نه؟!

dr_faust
12-02-2010, 21:46
OK ،
0- پس با این شرایط نمی گیرم.البته با این توضیحی که شما دادی دیگه نمیشه به خرید اینترنتی هم اطمینان کرد.
خودم باید باشم تا تستش کنم...

1- نه ، فک نکنم این کارو انجام بدم.لااقل اوایل خرید...
چون یه سری مشکلاتی که بچه ها گفتن ممکنه واسش پیش بیاد.

2- الان اینجا منظور شما از آنلاک همون جیلبریک بود دیگه نه؟!

3- آخه چجوری؟!
دوستان میگن الان گوشی هایی که توو بازاره همه آپگرید هستن!
چه مشکلاتی داره این آپگرید جدید؟!

---------- Post added at 10:13 AM ---------- Previous post was at 10:13 AM ----------

4- راه دیگه ای هم واسه تشخیص لاک یا آنلاک بودن گوشی وجود داره یا نه؟!
1- مشکلی پیش نمیاد. اگر زیاد برنامه های cydia نصب نکنی مساله ای پیش نمیاد. برنامه های app store هم که همگی توسط اپل تایید شده اند و حتی در بک گراند هم نمیتونند اجرا شوند برای گوشی مساله خاصی ایجاد نمیکنند.
2- درسته در اونجا منظورم همون جیلبرک بود.
۳- این فرمیور جدید 3.1.3 هنوز ۲ هفته نشده معرفی شده. بعید میدونم در عرض دو هفته بازار را اشباع کرده باشه. احتمال زیاد منظورشون ایفونهایی هست که از هفته ۴۰ به بعد تولید شدند و کامل جیلبرک نمیشدند.
آپگرید جدید 3.1.3 هنوز برای آیفون 3gs جیلبرکش نیومده.
4- فکر کنم از روی پارت نامبر بشه فهمید. پشت آیفون نوشته شده هست. دقیقا نمیدونم چی باید باشه. اگر پیدا کردم اینجا می نویسم.

Mojtaba-MCI
14-02-2010, 19:59
دوستان خواستم بگم تصمیمو گرفتم ، با توجه به صحبت هایی که اینجا داشتیم و علائق شخصی خودم الان دیگه مطمئنم که می خوام آیفون بگیرم.آمار و ارقام نظرسنجی هم که به نفع آیفون بوده تا حالا...
از همه ممنونم و تشکر می کنم به خاطر راهنمایی هاشون!

Microsoft24
14-02-2010, 20:11
دوستان خواستم بگم تصمیمو گرفتم ، با توجه به صحبت هایی که اینجا داشتیم و علائق شخصی خودم الان دیگه مطمئنم که می خوام آیفون بگیرم.آمار و ارقام نظرسنجی هم که به نفع آیفون بوده تا حالا...
از همه ممنونم و تشکر می کنم به خاطر راهنمایی هاشون!

با سلام به شما دوست عزیز ،

تصمیم عاقلانه ای گرفته اید!

سئوالی در مورد آیفون (و یا سایر محصولات اپل) بود در خدمتم!:46:

Mojtaba-MCI
14-02-2010, 22:56
با سلام به شما دوست عزیز ،

تصمیم عاقلانه ای گرفته اید!

سئوالی در مورد آیفون (و یا سایر محصولات اپل) بود در خدمتم!:46:

احتمالا باید چندوقت دیگه یه سر بیام تهران واسه خرید.شایدم همینجا بگیرم.فعلا معلوم نیس...
درحال حاضر بزرگترین مشکل تفاوت قیمت اینجا با تهرانه!

payamf1
15-02-2010, 01:31
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mojtaba-MCI
15-02-2010, 15:07
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممنون ، اونجارم یه دید زدم.
به هرحال به نتیجه ی مطلوب رسیدم...