PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال تخصصی در مورد امکان کنترل ارتباطاتی مثل یاهو مسنجر و...(امنیت)

marid
08-02-2010, 19:09
بهترین جایی که برای مطرح کردن سوال دیدم اینجا بود
1.امکان کنترل پیام های رد و بدل شده در یاهو مسنجر توسط مخابرات وجود دارد؟
2.چطور نمیتوانند قیلتـر شکـن رو ببندند؟ بالاخره قیلتـر شکـنهم باید از یک آدرسی به سرور کانکت بشه...اونو ببندند؟
3.یک سوال مخابراتی هم دارم که اینجا مطرح میکنم...امکان شنود موبایل در زمانی که گوشی روشنه هست؟(در حال صحبت کردن نیستیم)
و امکان شنود تلفن خونه هست؟(اون منظورم در حال غیر صحبت کردن هست...صحبت کردن که معلومه)

darvish1900
08-02-2010, 19:44
1- بله این امکان وجود دارد
2- بستن به این صورت که اون ای پی یا پورت رو مسدود میکنند.
3- بله در تلفنهای نوکیا این موضوع وجود دارد بدون اینکه شما اطلاع پیدا کنید.(دستگاههای شنود رو بعد از انتخابات نوکیا وارد ایران کرد)

marid
08-02-2010, 20:28
1.در مورد اول اگر اولــتـرا ســرف رو باز کنیم و در ------ یاهو مسنجر رو روی http ------ قرار بدیم مسیج ها encode میشه میشه دیگه نه؟
2.بستن پورت که خیلی موجب فلج شدن میشه ولی سوال اینجاست که چرا آی پی رو مسدود نمیکنند؟
3.در مورد سوم میشه از نظر فنی توضیح بدید چطور میشه گوشی ای رو که باهاش حرف نمیزنن شنود کرد؟(یعنی صدای محیط رو)

و اینکه تلفن خونه رو هم میشه شنود کرد؟
مرسی

Netw0rks
08-02-2010, 22:17
در این گیر و دار منم یه سوال بپرسم چون تاپیک که نمیتونم بزنم ...
با ایمیل میشه خیلی از اطلاعات رو در آورد مثل ip فرستنده ایمیل ...
اما با یاهو آی دی چیکار میشه کرد ؟
با اونم میشه ip رو در آورد ؟

darvish1900
08-02-2010, 23:59
1.در مورد اول اگر اولــتـرا ســرف رو باز کنیم و در ------ یاهو مسنجر رو روی http ------ قرار بدیم مسیج ها encode میشه میشه دیگه نه؟
2.بستن پورت که خیلی موجب فلج شدن میشه ولی سوال اینجاست که چرا آی پی رو مسدود نمیکنند؟
3.در مورد سوم میشه از نظر فنی توضیح بدید چطور میشه گوشی ای رو که باهاش حرف نمیزنن شنود کرد؟(یعنی صدای محیط رو)

و اینکه تلفن خونه رو هم میشه شنود کرد؟
مرسی

1- برنامه های ------ تاثیر گذار هستند اما نه به قدرت وی پی ان. اگر شما با و ی پ ی ان در اینترنت گذر کنید مطمئنا امنیت کامل خواهید داشت.

2- ببنید دولت اصلا براش این مسائل مهم نیست. مهم امنیت خودش. چرا اول از همه ای پی رو مسدود میکنند بعد پورتها رو.

3- این امکان در گوشیهای نوکیا هست. هر گوشی دارای یک سریال نامبر می باشد حال با وارد کردن دستگاهای شنود مخصوص نوکیا به ایران با وارد کردن سریال گوشی بدون اینکه صاحب خط اطلاع پیدا کنه میکروفون گوشی به کار افتاده و شنود انجام میشود
تلفن خونه فقط در صورت تماس تلفنی شنود دارد.

---------- Post added at 11:59 PM ---------- Previous post was at 11:57 PM ----------

در این گیر و دار منم یه سوال بپرسم چون تاپیک که نمیتونم بزنم ...
با ایمیل میشه خیلی از اطلاعات رو در آورد مثل ip فرستنده ایمیل ...
اما با یاهو آی دی چیکار میشه کرد ؟
با اونم میشه ip رو در آورد ؟

در مورد سوال اول اصلا حرف مسنجر و ایمیل نیست اطلاعاتی که رد و بدل میشود به مدت سه ماه در isp ذخیره میشود.

وقتی ای اس پی کل اطاعات رو داره نیازی به پیدا کردن چیزی نداره

اما در مورد یاهو با یک سری نرم افزاری شما میتوانید فایل برای قربانی ارسال کنید سپس ای پی و اطلاعات دیگر از سیستم او را دریافت نمایید

Netw0rks
09-02-2010, 02:46
1-

در مورد سوال اول اصلا حرف مسنجر و ایمیل نیست اطلاعاتی که رد و بدل میشود به مدت سه ماه در isp ذخیره میشود.

وقتی ای اس پی کل اطاعات رو داره نیازی به پیدا کردن چیزی نداره

اما در مورد یاهو با یک سری نرم افزاری شما میتوانید فایل برای قربانی ارسال کنید سپس ای پی و اطلاعات دیگر از سیستم او را دریافت نمایید

مشکل من ISP نیست ... چون به هر حال اونا این اطلاعات رو دارن ...
منظور من کسی بود که باهاش چت می کنم ... اون میتونه ip و اطلاعات دیگه منو به دست بیاره ؟
اگه میتونه ، لطفا بگین چه جوری که بتونم جلوش رو بگیرم ...
ممنون ...

marid
09-02-2010, 03:11
ممنون ولی جسارتا در مورد اول با تحقیق متوجه شدم که اگر اینکار را انجام دهیم کاملا امن است چه وی پی ان چه ------

در مورد آی پی که میگید...خوب چرا آی پی مثلا اولترا سرف رو مسدود نمیکنن؟؟

darvish1900
09-02-2010, 10:24
ممنون ولی جسارتا در مورد اول با تحقیق متوجه شدم که اگر اینکار را انجام دهیم کاملا امن است چه وی پی ان چه ------

در مورد آی پی که میگید...خوب چرا آی پی مثلا اولترا سرف رو مسدود نمیکنن؟؟

برا اینکه ثابت بشه بهتون که قابلیت شناسایی دارید
با همون الترا به چند سایتی که ای پی رو نشون میدن سر بزنید تا ببنید ای پی اصلیت رو نشون میده یا نه.
در مورد بستن ای پی برنامه ی onspeed رو دم به دقیقه آدرسهاش رو میبنندن. مطمئنا اولترا هم تغییر ای پی میده هر مدتی.

امن ترین حالت وی پی ان

توضیحات بیشتر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

marid
09-02-2010, 21:11
خیلی ممنون
یک مطلب خیلی مهم اینه که منبع این مطلبی که گفتید کجاست؟

3- این امکان در گوشیهای نوکیا هست. هر گوشی دارای یک سریال نامبر می باشد حال با وارد کردن دستگاهای شنود مخصوص نوکیا به ایران با وارد کردن سریال گوشی بدون اینکه صاحب خط اطلاع پیدا کنه میکروفون گوشی به کار افتاده و شنود انجام میشود
چون خیلی مهمه
من خبر بی بی سی رو خودنم همچنین مصاحبه دویچه وله با یک کارشناس اما در مورد اینطوری شنود میشه مطلبی نگفتند
ممنون میشم رفرنس مطمئن بدید چون بسیار مهم هست

sam_sami_2000
09-02-2010, 22:46
دوست عزیز البته جای گفتن داره که وی پی ان هم باید از جای بسیار بسیار مطمئن باشد چرا که بسیاری از این وی پی ان ها کار خود ایرانه و قابل ردگیری بسیار آسان هستند.

Netw0rks
10-02-2010, 02:02
مشکل من ISP نیست ... چون به هر حال اونا این اطلاعات رو دارن ...
منظور من کسی بود که باهاش چت می کنم ... اون میتونه ip و اطلاعات دیگه منو به دست بیاره ؟
اگه میتونه ، لطفا بگین چه جوری که بتونم جلوش رو بگیرم ...
ممنون ...

لطفا اگر کسی چیزی در این مورد میدونه کمکم کنه ...
چون خیلی برام مهمه ...
ممنون ...

marid
10-02-2010, 02:24
لطفا اگر کسی چیزی در این مورد میدونه کمکم کنه ...
چون خیلی برام مهمه ...
ممنون ...
کلا محیط چت محیط ناامنی هست...
سعی کنید با کسانی غیر مطمئن با آی دی مستعار چت کنید و از همه مهمتر در حال چت هم از پی وی ان یا قیلتر شکن استفاده کنید
در حال عادی امکان بدست آوردن آی پی نیست....
اما یک نکته خیلی خیلی مهم وجود داره که 99% به همین روش آی پی را بدست می آورند
طرف مقابل برای شما یک لینک میفرستد و شما با باز کردن آن با آی پی خودتان آی پی را درسایت ذخیره میکنید(اگر لینک را با ------ باز کنی این اتفاق نمی افتد) این دقیقا همان روشی است که مسئولان سایت آویـزون رو دستگیر کردن

روش منسوخ قدیمی هم فرستادن یک فایل ویروس هست که ظاهرا عکس هست ولی فرمت exe دارد و اگر فرمت ها را ویندوزتان نشان ندهد و آنتی ویروس نداشته باشید کار تمام است
توصیه ی من بعد از 6 سال کار با اینترنت(از 2004)

1.بعد از وارد به اینترنت در هر صورت از قیلتر شکن(مثل اولترا سرف) استفاده کنید
2.از آخرین ورژ« مرورگر فایر فاکس استفاده کنید که از لحاظ امنیت بیتاست
3.در زمان استفاده از یاهو مسنجر هم در تنظیمات از ------ استفاده کنید
4.حتما حتما از جیمیل استفاده کنید چون یاهو 100% کنترل میشود
5.فایل های مشکوک دانلودی را مخصوصا در چت بعد scan باز کنید
توسل به حضرت هم نکته ی مهمی است

Mahdi.p30
11-02-2010, 15:10
تلفن خونه فقط در صورت تماس تلفنی شنود دارد.
آقا جان هر چرتی که توی بالاترین نوشتن رو نباید اینجا بگی ، هر موقع مکانیزم این کار رو تونستی کشف کنی ، بعد بیا با اطمینان اینو بگو

(دستگاههای شنود رو بعد از انتخابات نوکیا وارد ایران کرد)
اولا قبلش بود ، ثانیا زیمنس هم در این کار مقدس ، نوکیا رو همراهی نمود:31::19: