PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید آیفون در خارج از کشور

arashmanteghi
08-02-2010, 03:58
سلام و خدا قوت
من یه راهنمایی مهم میخوام. یه دوستی دارم توی آمریکا که قراره واسم iPhone 3gs بگیره بیاره ایران. حالا اگه بگیره من باید اینجا آنلاک کنمش؟ من هیچی از آیفون نمیدونم و بلد نیستم. توی مراسم معرفی اپل دیدم که 2 نوع با قیمت 199 دلار و 599 دلار ارائه شده بود که واسه اون گرونتره داخل پرانتز without contract قید شده بود. یعنی این نسخه گرون همونجا آنلاک شده و توی ایران بدون مشکل کار میکنه؟ لطفا کمک کنید که چیکار کنم. خیلی ممنون

payamf1
23-01-2011, 13:43
سلام به همه دوستان

با توجه به اینکه سوالات در مورد خریدن آیفون در خارج از کشور بسیار زیاده و برای اینکه سردرگمی کاربران کمتر بشه لازم دونستم چند نکته رو براتون توضیح بدم که دیگه انشاالله (!!!) از این دست سوالات پرسیده نشه.

اول از همه بهتره یکم منطقی فکر کنید. :دی اگر قرار باشه که آیفون در خارج ایران با قیمتهای 200 یا 300 هزار تومان فروخته بشه خوب همه میرن از خارج میخرن و فکر نکنین که مغزتون یه کشف جانانه کرده و شما میتونین با 200 هزار تومن صاحب آیفون بشید !!! :46:

نحوه فروش گوشی موبایل در خارج ایران مثل ایران نیست که بری توی موبایل فروشی یه گوشی بخری و بری یه جای دیگه سیم کارتشو بخری. توی کشورهای اروپایی و آمریکایی هم میشه اینکارو کرد ولی مردم خیلی سراغش نمیرند معمولا توی یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشورشون یه گوشی رو انتخاب میکنند و با اون اپراتور قرار میبندند و اپراتور هم گوشی رو با سیم کارت داخلش تحویل میده با تمام امکانات گارانتی و اینترنت و 3G و...

حالا قضیه آیفون یکم فرق داره. برای خریدن اپل آیفون باید برین توی یکی از نمایندگی هایی که توی کشورت آیفون رو میفروشه. مثلا توی آمریکا AT&T توی نروژ Telenor توی انگلیس O2 و...
برای خرید شما با اون اپراتور قرار میبندین و اونها هم اپل آیفون رو بصورت لاک شده (یعنی فقط و فقط با سیم کارت خودتون کار میکنه) بهتون تحویل میده. مبلغ رو هم بصورت اقساطی و ماهانه ازتون دریافت میکنند. مثلا برای خرید از AT&T یه مقدار از هزینه رو اول ازتون میگیرن (نمیدونم چقدره شاید 300 دلار) و بعدش ماهانه باید به AT&T قسط بدین درکل یه آیفون با احتساب تمام اقساط و بقیه هزینه ها (مثل تعرفه 3G و MMS و Tax و... ) بعضی اوقات حتی به بالای 800 یا 900 دلار هم میرسه.

یه توضیح کوتاه در مورد قیمتهای زیر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی قرارداد با اپراتور بسته میشه شما گوشی رو با این قیمت به شما فروخته میشه ولی نکته اینحاست که گوشی تنها نیست و هزار جور قرارداد و هزینه های دیگه داره.
در ضمن این قیمتها فقط برای مشتریان مخصوص اپراتورهاست و فقط یک سری از مشترکینی که از طرف اپراتور تایید شده هستن با این قیمت گوشی بدستشون میرسه.

امیدوارم این توضیحات به کارتون بیاد. تا اونجایی که تونستم ساده و بی دردسر توضیح دادم که بیشتر با نحوه فروش آشنا بشند.

البته دوستان دیگه ای هم هستن که خودشون در خارج ایران زندگی میکنند مثل کاربر stream که ایشون اطلاع خیلی بهتر و موثق تری دارند.

نکاتی که در بالا ذکر شد فقط جهت آشنایی خیلی ابتدایی با نحوه فروش در کشورهای اروپائی و هیچ تضمینی که توضیحات فوق عینا اتفاق بیفتد وجود ندارد

*Ali*
01-02-2011, 12:10
ببخشید اگه آیفون لاک شده 200 دلاری بیاد توی ایران و بقیه مبلغ قرار دادش پرداخت نشه اون وقت چی میشه ؟ گوشی کار میکنه یا نه ؟

payamf1
01-02-2011, 12:19
ببخشید اگه آیفون لاک شده 200 دلاری بیاد توی ایران و بقیه مبلغ قرار دادش پرداخت نشه اون وقت چی میشه ؟ گوشی کار میکنه یا نه ؟
آخه مگه میشه همینطوری مبلغ رو ندی!!! اونا باهاتون قرارداد میبندن و باید سوابقتون واسشون محرز بشه و اگر پرداخت نکنین مثل این میمونه که قسطهای بانک رو پرداخت نکرده باشی...

گوشی کار میکنه یا نه ؟
گوشی بیاد ایران با آنلاک کردن میشه راهش انداخت...

MickySmart
01-02-2011, 13:03
سلام قابل توجه دوستان من دوستم از تگزاس آیفون 3gs آوردش 300 دلاری کارم می کنه هیچ مشکلی نداره الانم تا وقتی ایرانه ایرانسل توشه ، نه پولی باید بده نه مشکلی با سیم کارت یا اپراتور داره !!!

*Ali*
01-02-2011, 13:57
در کل اپل هیچ جوری نمیتونه توی ایران نمایندگی رسمی و Apple store راه بیندازه ؟ اگه از طرف آمریکا تحریم هستیم نمیتونه با نماینده چینیش اینکارو بکنه ؟

SIMON137
01-02-2011, 22:01
در کل اپل هیچ جوری نمیتونه توی ایران نمایندگی رسمی و Apple store راه بیندازه ؟ اگه از طرف آمریکا تحریم هستیم نمیتونه با نماینده چینیش اینکارو بکنه ؟
نه علی جون امکانش نیست ، چون اونی که تو چینه واسه کشور چین نیست ، خودش نمایندگی اپل آمریکاست.
مثل اینتل می مونه که کلا گارانتی نداره ، اصلا شرکت آمریکایی با گارانتی نداریم تو ایران.
شرکت هایی هم مثل سامسونگ و کانن و اینا هم چون اصلش واسه کره و ژاپن هست نمایندگی داده.

magi1991
14-02-2011, 14:54
دوستان پسر عمه ام میخاد واسه خودش از دوبی بیاره ۴ ...
به چه چیزایی دقت کنه ؟!؟!
من بش چی بگم؟!
اصلا بیاره یا نه؟!

magi1991
17-02-2011, 14:56
دوستان پسر عمه ام میخاد واسه خودش از دوبی بیاره ۴ ...
به چه چیزایی دقت کنه ؟!؟!
من بش چی بگم؟!
اصلا بیاره یا نه؟!

دقیقن ۳ روز پیش بوده من این پست رو دادم ..
میشه جوابم رو بدیت ؟!

hadinba
14-03-2011, 15:20
دوستان یکم بیشتر در مورد رجیستر کردن، هزینه ی گمرک ( البته اگه به 1 عدد گوشی تعلق میگیره ) و .... صحبت کنین!

ظاهرا آیفون 4 - 16 گیگ آنلاک فکتوری رو میشه تو تایلند با قیمت نزدیک 750 گیر آورد!!! البته مدل مشابه تو ایران فک کنم 1 تومن آب بخوره!

سپاس!!!!!!!!!!

gorzdaran
20-03-2011, 02:22
من هم یکی از دوستام تا چند هفته دیگه از کانادا میاد ۱۶ گیگ انلاک فکتوری ۶۷۰ دلار آمریکا بود (البته نمی دونست مالیات ۱۳ ٪‌بهش اضافه میشه یا نه ؟) کسی نظری داره ؟

uem
03-04-2011, 16:36
سلام اگه ایفون لاک دارین از طریق این سایت میتونید اونوو انلاک فکتوری کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirfiri
05-04-2011, 10:04
iphone4 دست دوم از خارج اورده 600 می ارزه؟
چیشو باید چک کنم؟
اگر از کانادا بیاره یعنی تو امریکا ساخته شده؟
مشکلی با اپراتورای ما نداره؟

amir_soosool
02-06-2011, 12:55
سلام من بابام داره هفته دیگه میره آمریکا
داداشم کلن اونجا زندگی میکنه .... اشتراک AT&T هم داشت فک کنم
به نظر شما بگم بابام یه لاک شو بیاره؟ (با اشتراک یه ماهش میوفته 250 دلار)

aimable
20-06-2011, 18:25
سلام به همه دوستان

با توجه به اینکه سوالات در مورد خریدن آیفون در خارج از کشور بسیار زیاده و برای اینکه سردرگمی کاربران کمتر بشه لازم دونستم چند نکته رو براتون توضیح بدم که دیگه انشاالله (!!!) از این دست سوالات پرسیده نشه.

اول از همه بهتره یکم منطقی فکر کنید. :دی اگر قرار باشه که آیفون در خارج ایران با قیمتهای 200 یا 300 هزار تومان فروخته بشه خوب همه میرن از خارج میخرن و فکر نکنین که مغزتون یه کشف جانانه کرده و شما میتونین با 200 هزار تومن صاحب آیفون بشید !!! :46:

نحوه فروش گوشی موبایل در خارج ایران مثل ایران نیست که بری توی موبایل فروشی یه گوشی بخری و بری یه جای دیگه سیم کارتشو بخری. توی کشورهای اروپایی و آمریکایی هم میشه اینکارو کرد ولی مردم خیلی سراغش نمیرند معمولا توی یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشورشون یه گوشی رو انتخاب میکنند و با اون اپراتور قرار میبندند و اپراتور هم گوشی رو با سیم کارت داخلش تحویل میده با تمام امکانات گارانتی و اینترنت و 3G و...

حالا قضیه آیفون یکم فرق داره. برای خریدن اپل آیفون باید برین توی یکی از نمایندگی هایی که توی کشورت آیفون رو میفروشه. مثلا توی آمریکا AT&T توی نروژ Telenor توی انگلیس O2 و...
برای خرید شما با اون اپراتور قرار میبندین و اونها هم اپل آیفون رو بصورت لاک شده (یعنی فقط و فقط با سیم کارت خودتون کار میکنه) بهتون تحویل میده. مبلغ رو هم بصورت اقساطی و ماهانه ازتون دریافت میکنند. مثلا برای خرید از AT&T یه مقدار از هزینه رو اول ازتون میگیرن (نمیدونم چقدره شاید 300 دلار) و بعدش ماهانه باید به AT&T قسط بدین درکل یه آیفون با احتساب تمام اقساط و بقیه هزینه ها (مثل تعرفه 3G و MMS و Tax و... ) بعضی اوقات حتی به بالای 800 یا 900 دلار هم میرسه.

یه توضیح کوتاه در مورد قیمتهای زیر :

وقتی قرارداد با اپراتور بسته میشه شما گوشی رو با این قیمت به شما فروخته میشه ولی نکته اینحاست که گوشی تنها نیست و هزار جور قرارداد و هزینه های دیگه داره.
در ضمن این قیمتها فقط برای مشتریان مخصوص اپراتورهاست و فقط یک سری از مشترکینی که از طرف اپراتور تایید شده هستن با این قیمت گوشی بدستشون میرسه.

امیدوارم این توضیحات به کارتون بیاد. تا اونجایی که تونستم ساده و بی دردسر توضیح دادم که بیشتر با نحوه فروش آشنا بشند.

البته دوستان دیگه ای هم هستن که خودشون در خارج ایران زندگی میکنند مثل کاربر stream که ایشون اطلاع خیلی بهتر و موثق تری دارند.

نکاتی که در بالا ذکر شد فقط جهت آشنایی خیلی ابتدایی با نحوه فروش در کشورهای اروپائی و هیچ تضمینی که توضیحات فوق عینا اتفاق بیفتد وجود ندارد

ببخشید دوست عزیز
من خودم امریکا زندگی میکنم اما هی میرم و میام
الان که دارم میرم میخواستم از ای تی اند تی یه ایفون بگیرم ایا بیارم اینجا میتونم ان لاکش کنم و اینکه ایا می ارزه که بگیرم یا نه

دوم اینکه اگر بخوام برای کسی دیگه هم گوشی بیارم باید چه برندی بیارم که بشه انلاکش کرد؟

ممنون میشم زودتر جوابم رو بدید

*Ali*
20-06-2011, 18:55
ببخشید دوست عزیز
من خودم امریکا زندگی میکنم اما هی میرم و میام
الان که دارم میرم میخواستم از ای تی اند تی یه ایفون بگیرم ایا بیارم اینجا میتونم ان لاکش کنم و اینکه ایا می ارزه که بگیرم یا نه

دوم اینکه اگر بخوام برای کسی دیگه هم گوشی بیارم باید چه برندی بیارم که بشه انلاکش کرد؟

ممنون میشم زودتر جوابم رو بدید
لازم به این کارا نیست و الان آیفون فکتوری آنلاک توی آمریکا هم فروخته میشه.
برند های دیگه هم بستگی به خودشون دارن ، اگه روی اپراتور Verizon عرضه بشن که کلا نمیتونید توی ایران ازشون استفاده کنید. بقیه شون رو شاید بشه آنلاک کرد ولی میگم بستگی داره که توی ایران اینکار رو بکنن یا نه. اینجا بیشتر آیفون آنلاک کردن رو همه بلد هستند.

aimable
21-06-2011, 06:00
یعنی می گید که همون ایفون رو بخرم مثلا دو تا بیارم اینجا میشه ان لاکش کرد بله؟

---------- Post added at 07:00 AM ---------- Previous post was at 06:59 AM ----------

البته موضوعی که هست اینه که قیمت انلاکشون خیلی بالاست می خوام ببینم بیارم اینجا و انلاک کنم قیمتی که بابتش ازم میگیرن چقدره؟بابت ان لاک کردن

*Ali*
21-06-2011, 14:00
یعنی می گید که همون ایفون رو بخرم مثلا دو تا بیارم اینجا میشه ان لاکش کرد بله؟

---------- Post added at 07:00 AM ---------- Previous post was at 06:59 AM ----------

البته موضوعی که هست اینه که قیمت انلاکشون خیلی بالاست می خوام ببینم بیارم اینجا و انلاک کنم قیمتی که بابتش ازم میگیرن چقدره؟بابت ان لاک کردن
آنلاک فکتوری یعنی چی؟ معنیش رو نمیدونید شما؟ یعنی گوشی از توی کارخونه که میاد بیرون آنلاکه و با هر نوع سیم کارت از هر نوع اپراتوری آنتن میده.
16 گیگش 649$ و 32 گیگ 749$ دلار هست. دیگه نیازی به آنلاک کردن هم ندارد.

aimable
22-06-2011, 13:28
آنلاک فکتوری یعنی چی؟ معنیش رو نمیدونید شما؟ یعنی گوشی از توی کارخونه که میاد بیرون آنلاکه و با هر نوع سیم کارت از هر نوع اپراتوری آنتن میده.
16 گیگش 649$ و 32 گیگ 749$ دلار هست. دیگه نیازی به آنلاک کردن هم ندارد.

لطفا از اول مطلب رو میخوندید بعد جواب میدادید
دوستان گفتند که اگر با خط بخری ارزونتر در میاد که اگر نگاهی به سایت بندازید 200 دلار هست اما لاک هست یعنی فقط با همون خط کار مکینه حالا اگر بیارمش ایران میتنه کسی با هزینه کمتر انلاکش کنه و من 400 دلار سود ببرم یا نه.

*Ali*
22-06-2011, 14:28
دوستان گفتند که اگر با خط بخری ارزونتر در میاد که اگر نگاهی به سایت بندازید 200 دلار هست اما لاک هست یعنی فقط با همون خط کار مکینه حالا اگر بیارمش ایران میتنه کسی با هزینه کمتر انلاکش کنه و من 400 دلار سود ببرم یا نه.
خب اگه شما آمریکا میرید و میاید دیگه واقعا بعیده که فکر کنید آیفون لاک رو یک پنجم قیمت واقعی میفروشند.
اون 200 دلار قسط اولیه هست و بعد با اپراتور قرار داد میبندید و اقساط رو پرداخت میکنید. به این راحتی هم نیست که 200 دلار بخرید و بعد بیارید ایران و آنلاک کنید و دوبرابر سود ببرید. اگه میشد اینکار رو کرد همه تا حالا یه سر رفته بودن آمریکا رو برگشته بودند.
حالا به فرض که 200 دلار دادید و آیفون رو گرفتید و آوردید اینور بله میشه آنلاک کرد و طبیعتا سود خوبی هم میکنید.
پست اول رو مطالعه کنید تا ببینید چجوریه.
ولی الان توی آمریکا آنلاک فکتوری هم فروخته میشه که نسبت به قیمت های توی ایران ارزونتره و تازه مشتری بیشتری هم داره و بهتر میتونید سود کنید.

saman65
22-06-2011, 15:18

تا 3 ماه اگه بخوای قرارداد رو فسخ کنی کلا باید آیفون رو پس بدی...بعد 3 ماه هم 200$ باید بابت کنسل کردن قرارداد بدی.
اگه هم نخوای کنسل کنی که تا 2 سال باس ماهی 30% فقط بابت دیتا بدی+پولی که بابت خود مکالمه میدی

ownam
22-07-2011, 21:43
با سلام
دوستان من میخوام آیفون 4 بگیرم یکی از آشنایان هلند هست...و میگه اونجا قیمتش 700$ هست به نظرتون بگم بیاره؟
یا به ریسکش نمیارزه؟
میتونه جعبش رو هم بیاره؟و اینکه واسه jailمشکلی که پیدا نمیکنم ؟

mehrdad_joon
23-07-2011, 20:25
با سلام
دوستان من میخوام آیفون 4 بگیرم یکی از آشنایان هلند هست...و میگه اونجا قیمتش 700$ هست به نظرتون بگم بیاره؟
یا به ریسکش نمیارزه؟
میتونه جعبش رو هم بیاره؟و اینکه واسه jailمشکلی که پیدا نمیکنم ؟

سلام عزیز

مشکلی نیست،همه هم همین کارو میکنن،فقط Unlock FacTory باشه که اینجا مشکلی برات پیش نیاد!

ownam
23-07-2011, 21:57
مرسی بابت پاسخت رفبق...

MoXa
23-07-2011, 21:59
نــه !
700 دلار نیست ، 299 دلار هست ، من خودم اونجاها مقازه داره

namx
04-01-2012, 22:09
سلام به همه دوستان
ببخشید که تاپیک جدا باز کردم ولی کاره خیلی فوری داشتم

يکی از فامیل های ما تو المان سفارش کرده بودم یه iphone4s 32gig بگیره رفته نمایندگی گفتن اگه بری ایران قفل میشه درسته ؟؟

بهتره با وضع قیمت ها و اصل و فرع بودن جنسا از ایران بگیرم یا المان ؟؟؟

مرسی از دوستان

*Ali*
05-01-2012, 00:29
آشناي شما اگه به يه Apple Store رفته باشه چنين چيزي بهش نميگن، چون اين چيزي كه شما ميگيد قفل ميشه و... مربوط به گوشياي قرارداديه كه بايد با اپراتور بسته بشه.
قيمت اين مدل آيفون بدون ماليات € 739 هست.
اين لينك آدرس همه فروشگاهها رو داره:
واسه اپل هم اصلا اصل و فرع بودن معنا نداره، به فرض هم كه باشه اونجا مطمئن تر از ايرانه.

namx
05-01-2012, 02:19
اگه از اونجا بگیرم میتونم اینجا هم استفاده کنم دیگه ؟؟‌ اخه اطرافیان گرفتن سیم کارت ایران نمیخوره بهش

M3HD
05-01-2012, 12:37
بله ، همین طور که دوست عزیزمون گفت خرید از آلمان مطمئن تر از اینجاست.
بنده هم از فلوریدا خریدم اما Unlock نه گوشی های قراردادی!!
منظور گوشی هایی هست که شرکت هایی نظیر AT&T میان و در قبال گرفتن 200 دلار به شما گوشی میدن البته شما باید سالانه هزینه ای رو بپردازین که نمیخوام وارد بحثش بشم.

امیدوارم راهنمایی لازمه رو کرده باشم :8:

hoss1617
06-01-2012, 15:22
با سلام خدمت دوستان عزیز . آیا کسی هست که در مورد خرید آیفون 4 از دوبی اطلاعاتی داشته باشه ؟ پدرم داره میره دوبی و من قصد خرید یه آیفون دارم . شما پیشنهادتون خرید از ایرانه یا دوبی ؟ و اینکه اگه از اونجا بخره چه تضمینی هست که آنلاک باشه و از چه فروشگاهی باید بخره تا مطمئن باشه . اختلاف قیمت هم اگه اطلاع دارید بگید .
ضمنا الان اپل استور توی دوبی وجود داره ؟ آدرسش رو کسی میدونه ؟ اونجا فروش آنلاک فکتوری داره ؟

با تشکر فراوان .

hoss1617
06-01-2012, 15:25
با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده قصد خرید آیفون 4 رو دارم . و پدرم در چند روز آینده یه سفر قراره بره دوبی . حالا با این تفاسیر :

1- خرید از ایران بهتره یا از دوبی ؟ اختلاف قیمت چقدره ؟

2- چه تضمینی هست که آنلاک باشه . مطمئن ترین جا واسه خرید تو دوبی کجاست ؟ با توجه به اینکه اگه کسی بخواد لاک به پدرم بفروشه مطمئنا متوجه نمیشه

3- آیا اپل استور الان تو دوبی وجود داره ؟ اگه هست چطور میشه آدرسش رو پیدا کرد و آیا آنلاک فکتوری میفروشه ؟

ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه .

JoWkErsSs
15-02-2012, 18:36
با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده قصد خرید آیفون 4 رو دارم . و پدرم در چند روز آینده یه سفر قراره بره دوبی . حالا با این تفاسیر :

1- خرید از ایران بهتره یا از دوبی ؟ اختلاف قیمت چقدره ؟

2- چه تضمینی هست که آنلاک باشه . مطمئن ترین جا واسه خرید تو دوبی کجاست ؟ با توجه به اینکه اگه کسی بخواد لاک به پدرم بفروشه مطمئنا متوجه نمیشه

3- آیا اپل استور الان تو دوبی وجود داره ؟ اگه هست چطور میشه آدرسش رو پیدا کرد و آیا آنلاک فکتوری میفروشه ؟

ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه .

دوست عزیز یکی از آشنایان من که رفته بود دوبی من گفتم که قیمت رو بپرسه و خبر بده ! وقتی اومد تعجب کردم که چرا قیمت ها یکیه و بعضی جاها هم گرون تر :18: درکل شما از همین ایران بگیرید فکر میکنم بهتر باشه :13:

Sorosh MAX
16-02-2012, 15:28
با توحه به بالا رفتن قیمت درهم ، دیگه فعلا فرق زیادی نداره شاید فوقش 100 تومن که اونم صرف ایاب ذهاب میشه !

farhad prog
31-05-2015, 21:39
سلام هزیننه آنلاک آیفون حداقل 70 هزار تومان می باشد .
ولی من بخاطر شرایط بد کشور گوشی های لاک را با هزینه بسیار پایین در عرض بیست دقیقه آنلاک میکنم + اپل آیدی + جلبریک . اگه مشکلی نداشته باشه ایمیلمو بذارم