PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرسنجی و انتخاب گوشی (htc hd2 vs nexus one vs sony eric x10...)

Prince_Amin
07-02-2010, 18:44
سلام دوستان!تا 2 یا 3 ماه اینده میخوام یه گوشی توپ بخرم که تا مدتها به روز باشه!پیشنهادتون چیه؟اچ دی 2 بخرم یا نکسس وان گوگل یا سونی اریک ایکس پریا x10؟؟؟یا موتورلا خفن!!؟؟؟؟یا صبر کنم تا ایفون جدید بیاد(که میدونم باید 6 یا 7 ماه الکی صبر کنم!!!!:13:
1000 بار تا حالا این گوشیها رو مقایسه کردم!خودم دلم با نکسس وان هست به خاطر ال سی دی و سیستم عاملش!ولی سوالات من اینها هستند که چه موقع ویندوز موبایل 7 میاد(برای اچ دی 2)؟؟؟ایا اندروید نکسس وان که الان 2.1 iهستش اگه بعدا مثلا 2.2 یا 2.5 بیاد قابل اپدیت هست؟؟؟چون اینطور که کشف کردم ایکس 10 سونی اریک از 1.6 به 2 قابل اپدیت هست!برای بازی کردن و نرم افزار اندروید خوبه؟؟؟بهتر از وین موبایل هستش؟؟؟نظرتون در مورد موتورولا چیه(هر چند که با سخت افزارش حال نکردم و اینکه مدلهای خفنش که hdmi اسلات دارند برای بازارهای محدودی هستند مانند xt720 که فقط برای کره ی جنوبی خواهد بود!!!و در اخر اینکه فیلمبرداری نکسس وان d1 هستش!منظور از d1 چیه و ایا فیلمبرداریش از اچ دی 2 بهتره/؟؟؟؟قیمت این گوشیها الان در بازار ایران چنده؟مرسی و همیشهسبز باشید:46::46::46::40::11::10:

pulp_152
07-02-2010, 18:59
برنده این مسابقه بادا و 4g خواهند بود .. به نظرم ..

البته اگر 10 روز دیگه این نظر سنجی رو میزاشتی بهتر بود

Prince_Amin
07-02-2010, 18:59
مشکلی که در نکسس وان دیدم در ویدئوهای مختلف این بوده که اون قسمت sensetive keys نکسس وان عملکرد خوبی نداشتن!دیدم که یارو حدود 4 یا 5 بار تلاش کرد تا موفق شد اون قسمت home screen key رو بفهمونه که داره لمسش میکنه!!!!!این مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟؟؟دوستانی که ویدئوهای دیگر گوشیهای اندروید رو دیدن نظر بدن!مثلا hero یا موتورولا milestone هم چنین مشکلی رو داره؟

S@nti@go_s&k
07-02-2010, 19:04
فعلا هیچ کدومو انتخاب نکن

چون هیچی معلوم نیست

تازه 8 روز دیگه تو بارسلون شاید گوشیهای بهتری معرفی بشن

Prince_Amin
07-02-2010, 19:11
جدی؟؟؟مگه سامسونگ گوشیهایی که قرار بر پایه ی بادا باشن رو معرفی کرده؟؟؟؟در مورد تاریخ ریلیز گوشیهای سامسونگ جدید و اپل ایفون 4g اطلاعی ندارین؟؟

---------- Post added at 09:07 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

پس با این حساب بهتره یه 4 5 ماه دیگه هم صبر کنم تا بیام از ایران بخرم!چون تو این هند خراب شده همه چیز دیر ریلیز میشه!تازه 1 ماهه که اچ دی 2 اینجا اومده!!ببینید چقدر داغونند!!!!معمولا چقدر بعد از نمایشگاه و معرفی گوشیها در بارسلون گوشیها ریلیز میشن؟با توجه به نمایشگاههای سالهای پیش!؟؟

---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 09:07 PM ----------

در مورد خصوصیات سیستم عامل بادا یه توضیحی میدید؟یعنی خفنتر از وین موبایل 7 و مک ایفون و اندرویده؟؟؟؟؟

pulp_152
07-02-2010, 19:46
جدی؟؟؟مگه سامسونگ گوشیهایی که قرار بر پایه ی بادا باشن رو معرفی کرده؟؟؟؟در مورد تاریخ ریلیز گوشیهای سامسونگ جدید و اپل ایفون 4g اطلاعی ندارین؟؟

---------- Post added at 09:07 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

پس با این حساب بهتره یه 4 5 ماه دیگه هم صبر کنم تا بیام از ایران بخرم!چون تو این هند خراب شده همه چیز دیر ریلیز میشه!تازه 1 ماهه که اچ دی 2 اینجا اومده!!ببینید چقدر داغونند!!!!معمولا چقدر بعد از نمایشگاه و معرفی گوشیها در بارسلون گوشیها ریلیز میشن؟با توجه به نمایشگاههای سالهای پیش!؟؟

---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 09:07 PM ----------

در مورد خصوصیات سیستم عامل بادا یه توضیحی میدید؟یعنی خفنتر از وین موبایل 7 و مک ایفون و اندرویده؟؟؟؟؟

اره یه چیزایی رو نصف و نیمه اطلاعات داده ... قرار شده کمتر از 9 روز دیگه تو بارسلون معرفی کنه ... !

4g احتمالا تو بارسلون معرفی بشه ...

معمولا 1 ماه تا 2 ماه بعد از نمایشگاه گوشیها در دسترس عموم قرار میگیرن ... مثلا من خودم s8300 رو 3 هفته بعد از نمایشگاه با گارانتی اصلی از ماکروتل برداشتم ...

اما ساتیو یا همون ایدو از سونی اریکسون کلی طول کشید بیشتر از 5 ماه ...

نمیشه گفت کی وارد بازار میشه ..
----------------------------------------

در مورد بادا هم باید بگم که به گفته سامسونگ سیستم عاملش نسبت به سیستم عاملهای دیگه هم گرافیکی تره هم اینکه انعطاف پذیری و سرعت بیشتری داره ...متن بازه و از C++ پشتیبانی میکنه فلش رو هم همینطور ... و دیگه اینکه شرکت های گردن کلفتی مثل capcom .. konami .. ea ..gameloft هم پشتش هستن و پشتیبانی میکنند البته پشتیلان زیاد داره ولی اینا معروفتریناشن .. با این وجود مثل اینکه برای game خوب روش کار شده ...

نزدیک 2.7 میلیون دلار هم جایزه برای developer ها گذاشته شده

Microsoft24
07-02-2010, 19:48

آیفون جدید ، به احتمال زیاد در جولای 2010 معرفی میشه!!!! اما معلوم نیست که اسمش 4G باشه!!

بادا هم چیز خاصی نیست ، چون با زبان جاوا نوشته شده! پس هیچ وقت به پای ویندوز موبایل هم نمی رسه! چه برسه به مک و آندروید!!!!

hasanmotori
07-02-2010, 20:02
بادا هم چیز خاصی نیست ، چون با زبان جاوا نوشته شده!

جاوا مگه اصلاً پایست که بشه روش چیزی نوشت ؟!
بعد مدرک این حرف شما چیه ؟

----------------------------------------------------

نظر من اینه که شما 8 روز صبر کنی
احتمالاً چیز خاصی معرفی نمیشه
بعد بین x10 و hd2 میتونی انتخاب کنی
nexus one هم چیز خاصی در برابر x10 داره پس بزارش کنار

Prince_Amin
07-02-2010, 20:32
حسن موتوری عزیز با نظرت در مورد مقایسه ی نکسس و ایکس10 مخالفم!دلیل مهمش هم تفاوت ال سی دی فاحش این دو گوشیه!و همچنین مقدار رم متفاوت این دو گوشی!مورد دیگه ورژن اندروید این دو گوشیه که هنوز کاملا مشخص نشده که میشه اندروید 1.6 ایکس 10 رو به 2 ارتقا داد یا خیر!در مورد دوربین این دو گوشی هم متاسفانه درسته که ایکس 10 8 مگاپیکسلیه ولی فیلمبرداریش d1 نیست و مطمئنم مانند دیگر گوشیهای سونی اریک فیلمبرداری خوبی نخواهد داشت!اگر نکته ی دیگری در مورد برتریهای متثابل این دو گوشی به ذهنتون میرسه لطفا اینجا مطرح کنید تا انتخاب صحیح تری بتونم داشته باشم!مرسی!

hasanmotori
07-02-2010, 20:52
حسن موتوری عزیز با نظرت در مورد مقایسه ی نکسس و ایکس10 مخالفم!دلیل مهمش هم تفاوت ال سی دی فاحش این دو گوشیه!و همچنین مقدار رم متفاوت این دو گوشی!مورد دیگه ورژن اندروید این دو گوشیه که هنوز کاملا مشخص نشده که میشه اندروید 1.6 ایکس 10 رو به 2 ارتقا داد یا خیر!در مورد دوربین این دو گوشی هم متاسفانه درسته که ایکس 10 8 مگاپیکسلیه ولی فیلمبرداریش d1 نیست و مطمئنم مانند دیگر گوشیهای سونی اریک فیلمبرداری خوبی نخواهد داشت!اگر نکته ی دیگری در مورد برتریهای متثابل این دو گوشی به ذهنتون میرسه لطفا اینجا مطرح کنید تا انتخاب صحیح تری بتونم داشته باشم!مرسی!

خب nexus one صفحش amoled هست به جاش صفحه x10 بزرگتره ... این مورد قبول
رم x10 به اندازه کافیه ... یعنی 384 مگ که زیادم هست
دوربینش 8 ه با کیفیت خیلی خوب ولی دوربین همه htc ها ضعیفه
فیلم برداریشم WVGA هست که از d1 وایدتره یعنی عرضش بیشتره ... فکر کنم 800x480 باشه شاید هنوزم بیشتر باشه چون اگه نسبت 16 به 9 باشه که بهش میگن full wide vga رزولوشنش میشه 854x480 ... بعدشم 30 فریمه در حالی که nexus one فقط 20 فریمه
به نظرم اگه دوربین و فیلم برات مهمه x10 بهتره
به هر حال صبر کن تا 167 ساعت و یه ذره دیگه :دی

مطمعن باش x10 به اندروید 2 آپگرید میشه ... اگه نشه خیلی مسخره میشه ... چون مولتی تاچش فقط تو اندروید 2 کار میکنه
البته از سونی اریکسون بعید نیست براش آپدیت 2 نده :27:

R@R#M@N
07-02-2010, 22:10
خب nexus one صفحش amoled هست به جاش صفحه x10 بزرگتره ... این مورد قبول
رم x10 به اندازه کافیه ... یعنی 384 مگ که زیادم هست
دوربینش 8 ه با کیفیت خیلی خوب ولی دوربین همه htc ها ضعیفه
فیلم برداریشم WVGA هست که از d1 وایدتره یعنی عرضش بیشتره ... فکر کنم 800x480 باشه شاید هنوزم بیشتر باشه چون اگه نسبت 16 به 9 باشه که بهش میگن full wide vga رزولوشنش میشه 854x480 ... بعدشم 30 فریمه در حالی که nexus one فقط 20 فریمه
به نظرم اگه دوربین و فیلم برات مهمه x10 بهتره
به هر حال صبر کن تا 167 ساعت و یه ذره دیگه

مطمعن باش x10 به اندروید 2 آپگرید میشه ... اگه نشه خیلی مسخره میشه ... چون مولتی تاچش فقط تو اندروید 2 کار میکنه
البته از سونی اریکسون بعید نیست براش آپدیت 2 نده
تایید میشه پست بالا
کلآ یه سر به GSMARena بزنی بد نیست :دی
یه پریویوو از ایکس10 هست ! یه نیگا بنداز ! سمپل فیلمشم دانلود کن ببین نسخه پروتوتایپش چه کرده !
عکساشم که خیلی خوبه (حداقل از اچ تی سی بهتره)
ال سی دی هم که تی اف تی هست ولی خازنی و 16 ملیون رنگ ساپورت
توی بلاگ سونی اریکسون (که برای سایت سونی اریکسونه) و برای دیولوپر هاست یه مصاحبه بود که توش اون یارو که روی ایکس10 کار کرده بود و به اصطلاح نماینده ی جهانیش بود گفته بود که به ورژن بالاتر ارتقا پیدا میکنه
فقط چون یه سری مشکلات داشتن برای هوم اسکرین و کلآ UI سونی برای آندو 2 اونو روی 1.6 سوار کردن تا بعدآ ورژن 2 رو ارائه بدن

S A M S U N G
07-02-2010, 22:18
سلام .

من باشم X10 انتخاب میکنم .

ولی یه چیزی که آدمو به شک میندازه اینه که گوگل پشت گوشیش هستش و خاب بالاخره یه چیزائی بیشتر بهش میرسه . ولی کلا X10 بهتره .

Bada رو بیخیال به درد سامسونگی ها میخوره :دی روش نصب برنامه داره :دی مثل D600 .

یکصد و شصت و خورده ائی :دی

مخلصیم .

pulp_152
07-02-2010, 22:40
سلام .

من باشم X10 انتخاب میکنم .

ولی یه چیزی که آدمو به شک میندازه اینه که گوگل پشت گوشیش هستش و خاب بالاخره یه چیزائی بیشتر بهش میرسه . ولی کلا X10 بهتره .

Bada رو بیخیال به درد سامسونگی ها میخوره :دی روش نصب برنامه داره :دی مثل D600 .

یکصد و شصت و خورده ائی :دی

مخلصیم .

شایدم مثل مک :31:

Prince_Amin
08-02-2010, 04:35
هر چی دردسر نصب برنامه بیشتر برای من بهتر!!اگه بادا مثل مک دردسر داره ولی بعدش اون گرافیک و انعطاف پذیری بازیها و نرم افزارهای مک رو میتونه ارائه کنه چرا گوشی بر پایه ی بادا نگیرم بالام جان؟؟

S A M S U N G
08-02-2010, 09:35
خب شما یه چند ساعت ( بچه ها یکی بیاد بگه چقدر مونده :دی ) صبر کن تا ببینیم بادام چی هستش .

ولی یه وقت خورد تو ذوقت تعجب نکنی ها :دی

مخلصیم .

merikh_merikh
09-02-2010, 11:17
سلام دوستان!تا 2 یا 3 ماه اینده میخوام یه گوشی توپ بخرم که تا مدتها به روز باشه!پیشنهادتون چیه؟اچ دی 2 بخرم یا نکسس وان گوگل یا سونی اریک ایکس پریا x10؟؟؟یا موتورلا خفن!!؟؟؟؟یا صبر کنم تا ایفون جدید بیاد(که میدونم باید 6 یا 7 ماه الکی صبر کنم!!!!:13:
1000 بار تا حالا این گوشیها رو مقایسه کردم!خودم دلم با نکسس وان هست به خاطر ال سی دی و سیستم عاملش!ولی سوالات من اینها هستند که چه موقع ویندوز موبایل 7 میاد(برای اچ دی 2)؟؟؟ایا اندروید نکسس وان که الان 2.1 iهستش اگه بعدا مثلا 2.2 یا 2.5 بیاد قابل اپدیت هست؟؟؟چون اینطور که کشف کردم ایکس 10 سونی اریک از 1.6 به 2 قابل اپدیت هست!برای بازی کردن و نرم افزار اندروید خوبه؟؟؟بهتر از وین موبایل هستش؟؟؟نظرتون در مورد موتورولا چیه(هر چند که با سخت افزارش حال نکردم و اینکه مدلهای خفنش که hdmi اسلات دارند برای بازارهای محدودی هستند مانند xt720 که فقط برای کره ی جنوبی خواهد بود!!!و در اخر اینکه فیلمبرداری نکسس وان d1 هستش!منظور از d1 چیه و ایا فیلمبرداریش از اچ دی 2 بهتره/؟؟؟؟قیمت این گوشیها الان در بازار ایران چنده؟مرسی و همیشهسبز باشید:46::46::46::40::11::10:
به نظره من اچ دی2 و ایکس10 گزینه های خوبی هستن.
من به ایکس10 رای دادم چون در کنار امکانات خوب مولتی مدیای خوبی هم داره هم چنین گوشیه بسیار زیبایی میباشد

Prince_Amin
09-02-2010, 11:32
چرا دوستان مخالف نکسس وان هستند؟؟واقعا سوال شده برام!مرسی

hasanmotori
09-02-2010, 12:08

به نظر من گوشیه خوبیه ولی x10 بهتره
اگه نمیخای صبر کنی بخرش

654123
10-02-2010, 00:16
سلام
میشه بگید چرا کسی Motorola MilStone رو پیشنهاد نمیکنه ؟
به نظر من نسبت به قیمتش(670) و با توجه به امکانات و سخت افزارش انتخاب خیلی بهتریه . خیلی دوست دارم نظر دوستان و اساتید رو هم در مورد این گوشی بدونم .

johnypersian1656
10-02-2010, 01:46
سلام
میشه بگید چرا کسی Motorola MilStone رو پیشنهاد نمیکنه ؟
به نظر من نسبت به قیمتش(670) و با توجه به امکانات و سخت افزارش انتخاب خیلی بهتریه . خیلی دوست دارم نظر دوستان و اساتید رو هم در مورد این گوشی بدونم .

من کاملا با این دوستمون موافقم. واقعا آندروید از لحاظ نرم افزاری فوق العاده قویه و کلی نرم افزار رایگان و پولی داره و دقیق مطمئنم که یکی از بازیها گرافیک بالاتری نسبت به بازیهای آیفون داره. 6و7 تا بازی در سطح بازی های آیفون داره و.... از لحاظ دوربین هم که واقعا خوبه میتونین یه نمونه فیلمبرداری که گذاشتم توی تاپیک مربوط به مایلستون رو ببینین تا متوجه بشین چقدر خوب عمل کرده(البته من جزو دوستان هستم الان اساتید هم نظر میدن :31: )

به نظر من این گوشی زیاد هم چیز فوق العاده ای نیستش.البته من کلا با طراحیش حال نکردم (که البته سلیقه ای هست) اما مثلا در موارد دیگه در مورد cpu تست هایی که توی نت هم هست و انجام شده مایلستون 720*1280 رو بدون تیک 30fps پخش میکنه ولی google nexus one اونو
12fps