PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: ميخوام يه متغير رو تو همه فرمهام داشته باشم

Honradez
07-02-2010, 18:42
سلام دوستان.

من ميخوام مقدار يه متغير، در همه فرمهام بمونه. مثلا اگر متغير a را مقدار 2 را تعريف کنم و پروژه من، دو تا فرم داشته باشه، در جفتش وقتي خواستم a رو چاپ کنه،‌ بنويسه 2.

چکار کنم؟

متشکرم. :46:

8086
07-02-2010, 21:46
با سلام
اين برميگرده به مبحث ميدان ديد در متغيير ها
سه نوع ميدان ديد داريم.
1. محلي يا local كه با دستور Dim در روال تعريف ميشود و عمر آنها با تمام شدن روال به پايان ميرسد.
2. متغييرهاي عمومي: اين متغيير ها در بخش General مدول تعريف ميشوند و در همان مدول معتبر و قابل استفاده اند، مدول ميتواند فرم يا ماژول باشد.
3. متغييرهاي سراسري(Global): با دستور public در بخش General تعريف ميشوند و در كل پروژه قابل استفاده اند.
با تشكر

بايد از دستور public استفاده كني

Rishter
07-02-2010, 21:55
سلام عزيز .

به نظر من شما بايد از 2 كنترل استفاده كنيد . كنترل اول Label و كنترل دوم Timer هست .

برروي Timer كليك كنيد و اين كدها را بنويس :

dim a as Integer
a = 3
label1.caption = a

خب اينجا هدف از ايجاد Timer اتوماتيك كردن نشان دادن متغير a است . و در Label هر عددي كه به متغير a

بدهيد نشان داده ميشود . براي آنكه بتوانيد عدد متغير a را به صورت دستي نه كد تغيير دهيد يك Textbox هم

به فرمتون اضافه كنيد . سپس به جاي خط دوم يعني a =3 اين كد رو بنويس :( a= val(text1.text

اگر هم خواستي كه متغير را به فرم ديگري انتقال دهي فقط كافيست كه نوشته label رو لينك بدي . يه مثال :

حال ميخواهيم كه در مثال بالا متغير a در فرم 2 نشان داده شود . خب توي فرم 2 يك label ايجاد كنيد . يك تايمر

هم بذاريد. حال در تايمر فرم 2 بنويسيد

label1.caption = form1.label1.caption

راستي يادم رفت : Timer.interval = 1

شما مبتوانيد visible هاي label هاتون رو False كنيد . تا كاربر نتونه اونارو ببينه . :46:

اگه باز مشكلي بود بپرسيد تا ببينيم چي مي شه

:10::40::20:

p d
07-02-2010, 22:54
ضمن تشكر از 8086
مسائل بايد اصولي حل بشن , نه كه ماست مالي كنيم (جناب Rishter):31:
به نظرم 8086 اصولي توضيح داده.

Vb1471
01-05-2010, 23:41
سلام :
شما بايد از يك ماژول استفاده كنيد تا بتوانيد از متغير خود در تمام فرم ها استفاده كنيد

1-يك ماژول به برنامه اضافه كرده
2- درون مازول كد زير را بنويسيد :

Public a As Integer