PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم در حین کار !!!!

mer5ad
07-02-2010, 14:36
سلام دوستان ، خسته نباشید!
عرضم به حضورتون که . . .
من 1 هفتس که ویندوز عوض کردم ، 2 روز اول خوب بود ، ولی جدیدا" هی هنگ میکنه و بعضی از قسمت های ویندوز غیر فعال میشه !!!! مثل استارت منو ، تسک منیجر و . . .
موقعی که هنگ میکنه ، ماوس رو میشه حرکت داد و کیبورد هم فعاله و کار میکنه !!!!!
در نگاه اول بنظر میاد که سیستم ویروسیه ، ولی من با nod32 آپدیت شده اسکن کردم ولی ، چیزی پیدا نکرد !!!!
در ضمن ، من مادربورد ، رم و پاور رو هم عوض کردم ، چون مادربورد قبلی به شهادت رسید . . .
CPU هم Pentium 4 فرکانس 3.40 GHz هست ، که میشه گفت قدیمیه . . .
ولی بگم ، من وقتی قطعات رو عوض کردم حدود 4 روز با وینذوز قبلی کار کردم که اصلا" چنین مشکلی نداشت !!!!!
خب ، بنظر شما اشکال از کجاست؟؟؟؟
سیستم نرم افزاری مشکل داره یا . . . سخت افزاری ؟؟؟؟

Mohammad King
07-02-2010, 14:56
سلام

چند تا دلیل داره:

میتونه از گرم شدن سیستم باشه.

میتونه از ویروس باشه.

Masоud
07-02-2010, 17:24
سلام

میتونه از اثرات به جا مونده از ویروس هم باشه.

با نصب نرم افزار بهینه ساز مثل TuneUp Utility و یا System Mechanic Pro ویندوز رو بهینه سازی کن.

فایل زیر رو هم دانلود و محتویاتشو اجرا کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

mer5ad
07-02-2010, 18:36
سلام

چند تا دلیل داره:

میتونه از گرم شدن سیستم باشه.

میتونه از ویروس باشه.

گفتی گرم شدن !!!!
دمای CPU روی این مادربورد 51 درجه س !!! روی مادربورد قبلیم 40 بود !!!!
بنظرت بخاطر اینه؟؟؟؟

سلام

میتونه از اثرات به جا مونده از ویروس هم باشه.

با نصب نرم افزار بهینه ساز مثل TuneUp Utility و یا System Mechanic Pro ویندوز رو بهینه سازی کن.

فایل زیر رو هم دانلود و محتویاتشو اجرا کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید :40:

ممنون رفیق ، تست میکنم ببینم چی میشه . . .

Mohammad King
07-02-2010, 20:13
دوست من دمای نرمال را نمیدونم چنده؟!

ولی به هر حال کیس را در جای خنک قرار دهید و امتحان کنید.

موفق باشید

mer5ad
13-02-2010, 20:51
دوباره سلام . . .

واقعا" اگه همه بهم بگن رو سرت دو شاخ داری تعجب نمیکنم !!!!

شاید خیلی عجیب به نظر بیاد ، ولی . . .

من برای تست ویندوز 7 نصب کردم ، چند روز استفاده کردم و بدون هییییچ مشکلی کار کرد !!!! نه اروری نه چیزی و با همون سخت افزار . . .

خب ، دیگه گفتم سیستم مشکلی نداره خدا رو شکر و احتملا" ویندوزش مشکل داشت که ره به ره هنگ میکرد!!! برای همین چون رم سیستم پائینه ( 1GB ) و ویندوز 7 قربونش برم خودش به تنهائی در حالت عادی کلی از رمو اشغال میکنه گفتم برم دوباره XP نصب کنم . . .

یه XP دیگه گیر اوردم . . . نصب کردم ، اومد بالا ، درایور کارت گرافیک و صدا رو اینستال کردم ، داشتم نرم افزارهای جانبی رو نصب میکردم که . . . هنگ کرد !!!!!!!!!!! مثه دفعه قبل !!!!!!!!! :|

درست مثه سابق :

1-سیستم در حال کار هنگ میکنه ( ولی الآن یه نمه کمتره )
2-بعد از یه مدتی که سیستم روشنه صداش در نمیاد !!!!! یعنی وقتی آهنگ پلی میکنی اجرا میشه ، ولی صدا پخش نمیشه ، اما صداش کلیک فلدرا میاد !!!!!!! قسمت تست کارت صدا هم کار میکنه و صدا واضح پخش میشه !!!!! ولی یکبار بنکل صدا قطه شد . . .
3-موقع کار با اینترنت بارها پشت سر هم DC میشه که این بیشتر منو کلافه کرده !!!!!

با آنتی ویروس اسکن کردم ، با Trojan Remover هم همینطور ، چیزی پیدا نکردن که بگیم زیر سر ویروسه . . ..

دیگه نمیدونم چی کار کنم ، ولی من فقط به یه چیز شک دارم و اون درایور کارت صداست . . . !!!! فکر کنم این باعث میشه سیستم این ریختی شه !!!!!

درایور کارت گرافیک و کارت صدا XP و 7 هم با همدیگه فرق دارن و شاید دلیل اینکه 7 چنین مشلکی نداشت همین باشه . . . !!! یعنی درایور XP مشکل داره !!!!

شما اینطور فکر نمیکنید ؟؟؟؟ :eh:

arashaga
13-02-2010, 21:53
در حين جابجايي بين Tab هاي فايرفاكس و اينترنت اكسپلورر هم هنگ موقت ميكنه و بعد ول ميكنه؟

.:HAMED:.
13-02-2010, 22:15
راستی اینم ضمیمش بکن که همین دوساعت پیش از خونه یکی از فملا(جمع فامیل:دی)برگشتم که اتفاقا و دقیقا مشکلش مثل مشکل سیسنم شما بود که بعد از تلاشهای بسیار سربازان گمنام به این نتیجه رسیده شد که نوسان برق باعث هنگ کردنش میشه و چون از قضای آمده فن پاورش هم مشکل داشت داغ میکرد و بعدش یه ریستارت عالی
جهت اطلاع رسوندیم خدمت عزیزان
ممنون

mer5ad
14-02-2010, 03:32
در حين جابجايي بين Tab هاي فايرفاكس و اينترنت اكسپلورر هم هنگ موقت ميكنه و بعد ول ميكنه؟

آره آره ، اصلا" گاهی اوقات فایر فاکس قفل میکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی این مشکل تو 7 نبووووود . . ..

mer5ad
14-02-2010, 13:08
بابا این همه دانشمند تو این فروم هست. . . متخصص ، کاشف ، پژوهش گر . . .
یکی پیدا نمیشه درد مارو دوا کنه ؟؟؟؟

.:HAMED:.
14-02-2010, 13:20
راحت ترین کار اینه که بندازی دور و یکی دیگه شو بخری:دی
من همیشه این کارو میکنم

mer5ad
14-02-2010, 14:53
راحت ترین کار اینه که بندازی دور و یکی دیگه شو بخری:دی
من همیشه این کارو میکنم

چیو بندازم دور ؟؟؟؟
میگم سیستم رو 7 مشکلی نداره ، میگی بنداز دور ؟؟؟
از اون حرفا زدیااااااا . . .

Advanced Ali-001
14-02-2010, 15:05
چیو بندازم دور ؟؟؟؟
میگم سیستم رو 7 مشکلی نداره ، میگی بنداز دور ؟؟؟
از اون حرفا زدیااااااا . . .

باسلام
آقای مرصاد ممکنه ازرمتون باشه یا ممکنه ازنصب کردن برنامه های زیاد باشه یا شایدم درایور گرافیکتون آپدیت شده نباشه ممکنه هم بخاطر اون گوشه بغل ساعت باشه که برنامه هاتون دونه دونه باید خونده بشه وبیاد تو اون قسمتOK واسه حل این موضوع از آدرس زیر عمل کنید:
RUN>MSCONFIG>START UP
ازاین پنجره میتونید بگید که کدوم فایلاتون دراول ورود شما به ویندوز راه اندازی بشند کدوماشون نشن
وسلام
ویه چیز دیگه ممکنه که فایل های درای شما بسیار زیاد وقدیمی وبهم ریخته باشند تو هارد تا حالا درایواتون رو دیفراگ کردین؟
آهان یه چیز دیگه تاحالا صدای قیژ از کامپیوترتون نیومده؟
اگه ممکنه مقدار رم ومدل هارد وتعداد درایو ها وظرفیتشون رو هم بنویسی تاانشالاله مشکلتون رو دریابم OK
راستی یه چیز دیگه میگم این اواتورت تو آدم میبینه حسابی دست به سینه میشنه :46:
کاری بود درخدمتم (یادداشت تو پرو فیل):20: