PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد شبکه کردن 30 کامپیوتر

meghdad23
07-02-2010, 10:53
سلام خدمت دوستان عزیز
برای من یک سوال در مورد شبکه کردن مثلا 30 کامپیوتر در یک ساختمان 3 طبقه بوجود آمده و اون این است که ما به چه طریقی باید اونا را به هم دیگه شبکه کنیم،
من خودم اینطور فکر می کنم که برای هر کامپیوتر باید یک کابل به داکت ها بکشیم؟اما مشکلم اینه که در داکتها چگونه کابل کشی میشه

اگه ممکنه در این مورد کامل راهنماییم کنید؟

dsa dsa
08-02-2010, 14:24
وایرلس شبکه می تونب بکنی .. 30 کارت شبکه و با access point بخر..
یا با سیم که هزینه اش هم کمتر و باید باز 30 تا کارت شبکه بگیری و دو تا سوییچ 16 تایی !!

meghdad23
09-02-2010, 20:11
سلام
و ممنون از پاسختون

یا با سیم که هزینه اش هم کمتر و باید باز 30 تا کارت شبکه بگیری و دو تا سوییچ 16 تایی !!
در این مورد و نحوه کار و چگونگی راه اندازی ممکنه بیشتر توضیح بدید
یعنی از هر 30 کارت شبکه باید داکتها کابل مستقیم به هاب بره؟

rozbeh85
09-02-2010, 23:16
چون 3 طبقه داریم اگر با سیم کاری کنی باید تو هر طبقه 3 تا سوئیچ بزاری و از هر سوئیچ یه سیم به اون یکی
تو هر طبقه هم باید تمام کامپیوتر ها به سوئیچ وصل شوند

meghdad23
10-02-2010, 16:05
چون 3 طبقه داریم اگر با سیم کاری کنی باید تو هر طبقه 3 تا سوئیچ بزاری و از هر سوئیچ یه سیم به اون یکی
تو هر طبقه هم باید تمام کامپیوتر ها به سوئیچ وصل شوند

سلام و ممنون از پاسختون
آیا در هر طبقه باید از هر کامپیوتر یک کابل مستقیم حالا با هر طولی به سوییچ بره یا یک کابل اشتراکی هست که از هر رابانه به اون کابل اشتراکی کابل می کشیم ؟

kazem121
13-02-2010, 08:09
سلام دوست من شما باید از هر کامپیوترتون به سوییج یه کابل مستقیم ببری و بعدم تمام سوییج ها رو بین طبقات با یه کابل دیگه به هم وصل کنی.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این شکل رو میزارم که بهت در درک بهتر کمک کنه
خطهای نازک رابط بین کلاینت و سوییچ هاست و اون خط نقطه چین بزرگ هم واسط بین طبقات و سوییج ها به هم هست.

dsa dsa
13-02-2010, 13:30
داش کاظم خوب توضیح داد ...
اگر هزینه برات مهم نیست می توانی بی سیم شبکه که AP و کارت شبکه ( اکسترنال بگیری بهتره ) نیازه..
که قیمت معمولی کارت شبکه اکسترنال dlink معمولی 23 24 هزار تومان هست ..
اگر می خوای اینترنت share هم داشته یه adsl modem router بگیری هم خوبه..

meghdad23
14-02-2010, 11:27
سلام

این شکل رو میزارم که بهت در درک بهتر کمک کنه
خطهای نازک رابط بین کلاینت و سوییچ هاست و اون خط نقطه چین بزرگ هم واسط بین طبقات و سوییج ها به هم هست.

نمیدونم چرا شکلش را نشون نمیده اگه ممکنه یکبار دیگه اونا توی سایت بذارید

saeedbnbn
15-02-2010, 04:00
با سلام و درود خدمت دوستان
چند تا سوال داشتم كه بپرسم و جايي از p30world بهتر پيدا نكردم از همه عزيزاني كه مي تونن كمك كنن خواهش ميكنم كمكم كنن . از همگي ممنون .
1- مي خواستم بدوم hub switch des با dgs در برند dlink چه فرقي داره اصلا يه هاب سوئيچ 16 تايي خوب چيه؟ و چه مشخصاتي داره .
2- اگه بخوايم يه شبكه كوچيكو با يك مودم adsl2 داشته باشيم و يك سوئيچ كه توسط يه server مديريت بشه بهتره از پورت شبكه مودم استفاده بشه يا usb اگه از پورت شبكه مودم بشه بايد به سوئيچ وصلش كنيم يا خود سرور. آخه سرور يه جاي كابل rj45 كه واسه شبكه هست كه بيشتر نداره اونوقت بايد 2 تا lan داشته باشيم؟
3- اكه بايد مودم به هاب وصل شه اينتوري همه كامپيوترا دسترسي ندارن؟ چجري فقط از طريق سرور كنترل ميشه تو سويچ بره كه به همه وصل. تورو خدا كمكم كنيد واقعا ديووه شدم انقدر گشتم.

تا عمري خدا بده دعاتون ميكنم

networkman2010
22-02-2010, 01:02
سلام دوست عزیز
به نظر من از wireless استفاده کن شاید هزینه کمی بیشتر بشه ولی راحتتر و بهتر هست
شما به راحتی یک مودم (accses point) میگیرین و کارت شبکه wire less و یک شبکه درست کرده و بقیه قضایا