PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیستم جدید

amirspl
06-02-2010, 20:15
سلام
من قصد دارم یه سیستم جدید بخرم و کارمم با کامپیوتر گیم و استفاده از نرم افزار هایه مهندسی و اورکلاک به مقدار لازم هست
قصد خریده سیستمی با مشخصات زیرو دارم:
CPU:core i7 920 D0
MAIN:EVGA X58 SLI Classified E760
RAM:TeamGroup Xtreem 2GB*3 1866MHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or Corsair Dominator Series Triple 6GB FSB 1600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
VGA: msi 5970
PSU:corsair hx100 or enermax revolutions1050 or cooler master ucp 1100
CASE: haf 932
حالا برای مادربورد اگه بورده بهتری سراغ دارید لطفا بگید usb 3 و sata 3برام مهم نیست چون هنوز لوازمش نیومده و اگرم احتیاج داشته باشم از کارت هایه توسعه pcie استفاده میکنم
و برای پاور انرمکس 1050 پیدا نمیشه ولی شاید بتونم از اونور بیارم ولی اگه نشد کرس ایر رو بگیرم یا کولرمستر
خوشحال میشم نظراتتونو بگید
با تشکر

m.b.h.a
06-02-2010, 20:40
با سلام ...
دوست عزیز در مورد CPU که خوب حداقل CPU در سری 900 که خوب نمیشه کاریش کرد مگر که مدل بالاتر بخواهی .
اما در مورد مادربورد چرا از برندهای بهتر مثل ASUS , GIGABYTE استفاده نمی کنی .
این مین شما هم خیلی گرونه و هم امکانات کمی داره .
5000 هزار تومن برای این مین (البته قیمت اینترنتی) و فقط ساپورت از SLI .
اما ویژگی های جالبی داره 8 SATA و 4 PCIE 2.0 ....
به نظر من میتونی از مینی مثل :
ASUS
P6T
P6X58D PREMUIM
RAMPAGE II GENE
GIGABYTE
EX58 UD4P
UD5
UD6
UD7
در مورد بقیه قطعاتم خوبن ولی می تونی با تجدید نظر در مورد مادربورد بهتر از اینارم داشته باشی .
مین دومی ASUS از جدید ترین مین هاست که USB 3.0 و SATA 6 هم پشتیبانی می کنه .

amirspl
07-02-2010, 07:06
با سلام ...
دوست عزیز در مورد CPU که خوب حداقل CPU در سری 900 که خوب نمیشه کاریش کرد مگر که مدل بالاتر بخواهی .
اما در مورد مادربورد چرا از برندهای بهتر مثل ASUS , GIGABYTE استفاده نمی کنی .
این مین شما هم خیلی گرونه و هم امکانات کمی داره .
5000 هزار تومن برای این مین (البته قیمت اینترنتی) و فقط ساپورت از SLI .
اما ویژگی های جالبی داره 8 SATA و 4 PCIE 2.0 ....
به نظر من میتونی از مینی مثل :
ASUS
P6T
P6X58D PREMUIM
RAMPAGE II GENE
GIGABYTE
EX58 UD4P
UD5
UD6
UD7
در مورد بقیه قطعاتم خوبن ولی می تونی با تجدید نظر در مورد مادربورد بهتر از اینارم داشته باشی .
مین دومی ASUS از جدید ترین مین هاست که USB 3.0 و SATA 6 هم پشتیبانی می کنه .
برند evga یک برند حرفه ای هست و خدای اورکلاک البته من نمیگم اسوس و گیگا بد هستن چون من خودم همیشه برای همه اسوس پیشنهاد میدم ولی میخوام بردی که میخرم تو اور حرفه ای باشه
من این سی پی یو رو میخوام تا 4 گیگاهرتز اور کنم تا راحت تر باشم اونایه دیگه هیچ فرقی با این ندارن فقط قیمته بالایی دارن

xzero
07-02-2010, 11:22
سلام
عزیز برند EVGA توی مینها سوم هستش البته به نظر من
شما بهتره با این بودجه giga که قابلیت اور بیشتری داره بردارین
یا اسوس که تو اورکلاک دومه ولی تو کیفیت اوله
پیشنهادهای من به ترتیب ایناست:
GIGABYTE X58A UD7
ASUS RAMPAGE II EXTREME
GIGABYTE X58 EXTREME
قیمتاشم به ترتیب تقریبا:
470000
440000
440000
اگه بازم اصرار داری که EVGA بگیری باید حداقل از کیس GREEN INFINITY استفاده کنی
چون این مین از مینهای متداول امروزی بزرگتره اینم لینکش:

کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قیمتشم حدود 100000

amirspl
07-02-2010, 14:18
سلام
عزیز برند EVGA توی مینها سوم هستش البته به نظر من
شما بهتره با این بودجه giga که قابلیت اور بیشتری داره بردارین
یا اسوس که تو اورکلاک دومه ولی تو کیفیت اوله
پیشنهادهای من به ترتیب ایناست:
GIGABYTE X58A UD7
ASUS RAMPAGE II EXTREME
GIGABYTE X58 EXTREME
قیمتاشم به ترتیب تقریبا:
470000
440000
440000
اگه بازم اصرار داری که EVGA بگیری باید حداقل از کیس GREEN INFINITY استفاده کنی
چون این مین از مینهای متداول امروزی بزرگتره اینم لینکش:

کد:
قیمتشم حدود 100000
برای کیس که من میخوام از haf 932 cooler master استفاده کنم که سایز E-ATX توش جامیشه
راستش برای بورد خیلی دو دل هستم و نمی دونم چی بگیرم البته بورد گیگا یکی از خنک ترین برد هایه جهانه ولی خوب نمی دونم چی بگیرم
برای پاور کسی نظری نداره اگه من انرمکس گیرم نیومد کرس ایر بگیرم یا کولرمستر
برای گرافیک چی خوبه یا از برند دیگه ای بگیرم

xzero
07-02-2010, 17:38
عزیز این EVGA CLASSIFIED که میگی crossfire که حتی مینهای میان قیمت هم ساپورت میکنن ساپورت نمیکنه
این مین برای SLI طراحی شده و شما میخواین از ATI استفاده کنین
پس یا از nvidia یه کارت بردارین مثل gtx 295
یا مین رو از اون سه تا که گفتم بردارین
البته من پیشنهادم اینه که مین رو از همون 3 تا بردارین که crossfire هم ساپورت میکنن و یک کارت 5970 از برند sapphire یا gigabyte بردارین البته sapphire بهتره
ولی اگه خواستین مین رو evga بردارین یک کارت gtx295 حتما از برند evga بگیرین که بهترینه.

sir payman
07-02-2010, 17:39
EVGA یکی از بورد سازهای عالیه چه در زمینه بورد گرافیک و چه مادربورد و چون کمی گرونتر از سایر برندها هست توی ایران خیلی طرفدار نداره.
من شخصا EVGA رو ترجیح میدم.
کارت گرافیک هم خوب فعلا قویتر از این کارت وجود نداره.
MSI کارتهای خوبیه و در کنارش نگاهی به sapphire و HIS هم داشته باشید.
ولی در مجموع این کارتها اختلاف چندانی با هم ندارن حالا از هر برندی که میخواد باشه.

Ultra_Black
07-02-2010, 18:24
عزیز این EVGA CLASSIFIED که میگی crossfire که حتی مینهای میان قیمت هم ساپورت میکنن ساپورت نمیکنه
دوست عزیز از کراس فایر هم پشتیبانی میکنه اونم به صورت 3Way!

amirspl
07-02-2010, 19:12
این مین برای SLI طراحی شده و شما میخواین از ATI استفاده کنین
پس یا از nvidia یه کارت بردارین مثل gtx 295
یا مین رو از اون سه تا که گفتم بردارین
البته من پیشنهادم اینه که مین رو از همون 3 تا بردارین که crossfire هم ساپورت میکنن و یک کارت 5970 از برند sapphire یا gigabyte بردارین البته sapphire بهتره
ولی اگه خواستین مین رو evga بردارین یک کارت gtx295 حتما از برند evga بگیرین که بهترینه.
کجا شما خوندید کراسفایر ساپورت نمی کنه
اتفاقا وقتی گیگا بگیرم معلوم نیست بشه کراس فایر کرد یا نه چون اسلات هایه کارتش خیلی بهم نزدیکه ولی evga طراحیش برای 3way بوده
برای کراس فایرم شما عکس زیر رو نگاه کن که دو 5970 رو روی این بورد کراس کرده

m.b.h.a
07-02-2010, 19:18
دوست عزیز از کراس فایر هم پشتیبانی میکنه اونم به صورت 3Way!
با سلام ...
دوست عزیز از گفتت اطمینان داری ولی سایت خود EVGA چیز دیگه می گه !!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

m.b.h.a
07-02-2010, 19:25
کجا شما خوندید کراسفایر ساپورت نمی کنه

سایت خود EVGA ، منبع از این محکم تر ...

اتفاقا وقتی گیگا بگیرم معلوم نیست بشه کراس فایر کرد یا نه چون اسلات هایه کارتش خیلی بهم نزدیکه ولی evga طراحیش برای 3way بوده
برای کراس فایرم شما عکس زیر رو نگاه کن که دو 5970 رو روی این بورد کراس کرده

دوست عزیز این حرفارو نگو یعنی چی گیگا اسلات هایه کارتش خیلی بهم نزدیکه این مین ها برای قابلیتاشون طراحی شده یارو شب نخوابیده صبح بلند شه مین طراحی کنه .

Ultra_Black
07-02-2010, 19:33
با سلام ...
دوست عزیز از گفتت اطمینان داری ولی سایت خود EVGA چیز دیگه می گه !!!!!متاسفانه تو سایت EVGA بعضی چیزها رو ننوشته:

This is the first EVGA motherboard to support both Crossfire and SLI on the same board, due to the use of the X58 chipset.

amirspl
07-02-2010, 19:52
متاسفانه تو سایت EVGA بعضی چیزها رو ننوشته:

سایت evga اگه دقت کرده باشید specification حدوده نصف صفحه است ولی گیگا و اسوس یه 2 صفحه ای برا محصولاتشون نوشتن
ولی باید اقرار کرد بهترین گارانتی رو تو ایران گیگا داره چون من خودم واقعا آواژنگ روقبول دارم
این عکسی هم که من گزاشتم سیستم یکی از دوستام هست
معمولا میگن ادمایه بزرگ کم حرف میزنن حالا این EVGAفکر کنم جو گیر شده یه سری چیزارو ننوشته:27:
بازم ممنون:11:

m.b.h.a
07-02-2010, 20:09
متاسفانه تو سایت EVGA بعضی چیزها رو ننوشته:دوست عزیز اگر دقت کنی این Review مربوط به یه مین با Part Number ، 141-BL-E759 هستش اما دوست ما
PART NUMBER: 141-BL-E760-A1 درخواست داده
در ضمن دوست عزیز amirspl مطمئنی که مین انتخابی شما 920 Core i7 رو پشتیبانی می کنه ....
قسمت Cpu support

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین مادربورد برای Cpu core i7 i5 i3 طراحی شده و Core i7 920 رو ساپورت نمی کنه .(سوکت 1156)

---------- Post added at 08:09 PM ---------- Previous post was at 08:05 PM ----------

معمولا میگن ادمایه بزرگ کم حرف میزنن حالا این EVGAفکر کنم جو گیر شده یه سری چیزارو ننوشته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست عزیز این یه ویژگی خوبه و مطمئن باش شرکت ها به این ویژگی های مینشون می نازن نه اینکه بیان از ذکرش امتناع کنن...

m.b.h.a
07-02-2010, 20:35
با سلام مجدد ...
دوست عزیز اگر هنوز روی حرف خودت در مورد خرید EVGA هستی خیلی دقت کن اطلاعات متفاوته ....
مثلاَ تو ساین لیون کامپیوتر نوشته سوکت EX58 ، در حالی که سایت اصلی EVGA نوشته که سوکت برای Core i7 i5 i3 طراحی شده ؟؟؟؟

amirspl
08-02-2010, 00:28
با سلام مجدد ...
دوست عزیز اگر هنوز روی حرف خودت در مورد خرید EVGA هستی خیلی دقت کن اطلاعات متفاوته ....
مثلاَ تو ساین لیون کامپیوتر نوشته سوکت EX58 ، در حالی که سایت اصلی EVGA نوشته که سوکت برای Core i7 i5 i3 طراحی شده ؟؟؟؟
دوست عزیز من این بوردو از نزدیک دیدم و میتونی بری به این صفحه تا ببینی x58 هست من نمی دونم شما کجا دیدی این برد که اصلا تو اسمش x58 داره شما میگی core i5 و i3 هم روش نصب میشه:18:

ولی در کل ممنونم تا چند روز دیگه سفارش میدم برام از اونور بیارن:40:

m.b.h.a
08-02-2010, 10:14
دوست عزیز من این بوردو از نزدیک دیدم و میتونی بری به این صفحه تا ببینی x58 هست من نمی دونم شما کجا دیدی این برد که اصلا تو اسمش x58 داره شما میگی core i5 و i3 هم روش نصب میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام ...
دوست عزیز این لینک مستقیم همون مینی که شما گفتید باPART NUMBER: 141-BL-E760-A1
قسمت cpu support دقت کن چی نوشته :

برای من هم سئوال پیش اومد ؟؟؟؟

در ضمن وقتی روش کلیک می کنی می نویسه :

Intel® Core i3, i5 and i7 Support

With an integrated memory controller, Intel® Core i7 (Socket 1366) processors feature amazing performance for however you use your computer.

یعنی EVGA نمی دونه سوکت core i7(800) i5 i3 1156 هستش نه 1366!!!!!!

amirspl
08-02-2010, 12:13
با سلام ...
دوست عزیز این لینک مستقیم همون مینی که شما گفتید باPART NUMBER: 141-BL-E760-A1
قسمت cpu support دقت کن چی نوشته :

برای من هم سئوال پیش اومد ؟؟؟؟

در ضمن وقتی روش کلیک می کنی می نویسه :

Intel® Core i3, i5 and i7 Support

With an integrated memory controller, Intel® Core i7 (Socket 1366) processors feature amazing performance for however you use your computer.

یعنی EVGA نمی دونه سوکت core i7(800) i5 i3 1156 هستش نه 1366!!!!!!
من اصلا می خوام یه سی پی یو i7 رو یه بورده p55 ببندم مشکلی داری
شما اگه به جعبه این بورد نگاه کنید جوری نوشته x58 که یه ادمی که شماره عینکش 5 هست هم میتونه بخونه
core i7(8) i5 اینا p55 هست نه x58

xzero
08-02-2010, 13:22
amirspl شرمنده که اطلاعات غلط دادم
درسته 3way cross ساپورت میکنه
دیشب میخواستم بیام اصلاحش کنم ولی وقت نشد متاسفم
من تجربه ای در مورد مینش ندارم ولی اونایی که از گرافیکاش استفاده کردن کاملا راضین
ولی من بازم اول گیگا رو پیشنهاد میدم بعد اسوس
در هر صورت هر سیستمی که گرفتی فنش برات بچرخه.

amirspl
08-02-2010, 20:24
amirspl شرمنده که اطلاعات غلط دادم
درسته 3way cross ساپورت میکنه
دیشب میخواستم بیام اصلاحش کنم ولی وقت نشد متاسفم
من تجربه ای در مورد مینش ندارم ولی اونایی که از گرافیکاش استفاده کردن کاملا راضین
ولی من بازم اول گیگا رو پیشنهاد میدم بعد اسوس
در هر صورت هر سیستمی که گرفتی فنش برات بچرخه.
من خودم رو این بورد شناخت کافی دارم
از شما هم ممنونم
راستش این بورد الان و ایران گیر نمیاد ولی به احتمال زیاد از اونور میارم
گفتی فن یادم افتاد بایر یه cpu کولر خوبم براش بگیرم؟

m.b.h.a
08-02-2010, 22:17
سلام
دوست عزیز من که مشکلی ندارم ولی یادت باشه شما راهنمایی خواستی ما هم هر چی می دونستیم به شما گفتیم حالا صلاح مملکت خویش را خسروان دانند ...

شما اگه به جعبه این بورد نگاه کنید جوری نوشته x58 که یه ادمی که شماره عینکش 5 هست هم میتونه بخونه
اینهم بگم که اتفاقاَ من عینک ندارم و خوشبختانه نیازی هم بهش پیدا نکردم اگر هم اطلاعاتی که روی جعبش نوشته مثل اطلاعات توی سایتش باشه پس نور الا نوره ....

core i7(8) i5 اینا p55 هست نه x58
دوست عزیز اینو من 10 روز اول تولید مین های با سوکت 1156 با خبر شدم نه حالا ؟؟؟؟
من هر چی میگم تو سایت اصلی نوشته شما هی بگو نه !!!! لینکو شما دیدی ؟

سلام
من قصد دارم یه سیستم جدید بخرم و کارمم با کامپیوتر گیم و استفاده از نرم افزار هایه مهندسی و اورکلاک به مقدار لازم هست
قصد خریده سیستمی با مشخصات زیرو دارم:
CPU:core i7 920 D0
MAIN:EVGA X58 SLI Classified E760
RAM:TeamGroup Xtreem 2GB*3 1866MHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or Corsair Dominator Series Triple 6GB FSB 1600 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
VGA: msi 5970
PSU:corsair hx100 or enermax revolutions1050 or cooler master ucp 1100
CASE: haf 932
حالا برای مادربورد اگه بورده بهتری سراغ دارید لطفا بگید usb 3 و sata 3برام مهم نیست چون هنوز لوازمش نیومده و اگرم احتیاج داشته باشم از کارت هایه توسعه pcie استفاده میکنم
و برای پاور انرمکس 1050 پیدا نمیشه ولی شاید بتونم از اونور بیارم ولی اگه نشد کرس ایر رو بگیرم یا کولرمستر
خوشحال میشم نظراتتونو بگید
با تشکر

دوست عزیز اگه به cpu درخواستیت نگاه می کردی آگاه می شدی که این سوکتش چیه در ضمن نیازی به هیچ عینکیم نبود و نیست ...
در ضمن اگر کسی راهنماییت می کنه قصد گمراه کردنتو نداره می خواد راه بهتری بهت نشون بده ...
در آخر هم بگم اگر شما روی مین شناخت کافی داشتی پس چرا توی سئوالت مطرح کردی ؟
وقتی شما یه سیستمو درخواست میدی مثل یه داور باید رفتار کنی نه مثل یه شاکی !!!!

amirspl
09-02-2010, 13:57
سلام
دوست عزیز من که مشکلی ندارم ولی یادت باشه شما راهنمایی خواستی ما هم هر چی می دونستیم به شما گفتیم حالا صلاح مملکت خویش را خسروان دانند ...

اینهم بگم که اتفاقاَ من عینک ندارم و خوشبختانه نیازی هم بهش پیدا نکردم اگر هم اطلاعاتی که روی جعبش نوشته مثل اطلاعات توی سایتش باشه پس نور الا نوره ....

دوست عزیز اینو من 10 روز اول تولید مین های با سوکت 1156 با خبر شدم نه حالا ؟؟؟؟
من هر چی میگم تو سایت اصلی نوشته شما هی بگو نه !!!! لینکو شما دیدی ؟

دوست عزیز اگه به cpu درخواستیت نگاه می کردی آگاه می شدی که این سوکتش چیه در ضمن نیازی به هیچ عینکیم نبود و نیست ...
در ضمن اگر کسی راهنماییت می کنه قصد گمراه کردنتو نداره می خواد راه بهتری بهت نشون بده ...
در آخر هم بگم اگر شما روی مین شناخت کافی داشتی پس چرا توی سئوالت مطرح کردی ؟
وقتی شما یه سیستمو درخواست میدی مثل یه داور باید رفتار کنی نه مثل یه شاکی !!!!
من بورد رو میشناختم ولی برای بقیه سیستم راهنمایی میخواستم مخصوصا رم که هیچ کس نظره خاصی نداد