PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل خيلي بزرگ ( لطفا سريعا كمكم كنيد )

Lamanta
06-02-2010, 14:50
سلام
چند روزيه كامپيوترم يه جوري شده
مثلا ديروز يهو ديگه اصلا فاير فاكس باز نميشد دوباره نصبش كردم
امروز Win rar رو باز نميكه Word هم خراب شده ، ضمنا فايل Setup اشون هم ديگه باز نميشه
مي خواستم ببينم اين ويروسه ؟ اگه ويروس نيست چيه پس !؟
چيكار كنم هر روز يه نرم افزاري خراب ميشه !
ضمنا يه چيزي رو كه باز نميكنه سريع Temp ام رو از اون پر ميكنه .
يعني 5ْGB از اون ميريزه توي Temp .
ممنون ميشم اگه زود كمكم كنيد .

Lamanta
06-02-2010, 23:42
تورو خدا كمكم كنيد .

picher_s
07-02-2010, 07:49
درود

در مورده سیستمت بگو.

روش آنتی داری؟ آنتیت چیه؟! به روز هست؟!!

مثل همیشه

1- Combofix , گذاشتن Logَ اینجا.

2- نصب آویرا.

خبرش رو بده.

Lamanta
07-02-2010, 14:16
آنتي ويروس ندارم اصلا .
مي خواستم نود نصب كنم نداشتم ورژن 4 اش رو
دانلود كنم نود 4 رو و بعد آپديتش كنم ؟!
اينم لوگCombofix :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدl
آويرا از Eest nod 32 4.0 بهتره !؟

سيستمم كه ااعصابمو خورد كرده .
سرعش اومده پائين و فوتوشاپ و وين رار و چندتا نرم افزار ديگرو اصلا باز نميكه .
فايل نصبشون هم باز نميشه .
بعد اينايي رو كه نميتونه باز كنه يه دفعه درايو C ام پر ميشه ( پوشه Temp)
يه فايل به اسم Helper هم توي Task maهي مياد و ميره به اون مشكوك شدم.

nasrinv
08-02-2010, 11:27
به نظرم نود رو از آدرس زير دانلود كن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و بعد آخرين آپديتش رو از آدرس زير بردار:الان آپديت 06/02/2010 رو گذاشته يعني مال دو روز پيش.

من كه يه ويروس سمج داشتم با همين كار كشتوندمش.البته باكمك دوستان اين فروم.

saeed774
08-02-2010, 18:58
احتمال ميدم كه سيستم شما به نوع جديد ويروس A.S.K مبتلا شده . كمبو فيكس فايل اجرايي ويروس رو خنثي كرده و اتوران ها رو هم پاك كرده . شما اگر آنتي ويروس معتبر مثه نود يا آويرا نصب كنين . مشكلتون حل ميشه .

پوشه عكسي كه كمبو به همراه عكس ها پاك كرده ، خودتون به اين نام گذاشته بودين ؟

picher_s
08-02-2010, 20:42
درود

با توجه به گزارش هاي av-compratives نود امسال بهتر عمل كرده. اما اويرا سرعت را پايين نمياره و در تست Overall

Performance‌هم بالاتر از همه بود يعني اول هم پارسال هم امسال تو تست HIPS‌يا همون هوش مصنوييه بدون دخالت كاربر هم آويرا بازم اوله.

پيروز باشيد.

Lamanta
08-02-2010, 22:20
احتمال ميدم كه سيستم شما به نوع جديد ويروس A.S.K مبتلا شده . كمبو فيكس فايل اجرايي ويروس رو خنثي كرده و اتوران ها رو هم پاك كرده . شما اگر آنتي ويروس معتبر مثه نود يا آويرا نصب كنين . مشكلتون حل ميشه .

پوشه عكسي كه كمبو به همراه عكس ها پاك كرده ، خودتون به اين نام گذاشته بودين ؟
نه مال خود گوشيه
مال گوشيه 6600 !!

bermuda.sys
08-02-2010, 22:40
با سلام خدمت شما دوست عزيز
به نظرم سيستم شما آلوده به تروجان از نوع Win32 شده كه پاك كردنش خيلي ساده هستش .
ابتدا آنتي ويروس AVAST رو نصب كن و سيستمت رو Restart كن آنتي ويروس به صورت اتوماتيك شروع به اسكن كردن سيستمت قبل از بالا اومدن ويندوز ميكنه . من در مواقعي كه تروجان در كامپيوترم وارد شده بود از اين نرم افزار استفاده كردم و خيلي هم راضيم اما اين آنتي ويروس فقط براي ويروس كشي و حذف و شناسايي تروجان ها بايد بكار برده بشه . بعد از اينكه كار ويروس كشي تموم شد اون رو Remov كن از سيستمت. اين تروجان ها به با هربار روشن شدن كامپيوتر شروع به فعاليت ميكنه و نرم افزارهاتو تخريب ميكنه . اين ويروس معمولاً به فايل هاي exe ميچسبه . به نظر من بعد از ويروس كشي يه بار بهتره ويندوزت رو عوض كني . بعد از نصب ويندوز بدون اينكه وارد درايوي بشي (تأكيد ميكنم كه هيچ درايوي را باز نكنيد) آنتي ويروس NOD32 ويرايش 4 رو نصب كن و سريالش رو از سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بگير و سريعاً آپديتش كن. چون ممكنه ويروسي هنوز روي سيستمت باقي مونده باشه كه AVAST نشناخته باشدش . من چند ساله كه با NOD32 كار ميكنم و ازش خيلي راضيم . انصافاً دقتش خيلي بالاست و حجم كمي رو از حافظه اشغال ميكنه .
ان شالله كه مشكلتون حل بشه .
بازهم اگر سوألي بود در خدمت هستم.

E-mail : Bermuda.sys@Hotmail.Com

kortol
09-02-2010, 19:53
دوست عزیز سیستم شما آلوده به یک نوع بد افزار شده که فایل هایی اجرایی مثل .exe رو آلوده می کنه .دلیل اینکه برنامه هات اجرا نمی شن هم همین بد افزار .........به سفارش دوستانی که در بالا پست دادن می تونی یکی از آنتی ویروس های گفته شده رو نصب کنی چون این بد افزار توسط اکثر انتی ویروس ها شناسایی می شه و از بین میره....
منتها به یاد داشته باش که حتما آنتی ویروست رو به روز کنی ..........
چون آنتی ویروس به روز نشده با سیستم بدون آنتی ویروس فرقی نداره......
موفق باشی.

Lamanta
12-02-2010, 17:18
سلام
من نود اسمارت سكيوآرتي رو از آسان دانلود دانلود كردم به همراه آپديت هاي آفلاينش .
ولي اين كرمه پاك نميشه !
الان تقريبا تمام نرم افزارام كار نمي كنن و setup اشون هم باز نميشه
الان ويندوز عوض كردم باز درست نشد
اين نود هم همش از Exe ها الكي اشكال ميگيره و هيچ كاري نميكنه
تسك مننجرم هم از كار افتاده .
اين كرمه يه دفه كل Temp رو پر ميكنه حدود 5 GB .
الان 5 روزه فوتوشاپ ميخوام ، setup اش باز نميشه ، winrar خرابه ، فاير فاكس هر 5 دقيقه از كار ميفته ! و.....
چيكار كنم............. !؟
اي خدا ! :41:

picher_s
12-02-2010, 17:27
درود

از کجا میفهمی که کرمه؟!!

اين نود هم همش از Exe ها الكي اشكال ميگيره و هيچ كاري نميكنه

لطفا یه Exe یه جا آپلود کن تا بتونم دقیق راهنماییت کنم.

Lamanta
12-02-2010, 17:50
لطفا یه Exe یه جا آپلود کن تا بتونم دقیق راهنماییت کنم.
چه Exe اي آپ كنم !؟

از کجا میفهمی که کرمه؟!!
كرمه ديگه چون مثلا winrar رو روش كليك ميكنم باز نميشه بعد درايو C ام 5Gb خالي داره يهو از Winrar.exe و يه سري فايل هاي ديگه پر ميشه !

---------- Post added at 05:50 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

الان تسك مننجر رو چطوري موقتي درست كنم !؟

Ava UK
12-02-2010, 19:48
چه Exe اي آپ كنم !؟

كرمه ديگه چون مثلا winrar رو روش كليك ميكنم باز نميشه بعد درايو C ام 5Gb خالي داره يهو از Winrar.exe و يه سري فايل هاي ديگه پر ميشه !

---------- Post added at 05:50 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

الان تسك مننجر رو چطوري موقتي درست كنم !؟

با تعریف هایی که تا حالا کردی تنها راهی که میتونم بعنوان بهترین راه حل بهتون پیشنهاد کنم اینه که هیچ آنتی ویروسی نصب نکنید چون فقط وقتتون رو هدر دادید و ممکنه نه آپدیت بشه و نه اجرا بشه. تنها راهتون استفاده کردن از یک سی دی آپدیت شده آنتی ویروس بصورت بوتیبل است. و آنتی ویروسی هم باید باشه که در پاک کردن فایل های exe که ویروس یا کرم بهشون چسبیده قوی عمل کنه. مثلا آنتی ویروسهایی مانند کسپرسکی و دکتر وب بهترین ها در این مورد هستند.

Kaspersky Rescue CD

فایل زیر رو دانلود کن. این فایل بصورت iso است و بدون اینکه تغییری در فایل بدی اونو بر روی یک سی دی رایت کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این فایل رو شما هر وقت دانلود بکنید دارای آخرین آپدیت تا اون روز خواهد بود.

بعد از اینکه سی دی را رایت کردید بزارید سی دی داخل درایو بمونه و سیستمتون رو ریستارت کنید و توسط این سی دی بالا بیارید.

این صفحه رو که دیدید Enter را بزنید تا کسپرسکی فعال بشه. و صفحه اسکن آنتی ویروس بهتون نشون داده بشه.

حالا سیستمتون رو باهاش اسکن کنید.

Dr.Web Live CD

این هم سی دی آپدیت شده دکتر وب است. کارهایی رو که برای کسپرسکی گفتم روی این هم به همین شرایط است و فرقی نمیکنه. هر کدوم رو خواستید میتونید امتحان کنید.

Ship Storm
12-02-2010, 20:07
عنوان تاپیک رو مناسب و در خورد موضوع تاپیک انتخاب کنید

Lamanta
12-02-2010, 22:16
خوب اين فايلا حجمشون زياده و اينترنت منم محدوديت حجم داره
مطمئنين درست ميشه ؟ اگه آره تا دانلود كنم

Ava UK
12-02-2010, 22:33
خوب اين فايلا حجمشون زياده و اينترنت منم محدوديت حجم داره
مطمئنين درست ميشه ؟ اگه آره تا دانلود كنم

یک فایل exe رو که آنتی ویروس میگه ویروس داره آپلود کن تا بررسی بشه. بعدا میشه مطمئن شد که کدام آنتی ویروس بدردت میخوره.

اما هر ویروسی که داشته باشی و هر آنتی ویروسی هم که نصب کنی حتی بعد از پاک کردن آلودگی ها خرابکاریهایی مانند بسته بودن تسک منیجر و یا رجیستری برطرف نخواهد شد چون همه آنتی ویروسها کارشون پاک کردن آلودگی ها ست نه درست کردن خرابکاریها.

برای درست کردن خرابکاریها بعد از مطمئن شدن از پاک بودن سیستمت یا میتونی بصورت دستی خرابکاریها رو درست کنی و یا کار رو بسپاری دست نرم افزارهایی که این کار رو برات میتونند بصورت اتوماتیک انجام بدند مانند SuperAntiSpyware نسخه Professional. :10:

SUPERAntiSpyware Pro v4.33.1000

omid-p30
12-02-2010, 23:30
Kaspersky Rescue CD

فایل زیر رو دانلود کن. این فایل بصورت iso است و بدون اینکه تغییری در فایل بدی اونو بر روی یک سی دی رایت کن.

کد:
این فایل رو شما هر وقت دانلود بکنید دارای آخرین آپدیت تا اون روز خواهد بود.

البته فکر میکنم انقدر هم دقیق نباشه و مال اندکی قبل تر باشه و از طریق خود کاسپر همیشه میشه فایلی رو که از این آدرس دانلود میشه به آپدیت روز در اورد.

Ava UK
12-02-2010, 23:51
البته فکر میکنم انقدر هم دقیق نباشه و مال اندکی قبل تر باشه و از طریق خود کاسپر همیشه میشه فایلی رو که از این آدرس دانلود میشه به آپدیت روز در اورد.

بله درست میگید. الان که دقیقتر چک کردم متوجه شدم. ممنون که اشاره کردید.
آخرین آپدیتی که در لینک بالا وجود داره مربوط به سال 2009 است. دانلودش کردم تا ببینم در فولدر bases چه تاریخی نوشته شده و متوجه شدم که آپدیت هاش قدیمیه. اما مال خود کسپرسکی که از طریق KIS دانلود میشه دقیق بود. :20:

مال دکتر وب رو هم چک کردم تاریخ آپدیت هاش مربوط به امروز بود.