PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا اگه 2 ماه دیگه که سال عوض میشه صبر کنم میتونم ماشین رو یه مدل ارزونتر بخرم؟

eng2006
06-02-2010, 10:50
ایا اگه 2 ماه دیگه که سال عوض میشه صبر کنم میتونم ماشین رو یه مدل ارزونتر بخرم؟
چون وقتی که سال عوض میشه طبیعتا خودروهای ایرانی 1 مدل قدیمی تر میشه پس اگه بزارم بعد از عید بخرم 500 هزارتومن سود کردم؟
خلاصه برای خرید ماشین الان زمان مناسبی هست یا نه؟

hamed malekpour
06-02-2010, 11:01
به نظر من بعد از عید ماشین بخر چون کمی ارزان خواهد شد به خاطر تولید ماشین های جدید در ایران.

Farshadd
06-02-2010, 11:02
خیر از این لحاظ این استراتژی درست نیست.

چون ماشین فقط مدل نیست.
در قیمت گذاری ماشین علاوه بر مدل، میزان بیمه ها و لاستیک و تمیزی و گرمی بازار و ...
عملا در حالت عادی 2 ماه ممکنه 500 تومن از یه خودروی 10 تومنی کم نکنه.

ولی شاید این استدلال درست تر باشه که چون بازار خودرو قبل از عید پر رونق تره و قیمت ها ممکنه کمی بالاتر باشه، برای کسی که میخواد اولین ماشین رو بخره یا ماشینی نفروشه و ماشین بخره صبر بهتر باشه.
چون اگه گرون باشه ماشین خودشو هم گرون میفروشه.

در کل بازار زیاد قابل پیش بینی نیست.

:12:

mb2006
06-02-2010, 12:13
البته باید این نکته راهم توجه داشته باشید اگه هدفمند کردن یارانه ها از ابتدای سال اجرابشه بقول خود مسئولین شرکت های ماشین سازی قیمت خودرو 10 الی 20 درصد نیز افزایش خواهد یابد .هرچند که توی این مملکت هیچ چیزی حساب کتاب نداره

Farshadd
06-02-2010, 14:14
البته باید این نکته راهم توجه داشته باشید اگه هدفمند کردن یارانه ها از ابتدای سال اجرابشه بقول خود مسئولین شرکت های ماشین سازی قیمت خودرو 10 الی 20 درصد نیز افزایش خواهد یابد .هرچند که توی این مملکت هیچ چیزی حساب کتاب نداره

من راجع به این مسئله چیزی نشنیدم.
ولی اگه قرار بر اجرای کامل حذف یارانه ها باشد، خودرو باید ارزان شود، چرا که ما در هنگام خرید قسمتی از یارانه هایی رو که به خودرو اختصاص داره میپردازیم. قسمت اعظمی از گمرک باید حذف شود و ...

البته من متخصص اقتصاد و ... نیستم و اینو همینجوری طبق نظر حال خودم گفتم.

hamidghoty
06-02-2010, 14:24
سلام اون طور كه من شنيدم زمستون بهترين فصل براي خريده .؟؟؟؟ حالا تقريبا كي قيمتا واسه عيد ميره بالا؟؟؟؟

mb2006
07-02-2010, 12:42
من راجع به این مسئله چیزی نشنیدم.
ولی اگه قرار بر اجرای کامل حذف یارانه ها باشد، خودرو باید ارزان شود، چرا که ما در هنگام خرید قسمتی از یارانه هایی رو که به خودرو اختصاص داره میپردازیم. قسمت اعظمی از گمرک باید حذف شود و ...

البته من متخصص اقتصاد و ... نیستم و اینو همینجوری طبق نظر حال خودم گفتم.

نظر شما قابل احترام برام ولی این مطلبی که عرض کردم گفته خود مسئولین خودرو سازی کشور بود، حالا تا چه شود

s-b
07-02-2010, 12:52
تعرفه واردات اگه برداشته شه دیگه با 100 ملیون هم نمیشه تویوتا یاریس خرید مگه الکیه پول ما پشتوانه ای نداره اگه تعرفه واردات ماشین برداشته شه یه تک دولاری میشه 500 هزار تومان
تو ایران ممکنه چیزی افزایش قیمت پیدا کنه ولی هرگز ارزون نمیشه

mb2006
09-02-2010, 12:26
نظر شما قابل احترام برام ولی این مطلبی که عرض کردم گفته خود مسئولین خودرو سازی کشور بود، حالا تا چه شود

اینم منبع خبر بنقل از ایلنا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید