PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای ارتقای سیستم با 600 هزار تومان

payamlover
06-02-2010, 03:17
سلام به همگی
من می خواهم سیستمم رو ارتقا بدم مال زمان تیر کمان شاهه
موس و کیبرد و dvd و ... رو دارم تازه گرفتم فقط یک می خوام سیستمم بالا و روان باشه و بعد هم بازی رو خوب ساپورت کنهوهمین طور با برنامه های سنگین هم سر و کار دارم مثل ansys , catia ,sulid , و....
cpu اینتل باشه و گرافیک هم بالا باشه
برقای شهر ما هم کم و زیاد میشه پس پاور قوی لازم دارم :41:
با تشکر از همه دوستان :27::11:
VGA?
H.D.D 500 ?
M.B ?
POWER?
RAM?
CPU?
بازم ممنونم :40:

Ultra_Black
06-02-2010, 08:27
CPU:AMD Athlon II X4 630=110
M.B:Gigabyte MA770T-UD3P=105
RAM:Elixir 4Gb 1333 (2x2Gb)=80
VGA:Sapphire 5770 1Gb=205
HDD:Samsung SpinPoint F3 500Gb=50
Power:Green GP 535A=50
All:600
شما با این بودجه بهتره AMD بگیرید که به نفعتون هست!

ROBOTICS
06-02-2010, 10:16

این رم برای کاره ای مانند سالیدورکز و کتیا ، کم است
رم 8 گیگ مناسب است

نوشته است اینتل باشد بعد شما amd پیشنهاد می دهید !!!

alone_boy
06-02-2010, 19:37
شما با این بودجه بهتره AMD بگیرید که به نفعتون هست!

بهترین سیستمی که میشه با این بودجه گرفت اینه

دوست عزیز!!!!
در حال حاضر هر کس بخواد خودش رو هم بکشه رم 6 (نهایتشه)بسشه

رم 8 گیگ میخواد چکار؟

Ultra_Black
06-02-2010, 19:54
این رم برای کاره ای مانند سالیدورکز و کتیا ، کم است
رم 8 گیگ مناسب است
هیچ نرم افزاری فعلا نمیتونه از رم بیشتر از 4 گیگ استفاده کنه!

نوشته است اینتل باشد بعد شما amd پیشنهاد می دهید !!!
به دلیلهای خیلی زیاد تو این رنج Intel پیشنهاد نمیشه و انتخاب AMD خیلی بهتر هست

sadegh571
07-02-2010, 14:35
CPU : AMD - Phenom II X4 945 - 3.0GHz = 170
M.B : 770-C45 = 95
VGA : ASUS - ATI 5770 - 1GB = 210
RAM : CORSAIR 2GB 1333 CL8 = 55
HDD : Seagate -ST3500418AS - 500 GB = 50
Power : Green GP535A = 50
Total : 630

sadegh571
07-02-2010, 14:43
CPU : Intel Core 2 Quad Q8300 - 2.5GHz = 135
M.B : ASUS P5QL PRO = 105
VGA : GIGABYTE 5770 1GB = 210
RAM : Patriot - 2GB 1066 = 45
HDD : Seagate -ST3500418AS - 500 GB = 50
PSU : Green 535A = 50
Total : 595

manreza71
07-02-2010, 15:21

پس 3dmax مایا پریمیر و... از چقدر رم استفاده میکنند؟؟؟

saadi126
07-02-2010, 15:49

با سلام
جناب اولترا بلك دوست عزيز كه بارها و بارها من رو راهنمايي كرديد. قبل از هر چيز بگم كه قصد بي احترامي ندارم اما اين حرف كمي خنده داره كه هيچ نرم افزاري فعلا نمیتونه از رم بیشتر از 4 گیگ استفاده کنه! اين حرف موقعي صدق ميكرد كه سيستم عاملها 32 بيتي بودند و شما حتي 4 گيگ كامل رم رو نميتونستيد به سيستم عامل بشناسونيد اما با روي كار اومدن سيستم عاملهاي 64 بيتي شما به راحتي ميتونيد از تمام 4 گيگ رمتون و حتي بيشتر استفاده كنيد.
حتي نرم افزاري مثل فتوشاپ كه روي هر سيستم ايراني نصب شده هست وقتي بخواهيد باهاش يه كار سنگين مثل طراحي يك بيلبورد عظيم انجام بديد، ميبينيد كه چجوري تمام رم سيستم رو مي بلعه و حتي به بيشتر از 8 گيگ رم هم احتياج پيدا ميكنيد:18:
در مورد نرم افزارهايي مثل 3D Max و مايا و پرمير هم كه نياز به بحث نيست كه هر قدر رم بيشتري بهشون بديد بازم كم مياد و رم بالاتر مساوي با زمان رندر كمتر و خروجي سريعتر هست.
در مورد نرم افزارهايي كه دوستمون اشاره كردن باهاشون كار ميكنن هم كه واقعا سنگين هستن.

merikhi
07-02-2010, 17:37
در مورد حجم رم مورد نیاز این مقاله از سایت Tomshardware میتونه مفید باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
افزایش حجم رم از ۳ به ۶ یا ۱۲ کارایی سیستم رو در Single-Tasking افزایش زیادی نمیده!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در Multi-Tasking هم تاثیر زیادی نمیذاره! لود ویندوز بهتر میشه، در برنامه‌ها فقط بار اول که برنامه رو اجرا میکنید سرعتش خیلی بهتر میشه، به تفاوت اجرای 3Dsmax در بار اول و اجرای دوباره‌اش در چارت زیر دقت کنید:

بنظر میاد ۳ گیگ رم برای یه سیستم کافی باشه! البته کسانیکه کار حرفه‌ای میکنند تا ۱۲ گیگ رم هم میتونند استفاده کنند، طبیعیه که سیستم عامل ۶۴ بیتی هم باید داشته باشن. سیستم عامل مورد استفاده در این تستها هم
Microsoft Windows Vista Ultimate x64 SP1 بوده.
تجربه شخصی: من رم سیستم خودمو از ۴ به ۸ افزایش دادم، فریم ریت تو بازی Crysis حدود یک واحد(کمتر) کاهش پیدا کرد :31:

saadi126
07-02-2010, 18:08
در مورد حجم رم مورد نیاز این مقاله از سایت Tomshardware میتونه مفید باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدافزایش حجم رم از ۳ به ۶ یا ۱۲ کارایی سیستم رو در Single-Tasking افزایش زیادی نمیده!

در Multi-Tasking هم تاثیر زیادی نمیذاره! لود ویندوز بهتر میشه، در برنامه‌ها فقط بار اول که برنامه رو اجرا میکنید سرعتش خیلی بهتر میشه، به تفاوت اجرای 3Dsmax در بار اول و اجرای دوباره‌اش در چارت زیر دقت کنید:

بنظر میاد ۳ گیگ رم برای یه سیستم کافی باشه! البته کسانیکه کار حرفه‌ای میکنند تا ۱۲ گیگ رم هم میتونند استفاده کنند، طبیعیه که سیستم عامل ۶۴ بیتی هم باید داشته باشن. سیستم عامل مورد استفاده در این تستها هم
Microsoft Windows Vista Ultimate x64 SP1 بوده.
تجربه شخصی: من رم سیستم خودمو از ۴ به ۸ افزایش دادم، فریم ریت تو بازی Crysis حدود یک واحد(کمتر) کاهش پیدا کرد :31:
اطلاعات خوبي بود ممنون
ولي بحث من سر كارهايي مثل رندر هست نه اجراي برنامه. چون مثلا براي اجراي 3D Max حتي وقتي محيط شلوغ باشه هم همون 4 گيگ رم كار رو راه ميندازه و اونجا بيشتر كارت گرافيك هست كه تاثير ميذاره (مخصوصا اگر از كارتهاي مخصوص اين سري كارها باشه)
اما وقتي نوبت به رندر گرفتن كار ميرسه اونوقته كه پردازنده و رم ميان وسط و خودنمايي ميكنن و ممكنه به جاي اينكه واسه رندر يه كار با پردازنده 4 هسته اي و 4 گيگ رم زمان 2 ساعت صرف بشه، اما مثلا با يه سيستم 8 هسته اي و 16 گيگ رم همون كار ممكنه تو 15 دقيقه رندر بشه (اعداد فرضي بودن و فقط خواستم بگم چقدر تاثير گذار هستن)

حالا دوستمون بايد ببينه كارش در چه حده و مسئله بودجه هم كه مشخصه و محدود هست.
سيستم Ultra Black يه سيستم معقول و قوي هست با اين قيمت.

Ultra_Black
07-02-2010, 18:14
اطلاعات خوبي بود ممنون
ولي بحث من سر كارهايي مثل رندر هست نه اجراي برنامه. چون مثلا براي اجراي 3D Max حتي وقتي محيط شلوغ باشه هم همون 4 گيگ رم كار رو راه ميندازه و اونجا بيشتر كارت گرافيك هست كه تاثير ميذاره (مخصوصا اگر از كارتهاي مخصوص اين سري كارها باشه)
اما وقتي نوبت به رندر گرفتن كار ميرسه اونوقته كه پردازنده و رم ميان وسط و خودنمايي ميكنن و ممكنه به جاي اينكه واسه رندر يه كار با پردازنده 4 هسته اي و 4 گيگ رم زمان 2 ساعت صرف بشه، اما مثلا با يه سيستم 8 هسته اي و 16 گيگ رم همون كار ممكنه تو 15 دقيقه رندر بشه (اعداد فرضي بودن و فقط خواستم بگم چقدر تاثير گذار هستن)
راجع به پردازنده و تعداد هسته هاش کاملا موافقم و حق با شماست ولی راجع به رم باید بگم موافق حرف شما نیستم!
برای قویترین نرم افزارهای گرافیکی هم 4 گیگ رم کاملا کافیه و اصلا نیازی به بیش از 4 گیگ نخواهد بود مگر در موارد خیلی خاص!

naruto_ir
07-02-2010, 18:26
راجع به پردازنده و تعداد هسته هاش کاملا موافقم و حق با شماست ولی راجع به رم باید بگم موافق حرف شما نیستم!
برای قویترین نرم افزارهای گرافیکی هم 4 گیگ رم کاملا کافیه و اصلا نیازی به بیش از 4 گیگ نخواهد بود مگر در موارد خیلی خاص!

merikhi
07-02-2010, 18:31
اطلاعات خوبي بود ممنون

حالا دوستمون بايد ببينه كارش در چه حده و مسئله بودجه هم كه مشخصه و محدود هست.
سيستم Ultra Black يه سيستم معقول و قوي هست با اين قيمت.

در مورد پردازنده درست میگید، رم من فکر میکنم چهار گیگ کافی باشه، من شخصا" ترجیح میدم به جای ۸ گیگ رم، ۴ گیگ رم با تایمینگ پایینتر بگیرم، فکر کنم تاثیرش بیشتر باشه.البته حجم بیشتر رم روی مولتی تاسکینگ تاثیر خوبی میذاره
به هر حال با بودجه ۶۰۰ تومن، دوستمون بهتره سیستم پیشنهادی اولترابلک رو بگیره، رم بیشتر بخواد بگیره باید از پردازنده و کارت گرافیکش کم کنه که اصلا" معقول نیست.حالا رم بعدا" هم میتونه ۴ گیگ دیگه اضافه کنه!

Ultra_Black
07-02-2010, 18:41
من شخصا" ترجیح میدم به جای ۸ گیگ رم، ۴ گیگ رم با تایمینگ پایینتر بگیرم، فکر کنم تاثیرش بیشتر باشه.دقیقا همینطوره
فعلا تفاوت کارایی بین رم 4 گیگ و رم بیشتر از 4 گیگ خیلی خیلی پایین هست و اصلا نسبت به هزینه ای که خرج افزایش حجم رم می کنید پرفورمنس قابل ملاحظه ای مشاهده نخواهید کرد
به شخصه خودم امتحان کردم تو نرم افزار هایی مثل 3D Max و Maya و ... حجم رمی که مورد استفاده قرار میگیره بین رندرهای سنگین و رندرهای سبک یکسان هست

manreza71
07-02-2010, 18:48
دوست من هر چه رم سیستم بیشتر باشه مسلما سرعت سیستم بالاتره
ببین وقت چند برنامه همزمان با هم اجرا میشن CPU قسمت های مهم هر برنامه رو در رم قرار میده(مابقی برنامه به حافظه مجزای در هارد میره که همین امر خودش سرعت رو کلی پایین میاره ) ، اگه تعداد این برنامه که همزمان اجرا میشن زیاد باشه هر برنامه سعی میکنه که سایر برنامه هارو از رم خارج کنه تا فضا برای اجرا خودش مهیا باشه و به این ترتیب Dotlog اتفاق میفته وسیستم هنگ میکنه ، اما اگه رم زیاد باشه دیگه جای کافی برای هر برنامه وجود داره و البته قسمت کمتری از برنامه در حافظه مجازی (هارد ) قرار میگیره و سرعت سیستم به مراتب بالاتر میره ، در مورد رندرینگ دقیقا جکایت همینه چون درکار رندرینگ یک برنامه با تمام قواش در صدد استفاده از فضای رم هست که هرچه بیشتر باشه مسلما نتیجه بهتره

merikhi
07-02-2010, 20:05
دوست من هر چه رم سیستم بیشتر باشه مسلما سرعت سیستم بالاتره
ببین وقت چند برنامه همزمان با هم اجرا میشن CPU قسمت های مهم هر برنامه رو در رم قرار میده(مابقی برنامه به حافظه مجزای در هارد میره که همین امر خودش سرعت رو کلی پایین میاره ) ، اگه تعداد این برنامه که همزمان اجرا میشن زیاد باشه هر برنامه سعی میکنه که سایر برنامه هارو از رم خارج کنه تا فضا برای اجرا خودش مهیا باشه و به این ترتیب Dotlog اتفاق میفته وسیستم هنگ میکنه ، اما اگه رم زیاد باشه دیگه جای کافی برای هر برنامه وجود داره و البته قسمت کمتری از برنامه در حافظه مجازی (هارد ) قرار میگیره و سرعت سیستم به مراتب بالاتر میره ، در مورد رندرینگ دقیقا جکایت همینه چون درکار رندرینگ یک برنامه با تمام قواش در صدد استفاده از فضای رم هست که هرچه بیشتر باشه مسلما نتیجه بهتره
اصل حرف شما درسته، بحثی نیست.منم موافقم که در مولتی تاسکینگ رم بیشتر تاثیر بهتری میذاره، ولی تو این تاپیک قراره یه سیستم با ۶۰۰ تومن به دوستمون پیشنهاد بشه، اگه شما پیشنهادت اینه که رم بشه ۸ گیگ، در واقع حدود ۱۰۰ تومن هزینه‌اش اضافه میشه ولی اگه قراره ۱۰۰ تومن ایشون اضافه بدن من پیشنهاد میکنم بذارن روی پردازنده و پردازنده قویتری بگیرن! مطمئنم تاثیرش روی رندرنیگ بیشتر خواهد بود.:20:

manreza71
07-02-2010, 21:31
اصل حرف شما درسته، بحثی نیست.منم موافقم که در مولتی تاسکینگ رم بیشتر تاثیر بهتری میذاره، ولی تو این تاپیک قراره یه سیستم با ۶۰۰ تومن به دوستمون پیشنهاد بشه، اگه شما پیشنهادت اینه که رم بشه ۸ گیگ، در واقع حدود ۱۰۰ تومن هزینه‌اش اضافه میشه ولی اگه قراره ۱۰۰ تومن ایشون اضافه بدن من پیشنهاد میکنم بذارن روی پردازنده و پردازنده قویتری بگیرن! مطمئنم تاثیرش روی رندرنیگ بیشتر خواهد بود.:20:
بنده هم با شما موافقم اول Cpu بعد رم برای رندرینگ (البته کارت پرافیک 4ملیونی هم تو این زمینه هم هست )
پ . ن: جناب Autra Black استاد من هستند فقط خواستم این مطلب رو بگم که رم تاثیر داره وگرنه به قول شما برای سیستم 600 تومنی که کسی این همه رم نمیزاره

payamlover
16-02-2010, 20:09
با تشکر از همه دوستان
من سیستم زیر رو گرفتم به نظرتون چطوره؟
CPU : Intel Core 2 Quad Q8300 - 2.5GHz
M.B : ASUS P5QL PRO
VGA : HIS 5750 1GB DDR 5
RAM : Patriot - 2GB 1066
HDD : Seagate -ST3500418AS - 500 GB
PSU : Green 535A PRO
باز هم از همه دوستان بابت راهنمایی های خوبتون ممنونم
پول دستم بیاد رم رو به 4GB میرسونم
یا حق

KING_DESIGNER
16-02-2010, 20:22
سلام
مبارک باشه
لطفا قیمتها رو هم سریعا بزنید
چون خیلیها نیاز دارند از قیمتهای بازار مطلع شوند

Faryad0101
16-02-2010, 21:17
سلام
لطفا بنده رو هم راهنمایی بفرمایید.
به نظرتون cpu ی که مناسب Mainboar:Intel i845E باشه چیه؟
cpu از این پین داراست.:11:

KING_DESIGNER
16-02-2010, 22:43
سلام
اولا که باید یه تاپیک جدا بزنی
دوما در تاپیک جدا حداکثر بودجه و این که ایا قطعات رو خریدید یا نه من جمله همین مادربورد رو ذکر کنید
و در آخر این که نوع کاربری رو هم مشخص کنید ( گیم - گرافیک -تدوین - و...))