PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رينگ بدون تاير - اولين كار جدي من در مكس

saadi126
06-02-2010, 00:53
سلام به همه بچه هاي گل پي سي
مدتي هست كه با مكس كاراي تمريني ميكنم اما چون وقت نميكنم پاش بشينم واسه همين كم كار ميكنم. چند وقت پيش از روي يك آموزش شروع به ساخت يك رينگ ماشين كردم و خوشبختانه به نظر خودم مدلسازيش بد در نيومد (البته مدل ساده بود :31:) بعد شروع كردم به جمع كردن اطلاعات در مورد نحوه نور پردازي و ساخت متريال رينگ. از اونجايي كه در كنار مدلينگ سعي دارم منتال هم ياد بگيرم، مبناي كار رو تو منتال قرار دادم. توي تستهاي اوليه نتيجه اصلا رضايت بخش نبود. يكي از نمونه تستهاي اوليه رو در تصوير زير ببينيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در نهايت مجبور شدم از دوست خوبم آقاي سامان محرابي كمك بگيرم و ايشون راه حل خوبي هم براي نورپردازي صحنه و هم براي متريال رينگ در اختيارم قرار دادند و در نهايت به نتيجه اي رسيدم كه به نظر خودم بد نشد.
اين حالت clay render براي بهتر مشخص شدن حجمها:

اين هم واير:

و در نهايت رندر كار:

بعد با راهنمايي قبلي سامان عزيز، يك رندر در حالت Ambient Occlusion گرفتم و در فتوشاپ با رندر نهايي تركيب كردم تا سايه ها طبيعي تر بشن. نتيجه نهايي هم اين شد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين هم سايز بزرگ:

آخ كه چقدر حرف زدم خودم سر درد گرفتم چه برسه به شما :31:. دوستان و اساتيد خيلي ممنون و خوشحال ميشم با نظرات و راهنمايي هاتون بهم كمك كنيد. :11:

sourena
06-02-2010, 00:59
آقا بسيار عالي شده....

نورپردازي حرف نداره....

از اون برق روي رينگ خيـــــــلي خوشم اومد.

ستيش رو زمين هم تقريبا دقيق شده.

يكي از بهترين كارهايي بوده كه در اين مدت ديدم تو اين سايت :11:

لطفا ادامه بده و باز هم لذت رو براي ما به ارمغان بيار :)

ehsan_wwe
06-02-2010, 04:26
خيلي عالي اما فبل از كمك گرفتن خيلي به نظر من قشنگ تر و طبعي تر شده بود اوليه تركونده

saadi126
06-02-2010, 09:27
آقا بسيار عالي شده....

نورپردازي حرف نداره....

از اون برق روي رينگ خيـــــــلي خوشم اومد.

ستيش رو زمين هم تقريبا دقيق شده.

يكي از بهترين كارهايي بوده كه در اين مدت ديدم تو اين سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا ادامه بده و باز هم لذت رو براي ما به ارمغان بيار :)
سورنا جان ممنون از محبت هاي بي دريغ شما. اگر كمكهاي سامان عزيز نبود رندرش رو خودم نميتونستم خوب در بيارم. اميدوارم بچه هاي پي سي هم كمك كنن تا از اين به بعد خودم بتونم نور و رندر رو درست تنظيم كنم. كم كم وقت بشه كاراي ديگه رو هم كه مدلسازي كردم رندر ميكنم ميذارم. تا چند روز ديگه اگر فرصت بشه لاستيكش رو هم بهش اضافه ميكنم. راستي پي دي اف رو من امشب برات حتما ميفرستم.

خيلي عالي اما فبل از كمك گرفتن خيلي به نظر من قشنگ تر و طبعي تر شده بود اوليه تركونده
مرسي دوست عزيز شما لطف داريد

sourena
06-02-2010, 10:15
تا چند روز ديگه اگر فرصت بشه لاستيكش رو هم بهش اضافه ميكنم

نميخواد لاستيك بذاري...اون پي دي اف رو بفرست :31:

ولي لاستيك ميندازي يه چيز شاخ بنداز :31:

تو مايه هاي اسپرت :31:

لاستيك فروشي آشنا دارماااا :31:

ZOHAA
06-02-2010, 12:01
هم نور عالی شده هم متریال هم رندر
خسته نباشی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه نور پردازیش از رو آموزش بوده،تونستی برای ما هم بزارش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hrgh2
06-02-2010, 12:05
آفرین
عالیه رفیق
مدل که تمیزه
نور هم از اون تمیز تر
روش رندرت هم درست و منطقی بوده

saadi126
06-02-2010, 12:53
هم نور عالی شده هم متریال هم رندر
خسته نباشی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه نور پردازیش از رو آموزش بوده،تونستی برای ما هم بزارش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرسي زها (اگه فارسيشو اشتباه ننوشتم)
مدلينگ از روي آموزش بود كه انصافا خيلي آموزش خوبي بود و با ديدن اون آموزش كلي نكته در مورد مدلينگ ياد گرفتم اما نور پردازي و متريال از روي آموزش نبود و يه روز كه سامان اومده بود شركت يه گوشه خفتش كردم مجبورش كردم بهم ياد بده متريال براي رينگ و لاستيك رو چجوري بسازم تا طبيعي بشه. در نهايت هم با كمي جابجا كردن دو تا رينگ (براي اينكه انعكاسها خوب در بيان) و بازي كردن با تنضيمات نور و تنضيمات رندر به اين نتيجه رسيدم :31:
باز هم ممنون بابت نظرت. راستي كار جديد نزدي؟ سبك كاريتو خيلي دوس دارم.

آفرین
عالیه رفیق
مدل که تمیزه
نور هم از اون تمیز تر
روش رندرت هم درست و منطقی بوده
مرسي دوست عزيز من كلي از كاراي شما و بچه هاي ديگه ياد گرفتم مگرنه صفر صفر بودم :10:

Borhan72
06-02-2010, 14:10
به نظر من كه عاليه....
يه سوال...
با چی ساختیش؟؟؟ Line يا Cylender ؟؟؟
تو رندر آخريت يه كم رفلكتش زياده...

zenoos
06-02-2010, 14:24
خيلي عالي و طبيعي در اومده
يكم رفلكت كف رو كمتر كن

saadi126
06-02-2010, 14:25
به نظر من كه عاليه....
يه سوال...
با چی ساختیش؟؟؟ Line يا Cylender ؟؟؟
تو رندر آخريت يه كم رفلكتش زياده...

برهان جان ممنون از بابت نظر
در مورد سوال:
از يه Plane شروع كردم (البته طبق خود آموزش) و در نهايت بهش حجم و فرم دادم. يكي از پره ها كه آماده شد 4 تا كپي ديگه رو گرفتم. آموزشش تو سايت CG.TutsPlus.com هست اگه خواستين لينكشو بزارم.

mrchangiz
07-02-2010, 21:33
سلام
very GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOddddddddd
رندرش شاهکار شده.

saadi126
08-02-2010, 01:06
سلام
very GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOddddddddd
رندرش شاهکار شده.
مرسي دوست عزيز شما لطف دارين حالا حالاها جا داره تمرين كنم.

SSS_HHH_OOO
08-02-2010, 01:46
آفرین به نظرم خیلی خوب کار کردی
هم این روش یاد گیریت خوب بوده هم کارت
مدل رو خوب ساختی

N O V A L I S
08-02-2010, 10:11
آفرین خوب شده..
multiplier نور Skylight ات رو چنده؟

saadi126
08-02-2010, 10:49
آفرین به نظرم خیلی خوب کار کردی
هم این روش یاد گیریت خوب بوده هم کارت
مدل رو خوب ساختی
مرسي بابت نظر دلگرم كننده شما. فعلا كه چيز زيادي بلد نيستم ولي اگر وقت كنم خيلي دوست دارم بيشتر كار كنم و بيشتر ياد بگيرم

آفرین خوب شده..
multiplier نور Skylight ات رو چنده؟
مرسي شما لطف دارين
Multiplier رو براي اسكا لايت روي 0.5 گذاشتم. البته نميدونستم توي يك صحنه استاندارد بايد چه مقاديري باشه ولي با بازي كردن با مقادير به اين عدد رسيدم.

راستي اين عكس صحنه كار هست كه محل قرارگيري نورها مشخصه ولي نميدونم نوع نورپردازيم دقيق بوده يا نه چيز زيادي از نور پردازي نميدونم ولي چون به عكاسي خيلي علاقه دارم تو فكرشم يه جستاري به نوع نورپردازي تو عكاسي بزنم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]