PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیزینس در کامپیوتر

Mohsen khan
31-03-2006, 09:56
با سلام
می خواهم نطر شما رو در مورد بیرینس در کامپیوتر بدونم
به نطر شما در حال حاضر چه بیزینسی در کامپیوتر در آمد زاست؟

Captain Nemo
31-03-2006, 15:32
دوست عزیز سلام.
یه چیزی تو سوالت مبهمه. لطفا برای من و بقیۀ دوستان روشن کنید که ایا منظور شما اینه که یه کاری که مربوط به خود شاخۀ کامپیوتر هست (مثل برنامه نویسی) رو انجام بدی و پول بگیری. یا اینکه نه، میخوای یه کاری که در حال حاضر توی دنیای حقیقی در حال انجام هست رو به دنیای مجازی کامپیوتر ببری . (مثل کاری که سایت amazon انجام میده.)
اگه مسئله بالا معلوم بشه من اونوقت میتونم تا حدودی کمک کنم.

Mohsen khan
31-03-2006, 19:38
سلام
دوستان عزیز
مثلا می خوام بدونم در زیمنه نرم افزار - فروش ظراحی سایت برنامه و خلاصه کلا چیزهای مختلف نظر شما چیه
مثلا خود ما اگر در زمینه کامپیوتر فعالیت دارین چه کارهایی انجام می دین
چه کارهایی نو و درآمد زاست؟
ممنون

Captain Nemo
01-04-2006, 01:18
اگه منظورت کار در ایرانه باید بگم که در زمینۀ برنامه نویسی شما فقط وفقط باید به پایگاه داده بچسبی. نرم افزارهایی هم که معمولا کاربرد دارند(البته تو بازار ایران) ایناس:
sql server , vb.net , c# , asp.net
مثلا در زمینۀ data base صد البته oracle از SQL server قدرتش بیشتره اما چون تو ایران براش بازار کار نیست بهتره که وقتتو صرفش نکنی.
کلا تو زمینۀ برنامه نویسی چون من خودم دارم میخونم میدونم که فقط کارای حسابداری بانکها یا شرکت ها و یا برنامه های رزرو بلیط برای جاهای مختلف مثل هواپیمایی ها به برنامه نویسا پیشنهاد میشه.
میتونی خودت یه روزنامه همشهری بگیری ببینی تو قسمت اگهی های برنامه نویسها چه چیزایی نیاز دارند.

Mohsen khan
01-04-2006, 06:29
از جوابتون ممنونم
بیشتر می خواهم در زمینه فروش و بیزینس و بازریابی و همچنین تدریس خصوصی و این جورچیزها هم بدونم
ممنونم
محسن

Captain Nemo
01-04-2006, 14:18
سلام دوست عزیز.
من نمیدونم چرا بقیه دوستان نظری نمیدن!!!!!!
حالا من یه سوال از شما دارم ، شما سرمایه دارید یا نه؟ اگر دارید در چه حده؟ ایا در حدی هست که یه شرکت راه بندازی یا یه اموزشگاه؟
اما اگه ندارید بزار راحتت کنم ، به تنهایی کار زیادی نمیتونی انجام بدی. نه در مورد تدریس، نه در مورد خرید فروش. مثلا اگه شما کل سرمایتون یه موبایل باشه میتونید یه اگهی بدید تو همشهری که سیستم جمع میکنید. اما من نوعی هیچ وقت سراغ شما نمیام. بلکه میرم سراغ یه شرکت معتبر که اسمی در کرده.
در مورد تدریس هم همین طوره اگه شما با یه اموزشگاه کار نکنید ، مشتری خیلی کم براتون پیدا میشه.
اگه سرمایه ندارید من پیشنهاد میکنم که اول یه زمینه مشخص از کامپیوتر رو معین کنید توش خبره که شدید برید سراغ شرکت ها تا کم کم راه بیوفتید.

mehdi_bjt
01-04-2006, 14:42
سلام
بازاريابي يكي از بزرگترين وقايع اقتصادي در قرن بيستم شناخته شده . بازاريابي اينترنتي هم تو ايران داره يواش
يواش جا ميفته . به نظر من كه خيلي شغل خوبي مي تونه باشه. :happy:

Captain Nemo
01-04-2006, 16:51
سلام
بازاريابي يكي از بزرگترين وقايع اقتصادي در قرن بيستم شناخته شده . بازاريابي اينترنتي هم تو ايران داره يواش
يواش جا ميفته . به نظر من كه خيلي شغل خوبي مي تونه باشه. :happy:

سلام دوست عزیز.
هرچیزی که یه ربطی به دنیای خارج از ایران داره بعلت یه سری مسائل محکوم به مرگه. یکیش هم کارهای اینترنتی. من خودم مدتها وقتمو صرف اون کردم. از سایتهای تبلیغاتی بگیر تا قرعه کشی ها و یا حتی سرمایه گذاری تو بورس های اینترنتی.
دوست من، شما باید شرایط رو درک کنید، ما تو کشوری زندگی میکنیم که داره روی لبۀ تیغ حرکت میکنه، همین الان هزار و یک جور تحریم ما ها رو کردن. و هر ان امکان بیشتر شدندش هم هست.
پس تا زمانی که تو ایران زندگی میکنید دور این قضیه رو خط بکشید. حتی اگه شما هم از این راه مقداری پول گیرتون بیاد به هیچ وجه دلیل نمیشه که من هم اعتماد کنم بیام وارد این کار بشم چون ممکنه همین فردا ایران تحریم بشه!

Mohsen khan
01-04-2006, 17:04
سلام
خوب می بینم بحث داره راه می یفته
پس به نطر شما هیچ کاری و هیچ بیزینسی در این زمینه فایده نداره
چه کارهایی می تونه مفید باشه

Captain Nemo
01-04-2006, 17:36
من به شخصه از دو زمینه تو کامپیوتر بسیار خوشم میاد. اولیش برنامه نویسی هست و دومیش شبکه. این دو تو ایران بسیار طرفدار دارند. البته من برای حرفی که میزنم علت هم دارم. ببینید، شما میتونید برید نرم افزار های گرافیکی رو مثل photoshop, 3dmax,... رو یاد بگیرید و باهاشون هم کار کنید. اما چه کارهایی ، با چه درامدی؟ تازه اگه شما یه تازه کار باشید تا بیاید photoshop 7 رو یاد بگیرید ، ورژن هشتش اومده و عکاس سر کوچتون هم زود تر از شما یادش میگیره. اگه هم یه چیزهایی بلیدید که بازم کارتون به جاهای تبلیغاتی میخوره. که اونا هم واسۀ کارت ویزیت و پوستر و این جور چیزها شما رو میخوان. به همین دلیل بود که من این زمینه از کامپیوتر رو گذشتم کنار. البته برای سرگرمی و رفع نیاز روزانم ازش یه چیزایی میدونم.
اما قضیه هایی مثل برنامه نویسی یا شبکه چیزهایی نیستند که هرکسی بلد باشه. یا مثلا اگه طراحی سایت هم بلد باشی بسیار عالی میشه. وقتی طراحی سایت ، برنامه نویسی (با گرایش Data base) و شبکه رو بزاریم کنار هم دیگه به یه چیزی میرسیم که میبینم الان همه بهش نیاز دارند.
شما یه سازمان دولتی رو در نظر بگیر. قبل از هر چیزی نیاز به یه سایت داره. اگه یه سازمان درست حسابی باشه میخواد که به همۀ کارمنداش e-mail بده و چی از این بهتر که بتونه ایمیل ها رو از روی سرورهای خودش بده (مثل همشهری) که برای این کار هم به یکی نیاز داره برای اینکه برنامه نویسی پایگاه داده بلد باشه و بتونه اون رو با سایت ادغام کنه (ASP.NET & SQL Server) .
واضحه که این سازمان به یکی هم که بتونه کامپیوتر ها رو شبکه کنه ، اینترنت (مثلا ADSL) رو راه بندازه و سایر مسائل مربوط به شبکه نیاز داره.

البته این زمینه هایی که من گفتم چیزهای واضح و در حال انجام هستند. کامپیوتر انقدر گستردست که شما اگه یه فرد خلاق باشید میتونید کارهایی که تا حالا انجام نشدند و به فکر کسی هم نرسیدند رو با اون انجام بدید. مثل کاری که ebay داره انجام میده. یا مثلا قضیۀ اون سایته که پیکسل میفروخت و پول میگرفت (امیدوارم این قضیه رو شنیده باشید، سایته تبلیغاتیه، ادرسش الان یادم نیست، نمونۀ ایرانیش رو هم 1 ماه پیش زدند) خلاصه اینکه شما کافیه فکرتو بکار بندازی. من خودم میخوام همین کار رو از طریق برنامه نویسی انجام بدم. به همین دلیل هست که همش موضوعاتی که مطرح میکنم تو این حول و محور میچرخه اما شما میتونید تو هر زمینه ای از کامپیوتر این خلاقیت رو داشته باشید.

در ضمن اقا محسن شما جواب من رو تو پست شماره6 ندادید.

omid650
01-04-2006, 21:44
با سلام
می خواهم نطر شما رو در مورد بیرینس در کامپیوتر بدونم
به نطر شما در حال حاضر چه بیزینسی در کامپیوتر در آمد زاست؟

دوست عزيز
اگر اهل ريسك هستيد من بازار فاركس رو به شما پيشنهاد ميكنم. البته اين بازار محاسني داره و معايبي. توصيه ميكنم به اين سايت forums.fxpars.com مراجعه كنيد و اطلاعات بيشتر رو از اونجا بگيريد. اين بازار پتانسيل سود و ضرر زيادي داره
موفق باشيد

Mohsen khan
02-04-2006, 05:32
سلام دوست عزیز.
من نمیدونم چرا بقیه دوستان نظری نمیدن!!!!!!
حالا من یه سوال از شما دارم ، شما سرمایه دارید یا نه؟ اگر دارید در چه حده؟ ایا در حدی هست که یه شرکت راه بندازی یا یه اموزشگاه؟
اما اگه ندارید بزار راحتت کنم ، به تنهایی کار زیادی نمیتونی انجام بدی. نه در مورد تدریس، نه در مورد خرید فروش. مثلا اگه شما کل سرمایتون یه موبایل باشه میتونید یه اگهی بدید تو همشهری که سیستم جمع میکنید. اما من نوعی هیچ وقت سراغ شما نمیام. بلکه میرم سراغ یه شرکت معتبر که اسمی در کرده.
در مورد تدریس هم همین طوره اگه شما با یه اموزشگاه کار نکنید ، مشتری خیلی کم براتون پیدا میشه.
اگه سرمایه ندارید من پیشنهاد میکنم که اول یه زمینه مشخص از کامپیوتر رو معین کنید توش خبره که شدید برید سراغ شرکت ها تا کم کم راه بیوفتید.

سلام
من فعلا سرمایه بالایی ندارم
می خواهم از کارهای کوچک شروع کنم و پس از کسب یرمایه کارهای خود را گسترش دهم

Mohsen khan
02-04-2006, 05:34
سلام
من به فارکس رفتم
در مورد بازار سهام و این جور چیز هاست
آیا این بازار ها سودی دارند یا خیر؟

mehdi_bjt
08-04-2006, 07:41
سلام
بازاريابي شبكه اي 4 5 سال تو ايران راه افتاده و خيلي ها كسب درآمد مي كنند . اين موضوع كاملا قانوني بوده و
شما مي توانيد به راحتي صاحب شغل شويد . تحريم كشورهاي ديگر هم ربطي به فعاليت شما ندارد.

Captain Nemo
08-04-2006, 20:21
سلام
بازاريابي شبكه اي 4 5 سال تو ايران راه افتاده و خيلي ها كسب درآمد مي كنند . اين موضوع كاملا قانوني بوده و
شما مي توانيد به راحتي صاحب شغل شويد . تحريم كشورهاي ديگر هم ربطي به فعاليت شما ندارد.

بازار یابی شبکه ای اگه درست و صحیح اجرا بشه ، کار بسیار ابرومندانه و خوبیه. اما اگه بشه!!
در حال حاضر که تو ایران تا میتونند دارن تو سر این نوع از تجارت میکوبند. نمونشم چند وقت پیش تو مجموعۀ طنز "زندگی به شرط خنده " اتفاق افتاد.
در ضمن تا اونجایی که من اطلاع دارم فعالیت این نوع شرکت ها تو ایران ممنوعه (البته از نوع خارجیش)
من خودم یه مدت در گیر Gold Quest بودم. البته سرمایه گزاری نکرده بودم. این شرکت اولندش که داره 25% مالیات به ایران میده (در حالی که باید 5% میداد) و دومندش هم بخاطر این مالیاتی که میده قیمت اجناسش بسیار بالاست.
خدا شاهده ، دوستم سکۀ 1.5 میلیونیش رو برد طلا فروشی بهش گفت 60000 تومن بیشتر نمی ارزه!!!
من به این دلیله که میگم دور این قضیه رو خط بکشید. اقتصاد ما بیماره، توان مقابله با این شرکت های خارجی رو نداره و به همین دلیل مالیاتهای سنگین براشون تعیین میکنه، اونها هم برای جبران ضرر چاره ای جز بالا بردن قیمت ندارند!
من نمیدونم شما چقدر با این قضیه بازاریابی شبکه ای اشنایی دارید، اما همیشه تو present هایی که واسه این شرکت ها تو ایران میشه، وقتی به قسمت دریافت پول ها میرسن ، شروع میکنند به توضیح دادن راهایی که بتونند با وجود تحریم ها پول ها و اجناس رو به دست اعضا برسونند. حتما خودت میدونی که بسیاری از شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران رو تحریم کردن.
در مورد شرکت هایی که در داخل کشور تازه شروع به این کار کردن، من زیاد اطلاعی ندارم. اما به هیچ وجه به اندازه شرکت های خارجی مطمئن نیستند. چون معمولا کسی تبادلاتشون رو بیمه نمیکنه.

mehdi_bjt
13-04-2006, 06:39
سلام
شما از سايت هاي ديگري كه ارزانتر هستند مي تونيد استفاده كنيد.
يكي از اين سايت ها سايت گلدن اكسز بوده كه حق عضويت فقط 10 دلار
داره و به ازاي عضو كردن هر نفر به شما 3 دلار پورسانت ميده . اين سايت
جديدا تو ايران خيلي طرفدار پيدا كرده . براي اطلاعات بيشتر به اين وبلاگ
مراجعه كنيد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohsen khan
24-04-2006, 04:59
سلام
یعنی این سایت هایی رو که می گن از طریق تبلیغات می سود از اونها کسب در آمد کرد هم فیلتر شده!!!!

Mohsen khan
25-04-2006, 05:03
تا حالا 260 بار از این تاپیک دیدن شده
ولی فقط 16 تا نظر داده شده!!!!!
شما هم لطفا نظر خودتون رو بدید
ممنون

mska
27-05-2006, 20:53
امضا منو ببينيد
نظرتون چيه؟

Mohsen khan
28-05-2006, 20:10