PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد فرمت درایوها

mehran_pqqp
05-02-2010, 01:38
سلام
موقعی که می خوام ویندوز عوض کنم بعد از این که پارتیشن سی رو پاک میکنم صفحه بعد ازم میخواد که فرمت درایو رو مشخص کنم که 4 تا گزینه داره دو تاش Fat و دوتاش ntfs هست ولی یکی از fat ها Quick و یکی از ntfs ها هم Quick نوشته شده جلوشون می خواستم بپرسم مثلا fat چه فرقی با fat Quick داره؟

pulp_fiction
05-02-2010, 02:01
سلام
موقعی که می خوام ویندوز عوض کنم بعد از این که پارتیشن سی رو پاک میکنم صفحه بعد ازم میخواد که فرمت درایو رو مشخص کنم که 4 تا گزینه داره دو تاش Fat و دوتاش ntfs هست ولی یکی از fat ها Quick و یکی از ntfs ها هم Quick نوشته شده جلوشون می خواستم بپرسم مثلا fat چه فرقی با fat Quick داره؟
اگر بخواهیم ویندوز 98 نصب کنیم از گزینه fat استفاده میکنیم و quick سریع تر عمل فرمت را انجام می دهد .

ask_bl
05-02-2010, 02:03
سلام
شما وقتی به صورت معمولی format میکنین علاوه بر اینکه اطلاعات پاک میشه ،هاردتون هم برای بد سکتورها نیز اسکن میشه،ولی در حالت Quick فقط اطلاعات پاک میشن .

mehran_pqqp
05-02-2010, 18:41
ممنون
ولی منظورم فرمت کردن پارتیشن نبود
وقتی ویندوز Xp می خوام نصب کنم بعد از این که پارتیشن رو پاک می کنم با کلید D و دوباره می خوام بسازم با کلید C ازم می خواد که یکی از 4 فرمت NTFS یا NTFS Quick یا FAT32 یا FAT32 Quick رو انتخاب کنم ( که پایین صفحه هم باید اندازه پارتیشن رو وارد کنیم)
می خواستم تفاوت مثلا NTFS رو با NTFS Quick رو بدونم ؟

Masоud
05-02-2010, 21:34
ممنون
وقتی ویندوز Xp می خوام نصب کنم بعد از این که پارتیشن رو پاک می کنم با کلید D و دوباره می خوام بسازم با کلید C ازم می خواد که یکی از 4 فرمت NTFS یا NTFS Quick یا FAT32 یا FAT32 Quick رو انتخاب کنم ( که پایین صفحه هم باید اندازه پارتیشن رو وارد کنیم)
سلام

NTFS Quick عملیات NTFS کردن درایو رو سریعتر انجام میده . همین.

موفق باشید :40:

ask_bl
06-02-2010, 11:25
ممنون
خواهش میکنم خوب من هم منظورم همین بود دیگه !
چه NTFS و چه FAT اگر به صورت عادی فرمت کنین برای بد سکتورها هم اسکن میشه و مطمئن هستید که درایو مشکلی نداره !
ولی اگر به صورت Quick فرمت کنین برای بد سکتورها اسکن نمیشه !

ask_bl
06-02-2010, 11:31
این رو هم بخونین :

Differences between a Quick format and a regular format during a "clean" installation of Windows XP

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed774
06-02-2010, 11:54
گفته دوستمون در پست 3 تاييد ميشه . همواره سعي كن ار فرمت كامل استفاده كني نه سريع .