PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Artcam2008 & Ucancam

balaban25
02-02-2010, 22:59
کسی از دوستان با این برنامه ها کار کرده ؟؟ برای CNC استفاده میشه؟آماده بحث و تبادل اطلاعات هستم...:10:

mohammad.ef
02-02-2010, 23:57
سلام
Art cam یکی از نرم افزار های cad/cam به حساب میاد و بیشتر برای cnc های برش استفاده میشه . اما وقتی نرم افزار هایی مثل Power Mill موجوده چرا art cam ؟ با هاشون کار نکردم اما اگه بخواهی شماره یه مدرس این نرم افزار را در تهران دارم اگه میخواهی بهت بدم .
اون دومیه را نشنیده بودم .

balaban25
03-02-2010, 10:24
سلام
Art cam یکی از نرم افزار های cad/cam به حساب میاد و بیشتر برای cnc های برش استفاده میشه . اما وقتی نرم افزار هایی مثل Power Mill موجوده چرا art cam ؟ با هاشون کار نکردم اما اگه بخواهی شماره یه مدرس این نرم افزار را در تهران دارم اگه میخواهی بهت بدم .
اون دومیه را نشنیده بودم .

خوب اگه power mill بهتره میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟خروجی برنامه nc.* هم داره؟؟؟

mohammad.ef
03-02-2010, 13:08
به طور کلی در یک نرم افزار cad/cam ابتدا قطعه مورد نظر شبیه سازی میشه (cad ) و استراتژی ساخت قطعه (cam ) روی اون پیاده میشه ( یعنی مسیر حرکت ابزار ، نوع عملیات {شامل خشنکاری پرداخت تراش فرز برش و... } ، پارامترهای ماشینکاری و ... مشخص میشه ) سپس قطعه نهایی با بلوک خام مقایسه میشه ( یعنی عملیات ماشینکاری روی بلوک خام انجام میشه تا به قطعه مورد نظر برسه ) . پس از اتمام مراحل cad/cam نرم افزار هم میتونه برنامه ماشینکاری (G-Code )را به صورت فایل ( باپسوندهای مختلف مثل nc و txt ) استخراج کنه و هم میتونه مستقیما برنامه را به دستگاه cnc بده تا عملیات مربوطه انجام بشه .
مرحله cad هم میتونه در خود power mill انجام بشه و هم میشه در یک نرم افزار cad مثل catia/solidworks/Pro E انجام بشه و بعد به نرم افزار power mill وارد کرد .
نرم افزارهای پیشرفته ای مثل Catia و Pro Engineer عملیات cad/cam/cae را انجام میدهند

balaban25
03-02-2010, 14:34
به طور کلی در یک نرم افزار cad/cam ابتدا قطعه مورد نظر شبیه سازی میشه (cad ) و استراتژی ساخت قطعه (cam ) روی اون پیاده میشه ( یعنی مسیر حرکت ابزار ، نوع عملیات {شامل خشنکاری پرداخت تراش فرز برش و... } ، پارامترهای ماشینکاری و ... مشخص میشه ) سپس قطعه نهایی با بلوک خام مقایسه میشه ( یعنی عملیات ماشینکاری روی بلوک خام انجام میشه تا به قطعه مورد نظر برسه ) . پس از اتمام مراحل cad/cam نرم افزار هم میتونه برنامه ماشینکاری (G-Code )را به صورت فایل ( باپسوندهای مختلف مثل nc و txt ) استخراج کنه و هم میتونه مستقیما برنامه را به دستگاه cnc بده تا عملیات مربوطه انجام بشه .
مرحله cad هم میتونه در خود power mill انجام بشه و هم میشه در یک نرم افزار cad مثل catia/solidworks/Pro E انجام بشه و بعد به نرم افزار power mill وارد کرد .
نرم افزارهای پیشرفته ای مثل Catia و Pro Engineer عملیات cad/cam/cae را انجام میدهند
ممنون ......جایی هست تو فروم که آموزش بده یا نرم افزارش باشه؟؟

mohammad.ef
03-02-2010, 15:11
سلام
تو این فروم این چیزها پیدا نمیشه .

balaban25
06-02-2010, 09:39
سلام
تو این فروم این چیزها پیدا نمیشه .
خوب چرا نمیان یه بخشی رو راه بندازن؟
راستی جایی هست که بشه طرح سه بعدی برای cnc پیدا کرد؟؟؟غیر از اونایی که رو artcam هست؟؟

mohammad.ef
06-02-2010, 11:30
خوب چرا نمیان یه بخشی رو راه بندازن؟
راستی جایی هست که بشه طرح سه بعدی برای cnc پیدا کرد؟؟؟غیر از اونایی که رو artcam هست؟؟

اين نرم افزارها تخصصيه و مثل آنتي ويروس و فتوشاپ و ... نيست كه همه ازش سردر بيارن . اونايي هم كه بلدن آموزش نميدن چون بحث رقابت مطرحه .

balaban25
06-02-2010, 12:58
اين نرم افزارها تخصصيه و مثل آنتي ويروس و فتوشاپ و ... نيست كه همه ازش سردر بيارن . اونايي هم كه بلدن آموزش نميدن چون بحث رقابت مطرحه .
من یه چیرایی بلدم و دوست دارم که با اونایی مثل من موافق هستن و یه تجاربی دارن (ولو ناچیز)به اشتراک بزارم کسی پیدا میشه تا این برنامرو از انحصاری بودن در بیاریم چون بالاخره یه روزی در مباد مثل همه برنامه ها......

mohammad.ef
07-02-2010, 12:32
سلام .
خیلی خوبه . اگه شما بلدی آموزش بده . من هم مقداری MasterCAM بلدم که اگه کارشما جواب داد من هم آموزش میدم .

علي سياح
21-11-2011, 01:03
باسلام:
من هم دوست دارم درمورد ucancam اموزش ببينم ممنون ميشم اگركسي ميدونم راهنمايي كنه.
نرم افزارش رادانلود كردم ولي اجرا نميشه the dongl not found
اين پيقام روميده

shifuu
21-12-2012, 03:48
کسی از دوستان با این برنامه ها کار کرده ؟؟ برای CNC استفاده میشه؟آماده بحث و تبادل اطلاعات هستم...:10:

من به آرتکم واردم و با ucancam آشنایی زیادی دارم ومیتونم کمک کنم
اما خود نرم افزار ucancam را ندارم اگه کسی از دوستان داره لطفا ما رو هم از این غم برهاند

پیروزان
28-05-2013, 14:11
سلام به سختی محتاج یادگیری ucancamv9 هستم لطفا راهنمایی کنیید ممنونم

پیروزان
28-05-2013, 14:16
سلام من نرم افزارشو دارم ورژن 9 آماده همکاری هستم

RUISLIP
18-09-2014, 04:35
salam man alagheh mand hastam ucancam

RUISLIP
18-09-2014, 04:36
age shoma darbareye ucancam ketab ya narmfzare amozeshi darid baram payam bezarid az koja mishe tahyeh kard

RUISLIP
18-09-2014, 04:37
hamidruislip@yahoo.co.uk email man

RUISLIP
18-09-2014, 04:38
سلام به سختی محتاج یادگیری ucancamv9 هستم لطفا راهنمایی کنیید ممنونم