PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیغام error loading operating system

farman-h
02-02-2010, 22:05
با سلام من میخوام ویندوز xp نصب کنم ولی مرحله اول نصب (که میره درایو رو فرمت میکنه و میگه توی چه درایوی ویندوز رو بذارم )بعد restart شدن برای شروع مرحله دوم این پیغام خطا رو میده با 2 تا ویندوز xp sp1,2 هم امتحان کردم حتی با درایو های دیگه هم و فرمت quick system , system همش رو امتحان کردم ولی همین جوریه و این پیغام رو میده و نمیتونه ویندوز xp رو نصب کنه ولی ویندوز 7 رو روش نصب کردم. و راستش تازه هم هاردم رو پارتیشن بندی کردم:18:کسی میتونه مال چی میتونه باشه

Mohammad King
02-02-2010, 22:19
با توجه به اینکه پیغام Error loading operating system به نمایش در آمده جزئی از MBR است و پارتیشن بوت شونده رو هم
پیدا کرده پس MBR مشکلی نداره. اشکال در پارتیشن سیستم عامل و قسمت بوت شونده آن است.

سیستم عامل را با CD ویندوز در حالت Recovery Console command بالا بیاورید و فرمان fixboot را اجرا کنید.
این فرمان Partition Boot Sector مربوط به پارتیشن سیستم عامل را بازسازی می کند.
اگر در هارد دیسک بیش از یک پارتیشن محتوی سیستم عامل دارید بایستی نام درایو را هم در ادامه فرمان fixboot
ذکر کنید، مثلا :

fixboot d:

farman-h
10-02-2010, 15:39
دوست عزیز این کار رو کردم ولی درست نشد.حتی پارتیشن بندی کردم دوباره ولی درست نشد.ویندوز xp نصب نمیشه روش ولی ویندوز 7 نصب میشه. راه حل دیگری کسی نمیدونه:41:

yurtsoz_haramilar
10-02-2010, 17:09
salam
hamin moshkel vase manam pishe omade bod hard moshkele mbr peyda mikone mitoni ba narafzarhaye MDR halesh koni

farman-h
10-02-2010, 21:48
salam
hamin moshkel vase manam pishe omade bod hard moshkele mbr peyda mikone mitoni ba narafzarhaye MDR halesh koni

میشه کمی در مورد این نرم افزار توضیح بدید

yurtsoz_haramilar
17-02-2010, 13:09
salam
aval ba ye cd Hirent boot tahde dos bootesh mikoni bad az gozine MBR->MBR tOOLZo ejra kon bad MBRo Restori kon moshkelet hal mishe

مستان386
01-12-2010, 17:15
با سلام --------------------كمك فوري!!!------------------------
دوستان من روي سرور اچ پي با اين پيغام مواجه شدم Error loading operating system سيستم عامل هم win server 2003 راه حل براي سرور 2003 چيه لطفا راهنمايي بفرماييد اطلاعاتم خيلي مهمه نبايد مشكلي براي اون پيش بياد

مستان386
01-12-2010, 17:48
با توجه به اینکه پیغام Error loading operating system به نمایش در آمده جزئی از MBR است و پارتیشن بوت شونده رو هم
پیدا کرده پس MBR مشکلی نداره. اشکال در پارتیشن سیستم عامل و قسمت بوت شونده آن است.

سیستم عامل را با CD ویندوز در حالت Recovery Console command بالا بیاورید و فرمان fixboot را اجرا کنید.
این فرمان Partition Boot Sector مربوط به پارتیشن سیستم عامل را بازسازی می کند.
اگر در هارد دیسک بیش از یک پارتیشن محتوی سیستم عامل دارید بایستی نام درایو را هم در ادامه فرمان fixboot
ذکر کنید، مثلا :

fixboot d:

بله گفته دوست گرامي در مورد ويندوز سرور 2003 كاملا درست بود و با اجراي fixboot مشكل ويندوز به سپاس خداوند حل شد و از شما ممنونم

dianakhashi
25-04-2011, 21:21
میشه کمی در مورد این نرم افزار توضیح بدید

سلام نرم افزارو وللشمیری تو بایوس قسمت ideهارد رو انتخاب میکنی سه یا دوتا گزینه داره ما با اونی کار داریم که گزینه هاش اینا هستن LBA , LARGE , AUTO وCHS یکی یکی گزینه هارو انتخاب میکنیم و SAVE کرده از بایوس میایم بیرون اگه درست شد که شد وگرنه دوباره میریم و یکی دیگه از گزینه ها رو انتخاب میکنیم امیدوارم مفید واقع شده باشه

mohsen_rkh
05-05-2011, 15:48
دوستان منم این مشکل رو دارم. می خوام XP نصب کنم. هر کاری کردم حتی کل هارد دیسک رو Low Level Format کردم ولی مشکلم حل نشد. خواهشاً اگه کسی میتونه کمک کنه.

shnadi
07-07-2011, 08:49
salam dostan man ham in moshkel ra peyda kardam,mikhastam roye systemi ke windows 7 dasht ,xp nasb konma ,kenashod va bad az on ham error loadin operating seystem ra mide :( khaheshan mara rahnemayi konid

shnadi
07-07-2011, 08:54
salam man baraye nasbe win xp ba moshkele error loading operating system robero shodam
albate in kar ra mikhastam mroye windowsi ke 7 bod anjam bedam va hala dige kolan system bala nemiad va in error ra mide
khaheshan rahnamayi konid

aidin438
15-08-2013, 10:16
این مشکل به خاطر اینه که ویندوز 7 و xp بوت لودرهای متفاوتی دارن.راه حلش اینه:
1-با دی وی دی ویندوز 7 بوت کنید
2-گزینه recover your computer رو بزنید
3-تو استارت تایپ کنید cmd و بازش کنید
4-عبارت روبرو داخل گیومه را تایپ کنید و enter بزنید: "Bootrec.exe /FixMbr"
5-کامپیوتر رو ریست کنید و حله!!!!