PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [درخواست] مراحل ساخت بازی ؟!

L.A.M.P.A.R.D
02-02-2010, 16:26
سلام............من میخوام شروع به بازی سازی کنم...............الان lvl 0 هستم :دی
میخواستم بدونم که برای اینکار باید از چی شروع کنم ، چه کلاس هایی برم و چه نرم افزار هایی یاد بگیرم.........
میخوام یه pro بشم:27:

L.A.M.P.A.R.D
02-02-2010, 20:12
جوابی نبود ؟!:41:

ehsan_wwe
02-02-2010, 22:24
دوست جيگر من :31: خيلي در اين باره صحبت شده نه كلاسي داريم نه دانشگاه كمكت ميكنه فقط همت خودت و مقاله هاي انگليسي زباني كه تو اينترنت موجود البته فيلم هاي امورشي هم لطف زيادي برا پرو شدنت ميكنه :40:
به اميد موفقيتت

L.A.M.P.A.R.D
03-02-2010, 14:06
دیگه جوابی نیست ؟

ALt3rnA
03-02-2010, 15:04
سلام دوست عزیز
خوشحالم که شما هم به بازیسازی علاقه مندید
ببینید ! برای اینکه یک بازی ساز بشید باید اهداف خودتونو کاملا و با دقت مشخص کنید .
چرا بازی سازیو دوست دارید ؟ علاقه یا پول ؟
چجور بازی سازی میخواید بشید ؟ میخواید تکنفره کار کنید یا به یک کمپانی یا تیم ملحق شید ؟
شما میتونید بصورت یک نفره کار کنید . یعنی وقت زیادی بزارید و تمام چیزایی رو که برای ساخت یک بازیه یاد بگیرید مثل گرافیک و برنامه نویسی و سناریو نویسی . مسلما در اینصورت هیچوقت نمیتونید جای اون کسی رو که 10-20 سال تجربه ی گرافیک و برنامه نویسی و نویسندگی رو داره رو بگیرید ولی در صورتی که ذهنتون خلاق باشه با یه ایده ی خوب میتونید یک بازی عالی خلق کنید . حتی ممکنه شانس بیارید و یکی دو نفر دیگه از دوستاتون هم بتون کمک کنند .

یا اینکه میتونید خودتون یکی از تخصص هایی رو که برای ساخت بازی مورد نیازه رو مثل برنامه نویسی انتخاب کنید و ادامش بدید تا در اون به تسلط کامل برسید . اونموقع اگه کارتون خوب باشه تیم ها و شرکت های دیگه شما رو استخدام میکنن و میتونید پول خوبی هم در بیارید . البته این موضوع بدلیل نبود کپی رایت و طبعا نبود شرکت یا تیم جدی در ایران منتفی هست .

بازی های زیادی با هر دو روش ساخته شده که به هیچ وجه نمیشه به طور قطع گفت یکی از دیگری بهتره و کیفیت بازی ها بیشتره . ولی خوب به خود شخص بستگی داره .

در هر حال هر کدوم ازین راه ها رو انتخاب کنید باید یک سری چیز های عمومی رو حتما بلد باشید . باید با محیط موتور ها و ساختارشون ... تکنولوژی های جدید ... محیط برنامه های گرافیکی ... اصطلاحات تخصصی ... و سیستم عامل و برنامه نویسی آشنایی نسبی داشته باشید تا بتونید با اعضای تیم راحت کار کنید .
ولی متاسفانه تو ایران کلاسی بصورت جدی برای ساخت بازی وجود نداره . چند تایی هم باز کردن که قبل از یه سال همگی درشون تخته شد بخاطر عدم استقبال و بخاطر اینکه اوایل همه میرفتن و میفهمیدن سخته بیخیال میشدن .

حالا شما هم تصمیم خودتونو بگیرید . امیدوارم بزودی شاهد بازی های شما باشیم .

موفق باشید

L.A.M.P.A.R.D
03-02-2010, 16:23
سلام دوست عزیز
خوشحالم که شما هم به بازیسازی علاقه مندید
ببینید ! برای اینکه یک بازی ساز بشید باید اهداف خودتونو کاملا و با دقت مشخص کنید .
چرا بازی سازیو دوست دارید ؟ علاقه یا پول ؟
چجور بازی سازی میخواید بشید ؟ میخواید تکنفره کار کنید یا به یک کمپانی یا تیم ملحق شید ؟
شما میتونید بصورت یک نفره کار کنید . یعنی وقت زیادی بزارید و تمام چیزایی رو که برای ساخت یک بازیه یاد بگیرید مثل گرافیک و برنامه نویسی و سناریو نویسی . مسلما در اینصورت هیچوقت نمیتونید جای اون کسی رو که 10-20 سال تجربه ی گرافیک و برنامه نویسی و نویسندگی رو داره رو بگیرید ولی در صورتی که ذهنتون خلاق باشه با یه ایده ی خوب میتونید یک بازی عالی خلق کنید . حتی ممکنه شانس بیارید و یکی دو نفر دیگه از دوستاتون هم بتون کمک کنند .

یا اینکه میتونید خودتون یکی از تخصص هایی رو که برای ساخت بازی مورد نیازه رو مثل برنامه نویسی انتخاب کنید و ادامش بدید تا در اون به تسلط کامل برسید . اونموقع اگه کارتون خوب باشه تیم ها و شرکت های دیگه شما رو استخدام میکنن و میتونید پول خوبی هم در بیارید . البته این موضوع بدلیل نبود کپی رایت و طبعا نبود شرکت یا تیم جدی در ایران منتفی هست .

بازی های زیادی با هر دو روش ساخته شده که به هیچ وجه نمیشه به طور قطع گفت یکی از دیگری بهتره و کیفیت بازی ها بیشتره . ولی خوب به خود شخص بستگی داره .

در هر حال هر کدوم ازین راه ها رو انتخاب کنید باید یک سری چیز های عمومی رو حتما بلد باشید . باید با محیط موتور ها و ساختارشون ... تکنولوژی های جدید ... محیط برنامه های گرافیکی ... اصطلاحات تخصصی ... و سیستم عامل و برنامه نویسی آشنایی نسبی داشته باشید تا بتونید با اعضای تیم راحت کار کنید .
ولی متاسفانه تو ایران کلاسی بصورت جدی برای ساخت بازی وجود نداره . چند تایی هم باز کردن که قبل از یه سال همگی درشون تخته شد بخاطر عدم استقبال و بخاطر اینکه اوایل همه میرفتن و میفهمیدن سخته بیخیال میشدن .

حالا شما هم تصمیم خودتونو بگیرید . امیدوارم بزودی شاهد بازی های شما باشیم .

موفق باشید

سلام........خیلی ممنونم.....:10:

خوب معلومه که بخواطر علاقه ای که به بازی دارم میخوام به این رشته وارد بشم........
راستش فعلا میخوام تمام چیز هایی که برای ساختن بازی هست رو یاد بگیرم..........و بعد به یکی از شرکت های بازی سازی برم.......فعلا که تازه شروع به یاد گرفتن 3d max کردم.............بعدش هم میخوام که c یاد بگیرم......ولی خوب میخوام بیشتر بدونم که باید چه کارهایی بکنم..........من نمیخوام یه بازی ساز معمولی بشم............حالا که دارم وارد این حرفه میشم ، میخوام حرفه ای بشم:27:

khelane
03-02-2010, 18:19
من بهت توصیه میکنم یکیش رو بری تا بتونی خیلی خوب و استادنه توش کار کنی

L.A.M.P.A.R.D
03-02-2010, 19:46
دیگه نبود ؟ :دی

_H2_
04-02-2010, 01:16
سلام
دو جور افراد هستند که میخواهند بازی سازی کنند و دو روش متفاوت هم طی خواهند کرد !

یکسری میخواهند خیلی ساده با کمترین صرف زمان و انرژی چیزی بسازند.
این کار زحمت کمی دارد و به دانش برنامه نویسی کمی هم نیاز دارد.
شما با کمترین اطلاعات میتوانید یک برنامه بازی سازی نصب کنید و با کمی بالا و پایین کردمن منو ها و کلیک و... چیزی تولید کنید !

این راه برای افراد تکی که علاقه معمولی به این کار دارند بد نیست و میتوانند نیاز و شوق درونی خودشان را ارضاء کنند.
ساده و سریع چیزی میسازند، قرار هم نیست انتظار یک بازی حرفه ای با امکانات عجیب و غریب را داشته باشند و با محصولات بزرگ کمپانی های بزرگ رقابت کنند.

=====

راه صنعتی و برنامه نویسی است.
همانطور که جناب G4meH4ker هم اشاره کردند برای این راه شما نیازمند دانش های گوناگونی هستید ...
- طراحی سه بعدی اشیا 3dsmax و maya
- متحرک سازی اشیا مجازی و اسکن شده و... motionbuilder
- ساخت و ادقام ویرایش اصوات ... soundbooth
- طراحی تصاویر و تکسچر های دو بعدی ... photoshop
- به قول دوستمان نوشتن و داشتن یک فیلم نامه مستحکم و جالب ...
- تسلط به دانش ریاضی و هندسه سه بعدی ... (بردارها و ضرب داخلی و خارجی و ماتریسها و دوران و... و...)
- تسلط به زبانهای برنامه نویسی و درک کامل مفاهیم شی گرایی و وراثت و پلیمورفیزم و... ++vc و #c
- تسلط بر توابع گرافیکی واسطهای سه بعدی ... directx و opengl

در این مسیر شرکتهای نرم افزاری بزرگ عموماً هسته نرم افزاری منسجم و یکپارچه ای هم عرضه میکنند که با نام "موتور بازی" شناخته میشود.
این هسته مرکزی بخش زیادی از پردازشها و امکانات متعدد را بر عهده میگیرد (مثل قوانین فیزیک و برخورد اشیا و کنترلر زمین بازی و حرکت اشیا متاثر و بر روی زمین و.. و...
شرکتهای بازی سازی بعضاً این "موتور بازی" را هم برنامه نویسان خودشان میسازند یا از سایر شرکتهای نرم افزاری خریداری میکنند.

مزیت اصلی این پلتفرم های منسجم ان است که کار برنامه نویسی و پردازش را برای بازی های مختلف در یک سبک کاهش میدهند.
و میتوان یک هسته مرکزی با یکسری امکانات گونانگون را یکبار تولید کرد و پیاپی در چندین بازی مختلف استفاده کرد.

نتیجتاً رویکرد کدنویسی و طراحی امکانات مختلف پر کاربرد در فایلهای dll جداگانه میتواند در کاهش زمان کمک کند و بتوان همان dll ها را برای شبیه سازها یا بازی های دیگر هم استفاده کرد.

=====

ضمناً تاپیک بسیار مختصر و ناقصی هم ما در انجمن برنامه نویسی فریم ورک برای برنامه نویسی سه بعدی شبیه سازها و بازی ها و... تحت پلتفرهای Microsoft Framework و Microsoft XNA به (کمک رابط سه بعدی Microsoft DirectX) و زبانهای برنامه نویسی C#.Net2008 و VB.Net2008 در انجمن راه انداختیم.

رویکرد تاپیک فقط بیان بسیار بسیار بسیار مختصری در خصوص سه بند آخر لیست فوق و کلاً بحث برنامه نویسی سه بعدی است. (که بازی سازی هم شاخه ای از برنامه نویسی سه بعدی میشود)

اکثر مطالب گفته شده در تاپیک برای کدنویسی و اجرای برنامه نهایی روی کنسولهای Microsoft XBox360 و Microsoft Zune هم قابل استفاده است ولی تاپیک رویکرد انحصاری به برنامه تحت PC های خانگی مجهز به سیستم عاملهای XP,Vista,Win7 دارد.
(((
به احتمال زیاد در آینده نزدیک با عرضه WM7 ، بازیهای دو بعدی این پلتفرم روی گوشی های مجهز به ویندوز موبایل هم قابل اجرا باشد
در حال حاضر اخرین نسخه ویندوز موبایل 6.5 است.
)))

البته این را هم اضافه کنم که در صورت نداشتن دانش کافی از C#.Net2008 یا VB.Net2008 به نظر من همین تاپیک فوق العاده کوچک و ناقص هم ارزشی نخواهد داشت.
ولی اگر اصول برنامه نویسی C#.Net یا VB.Net و کلمات کلیدی (و ترجیحاً مفاهیم اساسی شی گرایی-وراثت و پلیمورفیزم و طراحی چند لایه و سرویس گرایی و...) را بلد باشید، شاید تاپیک در حد سرنخ و Start کمکتان کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

saman.aghazadeh
05-02-2010, 00:02
behtare ke ba OpenGL shoru koni...ieki az ghavi tarin abzare....mesle directx faghat be darde bazi sakhtan nemikhore...to mituni hata bahash API tarif koni....age ketabam khasti begu ke link bedam behet

L.A.M.P.A.R.D
05-02-2010, 00:47
خیلی خیلی ممنونم از توضیحات شما

*Necromancer
05-02-2010, 00:54
آقا این حرفا رو ول کنید
پاشو برو زبان C یاد بگیر بعدشم که یاد گرفتی این آموزش برنامه نویسی برای بازی هاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پیش نیاز این جزوه، بلد بودن برنامه نویسیه
کلا" یاد گرفتن زبان برنامه نویسی زیاد وقت نمی بره فقط یه جزوه آموزشی می خواد که از نت می شه دانلود کرد و یکم باید عملی کار کنی
البته مهم ترین چیز برای بازی گرافیک و مایا و 3dMAX نیس
بلکه ایده ی ناب و گیم پلی سرگرم کنندس
اینم بدون بازی سازی کار یه نفر نیس
باید یه تیم حد اقل دو نفره باشید(برای بازی های کوچیک)
از بازی های کوچیک و کم حجم شرو کنید چون:
1. سنگ بزرگ نشونه ی نزدنه
2. کسی اگه از بازی های کوچیک تو خوشش نیاد از بازی های بزرگت عمرا" خوششون بیاد:|

هر سال تابستونم یه مسابقه بازی سازی برگزار می شه ظاهرا"
در سطح بین المللی همه بازی های کوچیک شونو از طریق فاروم های بازی تو مسابقه شرکت می دن
اگه زرنگ باشی می تونی امسال اولین بازی تو بسازی و شرکت بدی

L.A.M.P.A.R.D
08-02-2010, 22:17
خوب منم دارم شروع به یاد گرفتن 3d max میکنم ......................راستی میخوام کلاس ش هم برم , کلاس c هم میخوام برم

G.D.ragon.Ir
09-02-2010, 10:13
خوب منم دارم شروع به یاد گرفتن 3d max میکنم ......................راستی میخوام کلاس ش هم برم , کلاس c هم میخوام برم

دوست عزیز, پیشنهاد میکنم یکی رو انتخاب کنید (یا گرافیک یا برنامه نویسی) تا بتونید تمام تمرکزتون رو روی اون بزارید (مسلمآ دونستن هزار تا مهارت بازیسازی در حد متوسط یا کم, فایده ای نداره (بخصوص برای عضویت در شرکت های بازیسازی) که دنبال بهترین ها تو یک زمینه خاص هستند)
بحث دیگه بحث زبان برنامه نویسی C هست, چرا این زبان رو انتخاب کردید, تا اونجا که من میدونم برای برنامه نویسی بازی, زبان ++C رو پیشنهاد میکنند

Prince_ of _Persia
09-02-2010, 12:18

اگه یک نفره بخوای کار کنی باید هم برنامه نویسی و هم گرافیک رو یاد بگیری . یعنی همین کاری که من کردم ولی خیلی طول می کشه در حد 4 تا 5 سال. یاد گرفتن زبان سی هم زیاد بدردت نمی خوره مگر اینکه بخوای موتور پایه رو خودت بنویسی که این هم زمان زیادی می بره و عملی نیست. موتورهای بازی سازی هر کدوم زبان اسکریپت مخصوص بخودشون رو دارند پیشنهاد می کنم یک موتور بازی سازی انتخاب کنی و سپس با کمک فروم های بازی سازی آموزش هاش رو یاد بگیری پیشنهاد من unity هست که مقالات متعدد فارسی و انگلیسی هم می تونه راجع بهش پیدا کنی. در ضمن اگه گرافیک کار می کنی اون چیزی که در کلاس یاد می دهند بیشتر برای ساخت مدلسازی پرجزییات high polygon هست که برای انیمیشن سازی خوبه نه بازی و چیزی که تو باید یاد بگیری low polygon هست که فکر نکنم بغیر از اینترنت و سی دی های آموزشی زبان اصلی مرجع دیگه ای داشته باشه.

اگه مدلسازیت خوبه می تونیم با هم یک گروه دونفره بزنیم . اینجوری کارها خیلی سریعتر پیش می ره.

ehsan_wwe
09-02-2010, 14:19
من كاملا موافقم زبان c اصلا به دردت نمي خوره حتي اگه موتور بخاي بسازي چون 99%‌ موتور هاي كه ميسازن با c++ ميسازن تا از SDK ماكرو سافت استفاده كنن

راستي من گرافيك و برنامه نويسي گيم رو تو 2 سال فول فول شدم حتي گرافيك 2دي و digital painting هم استاد شدم :31:

parvizamd
09-02-2010, 15:55
از من به تو نصیحت که به دنبال مرجع انگلیسی باش تا فارسی چرا :
دو نوع مطب فارسی وجود داره یکی تلیفی و دیگر ترجمه شده
ترجمه شده بدرت نمی خوره کار کسی کتاب ترجمه می کنه ترجمه است نه کامپیوتر پس خودش می تونه در یادگیری ابهام ایجاد کنه
کتاب های تلیفی بیسار بهترند چراکه خود طرف کارش کامپیوتر بوده اما بازم بهتر مرجع اصلی و انگلیسی برنامه نیست چراکه هرکس ممکنه تصورات غلط داشته باشد

برای شروع از بازی کوچیک شروع کن و موتور پیشنهادی من Game Maker هست

موفق باشی

L.A.M.P.A.R.D
09-02-2010, 16:25
ببخشید.......:دی..........منظورم همون ++C بود

.................................................. ..........

یعنی من نمیتونم جفتشون رو فول یاد بگیرم.......؟!

L.A.M.P.A.R.D
09-02-2010, 16:32
منظورم 3d و ++c هست

G.D.ragon.Ir
09-02-2010, 16:48
یعنی من نمیتونم جفتشون رو فول یاد بگیرم.......؟!

منظورم 3d و ++c هست

کار نشد نداره, اما چون شما هدفتون رو عضویت در شرکت های بازیسازی بیان کردید من پیشنهاد میکنم دنبال یکیشون برید

L.A.M.P.A.R.D
09-02-2010, 16:59
خیلی ممنونم از راهنماییتون ......مرسی

eaw_Master
21-02-2010, 15:11
با سلام

اگر جداٌ مي خواي بازي ساز حرفه اي بشي

بايد تريدي مكس رو رها كني
بايد اصلاٌ دور سه بعدي خط بكشي

و فقط و فقط بچسبي به ويژوال سي ++ (ترجيحاٌ دات نت) و اصول و مفاهيم برنامه نويسي رو كامل ياد بگيري كه 4 سال كار ميبره( نگي برنامه نويسي بري بشيني بانك اطلاعاتي بنويسي نه ، مسلط به برنامه نويسي بشي مخصوصاٌ برنامه نويسي شيئي گرا) و بعد از تسلط 2 سال وقت مي خواي واسه درگير شدن با دايركت ايكس (ترجيحاٌ دنبال XNA نرو چون لايه دات نت ميشه ميز كارت و نمي توني فراتر بنويسي) اگر درست هدفتو روشن كني بعد 8 سال مي توني بازي ساز حرفه اي بشي

2 سال از 8 سال هم وابسته به 2 سال دايركت ايكسه كه بايد روي رياضيات و سه بعدي كار كني

ehsan_wwe
21-02-2010, 15:48
و فقط و فقط بچسبي به ويژوال سي ++ (ترجيحاٌ دات نت) و اصول و مفاهيم برنامه نويسي رو كامل ياد بگيري كه 4 سال كار ميبره( نگي برنامه نويسي بري بشيني بانك اطلاعاتي بنويسي نه ، مسلط به برنامه نويسي بشي مخصوصاٌ برنامه نويسي شيئي گرا) و بعد از تسلط 2 سال وقت مي خواي واسه درگير شدن با دايركت ايكس (ترجيحاٌ دنبال XNA نرو چون لايه دات نت ميشه ميز كارت و نمي توني فراتر بنويسي) اگر درست هدفتو روشن كني بعد 8 سال مي توني بازي ساز حرفه اي بشي

2 سال از 8 سال هم وابسته به 2 سال دايركت ايكسه كه بايد روي رياضيات و سه بعدي كار كني

من حرفاي اين دوستمو بهت پيش نهاد نمي كنم تو اگه 3دي ساختن رو بلد نباشي نمي توني درك كني كه حجم چيه برنامه نويسي روي حجم يعني چي
c++ خوبه اما ديگه از دوره افتاده بايد بري تو كار VC++++ يا همون C#
اين زماني هم كه دوستمون ميگه يك هزارمشم طول نمي كشه ايشون شايد ماهي يك روز تميرن ميكردند
xna رو باهاش موافقم
اما در مورد دايركت ايكس سعي كن رو دايركت ايكس روز سال كار كني نري رو دايركت ايكس 9 يا قديمي تر كار كني

eaw_Master
22-02-2010, 12:50
c++ خوبه اما ديگه از دوره افتاده بايد بري تو كار VC++++ يا همون C#
اين زماني هم كه دوستمون ميگه يك هزارمشم طول نمي كشه ايشون شايد ماهي يك روز تميرن ميكردند
xna رو باهاش موافقم

در نسخه جديد ويژوال سي با نام سي شارپ عرضه نشده دوست عزيز سي شارپ يه زبانه و ويژوال سي ++ يه زبان قدرتمند ديگر
به اين دليل من ويژوال سي++ رو توصيه كردم كه مي تونه خارج از محيط دات نت نيز برنامه نويسي كنه و محدود به پلاتيفرم دات نت نشه
دوما ايشون تازه شروع كرده + اينكه
شايد شما يه هزارمو واسه كد نويس شدن در نظر گرفتين

اول بايد كد نويسي يابد بگيره، بعد بايد برنامه نويسي ياد بگيره، بعد بايد بره سر برنامه نويسي شئي گرا

كه به نظر من اين سه تا كاملاٌ جدا گانه و هركدام هزينه زماني خاص خودش رو مي خواد
جهت درك بهتر موضوع
كد نويس = خوانابودن كد ها لايه بندي كد ها و دسته بندي كه اگر احياناٌ بعد دو سال يهو رفت سراغ يه سورس برنامه مخش واويلا نشه
برنامه نويسي = بفهمه زبان برنامه نويسي كه باهاش كار ميكنه چه امكاناتي از قبيل كتابخانه ها و اشياء و دستورات براش فراهم كرده تا بتونه بهتر و سريع تر برنامه اي رو تهيه كنه
برنامه نويسي شئي گرا = درك برنامه نويسي شئي گرا و رور زدن مسير هاي طولاني با استفاده از اين تكنولوژي

بازم من زياد حاليم نيست حتماٌ حرف شما درسته

_H2_
22-02-2010, 14:16
سلام مجدد
این تاپیک به نظرم کمی طولانی شد، و جناب f.lampard هم به نظر میرسد ابهاماتشان برطرف شده ولی با اجازه دوستان و اساتید یک نکته همگانی و ظریف دیگر را هم یاد آوری کنم ... حیف است.

شاید دوستمان که این تاپیک را زده یا سایرین که علاقه ای به شاخه های مختلف برنامه نویسی دارند با این مطلب روبرو شوند (که در این تاپیک هنوز مطرح نشده) و این پست من بیشتر جنبه واکسیناسیون دارد ... ! :31:

این مطلب که خیلی به شروع کنندگان برنامه نویسی گفته میشود:
اگر شما میخواهید در نهایت زبانX را یاد بگیرید، اول زبانY را یادبگیر تا بعد زبانX را راحت تر یاد بگیرید ... !
هر زبان برنامه نویسی میخواهد باشد، من با این نظریه به شدت مخالف هستم و دلایل این استدلال منطقی ام را پیش تر در پست زیر بیان کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(یادگیری ابتدایی مسائل دیگر مثل الگوریتم خوب است ولی یادگیری یک زبان دیگر برای یک زبان دیگر به نظر من بی منطقی است.)
پیشنهاد میکنم اگر با این موضوع اول زبانY و بعد زبانX مواجه شدید، استدلال های حقیر در لینک فوق را هم مطالعه کنید.
موفق باشید.
:10:

AMIR REZAs
01-03-2010, 13:37
من هم مثل دوست خوبمونf.lampardعلاقه زیادی به بازی سازی دارم تا حالا3d game
,game maker رو هم دارم. و از سی پلاس پلاس هم چیزهایی میدونم اما تنها مشکلم اینه که میترسم آینده و درآمد خوبی نداشته باشه تنها هدفم هم خدمت به کشورم است و هر چقدر پول هم بدن من به قدری که زندگیم بچرخه قانعم.

parvizamd
01-03-2010, 16:34
اگه هدف بازی تجاری باشه برو تیم دست و پا کن چرابلاخره هرکس تو چیزی ضعف داره مثلا خودم الان دارم سرباز وطن رو رایگان بزارم برای دنلود . حالا فکرش بکنید حالا اگه این بازی برای فروش بزارم چی میشه ؟حتما میان با یه بازی مثل Call Of Duty و Solder of Fortine مقایسه می کنه که در نتیجه بازی من تو اون وسط آب میشه!!!!:31: