PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ سیستم عامل بعد از بوت شدن؟

mseddighi
02-02-2010, 13:00
سلام
کامپیوترم رو وقتی روشن میکنم، بالا که اومد هنگ میکنه و باید ریستش کنم.
معمولا بعد از ریست دیگه قفل نمیکنه. ویندوز رو هم عوض کردم ولی فرقی نکرد.
مشکل از کجاست؟ با تشکر

kourosh_sos
02-02-2010, 13:45
به نظر مياد مشكل از هاردتون باشه لطف كنيد برند و ظرفيت هارد رو بفرماييد در حال حاظر تنها راهنمايي كه ميتونم بكنم اينه كه روي تمام درايوهاي هاردتون رايت كليك كنيد و properties بگيرد و از تب tools از قسمت error-cheking گزينه chek now رو انتخاب كنيد و در پنجره باز شده دوتا باكس رو ماركدار كنيد و start رو بزنيد بعد از اتمام كار يا سيستم خودش ري استارت ميكنه يا يك پيغام مبني بر ري استارت كردن سيستم به شما ميده سيستم را ري استارت كنيد بعد قبل از بوت شدن ويندوز سيستم شروع ميكنه به چك كردن تمام قايل ها و تمام سكتورهاي خراب هارد رو مارك دار ميكنه كه ديگه اطلاعاتي از روي اون سكتور خراب خوانده يا نوشته نشه شايد يك مقدار طول بكشه ولي اجازه بديد كارشو كامل انجام بده بعد كه كار اين قسمت تمام شد پيشنهاد ميكنم تمام درايوهاي هارد رو defrag كنيد حالا اگر احيانا اين روش هم جواب نداد بهتره از تمام اطلاعاتتون داخل يك هارد ديگه يا DVD نسخه پشتيبان (Backup) بگيرد و كل هارد رو فرمت سطح پايين (LowLevelFormat ) كنيد كه ميتونم بگم با اين كار هارد شما مثل روز اولش ميشه البته اينم بگم هرچه ظرفيت هارد بيشتر باشه زماني بيشتري هم براي فرمت صرف ميشه كه شما اين نوع فرمت رو هم تحت داس و هم تحت ويندوز ميتوني انجام بدي اگر مشكلي بود من در خدمتم

joe_satriani
02-02-2010, 14:42
سلام
کامپیوترم رو وقتی روشن میکنم، بالا که اومد هنگ میکنه و باید ریستش کنم.
معمولا بعد از ریست دیگه قفل نمیکنه. ویندوز رو هم عوض کردم ولی فرقی نکرد.
مشکل از کجاست؟ با تشکر

Desktop تون مياد بالا يا نه؟؟
يا توي محيط داس هنگ ميكنه؟

mseddighi
07-02-2010, 09:02
Desktop تون مياد بالا يا نه؟؟
يا توي محيط داس هنگ ميكنه؟

سلام
دسکتاپ میاد بالا و قفل میکنه.

---------- Post added at 09:02 AM ---------- Previous post was at 09:01 AM ----------

به نظر مياد مشكل از هاردتون باشه لطف كنيد برند و ظرفيت هارد رو بفرماييد در حال حاظر تنها راهنمايي كه ميتونم بكنم اينه كه روي تمام درايوهاي هاردتون رايت كليك كنيد و properties بگيرد و از تب tools از قسمت error-cheking گزينه chek now رو انتخاب كنيد و در پنجره باز شده دوتا باكس رو ماركدار كنيد و start رو بزنيد بعد از اتمام كار يا سيستم خودش ري استارت ميكنه يا يك پيغام مبني بر ري استارت كردن سيستم به شما ميده سيستم را ري استارت كنيد بعد قبل از بوت شدن ويندوز سيستم شروع ميكنه به چك كردن تمام قايل ها و تمام سكتورهاي خراب هارد رو مارك دار ميكنه كه ديگه اطلاعاتي از روي اون سكتور خراب خوانده يا نوشته نشه شايد يك مقدار طول بكشه ولي اجازه بديد كارشو كامل انجام بده بعد كه كار اين قسمت تمام شد پيشنهاد ميكنم تمام درايوهاي هارد رو defrag كنيد حالا اگر احيانا اين روش هم جواب نداد بهتره از تمام اطلاعاتتون داخل يك هارد ديگه يا DVD نسخه پشتيبان (Backup) بگيرد و كل هارد رو فرمت سطح پايين (LowLevelFormat ) كنيد كه ميتونم بگم با اين كار هارد شما مثل روز اولش ميشه البته اينم بگم هرچه ظرفيت هارد بيشتر باشه زماني بيشتري هم براي فرمت صرف ميشه كه شما اين نوع فرمت رو هم تحت داس و هم تحت ويندوز ميتوني انجام بدي اگر مشكلي بود من در خدمتم

این کار رو هنوز فرصت نکردم انجام بدم. ضمنا فرمت سطح پایین یعنی چه؟

amd>intel
07-02-2010, 09:21
شما کلا درایوی که ویندوز هست رو فرمت کن . قبلش درایورهای جدید کارت صدا و گرافیک رو بگیر و ویندوز رو عوض کن .

beckham7
07-02-2010, 10:27
شاید از هارد باشه وشایدم از رم قبل از این کارای که دوستمون گفت انجام بدید اگه رم دم دستت هست عوض کن اول امتحان کن که خیلات راحت شه از رم نیست بعد برو سراغ هارد

mohammad_1ta
07-02-2010, 10:32
سلام،
دقیقاً لپ تاپ منم همین مشکل رو داره
وقتی که روشن میکنم و میاد تو ویندوز هنگ میکنه و باید ریستارت کنم.

البته یه روش فعلاً اجرا میکنم به این شکل:
هروقت روشن میکنم، اون اول دکمه ی F8 رو میزنم که چند تا منو بیاد، میزارم 5 دقیقه روی اون حالت باشه، و بعدش روی لود شدن ویندوز میزنم تا اجرا شه...
در حقیقت یه جورایی وای میسم تا سیستم گرم شه بعد بره تو ویندوز :41: