PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حرف "ی"

eefe
01-02-2010, 20:25
سلام دوستان عزیز
راستش من خیلی سرچ کردم ولی نتونستم جواب مشکلم رو پیدا کنم
مشکل من در دیدن حرف "ی" در اکسپلورر هاست که به صورت جدا در میان کلمه نشون داده میشه
راستش با کلی سرچ و پبدا نکردن هیچی و از اونجایی که فقط این مشکل در فونت times new roman وجود داره به مخم زد که این فونت رو با یه ورژن دیگش که مشکل نداره جایگزین کنم و رفتم از رو لپ تاپم این کار رو انجام بدم
در مورد بولد و ایتالیکش شد. ولی در مورد regular اش که با نام times.ttf در دایرکتوری فونت وجود داره نمی شد.اصلا نمی شد اونو حذف و یا جایگزین کرد و واسه همینم وقتی در حالت معمولی اون فونت هست "ی" های وسط کلمه به صورت جدا نمایش داده میشن.در برنامه های دیگه مثل word هم این مشکل وجود داره و از وقتی bold و italic اش رو جایگزین کردم وقتی بولد میکنم حل میشه ولی با ایتالیکش همچنان مشکل برقراره
خلاصه دوستان.ممنون میشم کمکم کنید.دیگه اعصابم خورد شده.:41:..اینجوریا میاد صفحه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
01-02-2010, 21:56
زبان فارسی رو بصورت کامل روی سیستم نصب کنید
برای تایپ کردن حرف "ی" از Shift + "ط" استفاده کنید

eefe
02-02-2010, 00:07
زبان فارسی رو بصورت کامل روی سیستم نصب کنید
برای تایپ کردن حرف "ی" از Shift + "ط" استفاده کنید
مرسی دوست گلم ولی منطورتون رو متوجه نمیشم از نصب کامل زبان فارسی
ضمناً مشکل من در نوشتن نیست،در خوندنه
میخوام بشه مث سیستمهای معمولی اصلاً،نه با shift گرفتن و اینا
آخه سیستم خودم هم نیس،مال مادرمه،ویندوز روش بود همون اول
اگه درست یادم بیاد اون اوایلش این مشکلات رو نداشت
فقط هم با همون فونت times new roman این مشکل رو داره.جالبه وقتی تو vista هم میرم و میخوام اون فونت رو حذف و یه ورژن جدیدترش رو بریزم هم نمیشه(مال xp رو میگم)

Ship Storm
02-02-2010, 10:37
مرسی دوست گلم ولی منطورتون رو متوجه نمیشم از نصب کامل زبان فارسی
ضمناً مشکل من در نوشتن نیست،در خوندنه
میخوام بشه مث سیستمهای معمولی اصلاً،نه با shift گرفتن و اینا
آخه سیستم خودم هم نیس،مال مادرمه،ویندوز روش بود همون اول
اگه درست یادم بیاد اون اوایلش این مشکلات رو نداشت
فقط هم با همون فونت times new roman این مشکل رو داره.جالبه وقتی تو vista هم میرم و میخوام اون فونت رو حذف و یه ورژن جدیدترش رو بریزم هم نمیشه(مال xp رو میگم)

منظورم اینه که تو کنترل پنل بخش تنظیمات زبان فارسی رو ابصورت صحیح و کامل انجام دادید (زبان روی فارسی و کشور روی ایران)
شما اگه دیدید مشکل هنوز هست ویندوز خودتون رو عوض کنید و حتما سرویس پک 3 رو نصب کنید اگه سرویس پک 3 رو هم قبلا نصب کردید و این مشکل بوده CD ویندوز رو عوض کنید و از روی CD دیگه نصب کنید

eefe
02-02-2010, 13:30
منظورم اینه که تو کنترل پنل بخش تنظیمات زبان فارسی رو ابصورت صحیح و کامل انجام دادید (زبان روی فارسی و کشور روی ایران)
شما اگه دیدید مشکل هنوز هست ویندوز خودتون رو عوض کنید و حتما سرویس پک 3 رو نصب کنید اگه سرویس پک 3 رو هم قبلا نصب کردید و این مشکل بوده CD ویندوز رو عوض کنید و از روی CD دیگه نصب کنید
تنظیمات که کاملاً درسته
آخه جالبه تو همه سایتها اینجور نیستا،مثلاً تو همین پی سی ورلد درسته...با اینکه فونتش همونه
نمیخوام ویندوز عوض کنم،آخه کلی برنامه روش نصبه
اگه بتونین بگین چطور فونتهای جدیدم رو به جای ورژن قدیمی times new roman میتونم بریزم،ممنونتون میشم

farredsky
06-02-2010, 09:42
زبان فارسی در قسمت language and regionaal setting اضافه شده ؟( بعد از نصب یا حین نصب ویندوز باید right to left languages رو تیک بزنید تا زبان فارسی رو از روی سی دی ویندوز نصب کنه .و در قسمت کی بوردها زبان فارسی را اضافه کنید .اگر که صفحه کلید فارسی هم اضافه شده و اینطوری نشون می ده منم نمی دونوم .دوستان کمک کنند.

eefe
07-02-2010, 12:01
زبان فارسی در قسمت language and regionaal setting اضافه شده ؟( بعد از نصب یا حین نصب ویندوز باید right to left languages رو تیک بزنید تا زبان فارسی رو از روی سی دی ویندوز نصب کنه .و در قسمت کی بوردها زبان فارسی را اضافه کنید .اگر که صفحه کلید فارسی هم اضافه شده و اینطوری نشون می ده منم نمی دونوم .دوستان کمک کنند.
بله....همه این موارد رعایت شده....
بیخیال...منونم ازتون در هر حال:40:

HWT
12-02-2010, 18:18
دوست عزیز من به تازگی این مشکل رو برای خودم رفع کردم و تو وبلاگم متنی راجبش نوشتم . شما هم ببینید از این طریق میتونید مشکلتون رو حل کنید یا خیر.
بدلیل قوانین فروم از ذکر نام وبلاگم خودداری میکنم:)