PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل : صدای تق از هارد

DUAL CORE
01-02-2010, 16:47
سلام من وقتی دارم کار سبک با کامپیوتر انجام میدم مثلا تو اینترنتم هاردم صدای خاصی نمیده ولی تو بازی یا وقتی سی دی میزارم هارد یه صدای تق مانند میده دقیقا همونجوری که موقع شات دان یه صدا میاد در اخرین لحظه قطع
برق. کابلش هم چک کردم پاور هم 580 گرین است. هاردم دو تاست 120 و 500 مکستور
از لحاظ نرم افزاری هم با برنامه HARD DRIVE INSPECTOR
چک کردم هارد 120 که بیشتر از یکساله خریدم رو میزنه 100 درصد سالم ولی 500 گیگرو میزنه 57 درصد سالم در صورتی که 6 ماه نیست خریدمش نکنه داره خراب میشه؟
CPU : core2 e7300
xfx 9600 gso
4gb kingston 800mhz
لطفا راهنمایی بفرماییید ممنون

regedit021
02-02-2010, 19:49
منم هارد 1ترا بايت دارم ميزنه50%!ولي هارد160كه 3سال دارم ميزنه100%
ولش كن زياد اهميت نده‌ به درصدي كه نرم افزار ها ميدن!

saviss
02-02-2010, 20:31
بهتره هرچه سریعتر بک آپ بگیری از هاردت...
یک تاپیک داشتیم درمورد صداهای "مشکوک":دی از هارد...همین دوروبرا...بودش
حالاتجربه ی شخصی خودم....
هاردمکستورنمیخرم...حتی اکسترنال...یک باربلایی به سرم اومد ومثل شما هاردم صدامیداد...توجه نکردم ...یکهوقفل کرد...اون هم درست موقعی که باهاش کارداشتم...دست وپام حسابی رفت توی پوست گردو...پوفففف
تمام هاردهایی که دوستام برای رفع نقص یا ریکاوری میارندپیشم مکستورهست ...اونهم بیشترشون از سری جدید(از250به یالا) نمیدونم چرااین سری هاردهای مکستور(سی گیت)اینجوری ازآب دراومدن..اغلب .یاخرخرمی کنند یاصدای نون خشک میدن...یا تق تق می کنن ...ومتاسفانه دربیشتر موارد بابی توجهی صاحبشون...تمام اطلاعاتشون ازبین میره(بگیرنگیرهم داره...ممکنه یک عمرازاین صداهابدن اما مشکلی پیش نیاد...ولی اگراطلاعات مهمی داری ریسک نکن
====
توی بازار اینجا اهالی اهل فن وحرفه ای هافعلا بعدازتوشیبا ...وسترن دیجیتال روبهترازمکستورتحویل می گیرن

noisymind
02-02-2010, 21:37
والا من هم یک هارد 320 سامسونگ دارم که وقتی کامپوتر روشنه هیچ مشکلی نداره , ولی موقعی که میخوام سیستم رو خاموش کنم , اون لحظه آخر چند بار با فاصله تق تق میکنه و انگار گیر کرده باشه! بعد یک دفعه خاموش میشه! میترسم یک روز کار دستم بده. چه کارش کنم باید؟

hosseingrami
02-02-2010, 22:41
سلام دوست عزيز بزار منم از تجربه هاي كم خودم بگم!
من خودم چند سال پيش هارد مكس تور 120 و اي دي اي داشتم پسر خالمم هم داره و هنوز كه هنوز هست هم دارتش چند جاي ديگه كه از دوستان و آشنايان ديديم بازم اين مدل اونم اي دي اي و اونم 120 يك پداي خرخر مي داد!

من خودم از اين صدا قبلا رنج مي بردم و خيلي صداشم زياد بود!
بايد عرض كنم با اين نتايج ميشه گفت تمام هارد هاي 120 اين مارك اين صدا رو دارند و هيچ مشكلي هم برات پيش نمي ياد چون برا من و پسرخالمم هم پيش نيامد!

يا علي!
:40:

regedit021
04-02-2010, 17:37
والا من هم یک هارد 320 سامسونگ دارم که وقتی کامپوتر روشنه هیچ مشکلی نداره , ولی موقعی که میخوام سیستم رو خاموش کنم , اون لحظه آخر چند بار با فاصله تق تق میکنه و انگار گیر کرده باشه! بعد یک دفعه خاموش میشه! میترسم یک روز کار دستم بده. چه کارش کنم باید؟
دوست عزيز مشكلي نداره
همه سيستم ها موقع خاموش شدن هاردشون تق تق صدا ميده!:8:

gsmmob
04-02-2010, 17:44
هاردتون رو دیفرگ کن یذره بهتر میشه.

dj-mesk
03-03-2010, 19:23
سلام سلام سلام
یه هارد 500 سی گیت یه ماه پیش خریدم حالا دیتکت نمیشه موق روشن کردن سیستم هم 7 یا 8 بار تق تق میکنه
کسی میدونه مشکلش چیه و راه حلش
اطلاعاتم خیلی مهمه ولی جیبم خالی!!!

help me