PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با چاپ عکس در فتوشاپ

worldm
30-01-2010, 19:41
سلام من يه عكس 3*4 دارم و مي خوام 6 یا 12 تا از اون را چاپ كنم مي خواستم ببينم چطور مي تونم مانند عكاسي ها اين 12 قطعه عكس را در يك صفحه قرار داده و پرينت بگيرم .لطفا نحوه کار رو در فتوشاپهای 10 و 11 بگید
یه سوال دیگه من چند روزی میشه پرینتر f2483 اچ پی گرفتم ایا این پرینتر برای کارهای چاپ عکس خوبه؟
ایا برگه مخصوص اندازه a4 هست منتها بصورت گلاسه؟قیمتش چنده؟ایا هر پرینتری برگه مخصوص خودشو داره؟
ایا کارتریج مخصوص پرینتر باید بگیریم؟ایا بهتره اصلیشو تهیه کنیم؟
واقعا معذرت میخوام این همه سوال پرسیدم
اگر سريع جوابم را بدهيد ممنون مي شم .
با تشكر

alialam
31-01-2010, 08:21
سلام
به سؤال اولت آخر جواب ميدم.
1-من نميدونم اين چاپگر براي چاپ عكس روي كاغذ مخصوص عكس خوبه يا نه. مي توني اين بحث رو اينجا مطرح كني:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-
برگه مخصوص چاپ عكس هست. هم A4 هم A5 و بقيه اندازه ها. قيمتش هم بسته به نوع كاغذي كه مي گيري، A4 برگي حدود 300 -400 تومان هست. اينجوري هم نيست كه هر پرينتري برگ مخصوص خودش رو داشته باشه. بحث اينه كه اون ها جدا از مارك هاشون(Canon، HP، منظورم خود برگه ها هست نه چاپگر ها) انواع مختلف دارن. مثل:Photo paper plus glossy، Photo paper pro و... . كه بايد دقت كني كه چاپگرت با كدوم راحتتر از همه هست.(البته زياد مهم نيست و همه چاپگر ها روي همه اين كاغذ ها مي گيرن ولي سعي كني بهترينشون رو انتخاب كني بهتره) همچنين موقع چاپ، توي تنظيمات مخصوص چاپگرت(توي تنظيمات چاپ، Properties) بايد توي قسمت Media type(كه شايد اسم اين قسمت بسته به چاپگري كه داري چيز ديگه ايي باشه) اسم مدل همون كاغذي رو كه داري استفاده مي كني انتخاب كني... .
3-در مورد كارتريج هم متوجه نشدم منظورتو. اگه منظورت اينه كه تقلبيش رو بگيري يا اصلش رو، خوب معلومه اصلش بهتره. :27:كارتريج هاي تقلبي بعد از يه مدت به خود چاپگر صدمه مي زنن.
4-جواب سؤال اولت:
اول فتوشاپ رو باز مي كني. به منوي File مي ري و New رو مي زني. تو پنجره ايي كه باز شد تنظيمات زير رو انجام ميدي.(برو به آدرس زير:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد عكس 4*3 خودت رو باز ميكني. ابزار Move Tool رو انتخاب ميكني.(تصوير زير اين ابزار رو نشون ميده:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا اين ابزار روي عكست كليك مي كني و اون رو به صفحه A4 انتقال ميدي(Drag مي كني).

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد همون جور كه ابزار Move Tool انتخاب هست، دكمه Alt روي صفحه كليد رو نگه مي داري، روي تصويري كه داخل برگه A4 كشيدي كليك مي كني و اون رو به يه گوشه از همون برگه A4 ميكشي و وِل مي كني. ميبيني كه تصوير شد 2 تا. هر چند تا مي خواي به همين روش درست ميكني و تو صفحه مي چيني:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدش هم به منوي File ميري. Print رو مي زني. تنظيمات رو انجام مي دي و Print رو مي زني.
(چون شما نگفته بودي تا چه حد بلدي، سعي كردم جزءيات رو هم بگم :10:)
يا علي

worldm
31-01-2010, 12:20
از راهنماییت ممنون ولی هیچ کدوم از عکسها لینکش سالم نیست!

alialam
01-02-2010, 11:36
همه سالمه(حد اقل براي من:31:)
از دوستان مي خوام امتحان كنن و اطلاع بدن. ممنون:5:

Saeed kmss-D
01-02-2010, 14:20
سلام....

لینک ها ضمیمه شد!

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
01-02-2010, 14:28
سلام...

یه توضیحاتی هم من بدم:

واسه این کار به مسیر زیر برید:

File===>Automate===>Picture Package

- تو قست Source Image می تونید آدرس عکس مورد نظرتون رو وارد کنید

- در سمت راست همین صفحه که عکس ها چیده شده می تونید با کلیک روی هر عکس اون عکس رو عوض کنید (مثلا عکاسا یه ردیف شش تایی رو واسه عکس یک نفر ردیف بعدی رو یه عکس دیگه می ذارن و الی آخر)

- حالا روی Edit Layout (پایین سمت راست) کلیک کنید

- تو قسمت Layout می تونید اندازه برگتون رو انتخاب کنید و همچنین یک نام واسه Layout که بتونید ذخیرش کنید واسه بعدا مثلا یک برگه آچار دارید می خواین هرچی میشه عکس 3*4 توش بذارید باید Layout اون رو سیو کنید که واسه عکسای دیگه مشکلی نباشه

- در قسمت Image Zones باید سایز عکس 4*3 رو وارد کنید (یا هر سایزی که واسه عکستون می خواین)

- می تونید فاصله بین عکس ها رو هم به صورت دستی در سمت راست یا با استفاده از position تنظیم کنید

- حالا من یک Layout واسه نمونه درست کردم (برگه آچار و عکسای 4*3 ) البته بیشتر از این هم می تونید توش عکس بذارید که حالا من چون واسه نمونه درست کردم فاصله ها رو کم گذاشتم.

-فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- این فایل رو باید در مسیر زیر کپی کنید:

X:\Program Files\Adobe\Photoshop\Presets\Layouts

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه خاصیت دیگه هم هست به نام Contact Sheet که واسه چیدن عکس های مختلف هست

- می تونید از مسیر زیر واردش بشید:

File===>Automate===>Contact Sheet

- در قسمت Source Image مسیر فولدر عکساتون رو انتخاب می کنید

- در قسمت Document هم که اندازه کل سندتون رو تنظیمات مربوط به سند رو مشخص می کنید

- در قسمت Thumbnails هم که تعداد ستون ها و ردیف عکس ها رو مشخص می کنید

- و اگر تیک Use Filename as Caption رو بزنید نام فایل ها هم واستون نمایش داده می شه

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

( از این روش، بیشتر، در عکاسی ها استفاده میشه )

موفق باشید♥♥♥

worldm
01-02-2010, 18:24
دوستان واقعا از همه تون ممنونم که کمکم کردید فقط یه مشکل کوچولو دارم من یه عکس 2*3 دارم بعد اسکنش کردم سایزش 177 در 241 شده بعد با این روش انجام دادم و پرینت گرفتم تبدیل به 6*4 شده چی کار کنم؟

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:23 PM ----------

زاستی عکسهای بزرگو چجوری به سایز 3*4 و 2*3 یا 6*4 برسونم

alialam
02-02-2010, 14:58
براي تغيير اندازه عكس ها مي توني به مسير زير بري:
Image>Image Size
تو پنجره ايي كه باز شد در قسمت Pixel Dimensions مي توني اندازه تصوير رو توسط تغيير در پيكسل هاش تغيير بدي. در قسمت Ducument Size هم مي توني اندازش رو توسط سانتيمتر، اينچ يا هز چيز ديگه ايي(كه البته خودت تو كادر جلوش تعيين مي كني) تغيير بدي.

alialam
02-02-2010, 15:04
چند تا سؤال هم براي من پيش اومد آقا سعيد...:46:
1-توي قسمت Edit Layout وقتي يه اسم توي Layout Name نوشتم بعد Save رو زدم با نام Untitled.txt ذخيره كرد؟؟؟ در ضمن فايلي كه شما اينجا گذاشتي txt نيست؟!
2-براي Load يك Layout كجا بايد برم. هرچي گشتم چنين گزينه اي پيدا نكردم؟؟
با تشكر

Saeed kmss-D
03-02-2010, 12:57
سلام...

1-توي قسمت Edit Layout وقتي يه اسم توي Layout Name نوشتم بعد Save رو زدم با نام Untitled.txt ذخيره كرد؟؟؟ در ضمن فايلي كه شما اينجا گذاشتي txt نيست؟!
اصلا txt نباید باشه!
یه فایل Unknown هستش. خود فتوشاپ میشناستش. اگه تو مسیری که گفتم کپی کنید.

2-براي Load يك Layout كجا بايد برم. هرچي گشتم چنين گزينه اي پيدا نكردم؟؟
یه جورایی وصله به سوال قبل!
وقتی شما یه Layout رو تنظیم و سیو میکنید، به طور خودکار در قسمت Document > Layot قرار میگیره که میتونید انتخابش کنید.
اما برای اینکه بعد ها که فتوشاپ به هر دلیلی پاک شد و دوباره نصب کردید بتونید از Layout ی که قبلا ساختید استفاده کنید، باید فایل سیو شده رو یه جایی نگه دارید و برای لود کردنش در مسیری که گفتم کپیش کنید.
از خود فتوشاپ نمیتونید لودش کنید.

X:\Program Files\Adobe\Photoshop\Presets\Layouts

اگه دقت کنی، در حالتی که هنوز چیزی تنظیم نکردی، به طور پیشفرض در خود فتوشاپ، در قسمت Layout یه سری گزینه دیفالت وجود داره که میتونی انتخاب کنی.
اما بعد از اینکه شما یک layout ایجاد کردی همه یاون ها کنار میرن و layout های ایجاد شده توسط شما در این لیست قرار میگیره.

مثلا برای اینکه بتونید از layout ی که من قرار دادم استفاده کنید، باید حتما در این مسیر قرارش بدید.

موفق باشید♥♥♥

worldm
03-02-2010, 19:10
براي تغيير اندازه عكس ها مي توني به مسير زير بري:
Image>Image Size
تو پنجره ايي كه باز شد در قسمت Pixel Dimensions مي توني اندازه تصوير رو توسط تغيير در پيكسل هاش تغيير بدي. در قسمت Ducument Size هم مي توني اندازش رو توسط سانتيمتر، اينچ يا هز چيز ديگه ايي(كه البته خودت تو كادر جلوش تعيين مي كني) تغيير بدي.

ببخشید من مثلا نمیدونم یه عکس 1024*768 رو برای به عکس 3*4 یا 2*3 تبدیل کنم چه اندازه عددی رو بدم تا موقع چاپ مشکل نداشته باشم

alialam
04-02-2010, 08:18
منظورت از اينكه مشكل نداشته باشم چيه؟ يعني مي خواي اندازه دقيقاَ همون3*4 يا 2*3 باشه يا اينكه كيفيت عكس مد نظرت هست؟
اگه تصويرت مثلا يك تصوير پس زمينه(Wallpaper) هست و مي خواي نسبت عرض و ارتفاعش بهم نريزه، كه بايد دقت كني تيك گزينه ي Constrain Proportions فعال باشه.بعد توي قسمت Ducument Size به عرض يا ارتفاع يه عددي كه مي خواي بدي، فتوشاپ خودش نسبت رو مي گيره و به اونيكي عدد درست رو بنا به اون نسبت ميده. مثلا شما اگه يه تصوير 768*1024 داشته باشي. وقتي به عرض عدد 3 رو بدي، توي ارتفاع نوشته مي شه 2.25

اما نه يه موقع هست كه شما مي خواي از توي يه عكس 768*1024 تصوير مثلا صورت يه نفر رو جدا كني و اون رو در اندازه 4*3 پرينت بگيري كه در اين صورت اول بايد با ابزار Crop Tool([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اون تيكه از تصوير رو جدا كني. جايي كه مي خواي جدا كني رو انتخاب مي كني، بعد كليد Enter صفحه كليد رو مي زني(البته بهتره براي اينكه نسبت عرض و ارتفاع تصويري كه جدا مي كني دقيقا 4*3 باشه بعد از اينكه Crop رو انتخاب كردي توي تنظيمات ابزار كه ظاهر ميشه، عرض و ارتفاع رو به ترتيب 3 و 4 بدي بعد ناحيه اي رو كه مي خواي انتخاب كني و... (مثل تصوير زير)).

بعدش هم طبق يكي از روش هايي كه گفته شد اونها رو توي يك برگه A4 بچيني و باقي ماجرا...
اميدوارم مشكل حل شده باشه.:27:
در ضمن ايندفعه، لينك نذاشتم. خود تصاوير رو آوردم كه احياناً با لينك مشكل پيدا نكني:10:
يا علي

ahoo1119
16-07-2011, 12:33
سلام من عضو جدید هستم با یه عالمه سوال؟
مدتیست که فتوشاپ کار میکنم دارم صورت خودم رو روی صورت عروسهای خارجی با مدلهای مختلف قرار میدم.میخوام بدونم برای چاپ عکسم با کیفیت خوب در اندازه A5 چیکار باید بکنم.همچنین تقاضا دارم که در مورد رزولیشن و Image size عکس من و عکس زیرین اطلاعاتی بدید بی صبرانه منتظرم.

bigilo
05-04-2013, 15:19
سلام
به سؤال اولت آخر جواب ميدم.
1-من نميدونم اين چاپگر براي چاپ عكس روي كاغذ مخصوص عكس خوبه يا نه. مي توني اين بحث رو اينجا مطرح كني:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-
برگه مخصوص چاپ عكس هست. هم A4 هم A5 و بقيه اندازه ها. قيمتش هم بسته به نوع كاغذي كه مي گيري، A4 برگي حدود 300 -400 تومان هست. اينجوري هم نيست كه هر پرينتري برگ مخصوص خودش رو داشته باشه. بحث اينه كه اون ها جدا از مارك هاشون(Canon، HP، منظورم خود برگه ها هست نه چاپگر ها) انواع مختلف دارن. مثل:Photo paper plus glossy، Photo paper pro و... . كه بايد دقت كني كه چاپگرت با كدوم راحتتر از همه هست.(البته زياد مهم نيست و همه چاپگر ها روي همه اين كاغذ ها مي گيرن ولي سعي كني بهترينشون رو انتخاب كني بهتره) همچنين موقع چاپ، توي تنظيمات مخصوص چاپگرت(توي تنظيمات چاپ، Properties) بايد توي قسمت Media type(كه شايد اسم اين قسمت بسته به چاپگري كه داري چيز ديگه ايي باشه) اسم مدل همون كاغذي رو كه داري استفاده مي كني انتخاب كني... .
3-در مورد كارتريج هم متوجه نشدم منظورتو. اگه منظورت اينه كه تقلبيش رو بگيري يا اصلش رو، خوب معلومه اصلش بهتره. :27:كارتريج هاي تقلبي بعد از يه مدت به خود چاپگر صدمه مي زنن.
4-جواب سؤال اولت:
اول فتوشاپ رو باز مي كني. به منوي File مي ري و New رو مي زني. تو پنجره ايي كه باز شد تنظيمات زير رو انجام ميدي.(برو به آدرس زير:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد عكس 4*3 خودت رو باز ميكني. ابزار Move Tool رو انتخاب ميكني.(تصوير زير اين ابزار رو نشون ميده:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا اين ابزار روي عكست كليك مي كني و اون رو به صفحه A4 انتقال ميدي(Drag مي كني).

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد همون جور كه ابزار Move Tool انتخاب هست، دكمه Alt روي صفحه كليد رو نگه مي داري، روي تصويري كه داخل برگه A4 كشيدي كليك مي كني و اون رو به يه گوشه از همون برگه A4 ميكشي و وِل مي كني. ميبيني كه تصوير شد 2 تا. هر چند تا مي خواي به همين روش درست ميكني و تو صفحه مي چيني:
بعدش هم به منوي File ميري. Print رو مي زني. تنظيمات رو انجام مي دي و Print رو مي زني.
(چون شما نگفته بودي تا چه حد بلدي، سعي كردم جزءيات رو هم بگم :10:)
يا علي

سلام خیلی آموزشت خوب بود و کلی حال کردم باهاش مخصوصا که با عکس و تصویر توضیح داده بودی و راحت یاد گرفتم.
میشه بگی چه جوری میشه که به فتوشاپ دستور بدی که مثلا یه عکس رو که کپی کردی تا اخر صفحه تکرارش کنه یا مثلا یه عکس رو که انتقال دادی به صفحه اچار تا یه ردیف 6 تایی یا 12 تایی به صورت منظم تکرار بشه و به صورت دستی این کار رو انجام ندیم؟
درضمن اگر عکسی هم داریم رنگی هست چطور سیاه سفید چاپ کنه؟
یا عکس سیاه سفید رو چطور رنگی چاپ کنیم؟

UltimatePuff
06-12-2014, 14:39
سلام و خسته نباشید .. میشه درباره تفاوت کیفیت عکس چاپ شده نهایی با این روش ها و عکسی که خود عکاسی برامون چاپ میکنه توضیح بدید؟

چون من قبلا این کار رو کردم ولی رنگ ها و کنتراست تصویر تفاوت داشت طوری که نتونستم از عکس ها استفاده کنم .. چهره یه کم قرمز شده بود و خوب نبود .. :n37:

آیا باید تنظیمات خاصی رو رعایت کرد؟ آیا RGB یا CMYK بودن فایل تو چاپ تاثیر داره ؟ یا ... ؟ باید چه کار کرد تا دقیقا رنگ ها و .. مثل چاپ خود عکاسی دربیاد ؟ :n13:

ممنون میشم از راهنمایتون ..