PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آمار جدید از وضعیت اینترنت در جهان: رشد سرعت و دسترسی

satttanism
30-01-2010, 12:25
«آکامی» یک بنیاد آمار و ریاضیات است که هر سه ماه یک بار آماری از وضعیت اینترنت سراسر دنیا منتشر می کند. در آمار جدید این این موسسه که اخیرا برای سه ماه پایانی سال ۲۰۰۹ منتشر شده، رشد دسترسی به اینترنت پرسرعت در سراسر جهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است که در ادامه مطلب ملاحظه می کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

‏ بر طبق این آمار بیشتر میانگین سرعت اینترنت پرسرعت در جهان متعلق به کشور کره جنوبی است با میانگین سرعت 11 مگابیت در ثانیه، رتبه دوم متعلق به کشور ژاپن است با سرعت 7‪.‬3 مگابیت و هنگ کنگ با سرعت 6‪.‬9 مگابیت در رتبه ی سوم قرار دارد. کمترین سرعت اینترنت جهان هم متعلق به کشور آفریقایی «اریتره» بوده است با سرعت 42 ‪کیلوبیت در ثانیه‬. ‏

اما از میانگین سرعت اینترنت که بگذریم این سوال پیش می آید که چه درصدی از مردم هر کشوری به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند؟ بر طبق آمار جدید 69 درصد مردم کشور کره جنوبی و 56 درصد ژاپنی ها به اینترنتی با سرعتی بالاتر از 5 مگابیت و بالاتر دسترسی دارند. بقیه درصد ها را هم در جدول می بینید.

البته این امار فقط برای دسترسی به اینترنت با سرعت بالاتر از 5 مگابیت بود. جدول پایین نشان می دهد که چند درصد از مردم هر کدام از این کشور ها به اینترنت با سرعتی بالاتر از 2 مگابیت در ثانیه و بالاتر دسترسی دارند. ‏

بر اساس این آمار 93 درصد جمعیت کشور کره جنوبی به اینترنت با سرعتی بالای دومگابیت دسترسی دارند و این آمار در مورد ده کشور نخست لیست، بالای 80 درصد جمعیت کل کشور را در بر می گیرد.

به گفته آکامی با رشد کیفیت رسانه های HD نیاز به اینترنت پر سرعت در سراسر جهان روز به روز در حال افزایش است. این موسسه حداقل سرعت مورد نیاز برای دریافت تصاویر با کیفیت DVD را 5 مگابیت در ثانیه و برای دریافت ویدیوهای «بلو-ری» با کیفیت 1080P را معادل 40 مگابیت تعریف کرده است. ‏

‏ ‪وب سایت آکامی‬ ‏ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - برای دریافت آمار به صورت پی دی اف نیاز به ثبت نام دارید. ‏

Narenji.ir

xeNociDe
30-01-2010, 17:28
این آمار واقعیه!؟

hamed malekpour
30-01-2010, 17:35
بعد از دهه ی فجر به نظر من قیمت هارا 30٪کاهش می دهند وسرعت را افزایش؟!

rezanew
30-01-2010, 17:41
بعد از دهه ی فجر به نظر من قیمت هارا 30٪کاهش می دهند وسرعت را افزایش؟!

شما دعا کنید قطع نکنن، این کاهش و افزایش ها پیشکش!

قطعی اینترنت از 2 3 روز مونده به 22 بهمن تازه شروع میشه!

sia-saketi
31-01-2010, 02:54
آره آمار حقیقی هست. من خودم شخصاً اطلاع داشتم که کره بهرین هست الان توی دنیا. ولی انگلیس قراره تا سال 2012 روی دست همه شون بلندشه و تا 2012 بهترین میشه انگلیس بعد کره، چون کره ای ها می خوان با انگلیس در این زمینه رقابت کنن.

قرار شده ایران هم تا چند روز دیگه رده ی آخر رو به خودش اختصاص بده و بعد کمتر از دو سال کلاً ایران از این لیست اسمش حذف بشه!!!

قطعی اینترنت از 2 3 روز مونده به 22 بهمن تازه شروع میشه!
اینو خیلی باحال گقتی:دی ای ول قبولش دارم شدید!