PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست دو برنامه ي مربوط به هوش مصنوعي

mpbt
29-01-2010, 15:17
سلام به همه مهندسين محترم نرم افزار
من همين امروز عضو اين انجمن خوب و به درد بخور شما دوستان عزيز شدم :20:
يه خواهش بزرگ دارم
اگه كمكم كنيد خيلي خيلي ممنون ميشم
دو تا برنامه ميخوام كه خيلي هم عجله دارم !
تا دوشنبه فرصت دارم!
خواهش ميكنم كمكم كنيد:11:

يافتن قطر گراف
قطر يك گراف به عنوان طولاني ترين مسيري كه بتوان بدون عبور از يك رأس تكراري در گراف پيمود تعريف ميشود.
يعني بزرگترين كوتاه ترين مسير در گراف.
حال فرض كنيد در پايگاه دانش يك برنامه پرولوگ اطلاعات هر گراف g بصورت Connected(g,a,b)
ذخيره شده است. براي مثال براي يك گراف مثلثي (2-كامل) داريم:
1

(connected(g,1,2 3 2
(connected(g,3,1
(connected(g,2,3
(بايد توجه كرد گرافها ساده و بي جهت هستند و چون connected(2,1) ، connected(1,2) را نتيجه ميدهد اين اطلاع تنها بصورت يك طرفه وارد پايگاه شده است و ما خود بايد در صورت نياز نتيجه گيري دو طرفه را تعريف كنيم بي آنكه در لوپ بيفتد.)
برنامه اي ميخواهيم كه طول قطر گراف را برگرداند يعني اگر ما به آن Query دهيم diameter(g,D) در مثال بالا به ما مقدار 3 را به عنوان جواب برگرداند.
همچنين برنامه بايد بتواند تمامي مسيرهايي را كه قطر گراف هستند پيدا كند. يعني اگر به آن Query دهيم diameter(g,L) يك ليست كه رأسهاي آن مسيرهاي يك قطر هستند را برگرداند.

مسئله 8 وزير
برنامه اي ميخواهيم كه مسئله 8 وزير را با استفاده از جستجوي محلي حل كند.
برنامه بايد بتواند به سه روش زير مسئله را حل كند( برنامه از كاربر يك عدد صحيح (1،2 يا 3) را به عنوان ورودي دريافت ميكند كه مشخص شود به كدام يك از اين سه روش بايد اجرا شود)
1) جستجوي غير قطعي
جستجو از يك حالت تصادفي شروع ميشود و هر بار حالت بعدي به روش غير قطعي انتخاب ميشود تا در نهايت به يك پاسخ بهينه محلي برسد در نهايت حالت شروع و پاسخ نهايي به كاربر نمايش داده ميشود.
2) جستجوي اولين انتخاب
جستجو از يك حالت تصادفي شروع ميشود و هر بار حالت بعدي به روش اولين انتخاب تعيين ميشود تا در نهايت به يك پاسخ بهينه محلي برسد در نهايت حالت شروع و پاسخ نهايي به كاربر نمايش داده ميشود.
3) جستجو با شروع تصادفي مجدد
در اين حالت پس از هر بار اجرا اگر هزينه صفر شود پاسخ به كاربر نمايش داده ميشود و در غير اين صورت از يك حالت تصادفي شروع كرده و مجددأ اجرا ميشود. در نهايت علاوه بر پاسخ يافته شده تعداد دفعات شروع مجدد را نيز براي كاربر نمايش ميدهد.

اگه كسي از شما دوستان تونست و يا وقت كرد و به درخواست من اهميت داد خيلي خيلي ممنونش ميشم.
لطفا سورس برنامه ها رو بگذاريد مرسي.
شايد پيش خودتون فكر كنيد من چقدر پر توقعم!
ولي همه آدما مشكلاتي دارن نه؟ اميدم اول به خدا بعد هم به شماست.:37:
(هيچگاه به خداوند نگوييد مشكلات بزرگي دارم بلكه به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم.)