PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در shutdown سیستم

alcocino
28-01-2010, 17:18
با سلام من هر چقدر در مورد این مشکل در فروم سرچ کردم همش صفحه Down می شد فکر کنم سرچ فروم خراب شده به خاطر همین شاید مشکل من در این فروم باشه ولی سرچ نمیشه
مشکلی من دارم این هست که وقتی turn off را می زنم که سیستم shutdown بشه تمام مراحل را طی می کنه اما دوباره سیستم روشن میشه دقیقا مثل حالتی که شما restart را می زنید می دونم که احتمالا تو ریجستری می شه حلش کرد ولی لطف کنید بگید من چی کار کنم ممنون

alcocino
30-01-2010, 00:58
کسی جواب نمیده ؟ ؟؟ ؟ ؟ ؟

Peter-959
30-01-2010, 03:35
سلام بر شما دوست گرامی
ایراد شما می تونه از دراور ناسازگار با ویندوزتون باشه که در این صورت بعد از ریست سیستم به شما پیشنهاد میده با safe mode وارد بشید اگر این ایراد رو دارید باید ببینید کدوم درایور شما با ویندوزتون سازگار نیست و به روزش کنید
اما اگر سیستمتون به طور کامل خاموش میشه و دوباره روشن میشه میتون ایراد از یکی از کارتهای pci تون باشه من قبلا این مشکل رو با یک کارت صدای ارزون قیمت داشم احتمالا نقص از طراحی سخت افزاری بعضی کارت های غیر استاندارد. یعنی بعد از خاموش شدن کامپیوتر با فرستادن یک پیام به مادربورد اونو روشن میکنه.
که برای رفعش باید تنضیمات bios سیستمتون رو به صورتی تغییر بدید که مادربورد نسبت به این پیام بی اعتنا باشه.
برای این کار هنگام بوت شدن سیستم با زدن دکمه delete وارد محیط بایوس شده و بعد از اون وارد Power Management Setup بشید و گزینه PME Event Wake Up رو روی حالت Disabled قرار بدید.
فقط توضیحات بالا مال مادر بورد های شرکت gigabyte بود و ممکنه توی مادر بوردهای شرکت های دیگه کلمات و اسامی متفاوت باشند . البطه من شکل صفحه بایوس مادربوردهای msi رو در یک نظر دیدم فکر میکنم اسامی اونجاهم همین بود .
امیدوارم مشکلتون حل شده باشه.

Ghaioom
30-01-2010, 10:29
سلام
شما برو به قسمت control panel بعد power options تب advanced در پایین when i press the power button on my computer رو تو shut down بزار بعد ok کن اینجوری درست میشه.
اگه نشد کامپیوترت رو ویروس یابی کن با یه آنتی ویروس بروز.
اگه بازم نشد شاید مشکل از ویندوز یا قطعات سیستمت هست.

موفق باشی.

alcocino
01-02-2010, 10:40
با تشکر از دوستان عزیز ولی این چیز هایی که گفتید ربطی نداره کامپیوتر کامل خاموش میشه و دوباره روشن میشه انگار به جای turn off از restart استفاده کردم و تا الان هم این مشکل رو نداشتم بعدش هم آنتی ویروسم همیشه آپدیت هست و هیچ ویروسی ندارم من می دونم احتمالا به خاطر نصب یکی از این برنامه های theme ویندوز دچار این مشکل شده که می دونم اون برنامه 100% تو ریجیستری اومده و اون Task مربوط به turnoff رو برابر task ریستارت ویندوز کرده و من این برنامه را unistall کردم و اینکه من سیستم عامل لینوکس هم دارم و اون این مشکل رو نداره پس 100% مشکل از سخت افزار نیست من فقط می خوام آدرس task ، turnoff رو توی ریجیستری بدونم بقیش خودم حل می کنم

alcocino
03-02-2010, 08:26
کسی نیست جواب بده ؟

alcocino
13-02-2010, 17:22
عجب پس یعنی من چی کار کنم ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ حالو حوصله نصب دوباره ویندوز و برنامه هام رو ندارم

joe_satriani
13-02-2010, 17:30
مشكل از پاورتون نيست؟؟ تستش كردين؟

Masоud
13-02-2010, 18:23
سلام

برای گرفتن جواب صبور باشید

به تنظیمات My Computer بروید و در سربرگ Advanced در بخش Startup & Recovery روی Settings کلیک کنید.

سپس در بخش System Failure تیک Automatically Restart رو بردارید.

صفحه رو OK کن.

موفق باشید :40:

Armagedon
15-02-2010, 01:59
سلام.

دکمۀ پاور پشت کامپیوتر رو قطع کن و بعد چند لحظه وصل کن. اگه سیستم روشن نشد، ایراد سخت افزاری نیست. بایوس سیستمتو برگردون به یکی از حالات Default یا Fail-Safe. به این ترتیب اگه مشکل از بایوس باشه حل میشه. اگه بازم حل نشد و بنا به گفتۀ خودت (که البته خیلی بعید به نظر میرسه) اشکال از theme های تازه نصب شده باشه، باید تو ویندوز دنبال راه چاره باشی. اولا ببین که این theme ها مخصوص خود ویندوزن یا مربوط به برنامه هایی مثل WindowBlinds یا Talisman و... میشن؟ اگه با برنامه theme رو عوض کردی، برنامه رو Uninstall کن. ولی اگه theme مربوط به خود ویندوزه، سعی کن تم کلاسیک ویندوزو بارگذاری کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه. اگه بازم مشکلت حل نشد (چه مشکل سیریشی :31:)، برو از پنجرۀ Run، این فرمانو اجرا کن:
gpedit.msc
حالا برو به این آدرس:
Computer Configuration>Windows Settings>Security Settings>Local Policies>Users Rights Assignment
آخرای لیست یه گزینه داره به اسم Shut down the system. روش دابل کلیک کن. ببین اکانتت تو لیستش هست یا نه.... بی خیال. رو دکمۀ add user or group کلیک کن و دکمۀ Advanced رو انتخاب کن و بعدش Find now رو بزن و از لیست پایین، اسمتو انتخاب کن. بعد هر چی پنجره جلو چشمت بود ok کن و خلاص. اگه هنوزم این مشکل (البته بعد از یه Restart) پابرجا بود، بهتره یکم حوصله از هر کجا که شده پیدا کنی و ویندوزتو معدوم کنی. ولی امیدوارم کار به اونجا نکشه.
بازم اگه کاری از دستم بر بیاد در خدمتم.
موفق باشید.:40:

alcocino
19-02-2010, 00:08
با تشکر از دوستان عزیز
[
مشكل از پاورتون نيست؟؟ تستش كردين؟

خیر مشکل از پاور نیست چون توسط سیستم عامل اوبونتو به راحتی shut down میشه پس نتیجه می گیریم که نه پاور و نه بایوس مشکلی نداره .

دکمۀ پاور پشت کامپیوتر رو قطع کن و بعد چند لحظه وصل کن. اگه سیستم روشن نشد، ایراد سخت افزاری نیست. بایوس سیستمتو برگردون به یکی از حالات Default یا Fail-Safe. به این ترتیب اگه مشکل از بایوس باشه حل میشه. اگه بازم حل نشد و بنا به گفتۀ خودت (که البته خیلی بعید به نظر میرسه) اشکال از theme های تازه نصب شده باشه، باید تو ویندوز دنبال راه چاره باشی. اولا ببین که این theme ها مخصوص خود ویندوزن یا مربوط به برنامه هایی مثل WindowBlinds یا Talisman و... میشن؟ اگه با برنامه theme رو عوض کردی، برنامه رو Uninstall کن. ولی اگه theme مربوط به خود ویندوزه، سعی کن تم کلاسیک ویندوزو بارگذاری کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه. اگه بازم مشکلت حل نشد (چه مشکل سیریشی :31:)، برو از پنجرۀ Run، این فرمانو اجرا کن:
gpedit.msc
حالا برو به این آدرس:
Computer Configuration>Windows Settings>Security Settings>Local Policies>Users Rights Assignment
آخرای لیست یه گزینه داره به اسم Shut down the system. روش دابل کلیک کن. ببین اکانتت تو لیستش هست یا نه.... بی خیال. رو دکمۀ add user or group کلیک کن و دکمۀ Advanced رو انتخاب کن و بعدش Find now رو بزن و از لیست پایین، اسمتو انتخاب کن. بعد هر چی پنجره جلو چشمت بود ok کن و خلاص. اگه هنوزم این مشکل (البته بعد از یه Restart) پابرجا بود، بهتره یکم حوصله از هر کجا که شده پیدا کنی و ویندوزتو معدوم کنی. ولی امیدوارم کار به اونجا نکشه.
بازم اگه کاری از دستم بر بیاد در خدمتم.
موفق باشید.:40:
من تک تک کارهایی که گفتید را انجام دادم با این حال که مطمئن بودم مشکل از بایاس نیست باز هم این گقته شما رو انجام و گفته بعدی شما رو هم قبل از اینکه این تاپیک رو بزنم چک کرده بودم ولی بازم چک کردم و حل نشد .

به تنظیمات My Computer بروید و در سربرگ Advanced در بخش Startup & Recovery روی Settings کلیک کنید.

سپس در بخش System Failure تیک Automatically Restart رو بردارید.

صفحه رو OK کن.

این گفته شما رو اجرا کردم و در زمان shutdown یعنی در انتهای کار که در حال خاموش شدن هست یک صفحه آبی حاوی اطلاعات زیر می آمد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Masоud
19-02-2010, 12:28
با تشکر از دوستان عزیز
این گفته شما رو اجرا کردم و در زمان shutdown یعنی در انتهای کار که در حال خاموش شدن هست یک صفحه آبی حاوی اطلاعات زیر می آمد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام

پس ویندوز مشکل پیدا کرده . اگر با Repair کردن یا تعویض ویندوز مشکل حل نشد ، مشکل سخت افزاری یا از هارد یا رم میتونه باشه.

alcocino
20-02-2010, 23:01
مرسی حالا repair میکنم ببینم چی میشه