PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال فوری فوتی در باره Mod های فتوشاپ

Mostafa 3D
28-01-2010, 17:15
سلام
چه طورید ؟

خب ببینید الان چند وقته که به یه مشکل برخوردم !!!
ببینید به فرض من یه کاری رو درست کردم مثل عکس زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب حالا برای اینکه کارد سفید دور ربات از بین بره لایه روبات رو روی Mod Multiply میزاریم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مشکل اینجاست که تا وقتی بگراند وجود داشته باشه مود Multiply عملیه و وقتی لایه بگراند ر برداریم دیگه مدی در کار نخواهد بود حالا راهی وجود دراه که مودمون رو یه جوری به لایمون تثبیت کنیم که وقتی بگراند رو هم برداشتیم تغییری نکنه ؟؟؟؟ ( استادان فتوشاپ خیلی خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون بدجوری کارم گیره ) :11:

Saeed kmss-D
28-01-2010, 23:28
سلام...

کلا مد های رنگی و ترکیبی برای ترکیب دو یا چند لایه هستن و به صورت انفرادی روی یک لایه هیچ تاثیری ندارن.
خب منطقیه که وقتی شما لایه های دیگه رو غیر فعال میکنی اثر مد ها از بین میره!

اما سوال من از شما اینه که چرا میخوای بک گراند رو برداری؟ منظورم اینه که اگه قصد شما مونتاژ و ترکیب این تصویر با زمینه س، چرا میخوای برش داری!

اگه هدف شما برداشتن زمینه سفید عکس دومه، که این راه کاملا بی اثره و از این راه نمیشه!

موفق باشی♥♥♥

Mostafa 3D
28-01-2010, 23:41
سلام...

کلا مد های رنگی و ترکیبی برای ترکیب دو یا چند لایه هستن و به صورت انفرادی روی یک لایه هیچ تاثیری ندارن.
خب منطقیه که وقتی شما لایه های دیگه رو غیر فعال میکنی اثر مد ها از بین میره!

اما سوال من از شما اینه که چرا میخوای بک گراند رو برداری؟ منظورم اینه که اگه قصد شما مونتاژ و ترکیب این تصویر با زمینه س، چرا میخوای برش داری!

اگه هدف شما برداشتن زمینه سفید عکس دومه، که این راه کاملا بی اثره و از این راه نمیشه!

موفق باشی♥♥♥

نه نه این تصویر بالا یه مثاله
من یه تصویر دارم که بصورت ترنس هستش و این تصویر از لایه های زیادی تشکیل شده که یه سری از این لایه ها مد هایی داره حالا من میخوام این تصویر رو ببرم توی افتر و میکسش کنم و بدون اون بکگرانش میخوام ولی بدون بگراند همون مشکلی پیشمیاد که گفتم :41:

huti_421
29-01-2010, 00:21
این روش رو امتحان :

Mode رو به کار بده ، یه لایه‌ی جدید بساز ، لایه‌ی جدید رو با لایه‌ای که بهش Mode دادی ادغام ( Merge ) کن

Lover_Football
29-01-2010, 01:02
سلام ...

اگه ميخواي تو AE كار كني فكر نكنم واست مشكلي پيش بياد ...

چون اون هم براي لايه هاش مد تعريف كرده و ميتوني از مد ها استفاده كني ....

Mostafa 3D
29-01-2010, 01:59
این روش رو امتحان :

Mode رو به کار بده ، یه لایه‌ی جدید بساز ، لایه‌ی جدید رو با لایه‌ای که بهش Mode دادی ادغام ( Merge ) کن

امتحان کردم نشد شما امتحان کردی این کارو ، جواب داده ؟

سلام ...

اگه ميخواي تو AE كار كني فكر نكنم واست مشكلي پيش بياد ...

چون اون هم براي لايه هاش مد تعريف كرده و ميتوني از مد ها استفاده كني ....

خب تو افتر هم فرقی نمیکنه دیگه وقتی بکگراندی نباشه مدی هم در کار نیست بازم همون مشکل مثل تو فتوشاپ پیش میاد دیگه :13:

huti_421
29-01-2010, 11:43
امتحان کردم نشد شما امتحان کردی این کارو ، جواب داده ؟

من دو سه تا مود ( از چارت بالا ) رو انتخاب کردم و جواب داد

کلاً این مو دها یه سری قلق خاص دارن و من هم چون تجربی باهاون کار کردم به صورت تئوریک نمیتونم اونچنان راهنمایی کنم :)

نظرت در مورد استفاده از ماسک چیه ؟

Saeed kmss-D
29-01-2010, 13:47
نه نه این تصویر بالا یه مثاله
من یه تصویر دارم که بصورت ترنس هستش و این تصویر از لایه های زیادی تشکیل شده که یه سری از این لایه ها مد هایی داره حالا من میخوام این تصویر رو ببرم توی افتر و میکسش کنم و بدون اون بکگرانش میخوام ولی بدون بگراند همون مشکلی پیشمیاد که گفتم :41:
سلام...

راه حل شما اینه که به صورت جدا بک گراند عکس های مورد نظر رو حذف کنید!
کار راحتیه که! ( اگه بک گراند تک رنگ باشه که دیگه راحت تر)
استفاده از Color Range در منوی Select روش خوبی برای جداسازی این مورد بک گراند هاست!

البته روش های دیگه ای هم هست.

موفق باشی♥♥♥