PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بد سکتور گرفتن هارد پشت سر هم !!

BZ7
28-01-2010, 16:05
سلام
من یه هارد مکستور 500 گیگ 32 مگ بافر دارم فکر کنم دورشم 7200 هست
بعد یه مدته بدجوری بد سکتور میگیره تو درایو ویندوز !
هی تعمیر میکنم Regenerate
بعد از چند روز دوباره بد سکتور میگیره
شنیده بودم میتونه از تنظیمات اشتباه باشه ( بایوس )
راهی هست که بشه این مشکل رو حل کرد که دیگه بد سکتور نگیره یا دیر به دیر بگیره ؟!!!
واقعا دهنمو آسفالت کرده
بعد الان من 2 تا هارد همزمان استفاه میکنم که اون یکی 80 مکستور هست
بعد ویندوز تو هارد 500 نصبه

pulp_fiction
28-01-2010, 16:18
سلام
من یه هارد مکستور 500 گیگ 32 مگ بافر دارم فکر کنم دورشم 7200 هست
بعد یه مدته بدجوری بد سکتور میگیره تو درایو ویندوز !
هی تعمیر میکنم Regenerate
بعد از چند روز دوباره بد سکتور میگیره
شنیده بودم میتونه از تنظیمات اشتباه باشه ( بایوس )
راهی هست که بشه این مشکل رو حل کرد که دیگه بد سکتور نگیره یا دیر به دیر بگیره ؟!!!
واقعا دهنمو آسفالت کرده
بعد الان من 2 تا هارد همزمان استفاه میکنم که اون یکی 80 مکستور هست
بعد ویندوز تو هارد 500 نصبه

بله راهی هست که دیگه بدسکتور نگیر برای این کار اول اطلاعات هاردت خالی کن و بعد از طریق برنامه power max هاردت low format کن و بعد پارتیشن بندیش کن . مشکلت حل می شه . موفق باشی.

yashar24
06-02-2010, 00:49
همچین بلایی یه بار هم به سرم اومده منتحی یه نوع دیگه بود که امیدوارم مشکل شما از این نوع نباشه!
اول از همه باید بدونید که سیستم نباید در جایی باشه که به کیس ضربه وارد بشه (هر چند خفیف) که باعث لرزش کیس در موقع روشن بودن و برخورد هد هارد با دیسک بشه و در نتیجه ایجاد بدسکتور بشه.
راهکار1 : بهترین مکان برای کیس روی زمین است و اگر میزتان محل مخصوص کیس دارد مطمئن شوید میز شما موقع کار با سیستم تکان نمی خورد و به میز ضربه وارد نمی شود.
دوم اگر مطمئن هستید ایراد سخت افزاری نیست احتمالا ایراد نرم افزاری که دلایل گوناگونی مثل استفاده طولانی مدت از یک ویندوز با نرم افزارهای کاربردی بلا استفاده که موقع بالا آمدن سیستم هیچ نفعی جز پایین آوردن راندمان سیستم و طولانی نمودن عمل خواندن و بارگذاری ندارند. و یا ویروسهایی که هارد را دارای بد سکتور نشان می دهد.
راهکار2 : سعی کنید کل هارد را لااقل سالی یک بار فرمت کنید تا آدرس دهی سکتورهای هارد منظم شود. یا اگر امکان فرمت همه رایوها نیست، درایو ویندوز را هر 3 ماه یکبار فرمت و دوباره نصب کنید.
سوم: اگر دو مورد بالا مشکل شما را حل نکرد و بدسکتورها همچنان بیشتر میشه مطوئن باشید که هد هار شما خراب شده و چون نمیتونه اطلاعات رو از روی دیسک بخونه، خود دیسک رو خراب نشون می ده!!! دریغ از آنکه دیسک سالمه و هد که عمل خواندن رو انجام می ده خرابه!!!
راهکار3 : متاسفانه هارد شما فقط به دست افراد مجرب و ماهر و حرفه ای در امر تعمیر هارد در شرایط و موقیت خاص قابل حل است که البته در مقابل هزینه گزاف و حساسیت کار آن نه کسی حاضر به پرداخت مبلغ تعمیر آن میشود و نه کسی این مسولیت سنگین تعمیر را به دوش می گیرد!
راه حل آسان : اگر گارانتی داره تخله اش کن بفرست گارانتی. اگه نداره بگذارش توی کلکسیون قطعات از دست رفته.
اگه هم وجدانت قبول می کنه بد سکتور رو موقتا اگه می تونی رفع کنی ببر بفروشش!!! البته این کار نامردی و تاوانش از قطعات دیگه سیستمت پرداخت میشه.