PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در روشن شدن سيستم !!!

mjzaret
27-01-2010, 20:26
سلام
من يه سيستم با مشخصات زير دارم.
CPU: Intel 478Pin 2.8 Gh
M.B: Asrock P4AL-800
Ram: 512 DDR
مشكلم اينه كه وقتي سيستم رو به برق وصل مي‌كنم سيستم به خودي خود روشن مي‌شه و ديگه هيچ تصويري هم نمي‌ده.
به نوعي همه قطعات رو عوض كردم به جز مادربورد. من هم فكر مي‌كنم از مادربورد باشه. نظر شما چيه؟

EXTREME
27-01-2010, 21:47
احتمال داره مشکل از پاور باشه احتمالا پاور اتصالی داره با یه پاور دیگه امتحان کنید فکر نکنم مشکل از مین باشه

Devillboy
28-01-2010, 00:15
دوستمون درست ميگه مشكل از پاورته.
من هم قبلا همين مشكل رو داشتم پاورت رو عوض كن حل ميشه.

mjzaret
01-02-2010, 18:47
من پاور رو هم عوض کردم. مشکلم من از پاور نیست. با همون پاور قبلی خیلی راحت یه سیستم دیگه رو روشن کردم و مشکلی نداشت.

MAGIDIYUM
01-02-2010, 19:10
دوست عزیز مشکل شما از مین برد است.من تجربه اش را داشتم.یه مین برد دیگه رو تست کن ببین چجوری میشه.به احتمال قوی ولتاژ یه مقدار بالا , چوک های کنترل ولتاژ رو سوزونده و از چوک های کنترل ولتاژ عبور کرده و حالت برق دزدی پیش آمده و جامپر های کلید پاور و ریست و.... رو سوزونده و به این دلیل یه سره شده.من یه مین مشابه شما رو دیده بودم که اینجوری بود .خودم هم اول فکر کردم مال پاوره اما مال مین بود.بعد از چند روز مین سوخت و اصلا دیگه سیستم روشن نشد و پایه ی یکی از رم ها سه پینش سوخته بود. به شما توصیه میکنم دیگه با اون مین سیستم رو روشن نکنید.ممکنه به قطعاتتون آسیب بزنید.چون ولتاژ رو دیگه نمیتونه کنترل کنه و برق بیش از حد به قطعات میده.

mjzaret
02-02-2010, 01:28
دوست عزیز مشکل شما از مین برد است.من تجربه اش را داشتم.یه مین برد دیگه رو تست کن ببین چجوری میشه.به احتمال قوی ولتاژ یه مقدار بالا , چوک های کنترل ولتاژ رو سوزونده و از چوک های کنترل ولتاژ عبور کرده و حالت برق دزدی پیش آمده و جامپر های کلید پاور و ریست و.... رو سوزونده و به این دلیل یه سره شده.من یه مین مشابه شما رو دیده بودم که اینجوری بود .خودم هم اول فکر کردم مال پاوره اما مال مین بود.بعد از چند روز مین سوخت و اصلا دیگه سیستم روشن نشد و پایه ی یکی از رم ها سه پینش سوخته بود. به شما توصیه میکنم دیگه با اون مین سیستم رو روشن نکنید.ممکنه به قطعاتتون آسیب بزنید.چون ولتاژ رو دیگه نمیتونه کنترل کنه و برق بیش از حد به قطعات میده.

من هم نظرم اینه که مادربورد مشکل داره. آیا با توضیحاتی که شما دادید میشه این مین رو تعمیر کرد یا نه؟ اگه راهی برای تعمیر کردن می‌شناسید معرفی کنید.

EXTREME
02-02-2010, 11:52
پس اگه از پاور نباشه از همون مینه تعمیر فایده نداره عوضش کن

MAGIDIYUM
02-02-2010, 14:15
بله تعمیر کردنش یه ریسکه و ممکنه از این بدتر بشه.گفتم اول با یه مین دیگه تست بزن.

mjzaret
04-02-2010, 11:53
اگه جایی برای تعمیرات مین میشناسید به من معرفی کنید.