PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : قرار دادن کلاس در ArrayList ?

cdcenter
27-01-2010, 15:16
سلام .
بنده یک کلاس دارم که دارای چند فیلد رشته ای است . مثل نام و . . . (مثل فیلد ثبت نام)
میخواهم این فیلدها را از طریق یک ویندوز فرم پر کنم .

اما چون نمیدانیم چند مرتبه قرار است این فیلدها پر بشه باید از ArrayList استفاده کنم .
قبلا از آرایه های معمولی به راحتی استفاده میکردم. مثلا یک ارایه برای 10 نفر درست میکردم .

اما اکنون میخواهم از ArrayList استفاده کنم . ولی روش بلد نیستم . . .:41:
که چطوری یک کلاس را به ارای لیست بدم . بعد بتونم به فیلدهای کلاس مقدار بدم یا بینشون جستجو کنم .

(چون با ArrayList)خیلی راحت تر میشه فیلد خاصی را حذف و . . . کرد .

سوال دوم اینکه :
همین فیلدهای کلاس که در ویندوز فرم اول پر کردم را چطوری میتونم در یک ویندوز فرم دیگر نمایش بدم ؟ :41::41:
_H2_
27-01-2010, 16:03
سلام
ArrayList یک نوع از Collection های آماده دات نت است.
ولی حالات معمول کلاس System.Collections.Generic.List که یک فهرست جنریک است، امکانات بیشتری ارائه میدهد.
با متد Add میتوانید عنصر جدید را اضافه و با RemoveAt میتوانید یک آیتم را حذف کنید.
اگر اگر اگر شی ای که داخل List ذخیره کرده اید یک Class باشد میتوایند مثل آرایه ها با ایندکس فیلدهایش را دستکاری کنید.
ولی اگر یک Struct در List قرار داه باشید و بخواهید فقط یک فیلدی از آن را ویرایش کنید باید آن را گرفته و تغییر دهید و مجدد در محل مورد نظر بریزید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و الی آخر ...

همین فیلدهای کلاس که در ویندوز فرم اول پر کردم را چطوری میتونم در یک ویندوز فرم دیگر نمایش بدم ؟
فرم دوم را نمونه سازی کنید (new) مقادیر و متغیر های لازم را در قالب property ها در کلاس فرم دوم ست کنید در اخر متد Show یا ShowDialog اش را فراخوانی کنید.