PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اكسس پوينت يا وايرلس ؟ كدام يك براي شبكه كردن بهتر است؟

mahramasrar2
27-01-2010, 14:50
باسلام
قصد دارم كامپيوتر هاي موجود در شركت مورد قرار داد را شبكه كنم به نحوي كه تمامي سيستم ها به هم وصل شوند و پرينتر ها و اسكنر ها هم به اشتراك باشند

البته وصل كردن وشبكه كردن از طريق كابل كراس مشكلي نيست . اما مشكل اينجاست كه مدير علاقه مند است سيستم ها بدون سيم به هم وصل شوند چرا كه محل شركت اجاره اي است و به زودي مكان شركت تغيير مي كند بنابراين نيازي به سيم كشي مجدد نخواهد بود
اكنون نمي دانم كدام يك از راهها مناسب تر هستند ؟
استفاده از اكسس پوينت؟
استفاده از وايرلس؟

ضمنا مكان و فاصله سيستم ها زياد نيست و براحتي نسبت به هم ديد دارند

شما كدام روش را توصيه مي كنيد كه اولا اقتصادي باشد و هم داراي كمترين قطعي و اختلال باشد
نكته= برخي از سيستم ها داراي ويندوز هاي پائين تر از اكس پي مثل ويندوز 98 هستند اما بروي بيشتر سيستم ها اكس پي نصب است
نكته دوم= تنها يكي از سيستم ها مدام به اينترنت وصل است و مابقي كاري به اينترنت ندارند و فقط بايد شبكه شوند
نكته آخر= هنوز هيچ قطعه اي خريداري نكرده ام بنابراين منتظر توصيه شما مي مانم . لطف كنيد قيمت را نيز ذكر كنيد:10:
با تشكر

rozbeh85
27-01-2010, 22:51
منظورت از وایرلس چیه؟ من نفهمیدم
اگه شما مثلا تو یه آپارتمان هستید باید یک اکسس پویت بگذارید، اکسس پوینت یه سوئیچ بیسیم هست؛ همین.
واسه هر سیستم هم باید یه کارت شبکه بی سیم بگیری
در مورد ویندوز 98 و اینترنت هم مثل کابل کشی عمل میشه

mahramasrar2
28-01-2010, 11:48
راستش منظورم اين است كه مدير قصد دارد سيستم ها را بدون سيم به هم وصل و شبكه نمايد
در بيشتر موارد جستجو متوجه شدم در صورت خريداري اكسس پوينت و روتر در نهايت بايد از پشت روتر به سيستم ها سيم كشي كرد درسته؟ يا نيازي نيست؟
راستي براي 6 سيستم چقدر خرج بر ميداره؟

sorena_eleven
28-01-2010, 22:31
سلام...وایرلس در واقع یک راه برای انتقال هر چیزیه مثه اینترنت در واقع اکسس پوینت هم از سیستم وایرلس استفاده می کنه کاری که شما می تونی بکنی اینه مه از یک اکسس پوینت استفاده کنی که قیمت بهترین نوعش 85000 تومانه اینجوری هم می تونی از دستگاههایی که مجهز به سیستم وایرلس(WIFI) هستن استفاده کنی هم از دستگاههای که با سیم کار می کنن فراموش نکن برای اینکه بتونی کامپیوترهای رومیزی و پرینتر و.. رو به شبکه وصل کنی نیاز به سیم کشی داری...

mahramasrar2
29-01-2010, 12:07
ممنون بابت توضيح كدوم مارك اكسس پوينت رو توصيه مي كنيد؟
d-link چطوره؟ آيا آنتن دهي خوبي داره؟ همه سيستم ها داخل راهرو هستند به غير از دو تا كه داخل يك اتاق پشتي هستند كه دربش هميشه بسته. اينطور مشكلي براي ارتباط پيش نمي ياد؟
ضمنا قيمت كارت شبكه بي سيم براي هر سيستم چقدره؟ نوع و ماركي كه هم قيمتش زياد بالا نباشه هم با اكسس پوينت هم خواني داشته باشه ذكر كنيد
ممنون

fa_m
29-01-2010, 16:48
سلام . من به شما مارک linksys رو معرفی می کنم که دارای برد عمودی و افقی خوبی هست.

payamf1
29-01-2010, 21:06
من خودم درحال حاضر از شبکه وایرلس توی خونه استفاده میکنم.
خوب شما هم بهتره از همین روش استفاده کنین چون هم کم دردسرتره و هم بدون سیم هستش...
البته هر روشی رو هم که انتخاب کردید توصیه میکنم حتما ویندوز 7 رو روی همه کامپیوترها نصب کنین چون امکانات Share و شبکه اش خیلی عالیه و خیلی روش کار شده...

payamf1
29-01-2010, 21:08
خوب شما هم بهتره از همین روش استفاده کنین چون هم کم دردسرتره و هم بدون سیم هستش...
البته هر روشی رو هم که انتخاب کردید توصیه میکنم حتما ویندوز 7 رو روی همه کامپیوترها نصب کنین چون امکانات Share و شبکه اش خیلی عالیه و خیلی روش کار شده...

sorena_eleven
30-01-2010, 10:12
از نظر من بهترین بهترین نوع اکسس مارک لینکسیس(البته همه این نظر رو دارن) که قیمتش همون اندازست سعی کن از دی لینک استفاده نکنی....قیمته کارت شبکه وایرلس برای سیستم رومیزی هم 20000 است..اگه توی دیوارا آهن باشه ارتباط ضعیف میشه ولی دیوار معمولی تاثیر زیادی نداره

mahramasrar2
30-01-2010, 10:47
ممنون دوست من شما توي خونه چند تا سيستم رو شبكه كردي؟
ضمنا قيمت كارت شبكه بي سيم رو لطف مي كنيد؟

sorena_eleven
30-01-2010, 21:44
کار من نصب آنتن وایرلس و همچنین شبکه است... تو خونه خودم فقط یه لپ تاپ دارم ولی تو خونه مردم و تو شرکتاشون زیاد شبکه کردم...بهت گفتم که قیمت کارت شبکه وایرلس بالای 20000 تومان هست بطور م÷ال لینکسیس 33000 تومان و مایکرونت 22000 است بقیه هم تو همین رنج هستن...

mahramasrar2
31-01-2010, 11:03
سورناي عزيز مي تونم برات ايميل بفرستم؟
مي خوام اگر مشكلي در تنظيمات پيش اومد باهات تماس بگيرم
ضمنا گمونم پيغام خصوصي شما هنوز فعال نشده درسته؟ چون پست هاي شما هنوز به ده تا نرسيده

sorena_eleven
31-01-2010, 15:01
مشکلی نیست اگه خواستی میتونی بهم میل بزنی البته ممکن دیر جوابتو بدم چون فقط بعضی از ساعتها میتونم ایمیلم رو چک کنم
sorena_eleven@yahoo.com

sorena_eleven
31-01-2010, 15:07
بله متاسفانه من هنوز نمی تونم پیغام خصوصی بدم.....
بهر حال اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

mahramasrar2
31-01-2010, 16:37
گمونم يه پست ديگه بدي پيغام خصوصيت فعال ميشه !

sorena_eleven
31-01-2010, 23:22
باشه مشکلی نیست اینم یه پیغام دیگه

sorena_eleven
01-02-2010, 11:39
آقا من هرکاری میکنم پیغام خصوصیم فعال نمیشه

mahramasrar2
01-02-2010, 12:47
مشكلي نيست اينجا شد چت روم !
بايد از مدير انجمن درخواست كنم از پست 11 به بعد رو حذف كنه
مجبورم فعلا سئوال هام رو يك به يك همينجا بپرسم
================================
خوب من يك اكسس پوينت مي خرم و 6 عدد كارت شبكه وايرلس بي سيم به گمونم مارك لینکسیس خوبه البته با توجه به قيمتش( فكر كنم اسپل درستش linksys باشه درسته؟)
خوب بعد از نصب قطعات بايد از كجا شروع كرد؟
1- ابتدا نرم افزار تمامي كارت هاي شبكه را بروي سيستم عامل ها نصب مي كنم( به غير از يكي كه 98 است مابقي اكس پي سرويس پك 2 هستند)
2- اكنون يك جاي مناسب براي اكسس پوينت پيدا مي كنم كه خوب آنتن بده
همگي سيستم ها داخل راهرو هستند و اكسس پوينت پوشش خوبي نسبت به اونها داره غير از دو عدد از سيستم ها كه در داخل يك اتاق در بسته هستند اميدوارم پوشش وآنتن دهي اكسس پوينت كافي باشه و اختلالي پيش نيايد
3- اكنون بايد پرينتر ها و ااسكنر ها را چه بكنم؟ وصل كنم به اكسس پوينت؟ در اين صورت در صورتي كه فرمان پرينت توسط دو سيستم به طور همزمان ارسال بشه اختلالي پيش نمي ياد؟ تصور من در اين است كه به نوبت براي هر سيستم انجام ميشه
4- اكنون نوبت كانفيگ كردن كارت هاي شبكه است كه شباهت زيادي به شبكه كردن با سيم دارد
براي اين كار وارد Network Connections مي شويم و بروي Local Area Connection كليك سمت راست مي كنيم سپس بروي گزينه properties كليك كرده و بعد از گزينه هاي موجود Internet Protocol (TCP/IP را انتخاب و اعداد مورد نظر را وارد مي كنيم

حالا سئوال=
1-آيا تا اينجاي كار رو درست گفتم؟
2- عدد هاي درست چيست؟
البته به دست آوردن عددها با يك جستجوي ساده امكان پذير بود ولي ترس من در اين است كه چون يكي از سيستم ها داراي ويندوز 98 است شايد به كانفيگ جداگانه اي نياز دارد
3- مرحله بعدي چيست؟

sorena_eleven
01-02-2010, 21:48
ببین دوست عزیز شما برای شبکه کردن چند راه داریم یک اینکه بیای دستگاه ها رو بوسیله سیم شبکه کنی در این روش به یک هاب معمولی احتیاج داری دوم اینکه بیای دستگاه ها رو کلا بوسیله وایرلس شبکه کنی اینجا باید از هاب وایرلس استفاده کنی سوم اینکه بعضی از دستگاه ها رو بوسیله سیم و بقیه رو بدون سیم شبکه کنی که تو این روش از اکسس پوینت باید استفاده کنی...
تو هر سه روش باید کارت شبکه هات اعم از وایرد یا وایرلس نصب باشند بعد باید همه رو وصل کنی به هم حالا باید اسم کامپیوترها رو مشخص کنی هر کامپیوتر باید اسم خاص خودش رو داشته باشه بعد باید workgroup رو مشخص کنی که برای همه مشترکه حالا باید آدرس آی پی بدی مثلا از 192.168.0.1 برو تا هرجند تا که می خوای بعد subnet mask رو برای همه 255.255.255.0 بکن مرحله بعدی به اشتراک گذاشتن فیالهاست که اینو حتما بلدی پرینترها و اسکنرهاتو به سرور وصل کن بعد همه رو به اشتراک بذار.
اگه به مشکلی برخوردی من در خدمتم

matin_vv
02-02-2010, 23:55
دوستان يك سوال.
اگه بخوايم از اكسس پوينت استفاده كنيم. اتصالات چطوري ميشه؟ يعني وقتي يك جا قرار ميديمش، فقط به برق بزنيم كافيه، يا باز كار ديگه‌اي هم بايد انجام داد؟

ضمنا قيمت كارت شبكه بي سيم رو لطف مي كنيد؟

اين سوال خيلي كليه، مثل اينكه بفرماييد قيمت هارد رو بگيد! اما كلاً مدلهاي Pci و usb‌داري و قيمتهاش از 30000 تومان تا 120000-130000 هم براي مدلهاي با استاندارد N ميره.
بهترين مارك هم كه همونطور كه خيلي از دوستان گفتن linksys هست.
من خودم اين مدل چشمم رو گرفته، حالا نميدونم تو بازار ايران موجود هست يا نه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sorena_eleven
03-02-2010, 09:13
برای استفاده از اکسس پوینت باید حتما کانفیگ بشه بعد می تونی استفاده کنه.........
قیمت کارت شبکه وایرلس هو بالای 20000 تومان است....

CG_
05-02-2010, 13:18

ا چرا؟ میشه توضیح بدی چه فرقی کرده؟

dr_faust
05-02-2010, 21:50
چون مساله من هم همینه تاپیک جدید نمی زنم.
من با استفاده از کابل و یک hub با ۵ پورت دو کامپیوتر و یک مودم adsl را شبکه کرده ام. تنظیمات مودم dynamic NAPt هست و DHCP سرورش هم فعاله. هر دوی کامپیوتر ها به صورت مستقل از اینترنت استفاده می کنند. در هر حالتی هم من یک شبکه با امکان شیر فایلها دارم.
حالا می خوام همین کار را به صورت بیسیم انجام بدهم. هر دوی کامپیوتر ها آنتن وای فای دارند. مودم هم بیسیم نیست و با LAN وصل میشه. سوال من اینه فرق بین access point و router بیسیم چیه و من کدام را باید بخرم؟ شبکه بیسیم هم محدودیت تعداد کلاینت داره؟ مثل این هابی که من دارم و فقط ۴ تا را ساپورت می کنه؟ گاهی ممکنه تعداد به ۵ تا لپ تاپ برسه. ولی معمولا ۳ تا هست.

sorena_eleven
07-02-2010, 09:43
دوست من کلا واسه شما مهم نیست که فرق بین اکسس و روتر رو بدونین چون اصلا لازم نیست..اگه می خوای بصورت بیسیم شبکه کنی یه اکسس پوینت خوب بخر خودش همه چی داره...تو تنظیمات رنج آی پی رو جوری تنظیم کن که بتونه تعداد کلاینتهاتو پشتیبانی کنه....

al_frd
27-02-2010, 14:11
من هم سوالم تقریبا در همین رابطه است:
من می خوام بین 4-5 تا کامپیوتر و لپ تاپ شبکه بی سیم راه اندازی کنم که چند تا از کاربرها هم به adsl دسترسی داشته باشند و پرنتر هم روی یکی از کامپیوترها share باشه ، برای این کارها چه تجهیزاتی لازمه و شبکه رو چطور باید ایجاد کنم.

orange2005
23-07-2011, 18:48
سلا م.
من دوتا اکسس پوینت دارم که یکی کنار سرور اون یکی داخل یه ساختمان دیگه است چجوری می تونم که بدون کابل کشی این دوتا رو بهم متصل کنم .

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:47 PM ----------

منم این مشکلو دارم ؟

ehsan_sabet62
09-08-2011, 13:30
من هم سوالم تقریبا در همین رابطه است:
من می خوام بین 4-5 تا کامپیوتر و لپ تاپ شبکه بی سیم راه اندازی کنم که چند تا از کاربرها هم به adsl دسترسی داشته باشند و پرنتر هم روی یکی از کامپیوترها share باشه ، برای این کارها چه تجهیزاتی لازمه و شبکه رو چطور باید ایجاد کنم.
ساده ترین راه ممکن تهیه یک اکسس پوینت (یا همین مودم وایرلس هایی که تو بازار فراوونه) با قیمت حدود 60000 تومان به بالا و تجهیز سیستم ها به کارت شبکه بی سیم (هر کارت از 20000 تومان به بالا) هستش پرینتر رو هم که میتونی با استفاده از تنظیمات سیستم عامل براحتی share کنی ... البته اینو بگم این روش خیلی حرفه ای نیست همنجور که گفتم ساده ترین راه و اقتصادی ترین راه برای راه اندازی شبکه بی سیم هستش ... اینترنت رو هم میتونی واسه همه و یا هرکی که خواستی share کنی...
ولی اگه کارفرمات خیلی کار حرفه ای می خواد از لحاظ هزینه هم جیبش پر پوله راه های دیگه ای هم هست ...

liverpooli
10-08-2011, 11:32
سلام.
من دو تا کامپیوتر دارم که هردو از طریق وایر لس اینترنت میگیرند ساده ترین روش برای انتقال فایلها از هاردهای یکدیگر به چه صورتی است؟

ehsan_sabet62
10-08-2011, 11:56
سلام.
من دو تا کامپیوتر دارم که هردو از طریق وایر لس اینترنت میگیرند ساده ترین روش برای انتقال فایلها از هاردهای یکدیگر به چه صورتی است؟
ساده ترین راه ایجاد یک Homegroup هستش ولی سرعتش تعریفی نداره برای انتقال داده ها ...
اگه فاصله کامپیوترها خیلی زیاد نیست میتونی یه کابل کراس (حدود 2000 تومان) بگیری و دو تا کامپیوتر رو خیلی ساده و راحت بهم وصل کنی. این فکر کنم بهتر باشه .... همین:31:

liverpooli
10-08-2011, 14:43
ساده ترین راه ایجاد یک Homegroup هستش ولی سرعتش تعریفی نداره برای انتقال داده ها ...
اگه فاصله کامپیوترها خیلی زیاد نیست میتونی یه کابل کراس (حدود 2000 تومان) بگیری و دو تا کامپیوتر رو خیلی ساده و راحت بهم وصل کنی. این فکر کنم بهتر باشه .... همین:31:

فاصله زیاده.میخام از طریق وایرلس شبکه کنم. روش home group میشه توضیح بدید.
با سپاس.

ehsan_sabet62
10-08-2011, 20:44
با سپاس.

این رو یه نگاه بنداز امیدوارم کمکت کنه ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sinaxex
10-08-2011, 22:58
با سپاس.
دوست من هر چه فاصله از اکسس پوینت بیشتر بشه پهنای باند ایی که بهتون میده کمتر میشه مصلا اگر تو فاصله چند متری اکسس پوینت باشید مثلا اگر مد N باشه حدودا اکثرا 150 یا 300 مگابیت(در کل هم سند و هم رسیو) رو میده اما هر چه فاصله زیاد تر بشه و dbi بره بالا پهنای باند کم میشه

ehsan_sabet62
11-08-2011, 12:51
------------------

elvin_1987
11-08-2011, 14:21
سلام دوستان من میخوام یک مودم وایرلس بگسرم.اما موندم اخه یه دونه تی پی 8811 دارم می خوام یه روتر یا اکسیس پوینت بگیرم.

حالا دوستان میشه یه اکسیس پوینت معرفی کنند که بشه روش اکانت ساخت یعنی برا یه کاربر پورت تعریف کرد که مثلا یک ساعت هر روز بتونه از اینترنت استفاده کنه و تو اون یک ساعت بیشتر از 40 مگ نتونه استفاده کنه.ایا همچین چیزی امکان داره؟
ممنون میشم یم مدل معرفی کنید که وایرلس سری N باشه.

دوستان با روتر میشه شبکه داخلی ساخت و مثلا کامپیوتر ها رو شبکه کرد برای انتقال دیتا بین هم مثل اکسیس پوینت؟بدون اینترنت .

ehsan_sabet62
12-08-2011, 12:53
سلام دوستان من میخوام یک مودم وایرلس بگسرم.اما موندم اخه یه دونه تی پی 8811 دارم می خوام یه روتر یا اکسیس پوینت بگیرم.

حالا دوستان میشه یه اکسیس پوینت معرفی کنند که بشه روش اکانت ساخت یعنی برا یه کاربر پورت تعریف کرد که مثلا یک ساعت هر روز بتونه از اینترنت استفاده کنه و تو اون یک ساعت بیشتر از 40 مگ نتونه استفاده کنه.ایا همچین چیزی امکان داره؟
ممنون میشم یم مدل معرفی کنید که وایرلس سری N باشه.

دوستان با روتر میشه شبکه داخلی ساخت و مثلا کامپیوتر ها رو شبکه کرد برای انتقال دیتا بین هم مثل اکسیس پوینت؟بدون اینترنت .
1 . در رابطه با سخت افزار شبکه باید دوستای دیگه نظر بدن.
2 . اما در رابطه با محدود کردن کاربرا خیلی راحت تر میتونی با استفاده از تنظیمات نرم افزاری اینکارا رو انجام بدی (آموزش ها هم تا دلت بخواد ریخته تو اینترنت)