PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب WIN XP بدون استفاده از Pakage نصب

A.Farzin
20-01-2010, 08:17
با سلام

تعريف مشكل
ميدانيم كه نصب Win XP روي Laptopهاي Sony VAIO CS16G به سادگي ميسر نيست. چون در مراحل اوليه نصب ويندوز و بعد از اينكه فايلهاي نصب را روي هارد كپي كرد، سيستم يك مرتبه Restart شده و كار نصب پس از بالا آمدن سيستم از روي هارد، ادامه پيدا مي‌كند.
در اين مدل از VAIO مشكلي كه پيش مي‌آيد اين است كه فرآيند نصب بعد از Restart نمي‌تواند هارد را شناسايي كند. و شما بايد به كمك يك External Fllopy Drive هارد را Register كنيد.
روي اين لپ‌تابها Vista و Linux SUSE و Linux Fedora بدون برخورد با اين مشكل نصب مي‌شود. ولي من نياز به XP دارم و متاسفانه OS اورجينال اين دستگاه Vista Home Edition بود كه براي كارهاي برنامه‌نويسي و Database فكر مي‌كنم چندان مناسب نباشد.

سئوالات
1) مي‌خواستم ببينم اگر من Windows XP را روي يك PC نصب كرده و پس از اتمام نصب خود ويندوز (بدون درايورهاي مادربرد و كارت گرافيك و ...) كليه محتويات اين پارتيشن (فرض كنيد C) را در پارتيشن C لپ‌تاپ كپي‌كنم، آيا خواهم توانست از XP در لپ‌تاپ استفاده كنم؟ من كليه درايورهاي لپ‌تابم را براي XP دارم فقط مشكلم ريختن فايلهاي ويندوز است.
2) بالفرض كه روش بالا ممكن باشد، اگر اين فايلهاي كپي شده از PC را در پارتيشن D لپ‌تاپ كپي ‌كنم، آيا تغيير پارتيشن براي رجيستري ويندوز مشكلي پيش نمي‌آورد؟
3) اگر از Win XP نصب شده روي PC يك Backup بگيرم و روي لپ‌تاپ يك Vista نصب كنم، آيا نمي‌توانم اين Backup را روي VISTA نصب شده Restore كنم و آنرا تبديل به XP نمايم؟
4) بالفرض كه روشهاي بالا ممكن باشد، با منوي Boot و MBR چكار كنم كه براي اجرا سراغ ويندوز جديد برود؟
ممنون

lindows
20-01-2010, 09:36
جواب سوالت را ميتوني اينجا پيدا كني

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

يا يه سي دي ويندوز بخري كه درايور ساتا داشته باشه و راحت ميتوني ويندوز را نصب كني

A.Farzin
20-01-2010, 15:24
من CD Bootable ويندوز XP براي SATA Harh را تهيه كرده‌ام ولي با آن CD هم به مشكل اولي برمي‌خورم كه پس از اولين بوت يك صفحه آبي رنگ مانند بقيه CDهايي كه داشتم ظاهر مي‌شود و نصب ادامه نمي‌يابد.
ممكنه اين CD واقعاً حاوي درايورهاي ساتا نباشد. چگونه ميشود از روي محتويات CD متوجه اين موضوع شد.
ممنون