PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه تکنیکی در اینجا بکار میره که......؟

S0R3N4
17-01-2010, 16:33
سلام
خسته نباشد
راستش خیلی شده در فیلمها یه صحنه ای رو میبینیم که فیلم در دل شبه.همه جا تاریک.ولی بازیگر مشخصه.چه تکنیکه نور پردازیی وجود داره؟
یعنی چطور میشه فیلمبرداری کرد که فقط بازیگر مورد نظر مشخص باشه نه دور و ورش و محیط اطرافش...
حالا با نورپردازی یا هر چیزه دیگه ای...
ممنونم

kourosh_sos
17-01-2010, 17:55
دوست عزيز اينا تكنيك نيست تكنولوژي بكار رفته دوربين هستش شما ميدوني قيمت دوربين هاي صدا و سيما كه تازه زياد بروز هم نيستن حدود سي يا چهل ميليون پولشه!!!

PaRkOr
18-01-2010, 00:29
دوست عزيز اينا تكنيك نيست تكنولوژي بكار رفته دوربين هستش شما ميدوني قيمت دوربين هاي صدا و سيما كه تازه زياد بروز هم نيستن حدود سي يا چهل ميليون پولشه!!!
با سلام خدمت آقای کوروش سس.
عزیزم اون چیزی که شما میگی درست. اما چه ربطی به این موضوع داره.
مثل اینه که یکی بپرسه چجوری میشه با ماشین دور در جا زد؟، شما بگی با ماشینای معمولی نمیشه و فقط با ماشین های بالای 100 ملیون میشه.

سلام
خسته نباشد
راستش خیلی شده در فیلمها یه صحنه ای رو میبینیم که فیلم در دل شبه.همه جا تاریک.ولی بازیگر مشخصه.چه تکنیکه نور پردازیی وجود داره؟
یعنی چطور میشه فیلمبرداری کرد که فقط بازیگر مورد نظر مشخص باشه نه دور و ورش و محیط اطرافش...
حالا با نورپردازی یا هر چیزه دیگه ای...
ممنونم

ببین عزیز شما باید با عدسی همگرا نور پردازی رو از بالا (تقریبا به صورت عمود با 5 یا 10 درجه زاویه.) به سوژت بتابونی.
عدسی هم نداشتی بیخیال. چون این فقط تئوریشه. میتونی کادر پروژکتورو ببندی.
در مورد دوربین هم باید از فیلتر برای لنزش استفاده کنی. همچنین F Stop رو زیاد و باالطبع دیافراگم رو کم کنی.
همین و بس.
یا هووووووووو

S0R3N4
18-01-2010, 11:40
با سلام خدمت آقای کوروش سس.
عزیزم اون چیزی که شما میگی درست. اما چه ربطی به این موضوع داره.
مثل اینه که یکی بپرسه چجوری میشه با ماشین دور در جا زد؟، شما بگی با ماشینای معمولی نمیشه و فقط با ماشین های بالای 100 ملیون میشه.

ببین عزیز شما باید با عدسی همگرا نور پردازی رو از بالا (تقریبا به صورت عمود با 5 یا 10 درجه زاویه.) به سوژت بتابونی.
عدسی هم نداشتی بیخیال. چون این فقط تئوریشه. میتونی کادر پروژکتورو ببندی.
در مورد دوربین هم باید از فیلتر برای لنزش استفاده کنی. همچنین F Stop رو زیاد و باالطبع دیافراگم رو کم کنی.
همین و بس.
یا هووووووووو

رفیق
ما مثل شما حرفه ای نیستیم!یه مقدار ساده تر توضیح میدی؟
نه دوربین حرفه ای دارم نه از این فیلتر هایی که میگی!از کجا باید تهیه کنم...در ضمن.واسه نورپردازی میشه توضیح بدی که باس دقیقا با چی اینکارو کرد!حداقل امکانات رو در نظر بگیر...
مممنونم واسه وقتی که گذاشتی...

PaRkOr
20-01-2010, 04:15
رفیق
ما مثل شما حرفه ای نیستیم!یه مقدار ساده تر توضیح میدی؟
نه دوربین حرفه ای دارم نه از این فیلتر هایی که میگی!از کجا باید تهیه کنم...در ضمن.واسه نورپردازی میشه توضیح بدی که باس دقیقا با چی اینکارو کرد!حداقل امکانات رو در نظر بگیر...
مممنونم واسه وقتی که گذاشتی...

سلام دوست عزیز
بابا من کجام حرفه ایه؟

در مورد دیافراگم : دقیقا مانند قرنیه ی چشم میمونه. یعنی میزان شدت نور ورودی به شبکه عصبی (شبکه دیجیتالی توی لنز) رو کنترل میکنه. در منوی دوربینتون (اگه بگی مدلش چیه بهت میگم کجای منوس) یک گزینه هست به نام دیافراگم. که دو حالت تنظیم دستی و اتوماتیک داره. شما با دستیش باید تصویر رو روی ویور یا ویوفایندر (LCD) ببینی و کمش کنی تا تصویر دل خواهتو بهت بده.
در مورد فیلتر هم نمی خواد زیاد استرس بهش نشون بدی. فیلترها رابطه ها یا شبکه هایی هستند که روی لنز بسته میشن.
نور پردازیت رو هم باید با پروژکتور سینمایی انجام بدی که قاب (Light Border) داشته باشه که بتونی نور رو کنترل کنی. در ضمن میتونی یه کارایی خودت با لامپ رشته ای و فویل بکنی. (کاری که من 2-3 سال پیش در زمان بیپولی و استارت کارم می کردم).
اگه سوالی داشتی دیگه نپرس که حالشو ندارم جواب بدم...........
نه بابا شوخی کردم. من با تمام علاقه آماده کمک هستم.:11:
یا هوووووووووووووووو

Mr Andersson
21-01-2010, 04:52
درود;

تنبلی بد دردیه که خودم از دارندگانشم! وقتی دیگه حوصله شو نداری یا نمیدونی باید یه جوری ماس مالی کنی که ویجدان خودت هم راضی باشه. اما در این مورد سوای فرمایشات دوستان. به اون راحتی هم نیست که یه نور با لایت بودر بزنی برات Low-key لایت شات دربیاره. واقعا نیاز به تجهیزات داره یا تو دردسر نویز یا پیدا شدن بک نیوفتی. اما اگه تمرینیه میتونی از همین روشی که رفیقمون گفت استفاده کنی تا به صحبت های آقا کوروش برسی!!! شوخی کردم.

موفق باشی...

S0R3N4
27-01-2010, 17:26
سلام دوست عزیز
بابا من کجام حرفه ایه؟

در مورد دیافراگم : دقیقا مانند قرنیه ی چشم میمونه. یعنی میزان شدت نور ورودی به شبکه عصبی (شبکه دیجیتالی توی لنز) رو کنترل میکنه. در منوی دوربینتون (اگه بگی مدلش چیه بهت میگم کجای منوس) یک گزینه هست به نام دیافراگم. که دو حالت تنظیم دستی و اتوماتیک داره. شما با دستیش باید تصویر رو روی ویور یا ویوفایندر (LCD) ببینی و کمش کنی تا تصویر دل خواهتو بهت بده.
در مورد فیلتر هم نمی خواد زیاد استرس بهش نشون بدی. فیلترها رابطه ها یا شبکه هایی هستند که روی لنز بسته میشن.
نور پردازیت رو هم باید با پروژکتور سینمایی انجام بدی که قاب (Light Border) داشته باشه که بتونی نور رو کنترل کنی. در ضمن میتونی یه کارایی خودت با لامپ رشته ای و فویل بکنی. (کاری که من 2-3 سال پیش در زمان بیپولی و استارت کارم می کردم).
اگه سوالی داشتی دیگه نپرس که حالشو ندارم جواب بدم...........
نه بابا شوخی کردم. من با تمام علاقه آماده کمک هستم.:11:
یا هوووووووووووووووو

رفقا
ممنون از راهنمايي هاتون
رفيبق
اون كاري كه دو سه سال پيش ميكردي رو توضيح ميدي بيشتر؟با جزئيات...
مرسي.3..

PaRkOr
28-01-2010, 03:23
سلام
به راحتی عزیز. یه لامپ 100 وات یا بیشتر رشته ای بردار و ببند به یه سرپیچ. بعد یه تیکه فویل به شکل دایره ببر و مرکزشو سوراخ کن. لامپ رو از این سوراخ بکن تو و فویل رو دور لامپ سعی کن جمع کنی تا نوری که میده پر و پخش نشه و تمرکز داشته باشه. اگه دیدی زیادی شدیه میتونی چند تا رشته سیم مفتول به صورت شطرنجی جلوی لامپ به فویلت ببندی تا شدت نور رو کم کنه. همچنی میتونی از دیمیر استفاده کنی. اما من اولی رو بیشتر پیشنهاد می کنم.
یا هوووووووو

S0R3N4
28-01-2010, 10:07
دمت گرم
تست ميكنم ميگم بهت
خداي چه كار كه نميشه با دست خالي اما خلاقيت انجام داد...
نه؟

Mr Andersson
31-01-2010, 03:55
درود;

این حبیب هم از اون همه فن حریف هاست ها! با لامپ و فویل و مفتول و دیمر همینجا یه پروژکتور مدین ایران داد بیرون!

کارت تموم شد خبر بده چی از آب دراومد.

موفق باشی...

PaRkOr
31-01-2010, 05:32
سلام

این ستار هم از اون همه فن حریف هاست ها! با لامپ و فویل و مفتول و دیمر همینجا یه پروژکتور مدین ایران داد بیرون!
مهیار جان ستار کیه دیگه؟ آدم وقتی امکاناتش به صفر میرسه مجبوره همین کار رو بکنه. من که اینجوریم.

دمت گرم
تست ميكنم ميگم بهت
خداي چه كار كه نميشه با دست خالي اما خلاقيت انجام داد...
نه؟
خواهش می کنم عزیز. همون جواب بالا.
یا هوووووووووووووو

Mr Andersson
31-01-2010, 21:51
کی من گفتم؟ حبیب حواست نیستا!!:31: