PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چاپ کتاب از روی پی دی اف

ommmmid@gmail.com
14-01-2010, 12:01
سلام
در بحث کتابهای تخصصی انگلیسی معضلی داریم به اسم گران بودن کتابهای ارجینال. و لذا داریم پدیده‌ای به نام کتابهای کپی یا افست شده. کتابهائی که بی کیفیت اند ولی ارزان.
من میخوام از روی پی دی اف هام کتاب تولید کنم.

پریروز رفتم سر کوچه، دادم یه کتاب 500 صفحه‌ای رو با یه دستگاه فتوکپی/پرینتر کونیکا لونیتا (اگه اشتباه نکنم) برام چاپ کرد که شد 10 هزار تومن. اونو بردم دادم برش زدند که شد هزار تومن و در نهایت سیمی کردم که شد 2000 تومن و سرتون رو درد نیارم، این کتاب 500 صفحه‌ای برای ما 13 هزار تومن آب خورد.
توضیح: روی هر طرف کاغذ آ4 برام دو صفحه رو پرینت گرفت. یعنی روی هر برگ کاغذ آچهار، 4 صفحه از کتاب چاپ شد. یعنی از صفحه شماره یک تا شماره چهار روی یک برگ پشت و رو.

از یارو پرسیدم که دستگاتون چنده، گفت 1.5 میلیون.

سوالها از دوستانی که استادند:
1. فکر میکنید اگه دستگاه مال خودم بود همین کتاب چند در میومد؟ 500 تقسیم بر چهار یعنی یارو حدود 125 تا ورق استفاده کره که میشه حدود 625 تومن. اینو میدونم. ولی این که خرج شارژ و استهلاک دستگاه پرینتر برای هر برگ چقدر میشه رو نمیدونم. شما بگید لطفا.

2. به نظر شما میصرفه که آدم این دستگاه رو بخره بذاره خونه و شروع کنه به پرینت گرفتن پی‌دی‌اف ها؟
البته اگه فرض کنیم که مشتریشو داشته باشه.

3. فرض کنید من یه دستگاه فتوکپی/پرینتر الان گیر بیارم با 1.5 میلیون بخرم. اگه بعد از مدتی مثلا 6 ماه بخوام دستگاه رو بفروشم فکر میکنید چقدر ضرر کنم؟

4. برای این کار چاپ پی‌دی‌اف از کامپیوتر چه دستگاهی پیشنهاد میکنید با حدود 1.5 میلیون تومن؟

به تمام دوستانی که لطف کنند و جواب بدهند یک تشکر گرم و صمیمانه به قید قرعه تقدیم میگردد. :31:

simorgh14
08-02-2010, 23:21
ر بحث کتابهای تخصصی انگلیسی معضلی داریم به اسم گران بودن کتابهای ارجینال. و لذا داریم پدیده‌ای به نام کتابهای کپی یا افست شده. کتابهائی که بی کیفیت اند ولی ارزان.
من میخوام از روی پی دی اف هام کتاب تولید کنم.

پریروز رفتم سر کوچه، دادم یه کتاب 500 صفحه‌ای رو با یه دستگاه فتوکپی/پرینتر کونیکا لونیتا (اگه اشتباه نکنم) برام چاپ کرد که شد 10 هزار تومن.

کپی یک بحثه
افست یک مورد دیگر است.

نه صرف نمیکنه!

این موارد کاملا در اینجا توضیح داده شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mortezaon
13-05-2010, 23:31
اينو تو تيراژ بالا سود دارن