PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهبود نیافتن زخم ها

Shahab_H
10-01-2010, 14:15
با سلام
من حدود 4 ساله که زخم هام کاملا دیر خوب میشن و در نهایت جاشون می مونه! حتی زخم هایی ام که قد 1 نقطه ن و در حالت عادی 1 روزه خوب میشن حتی تا 1 ماه می مونن و تا آخر کنده شن و جاشون بمونه!
مادر زادی هم نیست چون تا قبلش مشکلی نداشتم حتی 1 بار روی پام کاملا سوخت ولی خیلی زود خوب شد و 1 ذره ام جاش نموند!
دکتر هم زیاد رفتم هی بهم قرص زینک میدن اما تا امروز که خوب نشده
آزمایش هم دادم قند نداشتم.
میخواستم ببینم راه درمانش چیه؟

abvet
10-01-2010, 15:04
دوست عزیز.این قرص هایی که به شما میدن مربوط به خون سازی شماست.شما اشکال در امر بازسازی و لخته شدن دارید و اصولا کمبود فاکتور 8 میتونه عاملش باشه.من توصیۀ ام تزریق B12 و رفتن به دکتر خوبه.در ضمن دیابت ، داشتن قند نیست.

Shahab_H
10-01-2010, 16:58
میشه بیشتر توضیح بدین؟ یعنی با تزریق B12 خوب میشه؟
درمان قطعی داره؟
دکتر خوب که آخه این که میرم خیلی مریض داره و اصلا وقت نمیذاره فقط سریع نسخه می نویسه میگه 1 ماه و نیم دیگه بیا!
دکتر پوست هستش! به نظرتون همین دکتر پوست برم یا داخلی؟

eMer@lD
10-01-2010, 20:02
سلام

بیشترین علت در کمبود ویتامین ث هست البته بهبود زخم بر اثر جریان خون در بافتهای بدن صورت میگیره و باید عمل خونرسانی نرمال باشه که در این امر تغذیه خیلی مهمه ، مصرف پروتئینی به نام کلاژن که در ماهی فروان یافت میشه در کوسه ،پوست مرغ گوشت بوقلمون مخصوصا قسمت ران یافت میشه

اگر در دوره ای دارو های کورتون دار خورده باشید ممکنه مضنون به دیابت نهفته باشید که باید تست بدید تست جی جی تی ((یافت دیابت نهفته))، اگر هم داروهای نیرو زا استفاده میکنید ممکنه باعث دیر بهبودی در زخمتون شده باشه

دوست عزیز.این قرص هایی که به شما میدن مربوط به خون سازی شماست.شما اشکال در امر بازسازی و لخته شدن دارید و اصولا کمبود فاکتور 8 میتونه عاملش باشه.من توصیۀ ام تزریق B12 و رفتن به دکتر خوبه.در ضمن دیابت ، داشتن قند نیست.

سلام
فاکتور 8 ربطی به تسریع در ترمیم زخم نداره ، در خونریزیهایی که لخته نمیشوند مشکوک به کمبود فاکتور 8 هستیم. مثلا اگر در ضربه ای هرچند کم دچار خونریزی بشوند و قطع نشه یا خون دماغهایی که ناگهان و بی هیچ علت صورت بگیره و بند نیاد... که با آزمایش پی تی تی میشه شناختش.

Shahab_H
10-01-2010, 21:53
ممنون از پاسختون
نه دچار خونریزی های ناگهانی و خون ریزی بینی نمیشم. البته خونم نسبت به حالت نرمال 1 ذره دیرتر بند میاد ولی خیلی فرقی با حالت نرمال نمی کنه
داروهای کورتن دار و نیرو زا هم مصرف نکردم.

Old_Chater
11-01-2010, 12:52
دير التيام يافتن زخمها ممكنه عوارض يه بيماري عفوني خطرناك باشه سريعا به دكتر مراجعه كنين

Shahab_H
11-01-2010, 13:10
خب اسم بیماری رو بگین من تحملشو دارم :31:

eMer@lD
11-01-2010, 14:05
ممنون از پاسختون
نه دچار خونریزی های ناگهانی و خون ریزی بینی نمیشم. البته خونم نسبت به حالت نرمال 1 ذره دیرتر بند میاد ولی خیلی فرقی با حالت نرمال نمی کنه
داروهای کورتن دار و نیرو زا هم مصرف نکردم.

نه اشتباه نشه شما فکر نکنم کمبود هوفیلی داشته باشید
اگر دیر خون بدنتون بند میاد در غذاهاتون از زرد چوبه زیاد استفاده ببرید

البته نداشتن انعقاد خون سریع در دیر بهبودی زخم تاثیر بسزایی داره اما ربطی به بیماری هموفیلی نداره.. با انجام آزمایش میشه تشخیص داد
زخم هاتون رو گرم و تر نگهدارید زخم تر از زخم خشک زودتر خوب میشه

دير التيام يافتن زخمها ممكنه عوارض يه بيماري عفوني خطرناك باشه سريعا به دكتر مراجعه كنين

منظورتون بیماریهایی مثل ایدز و سرطان هست؟
که چنان نمود میکنه زودتر از نگرانی التیام زخم:46:
فکر نکنم دوستمون این مشکلاترو داشته باشند :20:

وقتی یه مورد میبینم یا علامتی از بیماریی رو میخونم هزار نوع بیماری و علامت تو ذهنم میاد ولی نظر نمیدم چون تشخیص کار ساده ای نیست

Shahab_H
11-01-2010, 16:41
ایدزو که می دونم ندارم :31:
ممکنه به این مربوط باشه که من هر روز میرم حمام؟
البته اون موقع که شروع شد هر روز نمی رفتم!
یادمه دوم دبیرستان بودم رفته بودیم اردو! داشتم با یکی از دوستام کشتی می گرفتم دستم کشید زمین 1 ذره پوستش رفت همون زخم کوچولو چرک کرد و 1 ماه طول کشید تا خوب شه!

morsadr
11-01-2010, 17:58
دوست عزيز توجه داشته باشيد كه ترميم و التيام زخم به فاكتورهاي متعددي بستگي داره كه شروع لخته در مرحله اول مي باشد . فاكتور هاي ديگر شامل درست كار كردن سيستم ايمني و دفاعي بدن عدم وجود آلودگي و عفونت در محل زخم . دستكاري نكردن زخم در زمان ترميم بيماريهاي عفوني اتو ايميون ومتابوليك داخلي مصرف داروهاي مختلف و حتي استرس هاي عصبي . كلا به خيلي چيزها بستگي داره و به نظر بنده شما به يك متخصص داخلي براي بررسي هاي دقيق مراجعه بفرماييد.

Shahab_H
11-01-2010, 21:27
از دو سال پیش هم یعنی 2 سال بعد از شروع مشکل زخم ها بدنم تعددا زیادی غده ی چربی زده. از وقتی پیش دانشگاهی بودم و تحرکم به شدت کم شده بود شروع کرد ولی بعدش که ورزش هم کردم متوقف نشد و تا امروز غده ها در حال زیاد تر شدن و بزرگ تر شدن بودن! ارتباطی می تونه بین این 2 مشکل وجود داشته باشه؟

mihanpayam
24-01-2010, 02:57
سلام دوست عزیز ... من اون زمانی که برای کنکور کارشناسی میخوندم ...کاملاً یادمه که توی درس اصول تغذیمون ، یکی از علایم کمبود ویتامین E رو ، دیر خوب شدن زخمها اعلام کرده بود ...

البته نیاز به ازمایش نزد پزشک داره .. ان شالله زود خوب شین

یا علی

mihanpayam
24-01-2010, 03:00
سلام دوست عزیز ... من اون زمانی که برای کنکور کارشناسی میخوندم ...کاملاً یادمه که توی درس اصول تغذیمون ، یکی از علایم کمبود ویتامین E رو ، دیر خوب شدن زخمها اعلام کرده بود ...

البته نیاز به ازمایش نزد پزشک داره .. ان شالله زود خوب شین

یا علی