PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : SATA یا IDE

Bored to Death
08-01-2010, 23:27
سلام دوستان خوبم /
میخواستم ویندوز سون لب تاب رو پاک کنم و به ایکس پی مهاجرت کنم . فقط یک سوال دارم . حالت Sata بهتره یا ide ؟ لطفا کامل توضیح بدید . روی سرعت تاثیر داره ؟ روی عملکرد تاثیر داره ؟ از همه مهمتر رابطه اش با اپتیک درایور چیه ؟ من هنوز وقت نکردم ببرمش گارانتی ، هاردشم داره پر میشه نیاز چیزی به رایت دارم .
ممنون از راهنماییتون :46:

saman3230
08-01-2010, 23:32
ببین دوست عزیز بهتره در حال ساتا با یه ویندوز فارشی ویندوز ایکس پی نصب کنی چون سرعت پردازشت خیلی بالاتره

H@mid-Vista
09-01-2010, 19:05
دوست عزیز قویا توصیه می كنم كه با اكس پی كار نكنی
چون در نوت بوكهایی كه ویندوز 7 اریجینال دارن اصلا درایور اكس پی وجود نداره
تازه اگر درایور هم پیدا كنی باز هم بدون نرم افزارهای جانبی نوت بوك می مونی

Bored to Death
09-01-2010, 21:54
نوتبوک از ویندوز ایکس پی ساپورت میکنه . فقط میخوام ببینم این ساتا چه تاثیری روی عملکرد سخت افزارها داره ؟‌ دوستمون گفت که سرعت بالاتر میره ، ولی من در نوتبوک قبلیم که ویندوز ایکس پی بصورت ای دی ای ریختم سرعتش بالاتر ساتا بود !!!!
راستی ، سیستم عامل مکینتاش از زبان فارسی پشتیبانی میکند ؟

saman3230
10-01-2010, 00:20
نوتبوک از ویندوز ایکس پی ساپورت میکنه . فقط میخوام ببینم این ساتا چه تاثیری روی عملکرد سخت افزارها داره ؟‌ دوستمون گفت که سرعت بالاتر میره ، ولی من در نوتبوک قبلیم که ویندوز ایکس پی بصورت ای دی ای ریختم سرعتش بالاتر ساتا بود !!!!
راستی ، سیستم عامل مکینتاش از زبان فارسی پشتیبانی میکند ؟

دررابطه با درایورهای سخت افزارات در ویندو ایکس پی می تونی هر کدوم رو از سایت کمپانی سازنده دریافت کنی و مشکل درایور نخواهی داشت

اما در رابطه با پردازش

ببین ساتا بودن هارت ربطی به دیگر سخت افزارات نداره مثلا به بهتر شدن کیفیت گرافیکت کمکی نمی کنه اما سرعت انتقال اطلاعات بیشتر میشه و یه سری مسایل مثل ریپ نزدن در حین آهنگ گوش دادن و چند عمل باهم انجام دادن مثل چند تا کپی باهم و .... سریع تر و بهتر انجام می شه