PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت ارائه نشدن ADSL بر روي بستر فيبر نوري از زبان وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات!!!!

mehrdad38
08-01-2010, 16:39
وزیر ارتباطات: اینترنت پرسرعت تعریف شده برای منازل روی سیم مسی است.

ictna.ir - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سئوالی درباره این که چرا شرکت ها نمی توانند اینترنت پر سرعت را با فیبر نوری به مشترکان ارائه دهند، گفت: اینترنت پرسرعت تعریف شده برای منازل، روی سیم مسی است.
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از واحد مرکزی خبر رضا تقی پور در حاشیه همایش ملی آینده نگاری فناوری ایران 1404 در جمع خبرنگاران افزود: هنر این فناوری همین است که به تجهیزات اضافه یا هزینه اضافه نیاز ندارد.
وی با بیان این که پهنای باند زیاد برای مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، روی فیبر نوری ارائه می شود، گفت: اکنون مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و علمی به هر میزان که پهنای باند نیاز داشته باشند، در اختیارشان است.
تقی پور تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی گلایه هایی درخصوص هزینه اینترنت پرسرعت دارند که سعی داریم قیمت تمام شده را در کشور پایین بیاوریم تا هزینه کاهش یابد.
وی گفت: برای بردن فیبر نوری به منازل هزینه هایی لازم است که اگر کسی حاضر باشد این هزینه را پرداخت کند، مخابرات استان ها، فیبرنوری را تا در منزل و یا محلی که می خواهد استفاده کند، می برند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شاید به علت هزینه است که گفته می شود، اینترنت پرسرعت روی فیبر نوری ارائه نمی شود.

اخبار فناوري اطلاعات و ارتباطات 88/10/17

امیدواریم شبکه ملی اینترنت تا اواخر سال 89 اجرایی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سرنوشت اینترنت ملی گفت: در این خصوص تعابیر مختلفی به کار می رود اما آخرین عنوانی که برای این بخش مشخص کردیم شبکه ملی اینترنت است. معنای آن این است که ما از بستر اینترنت برای ارائه خدمات این شبکه استفاده می کنیم ولی الزاما این بستر آن شبکه اینترنت جهانی نیست.
مهندس رضا تقی پور در حاشیه همایش ملی آینده نگاری فناوری ایران 1404 با بیان این مطلب گفت: اجزای این شبکه در کشور موجود و ساماندهی و نهایی شدن طراحی آن در دست انجام است که امیدواریم طی سالهای آتی به نام این شبکه به بهره برداری برسانیم، البته در حال حاضر بخش هایی به صورت شبکه های منطقه ای در حال انجام است اما اگر در سطح ملی بتوانیم ادعا کنیم ما شبکه ملی اینترنت داریم فکر می کنم که تا اواخر سال 89 به وقوع بپیوندد.
تقی پور در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم نصب adsl بر روی فیبر نوری گفت: adsl تعریف شده اساسا بر روی سیم های مسی و همین خطوطی که برای تلفن های خانگی استفاده می شود قابل کاربرد است و هنر این تکنولوژی عدم نیاز به تجهیزات و هزینه اضافی است.
وی تصریح کرد: برای رفع نیاز مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و علمی به پهنای باندهای وسیع نصب adsl بر روی فیبرهای نوری مشکلی ندارد و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی هرچقدر که پهنای باند لازم داشته باشند در اختیارشان هست البته گله هایی در مورد هزینه گران آن وجود دارد که در تلاشیم قیمت تمام شده را در کشور پایین بیاوریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه امروز گستردگی فیبرهای نوری تا منازل نیست گفت: ما فیبر نوری را به منازل هموطنان نبردیم و برای بردن فیبر نوری هزینه هایی لازم است. البته مخابرات استان ها برای کسانی که حاضر باشند هزینه های آن را پرداخت کنند فیبر نوری را تا درب منزل آنها خواهد برد.
وی افزود: به عنوان مثال تمام دانشگاه های تهران هم ارتباط فیبرنوری داشته و هم پهنای باند زیادی را در اختیار دارند.
تقی پور در خصوص خبر خوش در حوزه اینترنت طی دهه فجر گفت: نمی توانم قول بدهم که این خبر خوش تا آن مقطع آماده خواهد شد یا خیر.

تلنا - وبگاه تحلیلی خبری دنیای مخابرات 88/10/17

ChaoticHead
08-01-2010, 16:45
البته این یه قسمتو حق داره، ما به اینترنت 1 مگابیت هم راضییم، اونم نیاز به فیبر نوری نداره.
مشکل ما قیمت اینترنته که اون یکی کاملا تقصیر ایشون و مخابرات هست، هیچ قدمی هم براش بر نمی دارن، والا 1 ماهه می شه قیمت اینترنتو توی ایران نصف کرد. اگه از همون اولین باری که وعده شو داده بودن شروع می کردن الان همون اینترنت 1 مگابیت نامحدود ماهی 10 تومن بود.

S A M S U N G
08-01-2010, 16:46
به در گفته دیوار بشنوه ! منطورش این بوده هرکی میخواد بیاد پول بده تا براش ردیف کنیم . ما ( مخابرات ) پول این چیزارو نمیدیم .

online_amin
09-01-2010, 16:11
این حرفی که زده یعنی چی؟

فیبر نوری تا در خونه و این حرفا دیگه چیه؟

اگر بیشتر از 128 تعریف نشده پس این سرعتی که من الان دارم چیه؟ 250 کیلوبایت در ثانیه؟ نکنه که خط ما فیبر نوریه که این سرعت رو میتونیم داشته باشیم؟

ChaoticHead
09-01-2010, 17:02
این حرفی که زده یعنی چی؟
فیبر نوری تا در خونه و این حرفا دیگه چیه؟
اگر بیشتر از 128 تعریف نشده پس این سرعتی که من الان دارم چیه؟ 250 کیلوبایت در ثانیه؟ نکنه که خط ما فیبر نوریه که این سرعت رو میتونیم داشته باشیم؟
یعنی نیازش تعریف نشده، برای سرعت شما هم نیاز به فیبر نوری نیست.

نکته مهم اینجاست:

آخرین عنوانی که برای این بخش مشخص کردیم شبکه ملی اینترنت است. معنای آن این است که ما از بستر اینترنت برای ارائه خدمات این شبکه استفاده می کنیم ولی الزاما این بستر آن شبکه اینترنت جهانی نیست.

این یعنی خداحافظی با اینترنت، یعنی همه چی رو داخلیش می کنن، ارتباط بین المللی هم محدود به جاهایی می شه که خودشون می خوان.
حرفش را چند سال پیش زده بودن، ولی بی خیال شدن، حالا دوباره مشغول شدن

KING_DESIGNER
09-01-2010, 19:01
قراره دیگه از اینترنت فقط ساعت حرکت قطار و اتوبوس و کانالهای صداوسیما و اخبار روز و سر تیتر روزنامه های ایران رو بگیریم ! یه چیزی تو مایه های همین تله تکست تلوزیون فقط آموزش بچه داری و آشپزی نداره ! وگرنه ایمیل ملی داره ! دومین ملی داره ! فال و تماشا خدا به خیر کنه
خوش به حالمون:13:

sei_pm
09-01-2010, 19:14
ولی خود مخابرات که داره رو فیبر ADSL میده

hamed malekpour
09-01-2010, 21:11
اين همه پول از اينترنت در مي آورند نمي دونم چي كار مي كنند.

Kaptian Black
09-01-2010, 21:17
چه قدر بدبختیم ..... !

Bs_panzer
09-01-2010, 21:24
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سرنوشت اینترنت ملی گفت: در این خصوص تعابیر مختلفی به کار می رود اما آخرین عنوانی که برای این بخش مشخص کردیم شبکه ملی اینترنت است. معنای آن این است که ما از بستر اینترنت برای ارائه خدمات این شبکه استفاده می کنیم ولی الزاما این بستر آن شبکه اینترنت جهانی نیست.

بد بخت شدیم ! حتی یاهوو هم قطع میشه چون سرور هاش ایران نیست یه هم چین ... رو بخورن نت دیگه معنی نداره سرعت 2216515646 گیگ هم بدن به مردم بازم به هیچ دردی نمی خوره ! باید فیلم سخنرانی های استاد خامنه ای دانلود کنیم

Oracle_Eldorado
09-01-2010, 21:31
با نگاهی به آینده درست مصرف کنیم !:دی
واقعا به زندگی در ایران امیدوار شدم .
به قول شاعر : چاره ای نمونده جز رفتن و رفتن ...

Bs_panzer
09-01-2010, 21:35
آقا من حاظرم همین adsl رو ازم بگیرن دوباره دایال آپ بدن ولی دسترسی به کل قطع نشه.. :((

چه قدر بدبختیم ..... !

گریمو در اوردن دیگه :41:

sia-saketi
10-01-2010, 04:12
این یارو وزیر دورغ میگه مثل **!!! مرتیکه ی *** فکر کرده ما حالو هستیم و گوشمامون درازه و نمی فهمیم! حتی روی سیم مسی هم میشه یک مگ رو داد.
اصلا مگه میشه اینا با دادن یک مگ به خونگی ها رضایت بدن؟ من حاضر تمام هزینه ی فیبر نوری تا دم در خونم رو بدم. اگه مردن بیان یه همچین کاری کنن ببینم...

online_amin
10-01-2010, 06:38
این یارو وزیر دورغ میگه مثل **!!! مرتیکه ی *** فکر کرده ما حالو هستیم و گوشمامون درازه و نمی فهمیم! حتی روی سیم مسی هم میشه یک مگ رو داد.

من همین الان سرعت 250 کیلوبایت روی خط مسی دارم. معلومه که میشه.

آقا من حاظرم همین adsl رو ازم بگیرن دوباره دایال آپ بدن ولی دسترسی به کل قطع نشه.. :((

شما خیلی پر رو هستی و گستاخ! :دی

دایالاپ اگر بدن باید بذاری روی تخم چشمات. بهترین سرعت دنیا رو دایالاپ ایران داره :دی با سرعت نجومی 1 کیلوبیت در ثانیه...

mahdishata
10-01-2010, 07:35
با سرعت نجومی 1 کیلوبیت در ثانیه...
داداش چرا فحش میدی:31:
من که سرعت دانلودم 3.5 هست
چرا به قول دوستمون اقتدار نظ....زیر سوال میبری؟:31:

Kaptian Black
10-01-2010, 15:20
اخه بر فرض 50Mb دادن ! باید بریم سخنرانی آقا رو فالس نیوز دانلود کنیم دیگه !