PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل عجيب در RAM .لطفا وارد شويد و كمك كنيد

danielo
08-01-2010, 16:20
من سيستم را عوض كردم.وقتي تمام قطعاتش را وصل كردم.سيستم بالا نيومد.و اصلا تصوير نداشتم.2 تا رم 2 گيگ كه فكر كنم ماركش ديجيتال باشه گرفته بودم.ژيش متخصص بردم گفتش كه يكي از رم ها خراب هست.
من 2 رم را در اوردم و رم قديمي خودم كه مارك SUPER TALENT بود را گذاشتم كه 1 گيگ هم بود. و با اون ويندوز را نصب كردم.هيچ مشكلي باهاش نداشتم.ولي چون CPU و كارت گرافيك بالايي داشتم.يكم سرعت كم بود.همين الان هم دارم با همين رم كار ميكنم.
ديشب رم خراب را عوض كردم و 2 رم جديد گذاشتم.ولي مشكلات زيادي برام انجام شد.يعني ويندوز بالا امد.ولي وقتي وارد يك بازي ميشدم.بدو هيچ دليلي از بازي ميوفتادم بيرون.يا وقتي دراينترنت كار ميكرردم.از مرورگر ميوفتادم بيرون.
همون بازي كه با رم 1 گيگ بدون هيچ مشكلي نصب ميشد.ولي همون بازي را وقتي ميخواستم نصب كنم.ارور ميداد.مثلا ميگفت اين فايل نصبي مچ نيست و يا اينكه تو ارورش كلمه CPU FAIL بود كه بقيه ان يادم نيست.
وقتي رستارت كردم.و دوباره وارد ويندوز شدم سيستم قفل كرد.
ايا امكان داره كه اين مارك رم به مادر بوردم نخوره؟
ايا من بايد ويندوز را عوض كنم.شايد ويندوز من براي رم 1 گيگ نصب شده و براي رم 4 گيگ نباشه؟

joe_satriani
08-01-2010, 16:30
رمت رو كاملا شناخته ويندوز يا نه؟؟

danielo
08-01-2010, 16:50
تو همين سايت متوجه شدم كه بايد ديفالت كنم.در اونجا 2 تا ديفالت داره.load fail default و load optimal default من بايد كدومشون را بزنم.
من شانسي load fail را زدم.اتفاقا بازي كه نصب نميشد نصب شد.
وقتي كه روي icon بازي كليك كردم كه بازي كنم.يك صحفه اومد به اسم persian of persia configuration utility .
در اونجا تمام مشخصات سيستمي براي بازي كردنش زده .جلوي همه علامت true زده ولي جلوي 2 تاش علامت false زده كه
support cpu type-=unknown amd proccessor
cpu frequency(1000 mhz or higher==800
مدل cpu من بالا هست و امكان نداره همچنين بازي ضعيفي توش نكشه.amd phenom ii x4 965
مشخصاتش::
3.4ghz true quad core disign

danielo
08-01-2010, 16:53
joe_satriani
فكر كنم.شناخته.چون روي system در control panel كليك ميكنم.در general مينويسه 3.25 gb of ram

danielo
08-01-2010, 16:56
برنامه cpuid harwarde monitor روي سيستمم نصب هست.وقتي روش كليك ميكنم.
مدل cpu را مينويسه:amd phenom 6500
در صورتيكه مدل cpu من هست amd phenom ii x4 965
يكم عجيب نيست؟

danielo
08-01-2010, 17:34
چرا كسي جواب نميده .لطفا كمك كنيد.

danielo
08-01-2010, 17:45
مثل الان بازي بتمن را داشتم نصب ميكردم كه بعد از 1 دقيقه اين ارور را داد.مسير يك فايلي كه از بازي در سيستم نصب شده بود را نوشته بود كه اسم فايل uwxmsw28_vc_custum.dl
در جلوش مينويسه كه the file in the doesnt match in the setups.cab file
اگر من رم ها را در بيارم و رم قديمي 1 گيگ را بزارم.بدون هيچ مشكلي نصبش ميكنه

joe_satriani
08-01-2010, 18:58
چاره اي نداري!! ويندوزت رو عوض كن و ببين كامل نصب ميكنه؟؟!! اگه بهت خطايي بده از رم هايي هست كه گذاشتي

joe_satriani
08-01-2010, 19:01
joe_satriani
فكر كنم.شناخته.چون روي system در control panel كليك ميكنم.در general مينويسه 3.25 gb of ram

اين 3.25 ي كه گفتي فكر كنم واسه فركانس سي پي يوت بود كه گفتي!! آخه رمت رو ميگي كه 4 گيگ گذاشتم. ثانيا ويندوز ايكس پي كه نصب كردي مطمئن باش كه 32 بيتي باشه!!‌ چون در ويندوز 32 بيتي رم بيشتر از 4 گيگ هم شناسايي نميشه و بال استفاده ميمونه.
شما تنها كاري كه ميتوني انجام بدي اينه كه ويندوزت رو با رم جديدت عوض كني و ببيني حالا خطايي داره يا نه!

danielo
08-01-2010, 20:37
ویندوز را عوض کردم.به راحتی بالا میاد.ولی در نصب بازی ها مشکل دارم.در ضمن وقتی داشتم درایور کارت گرافیکم را نصب میکردم.چند بار سیستم قفل کرد و مجبور شدم رستارت کنم.

danielo
09-01-2010, 00:28
من این سیستم را خریدم.
1:cpu=amd phenom ii x4 965
2:power=green gp535a
3:hard=1 tra maxtor
4:ram= 2g digital ddr2 البته 2 تا گرفتم
5:mainboard=jetaway pa78vm5
البته مادر بورد از یک جا به من رسید.البته نو بود.از یک نفر که سوال کردم.گفتش به سیستم میخوره
روز اول سیستمم روشن نمیشد.بردمش پیش متخصص گفت.یکی از رم ها خراب هست.
یعنی من با رم قدیمی 1 'گیگ خودم به راحتی سیستم را بالا اوردم و باهاش راحت کار میکرد.
یعنی حتی باهاش بازی هم میکردم.
یکی از رم ها را عوض کردم و 2 تا رم 2 گیگ را در کامپیوتر گذاشتم.ولی مشکلات عجیبی در سیستم دیدم.
مثلا از بازیها میپریدم بیرون.از مرورگر اپرا میوفتادم بیرون.
از همه جالب تر.نصب بازی ها بود.
یعنی همون بازی که با رم قدیمی به راحتی نصب میشه.با این 2 تا رم جدید نصب نمیشه.بازی های مختلف ارورهای مختلف میده.ارور هایی مثل crc failed که با سرچی که در اینترنت کردم مطالبی در مورد اینکه به رم ربط داره پیدا کردم.البته این ارور در اصل در مورد برنامه winrar هست.ولی بعضی ها گفتند مشکلش به رم هم بستگی داره
مثل
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حالا سوال من این هست که مشکل از رم هست و یا مادر بورد و یا اینکه مشکل از هر 2 هست؟
یعنی اگر من یک رم ddr2 با مارک دیگه بگیرم.ممکن هست مشکلم حل بشه؟
اگر مشکلم حل نشد چی؟باید مادر بورد را عوض کنم؟

joe_satriani
09-01-2010, 12:03
باس رم هات چنده؟؟‌شايد تداخل باس رم با مادربرد داري؟؟
مدل رم به اضافه باسش و مدل مادربرد به اضافه باس قابل ساپورتش رو بگو!!
از روي دفترچه راهنماشون ميتونه اين اطلاعات رو به دست بياري!!

amd>intel
09-01-2010, 12:36
بایوسش رو از سایت jetway دانلود کن . احتمال داره ناسازگاری با رم باشه