PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز بدون بوت

ghasem13
08-01-2010, 08:10
سلام.
چند روز پیش یه ویندوز سرویس پک سه گیر آوردم ولی وقتی می خواست ویندوز رو عوض کنم فهمیدم که بوت نداره و نمیتونم مثل همیشه نصبش کنم.پس مجبور شدم از طریق ویندوز قبلی نصب کنم.بعد از نصب فهمیدم که تمام نرم افزارهایی که تو ویندوز قبلی نصب بوده توی پروگرم فایل ویندوز جدید هم هست.ایا روشی هست که بشه این ویندوز رومثل همیشه نصب کرد به صورتی که درایو ویندوز رو کامل فرمت کنه و یه ویندوز جدید بریزه؟؟؟یه نکته دیگه تو درایو ویندوزم دو تا فایل اضافه شده که هرکدوم حدود دو گیگابایت جا گرفته که هرجی پاکشون می کنم(با نرم افزار)بعد از راستارت دوباره پیداشون میشه!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad King
08-01-2010, 09:42
سلام

یعنی bootable نیست؟

شما امتحان کردین/.؟

مادر بورد را روی first boot divies راوی cd rom گذاشتین؟

Masоud
08-01-2010, 10:52
سلام.
چند روز پیش یه ویندوز سرویس پک سه گیر آوردم ولی وقتی می خواست ویندوز رو عوض کنم فهمیدم که بوت نداره و نمیتونم مثل همیشه نصبش کنم.پس مجبور شدم از طریق ویندوز قبلی نصب کنم.بعد از نصب فهمیدم که تمام نرم افزارهایی که تو ویندوز قبلی نصب بوده توی پروگرم فایل ویندوز جدید هم هست.ایا روشی هست که بشه این ویندوز رومثل همیشه نصب کرد به صورتی که درایو ویندوز رو کامل فرمت کنه و یه ویندوز جدید بریزه؟؟؟یه نکته دیگه تو درایو ویندوزم دو تا فایل اضافه شده که هرکدوم حدود دو گیگابایت جا گرفته که هرجی پاکشون می کنم(با نرم افزار)بعد از راستارت دوباره پیداشون میشه!!!

سلام

لینک های زیر رو ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اون 2 تا فایل مربوط میشن به Page File و Hibernate شما که به هیچ عنوان قابل حذف کردن نیستند.

موفق باشید :40:

ghasem13
08-01-2010, 11:16
سلام

یعنی bootable نیست؟

شما امتحان کردین/.؟

مادر بورد را روی first boot divies راوی cd rom گذاشتین؟
سلام.
بله کاملا.وقتی میزارم از رو سی دی بوت کنه هیچ اتفاقی نمی یوفته و دوباره ویندوز بالا میاد.البته با ویندوز سرویس پک دو امتحان کردم وبا اون بالا میاد.

Mohammad King
08-01-2010, 11:51
توصیه میشه از طریق بوت ویندوز نصب کنید.

ghasem13
08-01-2010, 11:55
سلام

لینک های زیر رو ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون 2 تا فایل مربوط میشن به Page File و Hibernate شما که به هیچ عنوان قابل حذف کردن نیستند.

سلام.
به این متن دقت کن
اگر Esc‌را زده باشيد اين قسمت يعني قسمت انتخاب درايو ظاهرمي شود. ميتوانيد درايو مورد نظر را انتخاب كنيد همچنين با زدن دكمه D‌ميتوانيد درايو را پاك كنيد تا بعدا تبديل به درايو جديد يا تبديل به دو يا چند درايو كنيد. بعد از اين كه D را بزنيد دوباره دكمه L‌رابزنيد حال درايو پاك شده.ميتوانيد درايو پاك شده را انتخاب و با زدن دكمهC‌ان را دوباره بسازيد.
من ویندوز قبلیم تو درایو سی نصب بود وقتی به اینجا رسیدم و درایو سی رو برای پاک کردن انتخاب کردم یه پیغام اومد که میگفت نمیتونید این درایو رو پاک کنید (در صورتی که در روش نصب از طریق بوت این پیغام رو نمیده و اجازه میده تا درایو پاک و فرمت بشه) و بدون فرمت کردن به نصب ویندوز تو درایو سی ادامه دادم.فکر می کنم که ویندوز جدید رو ویندوز قبلیم replace کرده حالا سوال من اینه که میتونم با همین سی دی درایو سی رو فرمت کنم و ویندوزم رو بصورت کامل نصب کنم(replace نکنه)

در مورد اون دوتا فایل تا جایی که یادم میاد تو ویندوزهای قبلی نبودن.چون من هنوز هایبرنیت رو فعال نکردم.اینم بگم که قبلا وقتی ویندوز نصب می کردم حجم کلی درایو ویندوزم بیشتر از دو یا سه گیگ نمیشد

ghasem13
08-01-2010, 14:20
توصیه میشه از طریق بوت ویندوز نصب کنید.
سلام.
یعنی سی دی هایی که بوت ندارن (کشک):46:؟؟؟

Masоud
08-01-2010, 15:10
سلام.
یعنی سی دی هایی که بوت ندارن (کشک):46:؟؟؟
سلام

اگر سی دی رو نبستن خودت میتونی Bootable اش کنی :

اینهم فایل PDF آموزش :

ghasem13
09-01-2010, 16:41
سلام

اگر سی دی رو نبستن خودت میتونی Bootable اش کنی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینهم فایل PDF آموزش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید :40:
سلام.
اون آموزشها رو خوندم ولی اون قسمتی که مربوط به استخراج فایل بوت بود رو خوب نفهمیدم.من یه سی دی ویندوز رو که بوت داره (xp ) تو سی دی رام گذاشتم و نرم افزار iso buster رو اجرا کردم ولی همینطور که تو عکس می بینی هیچ گزینه ای به نام Microsoft Corporation.img وجود نداره تا بتونم استخراجش کنم اگه اون فایل بوت رو داری ممنون میشم اگه لینک دانلودش رو بزاری.امروز یه بار از بوتی که تو نرو هفت بود استفاده کردم ولی بعد از راستارت باز هم از روی سی دی بوت نشد و ارور داد.

Diego
09-01-2010, 16:45
ساده ترین راه:
با یه CD وین 98 یا یه فلش سیستم رو بوت کن.
توی command درایو c رو فرمت کن
ویندوز xp رو از طریق command نصب کن.

ghasem13
10-01-2010, 07:36
روش خوبیه ولی من داس بلد نیستم.از طرفی اگه بتونم همون ویندوز رو Bootable کنم خیلی بهتر میشه.کسی یه فایل بوت کامل و بدون مشکل نداره؟؟؟راستی حجمش چه قدره؟

ghasem13
10-01-2010, 15:49
سلام .
بالاخره یه فایل بوت پیدا کردم و با ویندوز رایت کردم و ویندوز بدون هیچ مشکلی نصب شد.لینک اون فایل رو میزارم شاید بدرد شما هم بخوره.با حجم دو کیلوبایت.