PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک بحث فنی

hamham hami
07-01-2010, 20:54
سلام دوستان.
من یه تبلیغ از AMD دیدم که طرف بازی dragon age رو داشت روی 3 تا مانیتور بازی میکرد.
خوب من در مورد 2 تا مانیتور میدونستم اما 3 تا!
جالبیش توی این بود که توی مانیتور چپی سمت چپ بازی بود توی وسطی درست وسط صحنه و سمت راست هم سمت راست یارو
سوال من اینه که با چه کارتی میشه این کارو کرد و اینکه رزولوشن چی میشه یعنی مانیتور ها حتما باید یه مدل و توی یه رزولوشن باشن .

psat
07-01-2010, 21:49
سلام دوستان.
من یه تبلیغ از AMD دیدم که طرف بازی dragon age رو داشت روی 3 تا مانیتور بازی میکرد.
جالبیش توی این بود که توی مانیتور چپی سمت چپ بازی بود توی وسطی درست وسط صحنه و سمت راست هم سمت راست یارو
سوال من اینه که با چه کارتی میشه این کارو کرد و اینکه رزولوشن چی میشه یعنی مانیتور ها حتما باید یه مدل و توی یه رزولوشن باشن .

سلام.
داداش یه نگاه به لینک زیر بنداز.
کارت گرافیک 5770 هست یا همین امکان.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pourya_bo2pmc
07-01-2010, 21:57
سلام دوستان.

سری 5000 آتی آی هستش که از دایرکس 11 هم پشتیبانی میکنه

و مدلش 5870 و بالاترش که فعلا 5970 هستش کارتهایی هستند که قابلیت اتصال چند مانیتور بهشون وجود داره

pourya_bo2pmc
07-01-2010, 22:01
سلام.
داداش یه نگاه به لینک زیر بنداز.
کارت گرافیک 5770 هست یا همین امکان.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز 5770 که نمیشه!!! این مدل برای یک مانیتور فول اچ دی هم نمیتونه حداکثر فریم یه بازی سنگین رو به اجرا بگذاره چه برسه به چند مانیتور 

در اطلاعاتی که به دیگران میدید دقت کنین

psat
07-01-2010, 22:09
دوست عزیز 5770 که نمیشه!!! این مدل برای یک مانیتور فول اچ دی هم نمیتونه حداکثر فریم یه بازی سنگین رو به اجرا بگذاره چه برسه به چند مانیتور

در اطلاعاتی که به دیگران میدید دقت کنین

شما یکم به خودن زحمت بده لینکی که دادم رو نگاه کن.
بعد واسه ی ما توضیح بده اونجا چی نوشته؟

hamham hami
08-01-2010, 00:06
سلام دوستان.
همچنان جواب یه سری رو نگرفتم مثل رزولوشن و مدل مانیتور
خوب حد اقل الان میدونم اسمش هست EYEFINITY

ess_1362
08-01-2010, 13:19
البته مسئله رزلوشن مهم هست

مثلا اگر رزلوشن بیشتر از فول HD باشه باید با کراس فایر دو تا کارت 5970 میشه تا 6 تا مانیتور هم استفاده کرد ولی برای رزلوشن فول HD با یک کارت 5970 میشه سه تا مانیتور مثل P23500 سامسونگ را به راحتی تغذیه کرد

در کل کلیه کارتهای سری 5 AMD قابلیت استفاده همزمان از سه تا مانیتور را دارند و در بعضی ورژنها هم تا 6 تا مانیتور هم قابل پشتیبانی هست

alborz_k
08-01-2010, 13:23
سلام دوستان.
سلام. همون طور که دوستان گفتن ، اسم این تکنولوژِی ati eyefinity هست! و در این حالت نکته ی مهم اینه که حداقل یکی از مانیتور ها باید از display port پشتیبانی کنه ، سایز مانیتور ها هم کاملأ بستگی به استفاده ی شخص داره و این تکنولوژِی هیچ محدودیتی رو در نظر نگرفته (حتی می شه از 6 مانیتور با رزولوشن 2560*1600 هم استفاده کرد!!)
البته مطمئنأ برای بازی بهتره که 3 انیتور یکسان باشن ف وگرنه مثل مجبورید سمت چپ طرف رو کوچکتر ببینید! :دی

hamham hami
10-01-2010, 10:50
خوب ممنون از جواباتون
یه سوال دیگه من اگه این کارتو بخرم دیگه راحت همه بزی هارو تو 3 تا مانیتور بازی میکنم؟
یه سیستم که یه بازی رو روی 1 مانیتور با رزولوشن 1680*1050 اجرا میکنه میتونه روی 3 تا مانیتور هم با همون رزولوشن جواب بده یا سیستم باید قوی تر باشه واسه 3 تا مانیتور؟

sir payman
10-01-2010, 12:15
خوب ممنون از جواباتون
یه سوال دیگه من اگه این کارتو بخرم دیگه راحت همه بزی هارو تو 3 تا مانیتور بازی میکنم؟
همه بازیهارو نمیشه چون اولا باید اون بازی این قابلیت رو داشته باشه و ثانیا دیگه با یه 5770 نمیشه این کارو کرد.
5770 در حالت eyefinity برای کارهای ساده مثل وب گردی و کارهای 2 بعدی مثل کد و سالید به درد میخوره.
نمیتونه بازیهارو تو سه تا مانیتور 1680 * 1050 اجرا کنه.برای این کار به 5970 یا حداقل 5870 نیازه.

یه سیستم که یه بازی رو روی 1 مانیتور با رزولوشن 1680*1050 اجرا میکنه میتونه روی 3 تا مانیتور هم با همون رزولوشن جواب بده یا سیستم باید قوی تر باشه واسه 3 تا مانیتور؟
در مورد گرافیک که بالا توضیح دادم ولی در مورد سایر قطعات:
مسلما باید قوی باشن چون اون موقع شما داری بازیو تو رزولوشن 5040 * 3150 اجرا میکنید و یه سیستم معمولی قادر به اجرای بازی تو این رزولوشن نیست.

inno3d
10-01-2010, 16:31
سلام
5770 کاملا این تکنولوژی رو ساپورت میکنه.

Behrouz_se60
12-01-2010, 18:36
بله 5770 داره ولی واسه بازی اگه بشه روی رزولوشن بسیار بالا ولی با کیفیت بسیار پایین بشه اون وقت یک شاهکاره !!!!!